'Alleen extra begeleiding nodig' Bestrijding boomziekten Rolbrug buiten gebruik Ingebruikstelling brug over de Schie Huis-aan-Huis verschWeekblad so o d a St*,® Verkeers- omleiding Rijnmondfietstocht Laatste blik op muurschilderingen Snel ingrijpen noodzakelijk WOENSDAG 20 JUN11984 rr rr 1 1WT LL1 J KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. B 9eJAARGANG Zelfvertrouwen 0 O ULU ODO Q Drie gymlocaties Schiedams NieuwsMad 50 Nieuwe huisvesting voor Rijnmondschool SCHIEDAM - De Rijn mondschool (waar on- derwijs wordt gegeven aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijk- heden) in de Warande gaat in oktober 1984 ver- huizen. De school, die onder het bestuur van de Willibror- dusstichting valt, werd in 1970 „tijdelijk" gehuisvest in een uit 1914 daterend schoolge- bouw aan de Warande 150. Het toenemend aantal leerlingen leidde er toe dat in 1972 even- eens de leegstaande school (uit 1894) op nummer 157 in gebruik werd genomen. Inmiddels werden diverse plannen voor nieuwbouw, dan wel verbouw van een bestaand pand, om tal van redenen afgeketst. Aan die situatie is nu een eind gekomen. In overleg met het schoolbestuur, de ge- meente en het ministerie is namelijk besloten de Rijnmondschool te her- huisvesten in het leeg staande schoolgebouw (de voormalige Prinses Marijkeschool) aan de Dr. de Visserlaan. De Rijnmondschool telt circa 77 leerlingen, die zijn verdeeld over vijf groepen van vijftien k zes- tien kinderen. Schoollei- der Gerard Mandos: ,,Bin- nen deze groepen wordt individueel gewerkt. Iedereen is dus wel tege- lijk met taal, rekenen, le- zen enzovoorts bezig maar de leerlingen doen dit alien op het eigen ni veau. Hierdoor kan het gebeuren dat er per kind grote verschillen ontstaan want de een is nu een- maal beter in rekenen en de ander, bijvoorbeeld, weer in taal. In tegenstelling tot wat weleens gedacht wordt, beschikken leerlingen van Lom-scholen namelijk over normale verstande- lijke vermogens. Ze heb- ben alleen extra begelei ding nodig en aangezien de gewone basisscholen deze niet kunnen geven, falen ze daar. Voor de betreffende kin deren is zoiets natuurlijk vreselijk vervelend. Ze voelen zich machteloos en worden daardoor soms erg lastig of juist ontzettend stil. Deze bin ding tussen leer- en ge- dragsproblemen hebben geleid tot de term Lom- (Leer- en Opvoedings Mogelijkheden) school". „Uitgaande van het feit dat de meeste leerlingen, alvorens ze hier komen, minder prettige school- ervaringen achter de rug hebben", vervolgt Man dos, „zien wij het als on- ze eerste taak de kinde ren weer zelfvertrouwen te geven. Meest belangrijk daarbij is een positieve benade- ring. Zo zeggen wij bij voorbeeld niet: „Je hebt vijf sommen fout, maar: je hebt er vijf goed". Hoe belangrijk dit kan zijn wordt bewezen door de leerlingen die direct vanaf de kleuterschool bij ons terecht komen, want daarbij is doorgaans geen sprake van een ge- brek aan zelfvertrouwen. Helaas is het echter nog altjj d zo dat de meeste leerlingen eerst moeten falen voor ze naar ons verwezen worden. Dit ge- beurt dan meestentijds via de Onderwijs Begelei- dings Dienst". Aangezien de Rijnmond school ook de ouders zo- veel mogelijk bij het les- De heerMandos is wat blij dat „zijn"school straks een nieuwe huisvesting krijgt. geven wil betrekken, wordt er regelmatig con tact gehouden. Daarnaast is er een groep moeders die helpt bij het lezen, in de bibliotheek enzo voorts. De heer Mandos: „Doordat die moeders zoveel werk uit onze han- den nemen, kunnen de leerkrachten extra aan- dacht schenken aan pro- bleemgevallen. Wij zijn dan ook erg blij met die hulp". „Persoonlijk ben ik van mening dat de band met de ouders in de nieuwe school n6g beter wordt. We krijgen daar namelijk eindelijk de beschikking over een behoorlijke aula, waarin ouderavonden en dergelijke ghouden kun nen worden. Verder komen er vijf les- lokalen, den handarbied- lokaal en een aantal ka- mers voor onze diverse medewerekers zoals de remedial teachter, logo- pediste, pscholoog enzo voorts. Het enige dat we straks binnenhuis missen is een gymlokaal. Daarvoor moeten we zelfs naar drie verschillende, in de om- geving gelegen, scholen. Een en ander neemt niet weg dat we erg blij met de komende verhuizing zijn want het gebouw aan de Dr. de Vosserlaan ligt in een heerlijk rustig om- geving en heeft een fijne speelplaats. Aangezien er nog wel het een nieuwe cv-installatie in, er worden brandtrap- pen gemaakt enzovo, gaat het nog wel tot na de herfstvakantie duren voor we werin kunnen. Vandaar gaan we ook pas in het nieuwe schooljaar plannen maken vpor een verhuisfeest". SCHIEDAM - De hoofdafdeling plantsoe- nen van de gemeente wijst tuinbezitters er op dat enige veel voorko- mende boomziekten (iepeziekte en bacterie- vuur) tot op heden uit- sluitend te bestrijden zijn door het zo snel mogelijk verwijderen, ofwei terugsnoeien, van het aangetaste hout. Bacterievuur komt voor in gewassen die behoren tot de familie der roos- achtigen. Enige voor beelden hiervan zijn: lijsterbes, cotoneaster, meidoom en vuurdoorn. Meest opvallende ken- Een aangetaste boom kan een hele rij bedreigen. i k, £7 74 Iepeziekte begint veelal in de top. merk van deze ziekte is het plotseling afsterven van bladeren en takken, met uitzondering van enige blaadjes aan de uiteinden van de takken. Iepeziekte kan zowel door de iepespintkever als door wortelcontact tussen twee iepen wor den overgebracht. Een en ander houdt in dat soms een hele rij van deze bomen bedreigd wordt. De ziekte, die te herkennen is aan het geel verkleuren en ver- volgens afsterven van de bladeren, is veelal het eerst te zien in de top van de boom. Om te voorkomen dat bacterievuur en iepe ziekte zich verder ver- spreiden, worden door medewerkers van de plantsoendienst regel matig controles uitge- voerd. Aangezien men daarbij geen zicht heeft op on der andere de achter- tuinen van particulieren is ook de medewerking van de burgers bij de bestrijding van deze boomziekten onmis baar. In dit kader verzoekt men een ieder die aldus aangetaste gewassen, welke niet zichtbaar zijn vanaf de openbare weg, weet te staan con tact op te nemen met de hoofdafdeling plant- soenen, telefoon 154605. SCHIEDAM - De Rol brug over de Schie is tot circa 26 juni afgesloten voor alle verkeer. Voetgangers en (brom-) fietsers worden omgeleid via de Hulpbrug. Deze route is met borden aan- gegeven. De afsluiting is noodza kelijk voor het uitvoeren van herstelwerkzaamhe- den. SCHIEDAM - De nieu we brug over de Schie, welke gelegen is in het verlengde van de De Brauwweg, wordt dins- dag 26 juni om half vier 's middags in gebruik ge- steld. De feestelijke han- ling wordt verricht door wethouder Zijdeveld. Met de aanleg van de brug is een goede ver- keersbinding tot stand gekomen tussen de indus- triegebieden's Graveland (Schiedam), Spaanse Pol der (Rotterdam) en Oost- Abtspolder (Rotterdam). Tevens zijn er ter plekke uitstekende aansluitingen op het Rijkswegennet. De diverse in de indus- triegebieden gevestigde bedrijven zijn dan ook erg blij met de nieuwe oeververbinding over Schie. de Verder verwacht de ge meente dat de gereedge- komen brug een ontlas- ting van het verkeer in Oost en het Centrum zal veroorzaken. SCHIEDAM- Het tussen de Alphons Ariens- straat en de 's Graven- landseweg gelegen gedeelte van de Burg. Honnerlage Gretelaan is afgesloten voor auto- verkeer. De afsluiting houdt verband met de aanleg van een hoofd- riool. De terplekke aanwezige woningen, kantoren, win- kels en bedrijven zijn te bereiken via de Nolens- laan/Jan van Zutphen straat of Parkweg/Noord vest. Deze routes worden met pijlen aangegeven. De werkzaamheden zullen circa acht weken duren. WATERWEG/NOORD - Het openbaar lichaam Rjjnmond heeft in sa- menwerking met de Stichting Sportief Aktief een fietstocht door Mid- den-Delfland georgani- seerd. Deze wordt gehou den op zaterdag 23 juni. Er kunnen twee routes, van respectievelijk 20 en 40 km, worden gereden. Starten is mogelijk van 10.00 tot 14.00 uur. De routekaarten die bij de start worden uitge- reikt moeten onderweg, b(j de met borden aange geven controle-posten, worden afgestempeld. De controle- en startpunten sluiten om 17.00 uur. De deelname-kosten be- dragen f 1,- per persoon. De startplaatsen zijn: het VVV-kantoor Schiedam aan de Buitenhavenweg. in de molen op de hoek Kortedijk-Westlandseweg te Vlaardingen en het VVV-kantoor Konings- hoek te Maassluis. Voor nadere informatie over de fietstocht kan men zich desgewenst wenden tot de heer Hart- man of mevrouw Kamp- huis van het openbaar lichaam Rijnmond, tele foon 010-111320 toestel 214 of 222. SCHIEDAM - De Ver- eniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schie dam biedt belangstellen- den de gelegenheid, za terdag 23 juni, een laat ste blik te werpen op de muurschilderingen van Dolf Henkes in de Rot- terdamse Schouwburg. Binnenkort zullen deze namelijk met de Schouw burg gesloopt worden. De om 10.30 uur begin- nende excursie wordt ge leid door de heer Dinge- nus v.d. Vrie. Ook Dolf Henkes zal aanwezig z(jn om nadere informatie te verschaffen. De deelname aan de rond- leiding is gratis. Belangstellenen dienen zaterdag 23 juni, om ui- terlijk 10.30 uur, aanwe zig te zijn op het Schouw- burgplein te Rotterdam.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1