Boxers op wielerbaan Doorstrominqsproces onder de loep genomen luis-aan-Hias verschijnendWcekblad lA<t Wegen afgesloten Veel vraag naar eengezinswoningen FNV-Schiedam gaat protesteren Lichtkroon helemaal af Demonstraties en wedstrijden Belasting kas-tijden Openbare verkoping op Dam-braderie OAM BRADERIE WOENSDAG 23 MEI1984 ^\JE N^q KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG. 3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG Doling van werkloosheid Rommel markt Conclusies Schiedams Nieuwsblad Cfp Boxers uit heel de regio trekken zondag 3 juni mar Schiedam. WATERWEG/NOORD De Nederlandse Boxers Club houdt zondag 3 juni een Jonge-honden- dag op het terrein van de wielerbaan nan de Olympiaweg in het sportpark Harga te Schiedam. Voor deze, van 's mor- gens tien tot 'smiddags vier uur durende dag staan circa 45 uit de regio Zuid-Holland en Zeeland afkomstige honden dit ras inge- schreven. Het programma ver- meldt onder meer: een keuring waarbij gelet wordt op de bouw en uiterlijke verzorging. demonstraties van ge- drag- en gehoorzaam- heidstraining en behen- digheidswedstrijden. Eigenaren van ras- boxers, met stamboom, die belangstelling voor gedrags-en gehoor- zaamheidstrainingen hebben kunnen hiertoe iedere zaterdagmorgen, van 10.30 tot 12.30 uur terecht op de wieler baan in sportpark Harga Telefonische informatie is verkrijgbaar via num- mer 706330. WATERWEG NOORD - De werkloosheid in het gewest Nieuwe Waterweg Noord is in de maand april licht gedaald. Het arbeidsbureau verwacht dat deze daling zich niet zal voortzetten, gezien de nieuwe stroom school verlaters en de eventuele ontwikkelingen rondom Wilton-Feijenoord. De verwachtingen om- trent het aantal vacatures dat gemeld wordt, zijn echter positief. Hoewel het aantal meldingen in april van 150 naar 132 vacatures daalde, bevindt het niveau zich nog ruim boven het gemiddelde van 1983, toen er 91 vacatures per maand werden gemeld. SCHIEDAM - De Boro- dinlaan en de Vivaldilaan zullen circa vijf weken gedeeltelijk zijn afgeslo ten voor het verkeer. De werkzaamheden hou- den verband met de re- constructie en asfaltering van reeds vermelde stra- ten. De omleidingsroutes worden met oranje bor- den aangegeven. SCHIEDAM - De aan het Frans Halsplein gele- gen scholen ,,Het Stok- paardje" en de „Jan Ligt- hart", houden woensdag 20 juni, van 14.00 tot 17.00 uur, een rommel- markt. Een ieder die spullen voor de markt heeft kan deze aan de school afge- ven. Grote hoeveelheden kunnen desgewenst wor den afgehaald. Hiervoor kan men bellen naar nummer 269661. SCHIEDAM - De Schie- damse afdeling van de FNV (Federatie Neder landse Vakbeweging) gaat dinsdag 29 mei naar Den Haag om deel te ne- men aan een grote lande- lijke protestdag. De demonstratie is ge- richt tegen de kortingen op de uitkeringen van werklozen en arbeidson- geschikten. Om een ieder in de gele- genheid te stellen mee te gaan worden gratis bus- sen ingezet. Deze ver- trekken om 11.30 uur vanaf het Emmaplein (bij het Stadskantoor). Teneinde te weten hoe- veel bussen er besteld moeten worden, worden personen die aan de pro testdag willen deelnemen verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij een der onderstaande personen. Jo Akkerman, telefoon 712749, Jo Schaap, tel. 263571, Hans Coster, tel. 261061 of Cor Paarden- kooper, tel. 157234. SCHIEDAM - Diverse automatiseringen hebben er toe geleid dat de kas van het Ontvangkantoor der rijksbelastingen aan de Lange Nieuwstraat korter open hoeft te zijn. In verband hiermee zal de kas met ingang van 1 juni 1984 uitsluitend ge- opend zijn in de ochtend- uren, te weten van maan- dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.15 uur. De tijden voor het ver- krijgen van informatie blijven ongewijzigd (van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 15.00 uur). SCHIEDAM De in een cirkel staande lantarenpa- len op het Rubensplein zijn onlangs van witte diagonale strepen voor- zien. Met deze handeling is de door Arie Castelein ontworpen „lichtkroon" gereed gekomen. De Schiedamse kunste- naar is inmiddels druk bezig met zijn volgende opdracht. Dit omvat het aanbrengen van eengevel- versiering op de zijmum- van het pand van Van Heelsbergen aan de Koe- markt. Hier zullen, door middel van in stuckwerk aangebrachte letters en in het plaveisel gelegde Bel- gische keitjes, de contou- ren van de molen „De Meyboom" worden vast- gelegd. De werkzaamheden aan de muur zullen rond half juni van start gaan. De lichtkroon op het Rubensplein is nit helemaal klaar. SCHIEDAM Teneinde een zo nauwkeurig moge lijk inzicht te krijgen in de behoefte aan huisves- ting binnen onze st'd heeft de Stafafdeling So- ciografie van de Gemeen- te Schiedam een analyse gemaakt van het door- Strom ingsproces ten ge- volge van de nieuwbouw in de stadsuitleg. Men is daarbij uitgegaan van de woningwetwonin- gen die deel uit maken van het bouwplan la, of- tewel de Botenbuurt, in Woudhoek-noord De analyse heeft inmid dels geleid tot het be- sluit in deze wijk een kleinere school te bou- wen dan men oorspron- kelijk van plan was. Van 257, van de 282, woningen in het project „De Botenbuurt" zijn de zogenaamde verhuiske- tens onderzocht. Dit houdt in dat is nagegaan hoeveel woningzoeken- den huishoudens met de nieuwbouw en de tenge- volge hiervan vrijgeko- men woningen elders geholpen zijn. Tevens werd bekeken wat voor soort huishou dens en welke typen wo ningen in het verhuis- proces betrokken waren. Een en ander leidde tot de conclusie dat de 25 7 een verhuisketen in gang hebben gezet met een to- taal van 566. Naast de huishoudens die een nieuwbouwwoning kre- gen toegewezen, waren er namelijk nog eens 309 aan een door doorstro- ming vrijgekomen huis geholpen. De meeste ketens telden 2 a 3 opeenvolgende ver- huizingen. In de door doorstroming vrijgeko men woningen blijken over het algemeen huis houdens uit de oude wijken te trekken. De laatste woning in de keten, dit betreft veelal een klein en goedkoop huis, wordt meensten- tijds toegewezen aan een zogeheten starter. Dat wil zeggen, iemand die voor het eerste een zelf- standige woning betrekt en dus geen leeg huis achterlaat. Een van de punten die uit de analyse naar voren is gekomen, is het feit dat er een toenemende belangstelling voor een gezinswoningen bestaat. SCHIEDAM-Op de Dam wordt zaterdag 26 mei, van circa 9.00 tot 16.00 uur, een braderie gehouden. Als extra at- tractie stellen de winke- liers van de Dain op deze dag een aantal kramen beschikbaar waarin Schie- dammers die iets te ver- kopen hebben hun waren kunnen uitstallen. Men denkt daarbij aan mensen die overtollige huisraad bezitten, kinde- ren die speelgoed willen verkopen enzovoorts. De kramen zijn dus niet be- stemd voor zakenlieden. De contactpersoon van de Dam-winkeliers, de heer Scheffers: „Uigaan- de van de gedachte dat heel wat mensen spullen op zolder of in een kast hebben staan die ze eigenlijk best kwijt willen, zijn we op het idee ge komen de Sehiedammers deze kans te bieden. Vooral voor kinderen kan zoiets heel aantrek- kelijk zijn want zij kun nen, met het verkopen van oud speelgoed of spulletjes die ze van hun ouders krijgen, een leuk extra zakcentje verdie- nen". Naast de openbare vlooienmarkt treft men op de Dam-braderie on der meer een Rad van *Wederom een braderie op de Dam! Avontuur en diverse oude ambachten aan. Te vens worden er demon straties kick-boksen ge- geven door de Schiedam se vechtsportschool Sihan en showt garage De Koster de nieuwe Seat. Een uit tien personen be- staande dweilorkest strooit tussen elf en drie uur vrolijke klanken in het rond. Vanzelfspre- kend zijn er ook diverse lekkernijen te koop. *Dc heren Griffioen en Kadersvaart legden, onder het toehorcnd oor van de ii't. houder Zijdeveld, uit welk een doorstroom-analyse kan hebben. Desondanks zal men er niet toe moeten over- gaan uitsluitend dit type te bouwen aangezien daardoor andere groe- peringen, zoals jonge gezinnen, de stad zullen gaan verlaten. Verder geeft het rapport aan dat, indien men rechtstreeks voor de wo- ningzoekenden uit de oude wijken wil bouwen, de nadruk zal moeten lig- gen op goedkopere en kleinere woningen dan die van bouwplan la.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1