Tal van activiteiten Bingo 'Reds' Exposities in Stedelijk Quibus Schade aanuwaufo DRIES APART PROEF ZE Jeugdfilm SchiedamsNieuwsblad Cfij? woensdag ts april 1984 *16-502 Knutselen en spelen Thema-avond voor bewoners Nieuwland Nieuwbouw B.G.S. Kies Dries! Da's pasvoordeeH Schietwedstrijden Straattekenen Disco Schiedams Nieuwiblad Zijn dit jaar met de Pasen onze eigen fabrikaat Paaseitjes. Puur - melk en wit. VINCENT V.D. BOSCH Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak- kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. arrms SPAANSEPOUXR Feest-proqrammq voor Koninainnedaq SCHIEDAM - De Stich- ting tot viering en her- denking van nationale feest- en gedenkdagen heeft 00k dit jaar weer een programma voor de Koninginnedagviering sa- mengesteld. De festiviteiten op 30 april gaan om acht uur 's morgens van start met het luiden van de kerk- klokken en het uitsteken van de vlaggen. Een uur later (om 9.00 uur) is er een aubade op het plein van de Neder- lands Hervormde Kerk aan het Noordeinde te Kethel. De zang, van de ieerlingen van de scholen in Kethel en Groenoord, w.ordt geleid door de di- rigent van het Hervormde Kerkkoor Kethel, de beer Van Rhijn. Muzikale me- dewerking verlenen de heer K.v.d. Meer (piano) en het Harmonieorkest Sint Radboud. De aubade, die is geor- ganiseerd door de Oran- jevereniging „Wilhelmi- na" uit Kethel, wordt bijgewoond door burge- meester Scheeres. De schietsportvereniging „Schiedam" houdt, van 10.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur, schietwedstrijden in het clubgebouw aan de Lan- ge Haven 57. Ze zijn onderverdeeld in Jeugdwedstrijden, Vrije- baan wedstrijden, Ge- luksbaan en het Kampi- oenschap van Schiedam. Onder leiding van leden van de wijkverenigingen worden op diverse plaat- sen in de stad straatte- kenwedstrijden gehou- den. Deze vinden plaats op het plein van de Sint Martinusschool aan de Iepenlaan, bij de Mgr. Bekkersschool aan de Eduard van Beinumlaan en op het Edisonplein (om 10.00 uur), op de Willemskade (om 13.00 uur) en op de Mgr. Nolenslaan (om 14.00 uur). In het Passage Theater worden in het kader van de Koninginnedagviering twee kindershows gege ven De eerste voorstelling, om 10.00 uur, is bestemd voor kinderen uit de wij- ken Zuid, West en Nieuwland. De tweede opvoering van ,,Hoe zit dat nou", die om 14.00 uur begint, wordt gege- ven voor de jeugd uit Oost, Kethel, Bijdorp, Groenoord en Woud- hoek. Kaarten voor het pro gramma zijn a f.l.- ver- krijgbaar via de kleuter- en lagere scholen en vanaf een half uur voor de aanvang van de voor- stellingen, aan de kassa van het theater. De discotheek Martin Green verzorgt van 14.00 tot 17.00 uur een pro gramma op het Museum- plein aan de Hoogstraat. Tegelijkertijd strooit Disco-Bounce muzikale klanken rond over de Grote Markt. In de Woudhoek wordt 's avonds een lampion- op tocht plus wedstrijd voor versierde fietsen en autosteps gehouden. Het opstellen geschiedt vanaf 20.30 uur op het Heijermansplein. De op- tocht start om 21.00 uur. Voorafgegaan door de Jeugd Rijnmondband trekt de stoet langs de route: Heijermansplein, Van Rijkpad, Van Gas- terenstraat, Laseurpad, Faassenplein, Grundel, Botter, Schoener, West- lander, Schokker, Botter, Grundel, Van Dalsum- laan, Bouwmeesterweg. Hoppersingel, Voor- berghlaan, Rooyaards- plein, Van Dalsumlaan, Heijermansplein. Hier teruggekeerd volgt de prijsuitreiking. De prijzen voor de versierde fiets- en autostepwed- strijd zijn beschikbaar ge- .vy Het straattekenen vormt een der vaste programma- punten van de Koninginnedagviering. steld door het bestuur van de stichting VNFG en rijwielhandel Hans Damme. Diverse Schiedamse drumbands en harmonie- orkesten zullen op Ko- ninginnedag al spelende door de wijken trekken. Daarnaast worden in het gebied Broersvesi, Hoog straat, Lange Kerkstraat en Broersveld muzikale klanken rondgestrooid door Stef Moorlag (coun- trymusic).en een loop- jazzband. Op het Emmaplein kan, van 25 tot en met 30 april, Kermis worden ge- vierd. In verband met de vele opengebroken wegen zal de door de Rennersclub Schiedam-Harga georga- niseerde Jeugdwielerron- de deze maal niet gehou den kunnen worden op het parcours Nieuwe Ha ven, Westerkade, Waran- de en Schoolstraat. Vermoedelijk zal worden uitgeweken naar de 's-Gravelandse polder. Een en ander hangt ech- ter af van het feit of daar een geschikt par cours gevonden wordt. SCHIEDAM - De Riet- zeilers houden dinsdag 24 april een bingo-avond in zaal Irene aan de Nieu we Haven. De opbrengst van het spel is bestemd voor de Schiedamse ge- handicapten. Onder de te winnen prij zen bevinden zich onder meer een dekbed, fiets, stofzuiger, waardebon van f 250,- en diverse geldbedragen. Het rollen van de bal- letjes begint om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.00 uur open. De toe- gang is gratis (ook voor niet-leden). SCHIEDAM - „Reds" is de titel van de film die vrijdag 20 april op de spoelen staat bij de Film- club Schiedam in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. De film gaat over de jour nalist Jack Reed (Warren Beatty) die met zijn ge- liefde Louise Bryant (Diane Keaton) de Rus- schische revolutie mee- maakt. Het tweetal komt hierdoor tot de oprich- ting van een communis- tische partij in de Vere- nigde Staten. De voorstelling begint om half tien. De zaal is vanaf half negen open. De toegang bedraagt respectievelijk f.5,- (voor niet leden en f.3,50 (voor leden.) SCHIEDAM - In Buurt- huis Nieuwland aan de Albardastraat 65 kunnen kinderen van vier tot en met twaalf jaar vrijdag 20 april een dagje video kijken, spelletjes doen en knutselen voor Pasen. Het buurthuis is hiertoe geopend van 11.00 tot 15.00 uur. De toegang, inclusief de lunch, bedraagt f.2,50 per kind. Uitgave van WEGENER huis aan huisbiaden B V Pnns Hendnkkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam tel 010-132170 en 135085 Oirectie J P Eillebrecht/P Bakker' J Parser WEGENER biaden verschijnen iti Zuid-Holland wekelijks in een to tale oplaag van ruim een mtljoen exempiaren Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel ADVERTENTIES Hoogstraat 122, Viaardmgen Postadres postbus 1980 3000 BZ Rotterdam, tel 010 346711 DUO'S (RUBR ADVERTENTIES) 010 132050 VERKOOPLEIDER N Ch de Poorter RAYONLEIDER Th J Bravenboer (tel pnve 010 353883) REGIONAAL CONTACTMAN G H Adams (tel priv6 01891 3230) REOACTIE: zie onder advertenties CHEF RED (plv J De.|bel REDACTEUREN A Beyen en M Ames CORRESPONDENT Schiedam P Koppenhagen (010-266615) Sportcorrespondent P Spek (010 352615) ADMINISTRATE: Pnns Hendrik kade 12 16, postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel 010-132170 SLUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dinsdag 12 00 uur/redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advertenties en reddctie) dinsdag 17 00 uur BEZORGING Interlanden/Sprei groep Bezorgkiachten 010-132489 Een stukje van de tentoonstelling „Een eeuw sinds Aletta". SCHIEDAM - Het Ste delijk Museum aan de Hoogstraat toont tot 14 mei een v(jftal exposities. „Adine Engelman" is in het Stedelijk vertegen- woordigd met tekeningen en schilderijen waarin de lijn en het vlak een bepa- lende rol spelen. In de kelder van het mu seum wordt keramiek ten toon gesteld van de kun- stenares Netty van den Heuvel. In de expositie van Ange la de Vrede treft met aquarellen en tekeningen aan van onderwerpen uit de natuur. De afbeeldin- gen van planten, bloemen en kruiden werden veelal in opdracht, voor tijd- schriften en boeken, en met uiterste precisie ge- maakt. Onder de titel „Een eeuw sinds Aletta" is een door de Stichting Amazone georganiseerde tentoon stelling tot stand geko- men over het leven van Aletta Jacobs. Aletta Jacobs studeerde in 1878 af als eerste vrouwelijke arts in Ne- derland. Daarnaast ver- richtte zij pionierswerk op het terrein van de ge- zondsheidszorg, het vrouwenkiesrecht en de vredesstrijd. In combinatie met deze tentoonsteling worden in de museum-aula zes schil derijen van Clara de Jong geexposeerd, die gei'nspi- reerd zijn op het leven van Aletta. Het Stedelijk is gepend: van maandag tot e9 met zaterdag van 10.00 tot 12.00 e8 van 12.30 tot 17.00 uur en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De werk- groep Buitenlanders Nieuwland houdt don- derdag 26 april een the ma-avond over „huisves- ting". De werkgroep heeft zich ten doel gesteld om, door het organiseren van mter- nationele activiteiten, in de wijk Nieuwland een leefbaar klimaat te schep- pen. De voorlichtingsavond begint om 19.30 uur. Alle Nieuwland-bewoners zijn welkom. banketbakkerij Westtrankelandsestraat 93 Tel. 266883 SCHIEDAM - De orga nist Mark Schaap geeft zaterdag 21 april een concert in de Aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. Op het programma staan o.a. werken van Bach, Walther, Franck en Stan ley. Aan de uitvoering werkt tevens mee de sopraan Connie de Jong. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM-De rijks- consulent voor sociale voorzieningen in de pro- vincie Zuid-Holland, de heer J.C. van der Eijk, zal donderdag 19 april de officiele paal slaan voor een nieuw gebouw voor de Bedrijfsgemeen- schap Schicmond. Het gebeuren vindt plaats om drie uur in de middag aan de Mathenes- serstraat. SCHIEDAM - In cafe de Quibus aan de Lange Haven wordt zondag- avond vanaf half tien ge- varieerde rock- en raggae- muziek ten gehore gebracht door de Rotter.- damse formatie Tum bling Dice. Het optreden toegankelijk. is gratis autonchtspeaalisl Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. SCHIEDAM-Tot en met woensdag 25 april kan de jeugd iedere mid dag (bfhalve maandag) om twee uur in het Pas sage Theater gaan kijken naar de doldwaze film ,,Vakantieperikelen met funes-te gevolgen" van Louis de Funfcs. Zaterdag 28 en zondag 29 april en woensdag 2 mei wordt in het Passage Theater de tekenfilm ,,De drie Musketiers" gedraaid. Aanvang even- eens om twee uur. De kaartjes voor de ieugdfilm kosten f.6,-.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3