Jacobs en Van Piik spelen 'Beethoven tot Beatles' Louis de Funes Zwemkampioenschappen in jubilerend Sportfondsenbad Scholieren werken aan 'Schoon Schiedam' Schiedams Nieuwsblad $j| Failliet....Hoezo? Filmclub draait 'De vierde man' Open Podium en 'Now panic' Toneel in De Kreek Oud-cracks spelen waterpolo-toemooi Paas- bijeenkomst Info-avond i Klaverjas toernooi WOENSDAG TT APRIL 1984 *15 505 Cabaret Poppenspel VIDEOTHEEK „THE FAMILY" Wij hebben een ruime keuze uit 5500 titels op VHS/VCC en Betamax systeem Nu 6 films 30.- voor 5 dagen!! Geen borg of inschrijfgeld. Let op wel een geldig legitimatiebewijs. Gratis drankje of koftie staat voor u klaar. VIDEOTHEEK „THE FAMILY" Rubensplein 18B, Schiedam. Tel.: 010-262345. Ex-sterren SCHIEDAM - De pianis- ten Pim Jacobs en Louis van Dijk spelen zaterdag 14 april in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Gedu- rende het programma zul- len talloze improvisaties op bekende melodien uit de tijd van Beethoven tot de Beatles ten gehore worden gebracht Howel het optreden thuis. hoort in de door het Pas sage Theater georganiseer- de voorstellingen is, van- wege de akoestiek en de speciale sfeer, besloten dit te doen plaatsvinden in de museum-aula. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt f.15,-. Kaarten kunnen worden gereser- veerd via het Passage Theater, telefoon 269563 of 262987 (tus- sen 9.00 en 17.00 uur). „Failliet Hoezo?" is de titel van het program ma waarmee Marijke en Sieto Hoving vrijdag 13 en zaterdag 14 april op de planken van theater De Teerstoof verschijnen. Wie denkt dat de Hovings na 25 jaar cabaret iets van hun scherpte verlo- ren hebben zou wel eens raar op kunnen kijken. Als geboren cabaretiers blijven Sieto en Marijke namelijk spitsvondig en actueel. De voorstelling begint op beide dagen om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur geopend. De kaarten kosten f15,-. Houders van een CJP be- talen f. 12,50. Het poppentheater Erica Burgerjon brengt zater- dagmiddag om half drie het spel „Tussen zon en tussen maan" in de Teer stoof. Tijdens de voorstelling, die geschikt is voor kin- deren van circa 4 tot 8 jaar, maken de jeugdige theaterbezoekertjes ken- nis met Miene Mutte. Miene Mutte is een vrouwtje dat zomaar uit de lucht is komen vallen. Wie haar vraagt waar ze vandaan komt krijgt te horen: „Tussen zon en tussen maan". Aangezien de plaats waar zij terecht gekomen is haar wel bevalt, besluit ze een huisje te zoeken. Na heel lang zoeken slaagt ze er eindelijk in om, met hulp van Boyke, een kleine en verwaarloosde woning te vinden. Maar ook nu zijn de proble- men nog niet opgelost. De kaartjes voor het pro gramma kosten f.3,50. Plaatsbewijzen voor de voorstellingen in De Teer- Het pianisten-duo Pim Jacobs en Louis van Dijk. speelt zaterdagavond in de museum-aula. stoof kunnen worden ge- reserveerd via de VVV- Schiedam, telefoon 733000 en vrijdag- plus zaterdagavond via het theater, telefoon 269455. SCHIEDAM - Bij de Filmclub Schiedam staat vrijdag 13 april de Neder- landse speelfilm „De vier de man" van regisseur Paul Verhoeven op de spoelen. Een schrijver (Jeroen Krabbe) ontmoet op een afgelegen plaats een beeldschone vrouw Renee Soutendijk). Wan- neer zij hem aanbiedt de nacht bij haar door te brengen gaat hij met haar mee naar haar kapitale villa. In het huis blijkt een geheimzinnige en ge- spannen sfeer te hangen De voorstelling begint om half tien. De zaal is vanaf half negen open Donateurs betalen f3,50 toegang. Om donateur van de Filmclub te wor den dient men f5,- per seizoen (inclusief de toe gang tot de eerste film) te betalen. SCHIEDAM - Het Pas sage Theater draait van 14 tot en met 25 april iedere middag, om twee uur (behalve op maan- dag). de doldwaze film „Vakantieperikelen met Funes-te gevolgen" van Louis de Funes. Phillipe Bosquier wil in de vakantie met vrienden gaan varen. Zijn vader heeft echter besloten dat hij naar Engeland gaat om deze taal beter onder de knie te krijgen. Aange zien het echtpaar waar Phillipe naar toe moet hem niet kent, bedenkt deze dat zijn plaats best ingenomen kan worden door zijn vriend Michen- not. Een en ander leidt tot tal van ^nvoorziene situaties. De kaartjes voor de film kosten f 6,-. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag 11.00 - 20.00 uur Woensdag en zaterdag 18.00 uur gesloten. Donderdag koopavond t/m 21.00 uur. SCHIEDAM In cafe de Quibus aan de Lange Ha ven wordt zaterdagavond om half tien weer Open Podium gehouden. Deze maal zyn optredens SCHIEDAM - De toneel- groep Trapeada, van De Kreek aan de Lange Ha ven 92, geeft vrijdag 13 april haar eerste voorstel ling. Het om 20.00 uur begin - nende blijspel is getiteld „De ongeluksmantel". De toegang bedraagt t 2,- de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Voor kaarten die in de voorverkoop gekocht worden hoeft slechts f 1,50 te worden betaald. De opbrengst van de en tree is voor het zomer- kamp. te verwacnten van een rock-band, band-parodist, bluesband, het dames- duo Hot en Pot en Pretty Lex (funk-rock). De pre sentatie is in handen van Ronnie Heymans, de pre- sentator van de wekelijk- se talentenjacht in Park zicht te Rotterdam. Zondagavond van half tien kan men in de Quibus luisteren naar het dames-duo „Now panic", bestaande uit Marloes van der Heuvel en Marian ne van der Horst. Zij worden begeleid door de pianist Rutger Laan De optredens zijn grati- toegankelijk. SCHIEDAM - In het ka- der van het vijftigjarig be- staan van het Sportfond senbad wordt zaterdag 14 april een kampioenen zwemfestijn gehouden. Dit van 14.00 tot circa 17.30 uur durende ge- beuren is georganiseerd in samenwerking met de Schiedamse zwemver- eniging S.Z.C. De toegang tot alle tij dens deze middag plaats- vindende evenementen is gratis. Het jubileum-festijn gaat van start met de finales van de Schiedamse zwemkampioenschappen. Tijdens de reeds gehou den voor-rondes hebben zich hiervoor uit alle leeftijd-groepen (onder de 10,12,14 en l6 jaar) een vijftal kinderen ge- selecteerd. Volgend programma- onderdeel is de Gezins- estafette. Hieraan kan deelgenomen personen uit 6en gezin. De bedoeling is dat zij zo snel mogelijk 3 maal 25 meter zwem- men. Inschrijving is mo gelijk tot aan de aanvang yvorden door drie Wie wordt de winnaar van de Schiedamse Zwemkam pioenschappen: van de wedstrijden. De deelname is gratis. Tussen dit alles door zul- len enige zwem-sterren van vroeger aantreden voor, respectievelijk, de 4 maal 50 meter wissel- estafette en 5-maal 50 meter vrjje slag. Onder hen bevinden zich onder meer de bij zwem- kenners welbekende Rob Zjjlstra (voormalig Natio- naal-jeugd kampioen), Peter Koning, Ria van Baarle en Toos Rottev- veel. De eveneens uitgenodig- de ex S.Z.C. zwemster Cockie Gastelaars zal, ten gevolge van een blessure, verstek moeten laten gaan. Tegen half vier zal in het Sportfondsenbad een Waterpolo-toernooi be- ginnen tussen Oud- Inter nationals, S.Z.C.-vetera- nen en een team be staande uit bedrijfsleiders van Sportfondsenbaden. In het laatstgenoemde team zal onder meer de bedrijfsleider van het Sportfondsenbad Schie dam, Rob Schouten, aan treden. Onder de Oud- Internationals bevinden zich tal van Olympische- cracks zoals Harry Vriend. Teneinde te laten zien dat ook de dames hun mannetje staan bij water- polo zal tussendoor een wedstrijd worden ge- speeld tussen teams be staande uit vrouwen van 35 jaar en ouder, van S.Z.C.en O.D.Z. SCHIEDAM - De Com- missie Bijzondere Diens- ten.van Buurthuis Nieuw- land houdt woensdag 18 april een Paasbijeenkomst voor ouderen in de Mag- nalia Dei Kerk. Het om 14.00 uur begin- nende programma bevat ondermeer koor- en sa- menzang, declamatie en meditatie. De leiding is in handen van ds. J.v.d. Schaft uit Maas- sluis. Zowel de toegang als de koffie en thee zijn gra tis. De Magnalia Dei kerk ligt aan de Albardastraat 67. v SCHIEDAM - Leerlin- gen van de Erasmus- en de Goeman Borgesius- school hebben gisteren- morgen gewapend met harken, bezems, schep- pen en prikstokken grote schoonmaak gehouden op het LJduinaplein en in *Leerlingen van de Erasmus- en Goeman Borgesiusschool namen het Liduinap'ein en de Liduinastraat onder handen. de Luidinastraat. Zij gaven hiermee het startsein voor de jaarlijks .terugkerende actie „Schoon Schiedam" welke wordt georgani seerd door de Dienst Gemeentewerken en de Openbare Nutsbedrijven. Doel van deze actie is de mensen duidelijk te maken dat het schoon- en leefbaar houden van een stad een taak is waar- aan iedereen dient mee te werken. Niet alleen in West doch ook in de overige delen van de stad werd of wordt grondig schoon- gemaakt. Zo namen de scholieren van de St. Jan/Aloysius vandaag, woensdag 11 april, de Marconieweg onder handen. Morgen is de beurt aan de leerlingen van de Woudhoekschool om het Faassenplein aan een reinigingsbeurt te onder- werpen. Tot slot gaan de kinderen van de Gorzenschool vrij dag aan de slag op het Wilhelminaplein. Naast deze acties voor scholieren heeft de Gemeente, in samenwer king met de Bewoners- verenging Oost, tevens een informatieavond over het milieu georganiseerd. Tijdens deze avond werd onder meer gewezen op de kosten die voort- vloeien uit vernielingen en dergelijke en welke invloed deze kunnen heb ben op de financiele arm- slag van diverse gemeen- telijke diensten. SCHIEDAM - De tafel- tennisvereniging „De Re- ling" houdt donderdag 19 april een Paasklaver- jastoernooi. Het kaarten. dat om 20.00 uur begint, vindt plaats in zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven 237. Ook niet-leden van de vereniging zijn welkom.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7