Reddingsbrigade viert twintigjarig bestaan Vlaardingse badmintonclubs strijden om kampioenschap 875.- Vlaardingse sterk op judo-kampioenschap Meer bezoek Kolpabad Dick Suiker naar DV0 Geen hek rond veld ALGARVE SPORT Rechtsproak bij Scheidsrechters Open dag op 1 mei in Kolpabad Experiment krijgt vervolg VFC-bestuur stapt op PORTUGAL Martinair^^ sudtours WOENSDAG 21 MAART 1984 12-505 Spelen Marjolein van Unen mat in actie. Zij werd afgelopen werd wel winnares weekeinde Europees van de voorronde, kampioene judo in maar moest in de fi de categorie boven nale-poule toch af- de 72 kg. De Vlaar- haken. Beide Vlaar dingse judoka heeft dingse dames begon- al vele nationale eu nen aan dit belang- internationale sue- rijke toernooi met cessen behaald, een blessure. Matjo- maar dit Europese lein van Unen met kampioenschap mag een enkelblessure en toch als een hoogte- Chita Gross met een punt uit haar carrie- schouderblessure. re gezien worden. Hoe zij deze Euro pese kampioen- Deze titelstrijd werd schappen hebben er- gehouden in het varen vertellen de West-Duitse Pirm- judoka's na terug- sens en naast Maijo- keer uit West-Duits- lein van Unen kwam land aan onze sport- daar ook Chita medewerker Peter Gross op de judo- Spek. Voorbereiding Opzet Voorbereiding Mqriolein van linen sterkste van Europa VLAARDINGEN - Mar- jolein van Unen wist zich uitstekend staande te houden bij de Europese judo-top, die afgelopen weekeinde in de Wasgau- Halle in West-Duitsland bijeen was gekomen. „Achteraf is het me toch nog meegevallen", zegt de Vlaardingse ontspan- nen na terugkeer. „Ik heb weinig last gehad van die enkelblessure", con- stateert Marjolein van Unen. Voor deze judoka is dat de tweede Europese tit el. Twee jaar geleden behaal- de zij de gouden medaille in Oslo. „Toch neem ik nu een paar weken rust om de enkelblessure ge- heel te laten genezen, om dan aan de voorbereidin- gen te beginnen voor de wereldkampioenschap- pen die in december in Wenen worden gehou- den", blikt Marjolein al- vast vooruit. *Marfolein van Unen, ondanks een blessure toch kam- pioene van Europa. Overigens kijkt zij al ver- der naar de Olympische Spelen van 1988, die in Seoel worden gehouden. Het damesjudo staat dan voor het eerst op het pro- gramma. „lk heb bijna alles meege- maakt. Ik ben al een paar keer nationaal kampioe- ne geweest en dan nu voor de tweede keer Europees kampioene. Verder behaalde ik vorig jaar op de wereldkam- pioenschappen een bron- zen medaille; een Olym pische titel ontbreekt echter nog". VLAARDINGEN - Het Kolpa-bad mag zich de afgelopen jaren in een steeds grotere belangstel- ling verheugen. Na in 1977 een dieptepunt te hebben bereikt met min der dan 300.000 bezoe- kers, passeerden vorig jaar ruim 450.000 men- sen de kassa. Topjaar is nog steeds 1955, het jaar waarin het Kolpa-bad werd geopend. Toen be- zochten bijna 600.000 mensen het bad aan de Broekweg. VLAARDINGEN - Niet Cor van Rooij maar Dick Suiker wordt in het nieuwe voetbalseizoen de opvolger van Ger Baas bij DVO. Het bestuur van de Vlaar dingse voetbalvereniging werd vorige week verrast door de mededeling van Van Rooij, dat hij graag zijn onlangs afgesloten overeenkomst met DVO zou willen annuleren. „Door een positieverbe- tering bij zijn werkgever was het voor Cor van Rooij niet meer mogelijk zijn verplichtingen ha te komen", aldus voorzitter Coenradie. Van Unen rekende al in de halve finale af met de titelhoudster, de Italiaan- se Motta. In de finale- partij stond zij tegenover Lupino, de huidige we- reldkampioene. ,,Deze parjij leverde eigenlijk ook niet veel prgblemen op. Al snel stond ik op een voorsprong en dat heb ik zo kunnen vast- houden". Ook Chita Gross is niet ontevreden over haar vei- richtingen in West-Duits land. ,,Met een klein ver- schil greep ik net naast de strijd om de bronzen medaille, maar ik heb toch veel ervaring opge- daan", zegt de Vlaarding se. ,,Van mijn blessure •heb ik weinig last onder- vonden'\ In de voorbereiding op dit toernooi kon de pupil van Tino Hoogendijk echter niet veel.trainings- arbeid verrichten. „En dat is me toch wel opge- broken op dit toernooi; met een betere voorbe reiding had ik zeker in de prijzen kunnen vallen". Ook voor haar is het sei- zoen voorlopig afgelo pen. ,,Een goede gelegen- heid om de blessure te laten genezen", zegt Chita Gross tenslotte. VLAARDINGEN - Leen Schotting, die Bh de Vlaardingse zelf vele jaren voorzit- Scheidsrechters Ver- ter was van een be- enieing wordt mor- roepskamer van de genavond een gefin- KNVB. De demonstra- geerde tuchtrecht- tie voetbalrechtspraak spraak gehouden. wordt gehouden in Hiervoor zorgt de het clubhuis van de voorzitter van de VSV aan de Marnix- Schiedamse Scheids- laan en begmt om rechters Vereniging, ;20.30 uur. „Wjj zjjn toen direct op zoek gegaan naar een nieuwe trainer. Een van de kandidaten was ook Dick Suiker. Het contact was weer snel gelegd en binnen een paar dagen was de zaak rond", aldus de DVO-voorzitter. Dick Suiker is nu nog werkzaam bij DHL. In deze regio was hij eerder actief bij de voetbalver eniging Monster. Bij de Vlaardingse Reddingsbrigade wordt veel aandacht geschonken aan de jeugd. Erg populair hierbij is het snorkelen. VLAARDINGEN - De Vlaardingse Reddingsbri gade viert volgende maand haar twintigjarig bestaan. Dit jubileum zal op een bescheiden ma- nier gevierd worden. ,,Her belangrijkste evene- ment in dit kader wordt een open dag die wij or- ganiseren op 1 mei in het Kolpa-bad", zegt be- stuurslid Henk van Schaik. De Vlaardingse vereniging wil op die dag enkele demonstraties en informatie geven over de diverse activiteiten. Voor de leden staat er nog een fietstocht door het Westland op het pro- gramma op tweede Paas- dag en de officiele recep- tie is gepland op 27 april in het clubhuis in de kel- der van het Kolpa-bad. De VRB heeft de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling doorge- maakt. ,,We zijn inmid- dels uitgegroeid tot een vereniging met bijna 300 leden en dat is voor een reddingsvereniging een fors aantal", zegt Van Schaik. Bij de Vlaarding se Reddingsbrigade wor den inmiddels vele vor- men van de zwemsport beoefend. ,,De opzet blijft natuur- lijk het reddendzwem- men, maar veel mensen komen bij ons van een zwemvereniging om naast het leren van het zwem- men ook in staat te zijn iemand uit het water te redden als dat nodig is". Het reddendzwemmen is bij de VRB binnen een half jaar te leren. ,,Zo'n cursus is niet alleen de kennis van het reddend zwemmen, maar daar komt ook bijvoorbeeld EHBO bij te pas". Daar- naast kan men bij de VRB terecht voor snor kelen, duiken en zelfs onderwaterhockey. Ver der doen wij mee aan de strandwacht bij 's Gra- venzande, leiden instruc- tuurs op en zijn aanwezig bij diverse evenementen die in Vlaardingen rond het water worden gehou den b.v. op het Haring- en Bierfeest en op Konin- ginnedag". Ook de jeugd krijgt bij de Vlaardingse vereniging steeds meer aandacht, waarbij het snorkelen na- tuurlijk erg populair is. VLAARDINGEN - De badmintonners van Vlaar dingen nemendit week end bezit van de sport- hallen aan de Floris de Vijfdelaan. Op het pro- gramma staat dan de Vlaardingse badminton- club kampioenschappen. „Zoals het er nu voor- staat, zullen ruim 175 spelers en speelsters in actie komen, die samen ongeveer 420 partijen zullen spelen", zegt Ruud van Putten, 6en van de organisatoren van deze kampioenschappen. Deze titelstrijd werd vorig jaar op initiatief van een aantal badmin tonclubs voor het eerst gehouden. ,,Het was een experiment en gezien het succes er- van was het logisch dat het een vervolg zou krij- gen. Dit jaar doen in te- genstelling tot vorig jaar alle -zeven badminton- clubs van Vlaardingen hieraan mee. Dit feit onderstreept dat er veel waarde aan dit toernooi wordt gehecht". In de twee sporthallen worden in totaal twaalf badmintonbanen uitge- VLAARDINGEN - Het verzoek van de sectie voetbal van de Vlaarding se Raad voor Sport en Recreatie om rondom de openbare trainingsvelden ip het ppk Ni^uwelai^t een hekwerk te plaatsen is door het dagelijks bej stuu'r van de sportraad af- gewezen. De voetbalver- enigingen in het park Nieuwelant die gebruik maken van het trainings- veld, klagen al geruime tijd over het feit, dat de maakt. Het dagelijks bestuur komt tot de slotsom, dat een hekwerk geen afdoen- de effect zal sorteren en dat ook de financiele middelen ontbreken om lichtinstallatie vaakmoed- zo'n voorzjertmg te reali ty illig onklaar wordt gfc- seren. zet. ,,Het aantrekkelijke van dit toernooi is, dat het zo is opgezet, dat alle deelnemers minimaal drie partijen spelen. Dit jaar kan er ook voor het eerst in het enkelspel om de titel gestreden worden", zegt Ruud van Putten, die toch uitkijkt naar de zondagavond als de laat ste partij is gespeeld. ,,Het is een geweldige klus om zo'n toernooi op te zetten. Wij zijn vorig jaar juni al met de voor- bereidingen begonnen". Het is de bedoeling dat deze kampioenschappen een jaarlijks terugkerend gebeuren gaan worden. ,,Een dergelijk evene- ment is erg belangrijk voor de onderlinge ver- standhouding". Van Put ten vertelt dat de bad- mintonsport zich nog steeds in een stijgende belangstelling mag ver heugen. „Veel verenigin- gen hebben een wacht- lijst van aspirantleden". De speeltijden zijn op za- terdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Na de laatste finale-partij op zondag zal de prijsuit- reiking plaatsvinden waarvoor de organisatie de nieuwe sport-wetho'U- der Elpor Qyast heeft uitgenodigd. VLAARDINGEN - De financiele proble- men bij de sportvere* nigingen stapelen zich op. Konden veel vere- nigingen het hoofd nog net boven water houden, het eerste slachtoffer is nu echter gevallen. Op een buitengewonc algemene ledenv:rga- dering legden alle bestuursleden van de voetbalvereniging VFC hun functie neer. De zwakke financiele positie van de club en het gebrek aan zelf- werkzaamheid bij de leden lag hieraan ten grondslag. 15-daagse bungalowreis vertrek 30 aprll. 7en 14 mei met verblijf In bungalows "Vllanova" In Albuteira iseral vanaf perpersoon (4-persoonsbezetting) exklusief veel extra kinderkorting. inklusief 5-sterren-vliegreis van vraag uw reisadviseur het zomerprogramma vol nog betaalbare vllegvakanties van Zuidptoin OIQ-81 01O-161

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7