Coop Nieuwe Waterweq nam afscheid van directeur 1 i Kikkerland-spelen in Sportfondsenbad Schiedams Nieuwsblad df Tweejarig contract hep lets uit Informatie over koelkasten Succes voor Streekmuseum Oebuut Dick Hogerwerf S»T W0ENSDAG4JULI 1984 127-510 mgm iPi - iPi Wi 1! i s IliS pi pi wpp WATERWEG/NOORD - De Coop Nieuwe Water- weg heeft zaterdag 30 juni tijdens een receptie, die gehouden werd in het Coop hoofdkantoor aan de Kethelstraat te Schie dam, afscheid genomen van de met pensioen gaande directeur H. van der Lee. Van der Lee, die ruim 49 jaar bij het bedrijf heeft gewerktwordt opge- volgd door de heer C.M. •Jung. De Coop is reeds sinds de oprichting, in 1902, in.de Kethelstraat gevestigd. Vijf jaar later werd de eerste Coop-kruideniers- winkel geopend. De heer Van der Lee: ,,De inmid- dels dichtgemetselde ingang van die zaak is nog steeds zichtbaar in de muur van de huidige Co di-ge zinsm ark t De thans gepensioneerde directeur startte zijn loopbaan bij de Coop, in 1935, als jongste bedien- de op het kantoor van de Van Leyden Gaelstraat te Vlaardingen. „Ik werd toendertijd aan- genomen voor twee jaar, maar dat contract is dus duidelijk iets uitgelopen. Niet dat ik dat erg vond want ik heb mijn werk altijd met plezier gedaan. Ook in de periode dat ik in de bakkerij werkte en met een broodkar langs de straat liep. In de crisistijd was er namelijk zo weinig administratief werk dat er op kantoor mensen uit moesten. Ik besloot daar- op over te stappen naar de broodbakkerij. Aan- gezien de bakkers in die tijd nog wel zelf de straat op moesten om hun brood te verkopen, hield dit in dat ook dat tot mijn werk ging beho- ren. Hoewel het directe contact met de klanten me best beviel bleef het kantoorwerk toch harder trekken. Vandaar keerde ik zodra dit mogelijk was ook weer daar naar terug". *De scheidende Coop-directeur, de heer Van der Lee. Gedurende de jaren dat *Het winkeltje in het Nationaal Codperatie Museum. de heer Van der Lee, van jongste kantoorbediende, opklom tot directeur vonden er bij de Coop diverse veranderingen plaats. Zo besloten de in Vlaar dingen en Schiedam gevestigde cooperaties, De Voorloper en Door Eendracht Sterker, de handen ineen te slaan en samen te gaan werken onder de naam „Coop Nieuwe Waterweg". Een en ander resulteerde tot het openen van diverse nieuwe vestigin- gen, waaronder die in Maassluis en Spijkenisse. Tussen al die vemieuwin- gen door bleef de Coop echter ook oog houden voor de historie, hetgeen leidde tot de oprichting van een Nationaal Coope- ratie Museum. In dit aan de Kethelstraat 12 geves tigde museum treft men naast een winkeltje in oude stijl tevens een ruime collectie histori- sche gebruiksvoorwer- pen, boeken, foto's, notulen en dergelijke aan. De heer Van der Lee ,,Nadat ik het werk op kantoor heb neergelegd zal ik ongetwijfeld heel wat uurtjes in het museum te vinden zijn. want uiteindelijk heb ik nu eens tijd die oude notulen in te duiken. Dat soort dingen vind ik namelijk erg fascinerend Bovendien blijf ik op die manier nog wat contac- ten buitenshuis houden. Wellicht zie ik er daar- door ook totaal niet tegenop met pensioen te gaan". Het Witte Huis. ROTTERDAM - Auto didact Dick Hoogerwerf maakt zijn debuut als aquarellist in galerie Ael- brecht ter gelegenheid van de manifestatie Mari- tiem Delfshaven. Tesa- men met aquarellen van Gerrit Neven, Giano Sie- wert, Jan Goedhart en Jeremy Barlow is zijn werk van 6 tot en met 15 juli te zien. De Oude Haven. SCHIEDAM - Bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam is een, zogehe- ten, energiewijzer voor koelkasten verkrijgbaar. In dit informatie-blaadje kan men precies zienhoe- veel stroom de diverse, momenteel in Nederland verkrijgbare, koelkasten verbruiken. Tevens treft men er in aan of de koelkast voor- zien is van het Kema-keur en hoe veilig deze is, vol- gens de Stichting Verge- lijkend Warenonderzoek. De energiewijzer is gratis verkrijgbaar bij het voor- lichtingscentrum van de ONS, aan de Van Heek- straat 15. SCHIEDAM - In het Sportfondsenbad aan de Burgemeester Knappert- laan is van woensdag 27 tot en met vrijdag 29 ju ni Nederland Kikker- land" gevierd. Aan het festijn namen alle vijfde- en zesde-klas- sers, van de scholen die in het sport leszwemmen, deel. De kikkerlandspe- len maakten deel uit van het programma dat is sa- mengesteld ter gelegen heid van het 50-jarig be- staan van het bad. In het tot kikkerland her- schapen Sportfondsen waren vier spelen uitge- zet, welke groepsgewijs beoefend werden. Om het extra spannend te maken was er voor de groep die de meeste pun- ten in de wacht speelte een prijs, bestaande uit een heerlijke taart, be- schikbaar gesteld. Terwijl de scholieren dol enthousiast aan de spelen bezig waren, vertelde Rob Schouten, de be- drijfsleider van het Sport fondsenbad: ,,Aangezien de vijfde- en zesde-klas- sers tegenwoordig geen schoolzwemmen meer hebben leek het ons leuk juist deze groep voor dit evenement uit te nodi- gen. Dat we ons daarbij be- perkt hebben tot de scho len die bij ons leszwem men, komt doordat het er anders veel te veel zou- den worden. Voor we de scholen zelf benaderden hadden we reeds overleg gevoerd met de afdeling onderwijs, die toestem- ming voor dit soort bin- nen schooltijd vallende sportactiviteiten moet verlenen. Afgaande op he succes lijkt het me trouwens geen slecht idee dit ge- beuren 6enmaal per jaar te herhalen". Na het beoefenen van de spelen werden de deelne- mers, ter gelegenheid van het jubileum van het Sportfondsen, alien ver- rast met een glas limona- de en een stukje chocola. Dalle pret met Nederland Kikkerland. Het leek ons makkelijkcr dan het was. VLAARDINGEN - De tentoonstelling over het vervoer getiteld ,,Van Trekschuit tot strippen- kaart" trekt duizenden belangstellenden naar het Streekmuseum. Di recteur Jan Anderson is dan ook zeer tevreden over de respons op deze expositie, die in samen- werking met het ge- meentearchief tot stand kwam. ,,Na de vele negatieve berichten over het cul- turele leven in Vlaardin gen weer eens een posi- tief bericht. Modelbou- wers uit heel Nederland komen de prachtige modellen bekijken van de voormalige wagen- maker Verhulst, terwijl de treintjesgekken zich vergapen bij de model len van de heer Van Lier", aldus Andersen die buiten de normale openingstijden van het museum een aantal schoolklassen uit Rot terdam en Schiedam, een groep Amerikanen alsmede patienten van het Zonnehuis verwel- komd heeft. De collectie voorwer- pen van het Streekmu seum heeft dit jaar we- derom een uitbreiding ondergaan. De stichting is o.a. in het bezit geko- men van een koperen doofpot, een waterketel en een huisvijzel, een armband van de Winter- hulp, een antieke gort- lade en een linnenpers en een Vlaardingse kle- derdracht, gebruikt als bruidsjurk, uit 1871. Verder is de collectie schilderijen verrijkt met drie tekeningen van E. Rijnsburg uit 1928 en een tekening van H. Pa- radies met daarop het lossen van een logger in de Kon. Wilhelminaha- De tentoonstelling en de collecties van het Streekmuseum aan de Kethelweg 50 is dit weekend te zien op za terdag en zondag van 14 tot 16 uur. Toegang is vrij. Wi WWmy>l lx - - - fcll? Een potloodtekening van E. Rensburg.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11