Penning van verdienste voor oud-voorzitter 'De Ooievaars' G 3KSSS- aulobeHtr^-;sswo°""' Informatie-ochtenden in September Ooievaars zoeken collectanten o^Srnfe. Zomera vond-project Stedelijk Museum r Rijnmondband brengt muzikale hulde 5EALERSBINNEN. J WOENSDAG 4 JULI 1984 27-505 Schiedams Nieuwsblad Trots m ^oiiik: 4 meter 10 long. J meter 60 breed en ge "7 rembekrachtiger. gelaagde voorrun _.,;,nnhnre ill1 iiiiiiiiiiii Voorschoten.Tf 01717-6951 importeur: De Bine 'Nooit te oud voor een Vos-cursus' SCHIEDAM - „Een Vos- cursus is bestemd voor al- le vrouwen die behoefte aan contacten hebben en niet meer dan circa twee jaar vervolgonderwijs ge- noten hebben. Hoe oud men is doet er niet toe. Dat we dit extra benadrukken komt door- dat we nog al eens tele- foontjes krijgen van vrou wen die vragen: „Kan ik me daar nog wel voor op- geven, want ik ben al 55". Hoewel de vakantie nog moet beginnen zijn de Vos-(dit staat voor Vrou wen Orienteren zich op de Samenleving) leidsters Elly van Helden en Leida van Grootveld reeds druk bezig met de voorberei- dingen voor de volgende cursus. Ora in September te kunnen starten moet immers reeds nu bekeken worden waar en wanneer deze gegeven worden. ,,Tot nu toe ziet het er naar uit dat we komend seizoen op woensdag 19 September beginnen in het vrouwenontmoetings- centrum „Barrika". Voor- afgaand worden nog twee informatie-ochtenden ge- houden, waarop tevens /VtOhCliger oud-cursisten aanwezig zijn die kunnen vertellen over hun ervaringen met de Vos". Het eerste doel van een Vos-cursus is de deel- neemsten te leren naar elkaar te luisteren en een eigen mening te durven verkondigen. Dat begint reeds op de eerste och- tend wanneer in onder- ling overleg het cursus- programma wordt samen- gesteld. Enige onderwer- pen, die gedurende de afgelopen jaren aan bod kwamen, waren de ge- zondheidszorg, het mi lieu en de politiek. „Veel vrouwen vinden namelijk dat ze van die dingen erg weinig afwe- ten. Daardoor kunnen ze er in gezelschap, bijvoor- beeld met een verjaardag of zo, nooit over meepra- ten. Nadat wij er met zijn al ien over gesproken heb ben, waarbij wordt uitge- legd hoe bepaalde zaken in elkaar zitten, blijken de meeste dingen echter lang zo ingewikkeld niet als ze lijken. Hierdoor krijgen de vrou wen er meer interesse in en durven ze in de toe- komst ook elders hun mond over dit soort on- derwerpen open te doen". Om zoveel mogelijk vrou wen de gelegenheid te bi'eden aan een Vos-cur- De Vos-cursusleidsters Elly van Helden en Leida van Grootveld. sus deel te nemen, wordt deze gehouden tijdens de schooluren. Voor de hele kleintjes is er gratis kin- deropvang aanwezig in Barrika. Een cursus duurt twaalf weken. Gedurende de schoolvakanties is men vrij. De totale kosten voor een Vos-cursus be- dragen f.25.-. Vrouwen die van een uitkering rond moeten komen kun nen veelal een tegemoet- koming in deze kosten krijgen. Een ieder die wel eens nader kennis met de Vos wil maken kan daartoe terecht op de informatie- ochtenden. Deze worden gehouden op woensdag 5 September in het vrou- wenontmoetingscentrum Barrika aan de kange Kerkstraat 62 en op woensdag 12 September in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. (Beide dagen van 9.30 tot 11.00 uur). Tevens kan men zich voor inlichtingen of op- gave wenden tot: Elly van Helden, telefoon 707884 of Leida van Grootveld, telefoon 264112. SCHIEDAM - Cees Kroone, de oud-voorzit- ter van de Schiedamse In- validen Sportvereniging ,,De Ooievaars", wist donderdagavond even niet wat hem allemaal overkwam. Het zal je ook maar gebeuren dat er plotsklaps een muziek- korps op de stoep staat om je een aubade te brengen. Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prtns Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 tn 135085. Directie J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekeiijks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardmgen Postadres postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N Ch de Poorter. RAYONLEIDER Th.J Bravenboer (tel. prive 010-353883). REGlONAAL CONTACTMAN G H Adams (tel. privd 01891-3230). REDACTIE: zie onder advertenties. CHEF-RED. (piv J.Deijbel REDACTEUREN: A. Beyen en M Ames CORRESPONDENT Schiedam P Koppenhagen (010-266615). Sportcorrespondent P Spek (010- 352615) ADMINISTRATIS: Prins Hendrik kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dmsdag 12 CX) uur/redactie 10 00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dmsdag 17.00 uur. BEZORGING: Intertanden/Sprei groep Bezorgklachten 010-132489 Wanneer je dan ook nog onderscheiden wordt met een penning van verdien ste en er een cadeau (een tuinameublement) aan je wordt overhandigd is de verrassing natuurlijk hele- maal compleet. De heer Bouwmeester, een der leden van „De Ooievaars": ,,We zijn Cees Kroone heel wat dank verschuldigd want gedurende zijn vijftien ja- rig voorzitterschap is er veel bereikt. Daarom hebben we de Nederland- se Invaliden Sportbond gevraagd hem de penning van verdienste te mogen overhandigen". De penning werd over handigd door twee nog jonge 'ooievaars' waar Kroone veel contact mee had, Willem Noorduin en Cornelis Chatelain. Daarnaast bedacht de vereniging de oud-voor- zitter met een mooi tuin ameublement. Teneinde het extra feestelijk te ma ken, werd de Rijnmond band gevraagd voor een muzikale hulde. Cees Kroone: „lk stond er echt versteld van. Ver- der vond ik het een beet- je rot dat ze niet allemaal naar binnen konden. Mijn huis is namelijk niet groot genoeg voor zoveel mensen". Dan terugkijkend op zijn tijd als voorzitter: ,,Ik ben best trots op wat ik gedaan heb en hoop dat Cees Kroone werd door ,,De Ooievaars /link in het zonnetje gezet. ze daar nog veel gebruik van kunnen maken. Wie weet ga ik nu in de toe- komst ook zelf eens wat aan sport doen zoals zwemmen of basketball, want dat schiet er wan neer je een bestuursfunc- tie bekleedt meestentijds bij in. Daarnaast krijg ik nu ook weer wat tijd voor mijn andere hob by's: tuinieren, fotogra- feren en schilderen. SCHIEDAM - De „Zo- meropstelling 1984" in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 wordt vrijdag 6 juli op feestelijke wijze geopend. Het gebeuren gaat om 19.30 uur van start met een bezichtiging van het schilderkundig project, van de Schiedamse kuns- tenaar Jos Hachmang, op het Voorplein van het Stedelijk. De opening van de Zo- meropstelling 1984, door Hans Paalman, geschiedt om 20.00 uur. Een half uur later ver- meldt het programma Three-speed". Deze bal- letten van Judith Hamer zijn gei'nspireerd op het werk van de beeldende kunstenaars Magdalena Abakanowitz, Barbara Hepworth en Alexander Calder. Van 22.00 tot 23.00 uur kunnen tenslotte de mu- seumzalen bezichtigd worden. De toegang tot het zo- meravond gebeuren is gratis. SCHIEDAM/VLAAR- DINGEN De Invaliden Sport Vereniging „De Ooievaars" organiseert dit jaar de collecte van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten in Schiedam en Vlaardin- gen. Een deel van de op- brengst van deze onder het motto „Sporten helpt, helpt sporten"te houden, Collecte vloeit direct terug in de ver- enigingskas. Er wordt gecollecteerd in de week van maandag 1 2 tot en met 18 november. Een ieder die bij het col- lecteren wil helpen kan zich opgeven bij: W. Noorduin telefoon 263803, J.B. Kempers 735242 of W. Peeman 263159. an IBSmus """mmitiifit. m.,„„ [iiiiiiimmiimu""""

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3