Fong Leng schittert bij Kreymborg Schiedams Nieuwsblad -Q; Top-mogelijkheden MODE Weekendrecept WOENSDAG 4 APRIL 1984 *14-506 Sinds enige tijd richt Fong Leng haar aandacht ook op de confectie en zij wetkt daartoe samen met de textielgroep Twenthe, Levi's en Kreymborg. De kollektie waar het hier om gaat is het eerste tastbare bewijs van de samenwerking tussen Fong Leng en Kreymborg. Uiteraard vertoont deze kollektie niet die „extra- vaganza" waarmee Fong Leng haar roem heeft vergaard, maar verder zijn alle andere typeren- de Fong Leng-eigen- schappen volop aanwe- zig. We noemen het ver- rassende gebruik van ma- terialen en kleuren, de grote aandacht voor het een van de beroemdste Nederlandse mode- ontwerpsters en vooral bekend om haar vaak uitbundige creaties, heeft exclusief voor Kreymborg een schitterende kollektie ontworpen. detail, de originele mo- dellering en de uiterst plezierige draagbaarheid. De Fong Leng kollektie onttrekt zich overigens aan alle trendy en rage- achtige trekjes die zoveel mode slechts voor korte tijd als gangbaar bestem- pelen. Fong Leng sluit hiermee aan bij een ten- dens die zich steeds na- drukkelyker manifes- teert in de modemarkt: het publiek kiest steeds meer voor mode die niet onderhevig is aan snelle slijtage, zowel in mate- riele als visuele zin. Nog een ander aspect van de Fong Leng kollektie is het vermelden waard. Al le modellen, kleuren en materialen zijn thema- tisch op elkaar afge- stemd. Met deze mode kan moeiteloos en tref- zeker gekombineerd worden. Een ander aktueel detail is dat de gehele Kreym borg Fong Leng kollektie Nederlands produkt is: ontworpen, geprodu- ceerd en verkocht in Ne- derland voor buitenge- woon aantrekkelijke prij- M 9 EEL moderne jonge vrouwen beschou wen de laatste jaren de pump als ty hun basisschoenende hakhoogte ervan wordt gekozen naar eigen smaak en behoeften. Deze hakhoogten varieren van zeer laag tot tamelijk hoog. Op deze pumps zijn er speciaal voor het zomerseizoen zeer vele fantasievolle ver- talingen gemaakt; open teen en open hiel, open geleng, en dikwijls hebben ze alle drte deze variaties bij elkaar. Zeer veel modellen zijn ook weer, samengesteld uit verschillende materialen en kleuren. waordoor het klassieke beeld van de pump op de achtergrond raakt. zen. Modellenschool Studio- Fame hield donderdag- avond in een propvolle discotheek Charleston 79 een kindermodeshow. De kleine mannequins en dressmen van de school toonden op een bijzon- der gracieuze manier de nieuwste mode voor 1984. Met het showen van de kleding deden ze beslist niet onder voor hun grote broers en zussen. Ook de kleding verschilt niet zoveel met dat van de volwassenen. „Nadoen wat de groten doen". De kleuren zijn wat fris- ser waarbij vooral de zuurstokken-kleur en zeegroen opvallen. Het is bovendien wat noncha- lanter waarbij veel shorts en bermudabroeken leuk passen. Veel belangstelling was er vorigr week donderdag in Blue-Tiek-ln Discotheek aan de Karel Doorman- straat voor de Nationale Disco Modeshow. Maar liefst twintig modellen paradeerden op een extra groot podium langs de bezoekers, in de aller- nieuwste modetrends. Stylist Bob Bruinsma heeft met de dressmen en mannequins (alien vaste bezoekers van de disco theek) in een recordtijd er een bruisende show van weten te maken die het voornamelijk jeugdi- ge publiek van begin tot eind bleef boeien. Een eigen tijdse interpre- tatie van Saj'ari- en leger- elemental, gecombinecrd tot een military-look, vormde het hoofdstuk "Adventure". Army- en kaki waren overigens zo wel bij de dames- als bij de herenkleding de domi- nerende kleuren. De jurken en rokken zijn ook dit jaar lang, terwijl bij de broeken de zoom fiks boven de enkel blijft. De sportieve kleding krc- gen een Olympisch tintje. De pasteltinten voerden de boventoon, daarbij aangevuld met de kleuren van de spelen: groen, blauw, geel, zwart en rood. U kunt lever kopen van kalf, rund of varken. Fn dan hier en daar, maar die moot u van tevoren bestellen, lamslever. Hoe jongcr het dier waarvan de lever afkomstig is, des te malser en sappiger de lever, vandaar dat kalfslever en lamslever het fijnste zijn. De slagcr moet uit de lever de galgangen verwijderen. Lever wordt meestal gebakkcn, maar kan ook gekookt worden. Kalfslever: zeer fijn en mals, losse stru'.tuur, grijsrood van kleur, vrij duur. Runderlever: stugger dan kalfsvlces, bruinrood van kleur, soms iets bitter van smaak. Om die smaak te ncutraliseren, kunt u de lever van tevoren in melk leggen. Varkenslever: heeft een korrelig snijvlak, de kleur is donker bruinrood. De smaak isgoed. Varkenslever leen zich bijzonder goed voor pate! Lever a 1'orange Voor 4 pcrsonen heeft u nodig: 4 plakken kalfs-of varkenslever, samen ca. 500 g., 2 cetiepels bloem, zout en peper, 75 g. boter of margarine, sap van 1 sinaasappel, 2 a 3 sinaasappelen. Schep wat zout en peper door de bloem. Maak de lever droogen haal de plakken daarna door het bloemmengsel. Klop de overtollige bloem er voorzichtig af. Vcrhit de boter. Temper de hittebron en bak de plakken lever zachtjes bruin en gaar. Neem ze uit de pan en houd ze warm. Blus de achtergeblcven bakboter met het sinaasappelsap en wellicht nog een seheutje water. Roer alles enige malen goed door. Laat de sinaasappeljus cnkele seconden flink pruttelcn. Schil de sinaasappelen zo goed af dat ook de witte ondcrhuid wordt verwijderd (deze gceft nl.een bittere smaak). Snijd de vruchten daarna in plakken. Warm de plakken heel even in de jus op. Leg de plakken lever op een schaal. Schik de plakken sinaasappel crop en schenk de jus erover of scrveer de jus apart in een sauskom. Tip 1drooggekookte rijst smaakt er lekker bij. Tip 2: van stukjes runderlever trekt u in korte tijd een fijne krachtige bouillon en stukjes runderlever van soepvlees toegevoegd maken de bouillon smakelijker en geven een mooie kleur. -V Als col. Gedraaid om het hoofd opgerold. Topje als bikini gedraaid te gebruiken bij monokini zowel als truitje om even „gekleed" te verschijnen als bij andere kleding. Zuiver decoratief „drape- ringen" zijn in. Topjes, in welke kleur dan ook, worden deze zomer hoog mode. U hoeft ze echter niet alleen als topje te dragen. Er zjjn duizend-en-6en andere manieren om u met dit gemakkelijke en opvallende stukje lingerie te kleden. De tekeningen doen u wat ideeen aan de hand, die de komende zomer veel opgang zullen vinden.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 12