Tuinseizoen is weer begonnen Koffie- concert Boekenweek 1984 Thema-avond over Moerman-therapie Popeye Activiteiten De 4 Molens Sfeervol Jordaanfeest Filmclub Gospel- concerten Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Orgelspel Expositie Orgel kon er net in WOENSDAG 28 MAART1984 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG. 3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. B 9e JAARGANG Film WEEKAANBIEDING 150.- (nergens goedkoper) Schiedams NeuwsMad I—fiiin /t/i/m l~X-t ii c -t i/wr/-/iiin/m/y A Jnnhhl1 4 Scholieren planten bomen en heesters *Met de nationale Boomfeestdag worden overal in Nederland bomen geplant door scholieren. SCHIEDAM - Circa 130 Schiedamse scholieren hebben vandaag, in het kader van de nationale Boomfeestdag, bomen en heesters geplant. In Noord geschiedde dit door leerlingen van de lagere scholen De Noten- kraker, Dr. v.d. Kuy en de Woudhoek. Zij zetten, met hulp van de mede- werkers van de Gemeen- telijke Plantsoendienst, in de wijk Woudhoek 4a circa zestig essen de grond in. Rond het schooltuinen- complex Vijfsluizen wer- den door leerlingen van de Dr. de Visser- St. Ber- nardus- en Jan Ligthart- school, diverse soorten heesters (waaronder hondsroos, Gelderse roos, krenteboompje en haze- laar) geplant. Ter herinnering aan deze landelijke actie, waarmee men de jeugd hoopt dui- delyk te maken hoe nut- tig bomen en planten zijn, reikte wethouder Hafkamp een boomplant- dag-vaantje uit aan de schoolhoofden. Maandag 26 maart is het schooltuinseizoen 1984 *Op de schooltuinen zijn de eerste zaadjes en plantjes de grond ingegaan. van start gegaan. De schooltuinen, waarop zo- wel klassikaal (onder schooltijd) als individueel (na schooltijd) kan wor den gewerkt, zijn gelegen op de complexen „Vijf- sluizen"en „Landvreugd" en bij de Stadskwekerij aan de Fokkerstraat. Aan het tuinieren kan worden deelgenomen door leerlingen van de derde, vierde en vijfde klas van de lagere scholen. Het is de bedoeling dat de jonge tuinlieden twee maal per week, op vast- gestelde dagen en tijden, circa 1 1/2 uur op hun stukje grond werken. Zij krijgen daarbij hulp van bekwame vrijwillige schooltuinleiders/sters. Het zaaien, planten en oogsten duurt tot aan de herfstvakantie in okto- ber. Een schoolwerktuin kost f. 8,- per seizoen. Voor nadere informatie over de schoolwerktuinen kan men zich wenden tot de heer Vos, telefoon 260S00 toestel 349. SCHIEDAM - De orga nist Klaas-Jan Mulder geeft zaterdag 31 maart een orgelconcert in de Grote of Sint Laurens- kerk te Rotterdam. Op het program ma staan werken van Bach, Franck Faur6, Grison en eigen improvisaties. De bespeling begint om 20.15 uur. De kerk is vanaf 19.30 uur open. De toegang bedraagt f 6,-. Kinderen tot twaalf jaar betalen f 4,-. SCHIEDAM - In de" Au la van het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat wordt woensdag 4 april van 12.30-13.30 uur het maandelijks terugkerende Koffieconcert gegeven. Deze maal komt dichter, zanger, gitarist Robert M. Boer het publiek nieuwe en oude gedich- ten voordragen. De toegang en koffie zijn gratis. SCHIEDAM - Ter gele- genheid van de Boeken week 1984 wordt vrijdag 30 maart een literaire- avond gehouden in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat. Tijdens deze avond leest Maarten Biesheuvel voor uit eigen werk en vertelt Pieter van Tilburg over het leven en werk van de Schiedamse schrijver Francois Haverschmidt Expositie (alias Piet Paaltjes). De vertellingen worden afgewisseld met muziek welke ten eehore wordt gebracht door Els van der Lugt, Ria Wjjntjes en Bob van der Wei. De om 20.15 uur begin- nende boekenweek-avond is gerealiseerd met mede- weiking van het Stedelijk Museum, de Vereniging Vrienden van het Stede lijk Museum, de Openbare Bibliotheek de boekhan- dels Van Leeuwen, Rood- bol en Mercurius. Tot en met zondag 1 april wordt in de Aula van het Stedelijk een boeken- SCHIEDAM - De Patien- ten Belangen Vereniging Schiedam houdt vandaag, woensdag 28 maart, een thema-avond over de Moerman-therapie in het wjjkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. SCHIEDAM - In het Passage Theater wordt zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag om twee uur de jeugdfilm Popeye gedraaid. Popeye de zeeman zoekt alle zeeen af om zijn vader te vinden. Tij dens zijn reis komt hjj in Zoethaven terecht alwaar hij onderdak vindt bij de familie Olie. Olijfje, de doch- ter des huizes, staat op het punt zich te verloven met Brutas. Doordat zij op Popeye verliefd wordt gaat dit feest echter niet door. Brutas is razend. Hoe zou dat aflopen? De kaartjes voor de film kosten f.6.-. Tijdens de bijeenkomst zal de Rotterdamse arts dr. Nicolaj een lezing houden over de door Moerman ontwikkelde alternatieve geneeswijze voor kanker. Na de pauze zullen de aanwezigen vragen kunnen stellen. De lezing begint om 20.00 uur. De zaal is van af 19.30 uur open. De toegang is gratis. week-expositie gehouden. Een deel van deze ten- toonstelling omvat oude foto's van Schiedam uit de tijd van Piet Paaltjes. Daarnaast worden foto's, schilderijen en tekeningen getoond die deel uit maakten vande prjjsvraag over Schiedamse schrij- vers, die dit jaar werd ge- organiseerd. De expositie is te bezich- tigen: van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot .17.00 en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Eveneens in het kader van de boekenweek draait 29, 30 en 31 maart de Nederlandse speelfilm „Een vlucht regenwul- pen" in het Passage Thea ter. De film is gebaseerd op het gelijknamig boek van Maarten't Hart. Het verhaal gaat over een 34-jarige celbioloog (Je- roen Krabbd) die droomt dat hij, indien hij er niet in slaagt vpor die tijd een vrouw te vinden, over zeven dagen zal sterven. De voorstellingen begin- nen om 19.30 uur. De toegang bedraagt f. 8,-. SCHIEDAM - In het dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan is zondag 1 april weer Vrij-Entree. Deze maal kan er van 13.30-16.00 uur gedanst worden op muziek van „The Big Band" van de Muziekschool onder lei- ding van de heer Matis. In de bibliotheek kun nen tijdens het Vrij-en- tree munten en postze- gels worden geruild. Dinsdag 3 april houdt het modehuis Justina een modeshow in de grote zaal van de 4 Molens. De show duurt van 10.00 tot 11.30 uur. 's Middags tussen 13.30 en 16.00 uur is er een verkoop van de geshowde en diverse andere model- len. Deze week zetten wlj 5 briljanten in uw ring of trouw- ring voor de ongelofelljke prijs van Zie ook Passage- pagina an elders 0* f Tjt in dit bladM* GOLD RECYCLING SCHIEDAM, PASSAGE 6, TEL..265933. ROTTERDAM - Theo- tergroep Mezik presen- teert op 28, 29 en 30 maart haar tweede pro- ductie „Kater" in het Bi bliotheek Theater aan de Hoogstraat 110. Aanvang van de voorstelling is 20.30 uur. SCHIEDAM - H661 even zag het er naar uit dat de bezoekers van het Passage Theater het zaterdagavond zonder draaiorgelmuziek moes- De stemming zat er goed in. Tante Leen bracht al haar succes-nummers ten gehore. ten stellen. Aangeko- men bij de zaal bleek dit instrument namelijk te hoog .voor de toe- gangsdeuren. Dat het uiteindelijk toch lukte het publiek voor en tijdens de pau ze van het stuk „De Jordaan" met orgelspel te vermaken, was te danken aan het idee het bovenstuk van het orgel los te maken en de banden leeg te laten lo- pen. Zowel de voorstelling als het na afloop gevier- de Jordaanfeest zijn, zo liet een personeelslid van het theater desge- vraagd weten, zeer suc- cesvol verlopen. Vooral tijdens het optreden van Tante Leen zat de stemming er goed in. Dat de wedstrijd ,,plat- Amsterdam-praten" wegens het ontbreken van deelnemers niet door kon gaan leek dan ook niemand te storen. Zeker niet toen twee Schiedamse dames be- sloten de vrijgekomen tijd op te vullen met Amsterdamse liederen. De goede belangstelling voor de reeds gehouden feesten heeft er toe ge- leid dat het Passage Theater al weer plannen heeft voor een volgend. Dit zal vermoedelijk, ter afsluiting van het theaterseizoen, eind mei gaan plaatsvinden. SCHIEDAM - De Film- club Schiedam draait vrjj- dagavond om half tien de bekende Amerikaanse film "Taxidriver" met in de hoofdrollen Robert de Niro, Peter Boyle en Jodie Foster. Het verhaal gaat over een ex-marinier die taxi- chauffeur wordt in New-York. Tijdens dit werk komt hij met tal- loze louche figuren in contact. Uitgaande van de overtuiging dat er hoognodig grote schoon maak gehouden moet worden schaft Travis zich een arsenaal handwapens aan. Donateurs betalen f.3,50 toegang. Om donateur te worden betaalt men f.5, per seizoen (inclusief de toegang tot de eerste film). SCHIEDAM - De Vlaar- dingse gospelgroep ,The Lightbearers geeft zater dag 31 maart een tweetal concerten in Schiedam. Ten eerste een openlucht concert dat rond drie uur 's middags plaatsvindt op het plein voor de Hema en vervolgens om 19.30 uur in de Havenkerk aan de Lange Haven 70. De toegang tot de Haven kerk is gratis. SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein kan men tot en met 14 april een tentoonstelling bekijken met wandkle- den en textiele werkstuk- ken van Evelien van Meurs. De expositie is gratis toegankelijk.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1