De Gouden Jqren van vv Fortuna 'WE DOEN G00I NAAR KAMPIOENSTITEL' DOW bereikt mijlpaal Voetbalvereniging bestaat tachtig jaar Fortuna naar eerste klasse? CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Sportnieuws naar redactie HVO-leden gehuldigd SPORT Programma A-junioren Bestuur voor Hoilandiaan WOENSDAG 18 APRTTT38* '16-500J Heden en verleden spelen bij de voet balvereniging For tuna in deze dagen een grote rol. De Vlaardingse vereni- ging viert morgen officieel haar tach- tigjarig bestaan, dat vanavond wordt in- gezet met de orga- nisatie van een Ou- dejaarsavond. Tien- tallen activiteiten staan de komende weken op het pro- gramma waarbij veel aandacht zal worden geschonken aan het roemruchte verleden van de ver- eniging. De uitstekende pres- taties van het eerste elftal van Fortuna richt ook de schijn- werpers op het he den. Het is zeker niet uitgesloten, dat in dit jubileumjaar een kampioenschap gevierd kan worden en de ploeg voor promotie naar de eerste klasse in aan- merking kan ko- men. Onze sportmedewer- ker Peter Spek sprak met DickHaddeman, oud-voorzitter van Fortuna en voor- zitter van de jubile- umcommissie over het verleden en met Jan Bouman, de coach van het eerste team. Prestaties Programma Successen VLAARDINGEN - Dick Haddeman hoeft geen moeite te doen om het verleden van Fortuna te schetsen. De oud-voor zitter is nog een van de weinigen die contact heeft gehad met de op- richters van Fortuna in 1904. Dick Haddeman vervulde de functie van voorzitter in de periode van 1946 tot 1967. ..En Dick Haddeman. dat waren toch roerige jaren. AIs voorzitter werd je ook geacht elftal- leider te zijn van het eerste team, zoiets is nu natuurlijk ondenkbaar, maar je was wel nauw betrokken bij alle acti viteiten". OP 19 april 1904 werd Foruna officieel opge- richt. „Toen werd de eerste verenigingsbal ge- kocht. De ontwikkeling heeft daarna niet stil- gestaan. Foruna had toen het geluk enige jongelui in haar midden te hebben met organisatorisch en zakelijk inzicht. A1 snel werd er aansluiting ge- zocht met de voetbal- bond en kon de Vereni- ging aan de officiele com- petitie meedoen", vertelt Dick Haddeman. De prestaties op het veld De tentoonstelling Fortuna 80 jaar" laat veel zien van het verleden van de Vlaardingse vereniging. maken een groot deel uit van de ge-schiedschrijving van Fortuna. ,,De ver eniging is altijd prestatie- gericht geweest. Dat was al in 1929, 1930 en 1931 toen de club driemaal achtereen kampioen werd. Deze periode wordt weleens de lou den jaren" van Fortuna genoemd. In 1955 nam Fortuna deel aan het betaalde voetbal en begon in de tweede divisie. „A1 ging het later niet meer zo best met het betaalde voetbal, toch beleefden wij toen veel plezier aan die periode. Wie weet zich niet de promotie- wedstrijden tegen Hera cles te herinneren, met als inzet een plaats in de ere-divisie. De thuiswed- strijd verloren we met 1-0 zodat die ere-divisie toch onbereikbaar bleef". De jubileumcommissie die naast Dick Haddeman bestaat uit Koos Smit, Dick van der Werf, Rien Stolk en Adrie Hofmair, heeft de afgelopen twee jaar aan een intensief programma gewerkt. Naast diverse toernooien, met vaak deelttame van buitenlandse teams, wordt de afsluiting op 9 juni een historisch ge- beuren. „Het is de bedoeling, dat alle nog in leven zijn- de oefenmeesters vanaf 1946 op deze reunie verschijnen". Uitnodigingen zijn ver- stuurd naar Kees de Haan (1946-1950), Toon Bergkotte (1950-1955), Rinus Smits 1955-1960) Rinus Gosens (1960- 1964), Maarten Vink (1964-1965), Laslo Lalay (1966-1967), Jan Brou- wer (1967-1970), Piet de Wolf (1970-1972) en Jan van Baaren (1972-1974). *Jan Bouman in actie om zijn ploeg de laatste instruc ties te geven voor de beslissende wedstrijden van dit seizoen. Lid van da algtmene varcmgmg voor dt cantralf verwarmings an luchtbahandalingt-industria GRIFFIJN MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.03, VLAARDINGEN Benchten voor daze sport pagina kunnan worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond Wast Combinatie. Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardin- gen, of doorgagevan aan onza sportmedewarkar Pater Spek, tel. 010- 352615. SCHIEDAM - De strijd om het Schie- damse kampioenschap voor A-junioren begint morgenavond met de wedstrijden SFC-Excelsior'20, HBSS-Martinit, PPSC- DHS en SVV-SVDPW. Voor dinsdag 24 april staan op het program ma' de wedstrijden Demos-DRZ en Schie dam-Olympus. De wedstrijden beginnen steeds om 18.30 uur. VLAARDINGEN - Bij de voetbalvereniging HVO werden W. Baren- dregt en W. van Eysden door het bestuur gehul digd omdat z(j 50 jaar lid waren van de vereni ging. Het bleef niet alleen bij deze huldiging. Veertig jaar lid was S. van Leeuwen. Een groot aan- tal leden bereikte de grens van 25 jaar t.w. P. van Rey, Mevrouw van Rey, H. Bravenboer, J. Ploeg, R.A. Post, K.v.d. Borden, J.W. v.d. Brugge, J.A. de Goede, J. Korpershoek, P. Jochems, T. Mariuns, J. van Zelm, J. van Es, J. den Breems, C. v.d. Veld^n en H. v.d. Velden. VLAARDINGEN - For tuna staat voor een be- slissend weekeinde. De komende Paasdagen kun- nen beslissend worden of de Vlaardingse vereniging het tachtigjarig jublieum gaat vieren met een kam pioenschap. Fortuna ontmoet zater- dag aan de Marathonweg mede-titelkandidaat SVW en op tweede Paasdag moet de ploeg van het trainersduo Hans Stout/ Jan Bouman naar Over- maas, die ook nog niet is uitgeschakeld voor de titel. Coach Jan Bouman is wel een beetje verrast door deze ontwikkeling. „Met het huidige jonge team had ik wel verwacht goed in de middenmoot van de 2e klasse te kunnen mee- draaien. Een tweede plaats had ik zeker niet verwacht. Maar de ko mende wedstrijden moe- ten de beslissing brengen of wij inderdaad een gooi kunnen doen naar die titel". Het trainersduo wil alles in het werk stellen om de ploeg hoger op te bren gen. „We hebben er een team voor om zeker een rol van betekenis te kun nen spelen in de eerste klasse. We hebben een jong team met daarom- heen een aantal gerouti- neerde spelers: een prima combinatie om successen te boeken", zegt Jan Bouman, die zijn voetbal- carriere bij de Vlaarding se ploeg is begonnen en later betaald voetbal speelde bij Fortuna, Sparta en Willem II. Voor het voetbal in Vlaardingen zou het ze ker geen kwaad kunnen, dat een ploeg in de buurt komt van de hoofdklasse. „Wij hebben in Vlaardin gen voldoende talent om dat ook inderdaad te kunnen halen en onze vereniging is er organisa torisch zeker op gericht om op dat niveau te gaan spelen". „Mocht het dit jaar niet lukken, dan weet ik bijna zeker, dat we ook vol- gend seizoen kandidaat zullen zijn voor de titel", zegt Jan Bouman ten- slotte. VLAARDINGEN - AIs waardering voor de grote inzet bij de Dins dag Ochtend Wande- laars (D.O.W.). werd het echtpaar Poot vorige week dinsdag. door Max van der Does, consulent sportieve re create van de gemeen- te Vlaardingen, in de bloemen gezet. Twee jaar geleden namen Jaap en Corrie Poot het initiatief om met een kleine groep mensen wekeljjks op dinsdagochtend een wandeling te houden. „A1 snel groeide de groep uit van tien naar ruim veertig deelnemers en nu nog komen er wekelijks nieuwe men- sen bij", constateert Joop Poot tevreden. Een unieke groep, deze wandelaars in de leef- tijd van 45 tot 75 jaar. ,,Bij ons is niets ver- plicht. Geen contribu te of andere vereni- gings-activiteiten. Wie zin heeft om een keer per week een wande ling te maken van rond de tien kilometeT is bij ons welkom'\ Met genoegen kijkt het echtpaar Poot nog terug op de huldiging. ,,De aanleiding was dat wij nu inmiddels twee jaar bezig zijn en dat een groot aantal van onze mensen ruim 500 kilo meter heeft afgelegd. Daarvoor ontvingen wij een medaille en wjj ho- pen dat hierdoor nog meer ouderen zich bij ons aansluiten om wat lichaamsbeweging op te doen", besluit Jaap Poot. Belangstellenden kun nen contact opnemen met het echtpaar Poot, telefoon 010-701779. *Het echtpaar foot wordt door Max van der Does gehuldigd voor het bereiken van de ma- gische grens van 500 kilometer. VLAARDINGEN- - Ed ward Donkersloot, voor zitter van de handbal- vereniging De Hoilan diaan, heeft aangekon- digd op de ledenverga- dering van 17 mei a.s. zijn functie neer te leggen. Ook een aantal andere bestuurs- en commissie- leden stelt zich niet meer herkiesbaar voor een nieuwe zittingsperiode. Daarom roept het be stuur de leden op zich te bezinnen op deze situatie. Er zullen nieuwe be- stuurslcden gevonden moeten worden om de vereniging optimaal te laten draaien.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9