Havo-leerlingen bekijken herqebruik moqeliikheden 59. 702° 76° Schiedams Nieuwsblad ONS-medewerkers beantwoorden vragen Ook beginnelingen zijn welkom DIIRO parket Verkiezingsuitslag SMA verhuisd Delfland is boos Op stap met KNNV Basket Boys opgeheven nUDU VLOEREN Aanbieding in: Lamel parket Bestuur voor VFC WOENSDAG 6 JUNI 1984 23-502 EIKEN RUSTIEK fSTPSO perm2 M ESSEN c a95 BEUKEN RUSTIEK KAMBALA «b #*nn WATERWEG/NOORD - De tweedejaars-leerlingen van het Havo van de Schiedamse Scholenge- meenschap Spieringshoek hebben, op en rond 5 ju- ni, ruim aandacht be- steed tan het hergebruik van afval. Teneinde dit project te realiseren werd door de docenten een aangepast lesprogramma samenge- steld. Een en ander kwam tot stand in goede samenwerking met de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Tijdens de project-dag werd, met behulp van statistieken, een vergelij- king gemaakt van het aangeboden huisvuil in Vlaardingen en Schie dam. Hierbij werd reke- ning gehouden met de verschillende regels die voor deze genieenten gel- den. In Schiedam wordt het huisvuil namelijk twee maal per week opge- haald, tegen een keer in Vlaardingen. Verder mo- gen de bewoners van Vlaardingen op de weke- lijkse ophaaldag alle soor- ten vuil buiten zetten, terwijl de Schiedammers uitsluitend zakken met worden opgeknapt. afval kwijt kunnen. Zij dienen voor het ophalen van zogeheten grofvuil CoilaqeS (afgedankt meubilair, puin van verbouwingen en dergelijke) een af- spraak met de ONS te maken. Gedurende de speurtocht door de Schiedamse en Vlaardingse straten werd door de scholieren beke- ken welke soorten afval in aanmerking komen voor hergebruik. In dit kader brachten zij aan- sluitend een bezoek aan een recycling-project in Vlaardingen waar onder meer oude rneubelen Daarnaast maakten de Havo-leerlingen een ex- cursie naar het milieucen- trum voor de regio Wa- terweg-Noord te Vlaar dingen, gingen zij na op welke wijze bacterieen op afval inwerken en werden scheikundige praeven gedaan. Verder gaat men zelt compostbakken maken en borden met de tekst ,,Hou het schoolplein netjes". Op straat gevon- den afval wordt verwerkt in collages, die vervolgens ten toon gesteld worden. IliipHHHigH ,s. !';AAr De tweedejaars Havo-leerlingen van Spieringhoek verdlepten zich in war men wel en niel met afval kan/mag doen. Tot slot brachten de he- ren Dingenouts (voorlich- ter en Van der Meerfmi- lieu-controleur) van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam een bezoek aan Spieringshoek om even- tuele vragen over de huis- vuilverwerking te beant woorden. Spieringshoek docent Raeymaekers: VVij hopen de leerlingen via dit pro ject milieu-bewuster te maken. Daarbij gaan we er van uit dat dit het meeste effect heeft wan- neer je ze de kans biedt leuk met zo'n onderwerp bezig te zijn". Modelspoorbouwer wil vereniging oprichten Bertus van Rij is reeds van jongs af aan een fanatick modelspoorbouwer. werd ook daarvoor een belspoors-verbindings- oplossing gevonden en baan te leggen. wel door over het trapgat, langs de muur, een dub- 5Cn00ll0KQ0l Specialist in parket en kurkvloeren perm2 per m2 per m2 Gratis thuisbezorgd. Vlaardingen: Schiedamseweg 55, tel. 010-354146 Rotterdam: Stadhoudersweg 130, tel. 010-667879 Verhuur van schuurmachines. SCHIEDAM „Er van uit gaande dat honderden Schiedammers een mo- delspoorbaan bezitten, is het eigenlijk heel vreemd dat hier nog geen model- spoorclub is. Zeker wan- neer je weet dat er bij- voorbeeld in Rotterdam diverse van dergelijke ver- enigingen zijn. Daarom wil ik proberen in Schiedam ook zo'n club op te richten. Zon- der dat ik er echt moeite voor heb gedaan, hebben zich al vier personen aan- gemeld. Dat zouden er dus minstens tien a vijf- tien moeten worden". Bertus van Rij is een van de vele mensen die uren- lang bezig kan zjjn met een modelspoorbaan. Zijn moeder: „Nou is dat niet zo verwonderlijk want het is hem werke- lyk met de paplepel inge- goten Hij kon nauwelijks lopen en toen kreeg hij al zijn eerste treintje". Vanaf dat moment waren pa en zoon Van Rij dus regelmatig actief als ma chinist" en „stations- chef". Bovendien werd de baan, door de jaren heen, steeds groter en ontstonden er langs de rails enige dorpjes en in- dustriegebieden. Bertus: Vooral toen ik WATERWEG-NOORD - de Koninklijke Neder- landse Natuurhistorische Vereniging heeft haar zo- merprogramma rond. In de maand juni staan de volgendf activiteiten op de agenda: donderdag 21 juni excursie naar het zelf ging werken en er dus meer geld in deze hobby gestoken kon worden, breidde het em placement zich flink uit Er kwam zelfs een twee- de bij' Dat dit alles lukte was ondermeer te danken aan het feit dat ma Van Rij bereid was nog een stukje van de zolder af te staan. Niet dat daarmee alle problemen uit de wereld waren want tussen het ene en het andere land- schap gaapte de reusach- tige kloof van het trap gat. Zoals dat model- spoorbouwers eigen is Loetbos in de Krimpener- waard, vertrek om 19.00 uur vanaf station Vlaar dingen Oost; zaterdag 23 juni, propaganda excuisie in de heemtuin van Vlaar dingen en op zondag 24 juni wordt het Beatrix- park te Schiedam be- zocht. VLAARDINGEN - De bestuursproblemen bij de voetbalvereniging VFC zijn opgelost. Stelden op 12 maart j.l. alle bestuurs- leden van de Vlaardingse vereniging hun functie beschikbaar, op de vorige week gehouden buitenge- wone algemene ledenver- gadering is er weer een nieuw bestuur gekozen. Een deel van het oude bestuur is weer terug ge- komen in een nieuwe sa- menstelling. Het nieuwe bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter J.P. Baren- dregt, secretaris B. de Kroon, Penningmeester A.C. den Hamer, en de leden J. van Rij, M. van Santen, P. den Herder, J. Owerkerk, J. Wolf en A. Schouten. Aangezien een model- spoorclub voor het aan- leggen van een traject een flinke ruiinte nodig heeft, is Bertus van Rij al druk op zoek naar een geschikte locatie. ,,Ik VLAARDINGEN - De Stichting sport me- disch adviescentrum Midden-Delfland is verhuisd naar de poli- kliniek van het Holy- ziekenhuis. Al geruime tijd leefde de wens om het SMA een meer centrale plaats te geven in deze regio. Het SMA ver- zorgt sportkeuringen, een sportspreekuur en geeft adviczen aan de sportmensen. denk daarbij aan 'n lo- kaal in een of andere leegstaande school. Voor hier echte afspraken over gemaakt kunnen worden, moeten we alleen wel meer leden hebben. Tussen de vier die zich reeds hebben opgegeven zitten er overigens wel al een paar die beginneling-' gen in de modelspoor- bouw heel wat kunnen leren. Het is dus niet zo dat we alleen mensen zoeken die al jarenlang met modeltreinen bezig zijn. Zelfs kinderen zijn, mits ze zuinig op de spul- len van anderen zijn, welkom. Over diverse andere pun- ten, zoals de contributie en de avond of avonden waarop we bij elkaar gaan komen, valt nu nog niet veel te zeggen. Al de ze dingen worden immers nu pas later, in overleg met de leden, bepaald". Een ieder die nadere in- formatie over de op te richten modelspoorclub w<*nst of zich hierover wil aanmelden kan zich (ni 19.00 uur) wenden tot BertuS van Rij, Steen- straat 4, Schiedam, tele- foon 260254. VLAARDINGEN - De leden van de basketbal- vereniging Basket Boys hebben inderdaad beslo- ten de vereniging op te heffen. Op de vorige week ge houden buitengewone le- denvergadering kwamen de leden tot de slotsom dat verder gaan geen zin WATERWEG/NOORD - De uitslagen van de op donderdag 14 juni te houden verkiezingen van het Europese Parlement zullen niet, zoals dat ge- bruikeljjk is bij verkie zingen van de Tweede Ranter en Gemeenteraad dezelfde dag bekend wor den gemaakt. Reden hiervan is dat er geen uitslagen bekend mogen worden voor de stembussen in alle lid- staten gesloten. In dit verband is de Ne- derlandse gemeenten op- gedragen de uitslagen in een speciale enveloppe naar het ministerie van Binnenlandse Zaken te zenden. meer had. Het leden- aantal is de laatste maan- den sterk teruggclopen, waardoor het nog over- gebleven dames-en heren- teani aan het slot van de competitie onvolledig aan de wedstrijden moest beginnen. Ook het voor- uitzicht voor het nieuwe seizoen was niet roos- kleurig. De aldus verzamelde en- veloppen worden zon dag 17 juni geopend, waarna de stemmenaan- tallen in de ANP-compu- ter worden ingebracht en de uitslag bekend wordt gemaakt. WATERWEG/NQORD - Het Hoogheemraadschap van Delfland acht de op- roep van Konsumenten Kontakt, om betalingen van de waterzuiverings- heffing via het gemeente- lijk energiebedrijf stop te zetten, misleidend. Volgens het waterschap is het door Delfland ge- hantcerde systeem wel degelijk geoorloofd. Bo vendien levert een gesprei- de betaling over twaalf maanden Juidelijk voor- dcel voor de consument op. Rechtstreeks opge- legde aanslagen zullen, door hogcre inningskos- teri, immers tot lasten verzwaring leiden die als gebruikelijk zou worden verhaald op de belasting- betaler.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7