Wethouder Hafkamp geeft startsein zwemvierdaagse Botulisme kan elk moment toeslaan Werk aan sgraffitotrekt veel publiek Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad ledere avond nevenactiviteiten Informatie-krant stadsvernieuwing m*3i NL-plaat verplicht CJV-kampen Regelmatige controle Herinneringsteken 'De Meyboom' WOENSDAG 4 JULI 1984 ^\jENfQ hlis~nnn~l hn ^~i)PY<zrhiimprirl W/pphhlnr! 1 B KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN/1.000.000 9e JAARGANG Judo en schuim 0® i isr*?®-' 8 t Schiedams Nieuwsblad (3ft Wethouder Hafkamp gaf het startsein SCHIEDAM - In bad Groenoord wordt deze week de Nationale Zwemvierdaagse 1984 gehouden. Het startsein voor dit evenement werd maandag 2 juli gegeven door de wethouder van Welzijn en Volksgezond- heid, de heer L.A. Haf kamp. Voor de openings- duik was de schrijvende pers van Schiedam uitge- nodigd. De deelnemers aan de zwemvierdaagse dienen vier avonden (2, 3, 4 en 5 juli) vijfhonderd meter te zwemmen. In totaal moet, voor het behalen van een medaille, dus 2000 meter worden afge- legd. Kinderen beneden de tien jaar zwemmen de helft. Tussentjjds rusten is toe- gestaan doch men moet daarbij wel in het, ver- warmde, water blijven. Aangezien bad Groen oord over een chlorinsi- De brandweer laat het vanavond „sneeuwen' Groenoord. in tusysteem beschikt hoe- ven de zwemmers(sters) niet bang te zijn voor ro de ogen. Er hangt zelfs geen chloorlucht in het bad. Als gebruikelijk gaat de zwemvierdaagse verge- zeld van diverse neven activiteiten. Zo werd er maandagavond een de- monstratie motortrail gegeven en kon men ge- nieten van een show van de muziekvereniging Harpe Davids. Dinsdag werd er naar hartelust gesprongen op een luchtkussen en mochten liefhebbers windsurfen in het ondie- pe bad. De harmonie Wil ton Fijenoord luisterde dit alles op met een mu- zikale bijdrage. Vanavond, woensdag 4 juli, geeft de sportschool Peter Lagerwaard demon- straties judo, taekwon-do en aerobic-dancing in Groenoord. Rond 18.30 uur verschijnt de Schie- damse brandweer ten to- nele om een dikke laag schuim op een der gras- velden te spuiten, het- geen vast en zeker dolle pret oplevert. Morgen, met de slot- avond, treft men een mi- ni-kermis (met onder an- dere een rad van avon- tuur, grabbelton, ballen gooien, hengelen en olie- bollenkraam) en een ver- enigingsmarkt (waar men allerhande informatie over diverse Schiedamse sportverenigingen kan krijgen) in Groenoord aan. Arjo de Koning zorgt voor vrolijke orgel- muziek. Familieleden en vrienden die de deelnemers aan de zwemvierdaagse willen inhalen met bloemen kunnen hiertoe terecht van 18.00 tot 20.00 uur. Desgewenst zijn er bloemen op het terrein verkrijgbaar. Maandagavond kon men kijken naar een demonstrate motortrail. SCHIEDAM - De zeven- de gemeentelijke voor- lichtingskrant ..Stadsver nieuwing Schiedam" is enige weken geleden uit- gekomen. In dit nummer wordt onder andere aandacht besteed aan: het onder- houd en herstel van ka- bels, leidingen en buizen onder de grond, renova- tieprojecten van gemeen- tewoningen, vrijwilligers- werk en een uitkering, bijstand en eigen woning- bezit en de problemen die zich kunnen voor- doen bij het kopen van een oud huis. De krant die in de oude wijken huis-aan-huis be- zorgd wordt is voor ove- rige geihteresseerden gra tis verkrijgbaar bij diverse openbare diensten zoals de bibliotheken, diens- tencentra, de ONS en in het Stadskantoor. WATERWEG NOORD Auto's, bagagewagens, caravans en dergelijke waarmee men naar het buitenland gaat, dienen te zijn voorzien van een NL-plaat die voldoet aan een internationaal voor- geschreven model. Voor de voorgeschreven NL-sticker geldt dat deze wit en ovaal moet zijn en uitsluitend de - zwarte letters NL mag bevatten. De sticker dient aan de achterkant van het voer- tuig te worden aange- bracht. SCHIEDAM - Het Schiedamse CJV gaat van 11 tot en met 18 augus- tus kamperen in Leusden In totaal worden er drie kampen gehouden voor, respectievelijk, kinderen van 7 tot 10, 10 tot 13 en 13 tot 16 jaar. Ook niet CJV-leden mogen mee. De touringscars vertrek- ken zaterdagmiddag 11 augustus. Zaterdagoch- tend 18 augustus is ieder- een weer thuis. Er wordt geslapen in achtpersoonstenten. Vrienden/ vriendinnen worden bij elkaar inge- deeld. Het programma voor de kamp-week ver- meldt onder andere bos- spelen, zwemmen, speur- tochten enzovoorts. De deelnamekosten be- dragen f 147,50, inclusief verzekering, per kind. Wanneer er uit een gezin meer kinderen meegaan betaalt men voor de vol- genden f 127,50. Voor nadere informatie of inschrijving kan men zich wenden tot: Ria Boshart telefoon 704274 Jan v.d. Most 620112 of Margaret Rijntalder 262020. (m i l SCHIEDAM - De sgraf fito ter herinnering aan molen „De Meyboom" is klaar. Het op de hoek van de Buitenhavenweg en de Koemarkt aange- brachte herdenkingste- ken werd, in opdracht van de Stichting De Schiedamse Molens, i '■'li if ?-■ ontworpen door om- gevingsontwerper Arie Castelein. Zoals dat was te voor zien trok het staaltje vakmanschap heel wat belangstelling. Frank Kneteman, van de B.V. Binnenbouw: ,,De hele dag door staan er wel mensen te kijken. Som- migen komen zelfs iedere dag terug". Nadat de stucadoors klaar waren beklom Arie Castelein zelf de stelling om de lijnen van de sgraffito in te kleuren met een grijs- kleurige verf. .Wanneer je dat niet doet, blijf je in de uitge- sneden figiiren de diver se pleisterlagen zien en dat staat nu niet be- paald mooi". Dat het publiek niet op voor stuk te kennen zulke kleinigheidjes let dat: „schilderij, of hoe blijkt wel uit de readies het dan ook heten mag, van diverse passanten op die muur erg mooi want die geven stuk te vinden". *Jaarlijks gaan botulisme. honderden watervogels -dood aan WWW"™01* SCHIEDAM Wanneer de zomer alsnog warm wordt en tengevolge hier- van de watertemperatuur in de stadssingels stijgt, neemt de kans op optreden toe. het van botulisme Deze voor watervogels ernstige ziekte, die wordt veroorzaakt door een bacterie, begint met ver- lammingsverschijnselen. Veelal gaan de dieren kort hierna dood. In Schiedam komt botu lisme onder meer voor in het Beatrixpark, de Pol- dervaart en de Sweelinck- en Zoomsingel. Gedurende warme zo- mers sterven doorgaans honderden watervogels aan deze ziekte. Aangezien botulisme be- smettelijk is voor andere watervogels controleert de hoofdafdeling plant- soenen van de dienst ge- meentewerken regelmatig of er dode exemplaren in of rond de vijvers liggen. Alleen door deze snel te verwijderen kan namelijk worden voorkomen dat meer vogels aan deze ziekte sterven. In dit kader verzoekt men een ieder die een dode watervogel aantreft, dit te melden bij de hoofdafdeling plantsoe- nen van de dienst ge- meentewerken, telefoon 154605.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1