Recreatieve triathlon meteen een succesnummer Wedstrijd- triathlon Riinmond toont belanqstellinq voor avondzwemvierdaaqse mita Schiedams Nieuwsblad (D Aantal deelnemers stijgt jaarlijks WANDELVIERDAAGSE IB MIDZOMERSPORTKRANT Ook triathlon in Maassluis KETELT0ERN00I WOENSDAG 30 MEI 1984 22-512! Ga ze zien bij uw dealer Groenoord DolFijn mm i :if*f VLAARDINGEN Vorig jaar werden de consulenten sportieve recreatie van de VRSR verrast door het gro- te aantal deelnemers aan de eerste recreatieve triath lon in Vlaardingen. Dit jaar staat dit evenement weer op het programma. Op woensdag 4 juii fungeert het Kolpa-bad weer als centraal punt voor de tweede editie. De triathlon heeft een enorme aantrekkings- kracht. Voor veel deelnemers is vonden van de lopers dit zwem-, fiets- en loop- dat kan nu niet meer ge- gebeuren een enorme uit- b^n", js de verwach- daging. „Vong jaar had- ting van De Goede den wij de organisatie afgesteld op ruim twee- honderd deelnemers, wie schets onze verbazing toen wij geconfronteerd werden met meer dan zeshonderd deelnemers", weet Ger de Goede een van de consulenten van de VRSR zich te herin- neren. Schoonheidsfoutjes kon- den toen natuurlijk niet mtblijven. ,,Toch hebben wij veel geleerd we pro- beren, wat er vorig jaar niet zo goed draaide, nu te verbeteren", aldus Ger de Goede. Dit jaar kan er bjjna niets meer fout gaan. We hebben voor het fietsen en lopen ge- wijzigde routes. Vorig jaar kon het voorkomen, dat de fietsers last onder- De triathlon lijkt uit te groeien tot een succes nummer in het program ma van de sportieve re creatie. „De afgelopen maanden is er veel aan- dacht geschonken aan de triathlon. Toch moe- ten de mensen deze con- ditietest niet onderschat- ten. Een gedegen training is toch wel noodzakelijk, hoewel bij ons natuurlijk de prestatie niet voorop staat". ,,Het meedoen is gewoon beiangrijk", aldus Ger de Goede, die de prestatie- gerichte deelnemers graag verwijst naar zaterdag 7 juli als de sportverenigin- gen De Coureur, Viking en Fortuna een wedstrijd- triathlon organiseren in de Broekpolder. De organisatie staat op Hardlopen is een van de drie onderdelen op de recreatieve triathlon. zo'n avond natuurlijk voor een krachtproef. „We hebben de beschik- king over vijftien vrijwil- ligers en mensen van de EHBO en politie om al- les goed te laten verlo- pen", zegt De Goede. Overigens maakt de ge- hele sportieve recreatie een geweldige ontwikke- ling door. „Voor ons is het doel de mensen te stimuleren aan sport te gaan doen, maar al te vaak merken wij dat de mensen zonder verder iets te weten over me- dische begeleiding of het behandelen van opgelo- pen blessures aan onze activiteiten meedoen. Vandaar dat wij daar in de toekomst steeds meer aandacht aan gaan schen- ken. Onlangs hebben wij een informatie-avond ge- houden en daarvoor was redelyk veel belangstel- ling. Het iseen aanwjj- zing, dat de mensen niet alleen mee willen doen aan onze sportonderde- len, maar ook willen we ten hoe het lichaam daar- op kan reageren", besluit Ger de Goede. -UF \iW>' MAASSLUIS - In Maas sluis wordt op zaterdag 1 September de eerste re creatieve triathlon gehou- den, waaraan zowel vrou- wen als mannen kunnen deelnemen. De organisa tie is in handen van een groep recreatie-sportlei- ders, die dit evenement organiseert in samen- werking met de Sport- raad van de gemeente Maassluis. De deelnemers kunnen kiezen uit een lichte en een zware triathlon. De lichte triathlon be- staat uit 500 meter zwem- men, 25 kilometer fiet sen en 5 kilometer lopen. De zware triathlon 1 ki lometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10,5 kilometer lopen. Inmiddels zijn al veel trimmers in training voor de Maassluise triathlon. Zij doen dit in de onlangs opgerichte sportgroep Triathlon Maassluis. Meer informatie hierover bij John Moens, tel. 01899- 22564. SCHIEDAM De ho- ckeyvereniging Spirit houdt op zaterdag 9 en zondag 10 juni het eerste internationale pinkster- toernooi dat de naam Ke- teltoemooi draagt. De deelnemende vereni- gingen zijn: de Engelse clubs Richmond en Sur- biton (beiden met een herenteam), de Duitse clubs Krefelder Sport- verein (dames en heren) HTSV Bremen (heren) en uit eigen land Zoe- termeer, Forcial, Tempo '34, Aeolus en Spirit (al ien met een dames- en herenteam). Op zaterdag beginnen de wedstrijden om 13 uur en op zondag om 10 uur. VLAARDINGEN Wanneer: maandag 18 juni t/m donderdag 21 juni. Waar: Vertrekpunt sportcom- plex handbalvereniging De Hollandiaan, Esdoorndreef (Holy). Starttijd: Voor scholen tus- sen 16.00 uur en 17.00 uur en voor volwassenen tussen 18.15 uur en 19.00 uur. Kosten: f 4.-. Afstanden: 10 en 15 kilome ter. Inschrijven. Vanaf 12 juni bij het hoofdbureau van po litie Delftseveerweg 6. Vlaar dingen of bij de start op 18 juni. Informatie: Bij de heer F.Stegeman, secretaris van de Vlaardingse Politie Sport en Ontspanningsverenigjng, telefoon 010-342355 of 010- 700200. MAASSLUIS Wanneer: maandag 18 juni t/m donderdag 21 juni. Waar: Vanaf Olympiahal, Rozenlaan. Starttijd: 19.00 uur. Kosten: f 4,— Afstanden: 5, 10 en 15 kilo meter. Inschrijven: Bij het VVV in het stadskantoor, mevrouw H. Dammers, Havikstraat 22 (speciaal voor groepen), J. Noordzij, Frans Halslaan 9 en J. Olsthoorn, Maasdijk 371 te Maasdijk en bij de start op 18 iuni. SCHIEDAM Wanneer: maandag 25 juni t/m vrijdag 29 juni. Waar: Vanaf deSporthal Mar- griet. Starttijd: 18.30 uur tot 19.00 uur. Kosten: Individuee! f 4,— en groepen f 3,50 per persoon. Afstand: 10 kilometer. Inschrijven: Vanaf 11 juni bij het VVV-kantoor Buiten- havenweg 9, tel. 010-733000 en tussen 18 juni en 22 juni bij G. en J. van Dongen, tele foon 010-268159 en 710994 of in het wijkcentrum Blau- we Brug, Bachplein 590. VLAARDINGEN Naast een recreatieve triathlon wordt er op za terdag 7 juli eeb wed- strijd-triathion gehouden, georganiseerd door de wielrenvereniging De Coureur, zwemvereniging Viking en de atletiekver- eniging Fortuna. Deze triathlon is bestemd voor deelnemers met een goede comditie. De af standen die afgelegd moeten worden zijn: 1500 meter zwemmen, 70 kilometer fietsen en 15 kilometer hardlopen. Het clubgebouw van de voetbalvereniging Vlaar dingen in de Broekpolder fungeert als centraal punt bij deze wedstrijd-triath- lon, dat een uniek gebeu- ren gaat worden omdat alle deelnemers gelijktij- dig van start zullen gaan. De organisatie verwacht een groot aantal deelne mers, die om 11.00 uur starten bij het botenhuis van de watersportvereni- ging De Bommeer. Het eerste onderdeel het zwemmen zal afgewerkt worden in de Vlaardingse Vaart. Het hoogheem- raadschap Delfland heeft hiervoor toestemming ge- geven. De andere twee onderdelen zullen afge- weikt worden in de Broekpolder. In het kader van de traditionele avondzwemvierdaag- se doen de drie waterweggemeenten Vlaardingen, Schiedam en Maassluis opnieuw mee aan dit sportieve en recreatieve gebeuren voor jong en oud. Niet alleen stijgt het aantal deelnemers elk jaar, maar ook aan het zogeheten randgebeuren, zoals muziek, kraampjes, de- monstraties enzovoort, wordt keer op keer meer aan dacht besteed door de organisatoren. In grote lijnen komen de programma's van de drie gemeenten overeen, dat geldt o.a. voor wat be- treft de afstanden, het uitreiken van medailles en de medewerking van plaatselijke verenigingen. Kinderen kunnen per avond 250 meter zwem men, terwijl volwassenen 500 meter op een avond afleggen in het hopelijk niet al te koude water. In Vlaardineen eeeft bur- gemeester Van Lier op 25 juni in het Kolpabad het startschot voor de avondzwemvierdaagse. Deze duurt officieel tot en met 28 juni, maar op 29 juni wordt een inhaal- avond gehouden. In de voorverkoop kost een kaartje f.6,-, daarna vanaf 25 juni betaalt men f.7,50. De prijs geldt voor kinderen en volwas senen. Kaarten zijn ver- krijgbaar bij de zwemba- den Holy, het Kolpabad. en bij de VVV. Het programma rondom de zwemvierdaagse dat zich op „het droge" af- speelt ziet er als volgt uit: Maandag: Opening, mu zikaal optreden drum- band- en majoretten- korps „Liberte" en spor tieve activiteiten. Dinsdag: Pionieren door scouting Marnix van Sint Aldgonde en een demon- stratie aerobic door bal- letschool ,,Copella". Woensdag: Demonstratie crossfietsen, optreden van de boerenkapel de Vrolijke Dauwtrappers en een demonstratie schermen. Donderdag: Demonstra tie sportschool Tino Hoogendijk, draaiorgel- DLK C Houlmanplein 3-7 2676 BA Maasdijk Tel. 01 745-6770 muziek en het uitreiken van de medailles. De Schiedamse avond zwemvierdaagse vindt jdaats in Bad Groenoord en wel van 2 tot en met 5 juli waarbij de laatste dag eveneens een inhaal- avond is. Kaarten in de voorver koop kosten voor kinde ren en volwassenen f.5,50 en zijn verkrijg- baar bij bad Groenoord en Zwembad Zuid, de VVV aan de Buitenha- veweg en de afdeling sportzaken op het stads kantoor. Vanaf de eerste dag kosten de kaartjes f.6,50. Ook in Schiedam kunnen kinderen per avond 250 meter zwem men en volwassenen 500 meter. Het randgebeuren in Schiedam omvat een groot aantal activiteiten zoals een luchtkussen, windsurfen, crossfietsen en het optreden van een band of een dweilorkest. Verder worden ook hier diverse demonstraties van verschillende sporten gegeven. Een glibberige activiteit vormt het zogeheten schuimspuiten op een zeil. Het is hierbij de be- doeling dat men op het zeil probeert te lopen maar waarvan je vooraf al weet dat dit zonder val- Net als vorige jaren zullen vele duizenden in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis weer aan de zwemvierdaagse deelnemen partjjen niet zal lukken. Tijdens de slotavond vindt er een bloemenver- koping plaats. Op die avond worden vanzelf- sprekend ook de verdien- de medailles en stickers uitgereikt. Maassluis sluit de rij vodr wat betreft de drie Water weggemeenten. Het start schot valt daar op 9 juli, direct nadat de school- vakantie is begonnen. Ook hier houdt men een inhaal-avond. Deze staat gepland voor 13 juli. Voor deze avondzwem vierdaagse gelden verschil lende tarieven. Scholie- ren betalen in de voorver koop f.4,25, kinderen f.5.25 en volwassenen f.6,25. Op de eerste dag kosten alle kaarten een gulden meer. Men kan voor kaarten terecht bij zwembad „Dol-Fijn", (waar de zwemvierdaagse gehouden wordt) en bij de VVV. Gedurende de vier avon- den staan er allerlei acti viteiten zoals muziek, de monstraties, spelletjes enzovoort op het pro gramma. Tijdens de slotavond, op 12 juli, ontvangen alle deelnemers een blijvende herinnering.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 18