Eindelijk een bouwkundig onderzoek Bewoners vechten voor Boerhaaveplein Jaarvergadering Schiedam-Oost Hon den strijden om Eurobokaal Actie tegen martelen Afgesloten Muzikale steun voor Wilton West neemt afscheid van Rene I luis-mn-I hits verschijnend Weekblad Benoeming raadslid Rommelmarkt Jeugdfilm Opbouwwerker krijgt fiets Anjerfonds WOENSDAG 4 APRIL 1984 1 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG Subsidie SB P sw mm m Schiedams Nieuwsblad SCHIEDAM - "Na ne- gen maanden bezig te zijn geweest is het einde lijk gelukt B&W voor deze onhoudbare toe- stand te interesseren. Het resultaat is dat Bouw- en woningtoezicht deze maand start met een on derzoek van de woningen welke gelegen zijn in het blok Rotterdamsedijk (39 tot en met 54), Boerhaaveplein (2 tot en met 14) en Boerhaave- laan (8! tot en met 119). De tijdsduur van het onderzoek wordt voorlo- pig geschat op drie a vier maanden". De heer Pijpers van de tot de Bewoners Vereni- ging Schiedam Oost be- horende werkgroep van het gebied rond het Boer haaveplein, laat er geen twijfel {>ver bestaan dat hii blij is dat er einde lijk iets gaat gebeuren. "Niet dat we er daarmee zijn, want de situatie hier is ontzetten gecompli- ceerd. Ten eerste omdat er al de nodige panden onbewoonbaar zijn ver- klaard en ten tweede omdat het bijna alle- maal woningen van klei- ne huisbaasjes zijn. Ander probleem is dat we buiten het zogeheten I.S.R. gebied liggen. Ten- gevolge hiervan hebben we geen recht op bepaal- de subsidies. Onze groot- ste zorg is dan ook om deze blokken woningen alsnog op de prioritei- tenlijst te krijgen. Verder gaan we op zoek naar iemand die bereid is eventuele renovatie mee te financieren. Wellicht vinden we een of ander fonds dat daartoe bereid is. Bouw- en woningtoezicht gaat de komende maanden bekijken wat er met de panden rond het Boerhaaveplein dient te gebeuren. Eerste belangrijke voor- wel haalbaar moet zijn. waarde is echter dat het renoveren van de panden Vandaar is, in overleg met de gemeente, beslo ten een bouwkundig- onderzoek te verrichten" SCHIEDAM De Bewo ners Vereniging Schie dam-Oost houdt donder- dag 5 april de jaarlijkse ledenvergadering. Tijdens deze bijeenkomst SCHIEDAM - De heer Th.H.Schoenmakers is met ingang van 27 maart 1984 tot lid van de ge- meenteraad van Schie dam benoemd. De C.D.A.'er volgt zijn op 23 maart overleden partij- genoot de heer J.M.de Koning op. zal het nieuwe bestuur gekozen worden en zul len diverse voor de wijk belangrijke zaken onder de loep genomen wor den. Leden die voor een be- stuurs-functie in aanmer- king willen komen, kun- nen dit zowel tydens de vergadering als vooraf kenbaar maken. De jaarvergadering, die om 20.00 uur begint, wordt gehouden in het pand van de bewoners- vereniging aan de Frank lin straat 11a. Nadere informatie om- trent het zich verkiesbaar stellen als bestuurlid is telefonisch verkrijgbaar via nummer 735937. t'.nige leden van de Doberman Kringgroep Schiedam voor hun clubhuis. SCHIEDAM - In de Kohnstammschool en kleuterschool De Zeven- sprong vindt op zaterdag 7 april a.s. een rommel markt plaats. Tussen 10 en 13 uur worden aller- hande goederen verkocht, terwijl men tevens aan de gebruikelijke activi- SCHIEDAM ..Circus op stelten" is de titel van de jeugdfilm die zater dag-, zondag- en woens- dagmiddag op de spoelen staat in het Passage Thea ter. De film gaat over vy f kinderen die door een gat in de omheining het cir- custerrein op gaan om de directeur een acrobaten- nummer te tonen. Door een onbekende oorzaak komen zy echter tot over hun oren in de proble- men te zitten. Gelukkig loopt alles toch nog goed af. De voorstellingen zyn om twee uur. De kaartjes kosten f.6,-. teiten als grabbelton, rad van avontuur etc. kan deelnemen. Om 11 uur wordt een electric boogie festival gehouden, waarvoor iedereen zich kan op- geven. Prijsuitreiking is om 12.45 uur. Wie oude spulletjes voor de rommelmarkt ter be- schikking wil stellen, kan deze bij de school af- geven. Adres: Fahrenheit- straat 4. SCHIEDAM De Dober man Kringgroep Schie dam houdt zondag 8 april een nationale team- wedstrijd voor waak- en verdedigingshonden. Aan de wedstrijd kan worden deelgenomen door alle werkhonderas- sen. Het winnende team ontvangt een wisselbe- ker, de Eurobokaal. Daar- naast zijn er nog diverse andere pryzen. Voor de wedstryd heb ben zich circa 32 honden en bazen aangemeld. Van de gevormde teams dient er een in de afdeling B (appel) en een in de af deling C (het manwerk- gedeelte) uit te komen. De uit het gehele land afkomstige honden zijn herders, bouviers, dober- mans, een rothweiler en een bosjeron. De strijd om de Eurobo kaal vindt, tussen 8.00 en 17.00 uur, plaats op het terrein van de Doberman Kringgroep Schiedam aan de Admiraal de Ruyter- straat. In de pauze zal er een demonstratie gegeven worden door de Konin- klijke Nederlandse Po- litiehonden Vereniging. De entree tot het terrein bedraagt f.2,50. SCHIEDAM Amnesty International is vandaag (4 april) gestart met een wereldwjjde actie tegen het martelen. De Schiedamse afdeling zal dit ondermeer ken baar maken door op 7 april met een geluidswa- gen door de stad te rij- den. Bij het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat staat diezelfde dag een stand waar kaarten verkocht worden die men kan ver- zenden naar regeringen van landen waar martel- praktyken voorkomen. Volgens gegevens van A.I. worden momenteel in bijna honderd landen, waaronder Zuid-Korea, Zuid-Afrika, India, Iran, Tunesie, en Turkije, mensen gemarteld. Aan- gezien eenzelfde soort actie tegen dergelijke praktijke in 1973 tot goede resultaten heeft ge- leid, is besloten nu we- derom zo'n campagne te voeren. De actie die als motto heeft „Martelen is men- senwerk" gaat enige maanden duren. De Schiedamse afdeling zal gedurende deze maanden tal van groeperingen zoals politieke partijen kerken, scholen en juris- ten benaderen met het verzoek de campagne te steunen. Wie nadere informatie wenst over de wijze waarop men tegen het martelen kan p'rotesteren kan zaterdag terecht bij de kraam op de Hoog straat. SCHIEDAM - Het Schiedams gemengd koor ..Excelsior" heeft van het Anjerfonds een gift ont- vangen van f. 2000,-. Het geld is bestemd voor de aanschaf van nieuwe koorkleding voor de da mes. Excelsior werd opgericht in 1902. Dirigent van het koor is Lee Smit. Het eerste concert waarbij de nieuwe koorkleding ge- dragen zal worden, vindt plaats op zondag 8 april in Huize Frankeland aan de Liduinastraat. De uit- voering duurt van 15.00 tot 16.45 uur. SCHIEDAM - De Hoog straat en Lange Haven zullen circa twee weken niet vanaf de Koemarkt te bereiken zijn. Oorzaak zijn werkzaamheden, aan de riolering en de bestra- ting, van het begin van de Hoogstraat. Aansluitend zullen tevens het plein rond de kiosken en voor het V.V.V. kan- toor aan de Buitenhayen- weg worden ingericht Gedurende de tyd dat de verbinding met de Koe markt is afgesloten zullen de Lange Haven en Hoog straat bereikbaar zijn via de Appelmarktbrug. SCHIEDAM - De Schie damse muziekverenigin- gen houden morgen, don- derdag 5 april, een solida- riteitsmars. Met deze on der het motto „Er zit muziek in Wilton" ge- voerde actie hoopt men de werknemers van de werf wat morele steun te geven. Na op diverse plaatsen te zijn gestart, trek ken de deelnemende korpsen door de stad naar de poort van Wilton Feye- noord alwaar zij zich om acht uur verzamelen voor eengezamenlijk optreden Het idee voor de solidan- teitsmars is afkoonstig van de stichtingsraad van de Stichting De Schie damse Gemeenschap. SCHIEDAM - De be- woners-vereniging Schiedam-west heeft vrijdag 30 maart af scheid genomen van haar opbouwwerker Rene de Jongh. Het vertrek van Rene is het directe gevolg van het door de gemeente- raad genomen besluit om het aantal opbouw- werkers tot twee te be- perken. Onder de vele mensen die de opbouwwerker gedag kwamen zeggen bevonden zich naast bewoners van West ook leden van organisaties als de SSVO, POOK. Schiedamse Federatie en van De Kreek. Grote afwezigen by het afscheid waren verte- genwoordigers van de politieke partijen. Ook wethouder Hafkamp, die eveneens een uitno- diging had ontvangen, ontbrak. Overigens was hij wel de enige die dit vooraf telefonisch ken baar had gemaakt. Als dank voor het vele werk dat hij voor de bewonersvereniging heeft verzet, ontving de scheidende opbouwwer ker tal van geschenken waaronder een nieuwe fiets. Rene de Jongh had heel wat cadeas uit te pakken.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1