Derde lustrum van Westland Marathon Felle concurrentie tussen 'Begon allemaal met 'n trimclubje' -Route— marathon- organisaties Sterk deelnemersveld Marathon-doop voor Wim Bijvoet Schiedams Nieuwsblad Programma SPORT Honderd medewerkers actief in Westland Recreatieloper Gert van de Berg: Oud-winnaars aan start Waterweg-atleet hoopt op goed weer WOENSDAG 4 APRIL 1984 •14-501 MAASSLUIS - Vlaassluis staat weer aan de vooravond van een groot Inter- nationaal sporteve- nement, Zaterdag- middag om 14.00 uur start in Maas- sluis-West de 15e Westland Marathon. De organisatie staat dan weer voor een krachtproef. Als de voortekenen niet be- driegen zal er zater- dagmiddag historie geschreven worden. Een record aantal deelnemers zal dan aan de start verschij- nen. Op deze sportpagina praat onze sport- medewerker Peter Spek met een deel- nemer uit het grote leger van recreatie- lopers en met een wedstrijdatleet. Hoe bereiden zij zich voor op zo'n evene- ment. Ook wordt een kijkje genomen in de keuken van de organisatie. Intensief Toeval VLAARDINGEN - Het leger recreatie-lopers wordt met het jaar gro- ter. Ook de organisatie van de lSe Westland Marathon verwacht weer een record aantal deelne mers op de halve en hele recreatie-marathon. Gert van de Berg behoort aan- staande zaterdag tot dat leger lopers, dat op weg gaat voor die 42 kilo meter en 195 meter door het WMtland. „Het is allemaal begon- nen bij een trimclubje, dat gevormd werd door een aantal collega's op het werk. Uit die groep kwam langzaam een aan tal fanatieke lopers naar voren, dat het niet alleen bij die ene training per week liet zitten". De Vlaardinger gaat aan- staande zaterdag met nog - twee collega's aan het karwei beginnen. Jan Bouman en Dave van de Boogert hopen ook de finish te bereiken. „De afgelopen maanden ben ik intensief bezig ge- weest met de voorberei- ding. Dat houdt in zo'n 110 tot 115 kilometer per week trainen. Alleen de laatste weken is dat teruggebracht tot 75 a 85 kilometer per week, om zo fit mogelijk aan de start te komen". Het lopen blijft voor Van de Berg puur ontspan- ning. ,,Daarom sluit ik mij niet aan bij een atle- tiekvereniging. Dan moet je op regelmatige tijden trainen. Ik hou ervan om te gaan tra:nen wanneer ik zin heb. Na een dag hard werken op de zaak fris ik weer geheel op als ik een aantal kilometers heb gelopen in de Broek- MAASSLUIS - Het programma voor de 15e Westland Mara thon ziet er als volgt uit: 14.00 uur start KNAU-atleten, over een afstand van 42 ki lometer en 195 meter. 14.00 uur start hele- en halve marathon prestatieloop. Voor deze prestatie loop kan men tot polder. Maar een versla- ving, nee dat geloof ik niet". Vorig jaar realiseerde Van de Berg een tijd van 3 uur 45 minuten. ,,Dit jaar moet het gewoon wat sneller gaan. Ik denk MAASSLUIS-De orga nisatie heeft in het kader van het derde lustrum van de Westland Mara thon een aantal oud- winnaars kunnen invite- 13.00 uur inschrijven op het secretariaat. Het inschrijfgeld be- draagt voor de hele marathon 15 gulden en voor de halve mara thon f.7,50. De start van de hele marathon vindt plaats op Dr. Jan Schouten- laan en van de halve marathon op de Lijs- terlaan. dat het jnogelijk is een tijd neer te zetten van 3 uur 30 minuten. Verle- den jaar ben ik gewoon te snel weggegaan, daar pas ik aanstaande zater dag wel voor op. Ik moet mijn eigen tempo kunnen bepalen", besluit Gert van de Berg zijn relaas. ren. Zo zullen aan de start verschijnen Hans van Kasteren en Wim Hoi. Van Kasteren, oud-For- tuna atleet, won de eerste Westland Marathon in 1969 in een tijd van 2 uur 32 minuten en 43,8 sec. Wim Hoi werd de winnaar in 1970 in een tijd van 2 uur 28 minu ten en 42,0 sec. Aan de start verschijnt natuurlijk ook Cor Vriend, die de Westland Marathon zowel in 1977, 1981,1982en 1983 won. De atleet uit Eindhoven heeft ook het parcours- record op zijn naam staan. In 1982 realiseerde de PSV-atleet een tijd van 2 uur 13 minuten en 28,0 sec. MAASSLUIS - De route van de 15e Westland Ma rathon zal niet afwijken van die van vorig jaar. De deelnemende atleten wa- ren over dit parcours vol lof. Daarom heeft de or ganisatie niets veranderd aan de route, die de atle ten weer zal voeren door de zes Westlandse ge- meenten Maassluis, Maas- land, De Lier, Naaldwijk, 's Gravenzande en Mon ster. De start vindt plaats om 14.00 uur bij de Wethou- der Smit Sporthal in de Steendijkpolder. De eer ste lopers van de wedstrijd marathon worden om rond vier uur bij de Sport hal terug verwacht. Jan Elbers kan op de dag van wedstrijd rekenen op medewerking van ruim honderd mensen op en langs het parcours om het de atleten aan niets te laten ontbreken. Dit jaar heeft de organi satie bij de finish de be- schikking over een over- dekte tribune. „En ook de prijsuitreiking willen wij dit jaar wat meer aan- zicht geven", zegt Elbers. Ondanks de felle concur rentie tussen de diverse marathon-organisaties, ziet de toekomst er voor de Westland Marathon in deze vorm er nog steeds goed uit. ,,Jaarlijks moeten wij toch steeds meer werk gaan verzetten, zeker ook omdat de belangstelling voor deze vorm van sport - beoefening alleen maar groter wordt, maar de Westland Marathon is na zoveel jaren niet meer weg te denken." Inmiddels is de organisa tie van de zestiende edi- tie al weer begonnen. „Die voorbereiding is inderdaad al begonnen, de datum is al vastgesteld, 13 april 1985", zegt Elbers tenslotte. MAASSLUIS - Wim Bij voet ondergaat aanstaan de zaterdag zijn mara thon-doop. De atleet van de atletiekvereniging Wa- terweg is ook langzaam besmet door het inmid dels bekende loop-virus. In de afgelopen twee jaar heeft de Maassluizer zich goed voorbereid op het grote gebeuren van aan staande zaterdag. „Vorig jaar heb ik alleen deelgenomen aan de hal ve marathon. Mijn condi- tie was toen nog niet zo goed om die hele mara thon te lopen. Ik wilde mijn lichaam ook niet forceren", zegt Wim Bij voet, die vooral de afge lopen maanden hard aan zijn conditie heeft ge- werkt. ,,Vanaf augustus vorig jaar ben ik zo'n 100 tot 130 kilometer per week gaan trainen, met duurlopen en tempotrai- ningen", zegt de 'Water- weg'-atleet. „Het belangrijkste in zo'n voorbereidingsperiode is natuurlijk het vrij blijven van blessures en dat is bij mij aardig gelukt. Ik heb daarom veel vertrouwen in een goede afloop aan staande zaterdag. De atletiek is voor Bij voet geen onbekende sport. „Bij het Haagse Sparta ben ik actief ge- weest op de middenaf- stand, maar door de mi- litaire dienst ben ik ge- interesseerd geraakt in het lange afstandlopen en Wim Bijvoet bezig met de laatste voorbereiding voor de Westland Marathon. langzaam wordt het een verslaving". De Maassluizer wil echter niets aan het toeval over- laten. „De afgelopen maanden heb ik al diver se keren het parcours in het Westland gelopen, dus ik weet precies wat me te wachten staat". Een onzekere factor in het geheel is het weer. „Bij slecht weer kan ik al mijn verwachtingen wel vergeten, dat geldt natuurlijk ook voor de andere atleten, daarom hoop ik op een beetje aardig weer, met een zonnetje en een aange- name temperatuur". Wim Bijvoet hoopt een tijd te kunnen realiseren van 2 uur en 40 minuten. „Ik laat me overigens niet afschrikken door een slechtere tijd. Zo'n eerste marathon is een hele be- levenis met veel span ning, daarom kan de uit- eindelijke tijd weleens tegenvallen, maar daar heb ik mij op ingesteld". MAASSLUIS - „Geluk- kig hebben we de orga nisatie weer financieel rond kunnen krijgen", verzucht Jan Elbers, een van de organisatoren van de Westland Marathon. Met een team van tien mensen, gevormd uit de atletiekvereniging Olym pus uit Naaldwijk is er de afgelopen maanden hard gewerkt. „We werken met een budget van bijna 50.000 gulden, dat is ge- zien de bedragen die bij andere marathons om- gaan zeker niet veel." „A1 vele jaren werken met een zelfde groep mensen, maar toch pro- beren wij elk jaar weer de organisatie te perfec- tioneren en dat lukt aar dig." De belangstelling voor de Westland Marathon wordt jaarlijks groter. Ook dit jaar verwacht de organisatie weer een record aantal deelnemers. MAASSLUIS - Het deelnemersveld van de" 15e Internationale Westland Marathon mag er zijn. Tot verbazing van de organisatie ver schijnt ook Gerard Nij- boer aan de start in Maassluis, die samen met Klaas Lok als gangmakers zullen fun- geren voor Rudy Ver- riet en de man die een thuiswedstrijd loopt, Jacques Valen- tijn. Verriet en Valen- tijn proberen op de route door het West- land de Olympische li- miet te halen, die staat op 2 uur 13 minuten. Aan de start natuur lijk ook de viervoudi- ge winnaar van Maas sluis, Cor Vriend. De Nederlandse selectie zal het niet gemakkelijk krijgen. Een twintigtal buitenlandse atleten heeft zich inmiddels ingeschreven, waaron- der een sterke Poolse delegatie, met atleten die allemaal goed zijn voor een tijd van rond de 2 uur en 15 minu ten. Ook de Zweed Tom my Perssen kan voor het nodige vuurwerk gaan zorgen. De Zwfeed heeft als beste tijd achter zijn naam staan 2 uur 11 minuten. Cor Vriend, viervoudig winnaar van de West- land Marathon, ook aanstaande zaterdag weer aan de start in Maassluis. De organisatie rekent op totaal 350 deelne mers aan de wedstrijd marathon en dat is een record aantal. Ook de verwachtingen voor de hele en halve presta tieloop marathon zijn hoog gespannen. Ook daar wordt een record aantal deelnemers ver wacht van 800.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11