Meer voorstellingen in seizoen 84/85 Rolbrug wordt hersteld Gesloten 'Proqrammerinq Passage is goed aongeslqgen' Waar bleven de country liefhebbers? Wijkpost Oost tijdelijk dicht Huis-aan-Huis verschijnend Weckblad f K1 Hoofdstraat gestremd Veel sfeer maar weinig bezoekers A.s. zaterdag Miss Schiedamverkiezing en Braderie op de Parkweg Hartpagina's KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 9eJAARGANG WOENSDAG 6 JUNI 1984 ^\JEI\I£q Opstapfunctie Scholen Schiedams Nieuwsblad SCHIEDAM - Met ingang van dinsdag 12 juni wordt begonnen met herstelwerkzaam- heden aan de Rolbrug over de Poldervaart. In verband hiermee zal de brug circa een week afgesloten zijn voor alie verkeer. Voetgangers en (brom)fietsers zullen worden omgeleid via de Hulpbrug. Deze route zal door middel van bor- den worden aangegeven. SCHIEDAM - De ge meente-secretarie is donderdag 14 juni, in verband met de die dag te houden verkie- zingen voor de leden van het Europese Parlement, de gehele dag gesloten. Uitzondering hierop vormt de onderafdeling Burgerzaken. SCHIEDAM - De hoofd straat zal tot circa 22 juni van 's morgens 7.00 tot 's middags 16.00 uur gestremd zijn voor door- gaand verkeer. Deze maatregel is nodig in verband met ter plekke uit te voeren hei- werkzaamheden. De aan de Hoofdstraat liggende panden blijven bereik- baar. SCHIEDAM ,,Het gaat goed met de Schiedamse theaters. Wat het Passage theater betreft hebben we zelfs in een jaar het punt bereikt, dat we vol- gens de berekeningen over drie jaar moesten halen. Tengevolge hiervan kon- den we voor het nieuwe seizoen een uitgebreidei programma samenstellen. Verder hopen we snel te kunnen beginnen met de verbouwing van de kleine zaal". Theaterdirecteur Connie Eggink is duidelijk tevre- den over de behaalde resultaten in het afgelo- pen seizoen. „Gemiddeld hadden we zo'n 300 be- zoekers per voorstelling en dat is heel wat meet dan we gewend waren. Onze keus om de film- programmering te ver- vangen door theater is dus goed aangeslagen. Ander belangrijk punt is het toenemend aantal verhuringen. Tengevolge hiervan is de grote zaal steeds langer van te voren volgeboekt. Verenigingen die vaak op wat kortere termijn plannen, zouden daardoor in de proble- men kunnen komen. Vandaar hopen we zo snel mogelijk toestem- ming te krijgen voor het verbouwen van de kleine menteel toneel enzo- voorts". Theater De Teerstoof in de Nieuwstraat biedt het publiek het komend sei zoen weer veel nieuwe groepen en producties. Aangezien het theater deze „opstapfunctie" reeds jaren met succes vervult staan veel van de in de Teerstoof begonnen artiesten inmiddels op de grote podia. Enige van de te verwach- ten programma's in dit theater zijn: „Verlopen en Verlaten" (een try- out van een nieuw solo- programma van Youp van 't Hek), ,,Kuhr de Boer Show" (een mu- ziekprogramma met Len ny Ruhr en Herman Pie- ter de Boer) en „Ga maar rustig slapen" (een pro gramma van Dorine van der Klei). Vanzelfsprekend is er iedere zaterdagmiddag in De Teerstoof weer een voorstelling voor de jeugd. In het Passage Theater kan men in het seizoen 84/85 naast toneel en muziekprogramma's te- vens een aantal danspro- ducties verwachten. Youp van V Hek verscliijnt dit seizoen twee maal in Schiedam met zijn programma Verlopen en Verla ten In dit kader verschijnen in februari Alexandra Ra dius en Han Ebbelaar op het Schiedamse podium met diverse hoogtepun- ten uit het romantisch klassiek balletrepertoire. Later in het seizoen zijn er optredens te verwach ten van Djazzex en het Werkcentrum Dans. Daarnaast vermeldt het Directeur Connie Eg gink maakte het nieuwe theater-programma be- kend. Passage programma di verse kindervoorstellin- gen en matinees. Verdergaand op de vorig jaar ingeslagen weg zal de Passage ook het komende theaterseizoen activitei- ten ontwikkelen die ge- richt zijn op de scholen. Zowel de kleuters als leer- lingen uit het lager- en "voortgezet ondervvijs ko men daarbij aan bod. Men denkt aan dingen als: het laten zien hoe een artiest geschminkt wordt, vreemdtalige voor stellingen enzovoorts. Teneinde alie Schiedam- mers een goede kijk te geven op wat de theaters het komend seizoen zoal bieden wordt de komen de dagen, huis-aan-huis, een programma-boekje bezorgd dat is getiteld Uit in Schiedam. Hierin treft men onder meer verschillende abon- nementseries aan die de mogelijkheid bieden te- gen gereduceerde prijzen een aantal voorstellingen te bezoeken. zaal. (De zogenaamde Bio). Het is de bedoeling dat deze een vlakke vloer krijgt en een verplaats- baar podium. Wanneer dit eenmaal ge- realiseerd is zou daar ook het theatercafe gehouden kunnen worden. Het ko mend seizoen keert dit programma-onderdeel na- melijk wekelijks terug. Met ingang van oktober kan men dus iedere don- derdagavond in de Passa ge gratis luisteren en kij- ken naar muziek, experi- Alexandra Radius en Han Ebbelaar brengen roman tisch klassiek ballet (foto: Sicco Kingma). SCHIEDAM - „De di recteur van de Tros- radio noch ik begrijpen hoe dit kan. Tweehon- derdvijftig bezoekers Dat is veel te weinig want elders in het land trekken de country-fes tivals van de Tros radio steevast zo'n vijftien- honderd a tweeduizend mensen". S.G. en V.V.V.-direc teur Pillard zal op de vraag waar al die coun- tryliefhebbers zaterdag gebleven zijn vermoede- lijk nooit een antwoord krijgen. ,,Je kunt natuurlijk tal van redenen gaan op- j. mm sommen zoals: bijna Het country festival iedereen was met dit - UUVfCCH IIICl Ull werd gepresenteerd door lange weekeind de stad Gerard de Vries. uit, of, de weersver- wachting was te slecht, maar dat blijven dan toch gissingen. Zeker aangezien dit soort fes tivals altijd publiek van ver uit de omtrek trek ken en het de hele middag en avond, on- danks de slechte ver- wachtingen, goed weer is geweest". Hoewel het country-fes tival wat het aantal be zoekers betreft dus dui delijk een fiasco is ge- worden, is Pillard toch blij met de opgedane ervaringen. „Ik weet nu bijvoor- bceld dat de organisa- tie van zo'n evenement eigenlijk te arbeidsin- tensief voor ons is. We beschikken daarvoor ge- I B- De weinige bezoekers hadden het uitstekend naar hun zin. woon niet overvoldoen- de mankracht. Zelf ben ik van acht uur 's mor gens tot twee uur 's nachts in touw ge weest. Dat alles goed verlopen is, is mede te danken aan de jongeren van „De Dijk". Die heb ben namelijk alles mee helpen opbouwen, be- waken en afbreken. Verder is zaterdag be- wezen dat het Juliana- park, zeker wanneer er enige faciliteiten in die buurt komen, uitste kend geschikt is voor dergelijke evenementen. De mensen die er waren vonden het bijvoor- beeld allemaal erg sfeer- vol en er was geen spra- ke van geluidsoverlast voor de omgeving". SCHIEDAM— De wijk post Oost van de Stich- ting Raad voor het Bejaardenwerk aan de Lorentzlaan 32 is tot en met maandag 11 juni gesloten. In dringende gevallen kan men desgewenst bel- len naar nummer 735764 Met ingang van dinsdag 12 iuni kunnen ouderen uit Oost weer terecht op het, van 9.00 tot 10.00 uur durende, spreekuur.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1