Kijkje in keuken van organisatie Wedstriid-triqthlon slaat aan bij sporters 'Het is een uitputtingsslog' Irene van der Laan lost startschot Tennisster in ban van triathlon Prijzen Schiedams Nieiwsblad Vlaardingen is spectaculair evenement rijker Programma SPORT Politieman al bezig met voorbereiding POLITIE Vlaardingse aan vooravond nieuw seizoen Joke Ritman is de jongste WOENSDAG 4 JULI 1984 •f27-509 VLAARDINGEN - Organisator Ruud Muuren van de eerste wedstrijd-triathlon in Vlaardingen zal aan staande zaterdag, na- dat de laatste deelne- mer de finish is gepas- seerd, een zucht van verlichting laten. Een jaar voorbereiding zit er dan op. Vorig jaar juni, tijdens de eerste recreatieve triathlon van de consulenten sportieve recreatie van de Gemeente Vlaardingen werd het idee voor een echte wedstrijd triathlon geboren. Tevreden Medewerkers i J w Zorg VLAARDINGEN - Zaterdag is het dan zover. Dan gaat in de Broekpolder wedstrijd-triathlon van start. De deel- nemers zullen ge- confronteerd wor- den met 1500 meter zwemmen. 70 kilo meter fietsen en 15 kilometer hardlo- pen. Initiatiefnemer Ruud Muuren kan rekenen op mede- werking van drie sportverenigingen uit Vlaardingen, die dit sportevenement mogelijk maken. Er is het afgelopen jaar een unieke samen- werking ontstaan tussen de atletiek- vereniging Fortuna, wielrenvereniging De Coureur en de zwemvereniging Vi king. De triathlon is een nieuw fenomeen. In steeds meer steden wordt deze uithou- dingsproef gehou- den. Wat gaat er al- lemaal aan zo'n triatlon vooraf en wie doen eraan mee. Onze sportmedewer- ker PETER SPEK keek in de keuken van de organisatie en sprak met enkele deelnemers. *Ruud Muuren. "Al snel hebben wij toen de zaken op een rfitje ge- zet en de mogelijkheden onderzocht of zo'n eve nement ook in Vlaar dingen te organiseren was", blikt Ruud Muuren terug. Een eerste inventarisatie leerde dat er veel belang- stelling bestond, ook van de kant van de sportver enigingen die aan dit eve nement wilden deelne- men. Naast Ruud Muuren gingen Karel van Leeuwen van de atletiek- vereniging Fortuna,'Baye Loerts Van de renners- vereniging De Coureur en Coert Geus van de zwem vereniging Viking aan het werk. "Achteraf is het toch wel een hele klus geworden, maar spijt heb ik niet van dit initiatief", laat Muuren weten. Ondanks dat er zaterdag nog een aantal triathlons in Nederland wordt ge- houden, is Ruud Muuren niet ontevreden over het aantal deelnemers dat zich voor dit evenement heeft ingeschreven. "Zoals het er nu uitziet, komen wij aan bijna hon- derd deelnemers en dat is voor de eerste keer niet slecht. Opvallend is ove- rgens rigens dat bijna 35 pro- cent van het aantal deel nemers niet aangesloten is bij een sportvereniging en dat de meeste deelne mers varieren in de leef- tijdsgroep van 27 tot 35 jaar. Veel werk is er gaan zit- ten in het aanvragen van de diverse vergunningen. "Uiteindelijk hebben alle instanties hun medewer- king gegeven. Even zag het er naar uit dat het zwemmen in de Vlaar- dingse Vaart een probleem zou opleveren, maar uiteindelijk werd ook hiervoor het licht op groen gezet". Zaterdag kan Ruud Muuren rekenen op de komst van bijna hon- derd medewerkers. De meeste medewerkers komen vanuit de drie sportverenigingen die aan dit evenement mede- werken. De zwemvereni ging zorgt voor de organi satie op het onderdeel zwemmen, de wielren vereniging neeint het onderdeel fietsen voor haar rekening en de atletiekvereniging zorgt voor de organisatie bij het lopen. Voor deze vorm heeft de organisatie gekozen om de mede werkers niet een hele dag in touw te laten zijn. Afhankelfjk van het suc- ces van aanstaande zater dag, wil Ruud Muuren nog wel kwijt, dat tifj zeker wil proberen dit een jaarlfjks terugkerend gebeuren te laten wor- den. Gezien de lange voorbe- reidingsperiode en het enthousiasme van de or- ganisatoren lijkt deze eerste triathlon al niet meer stuk te kunnen en is Vlaardingen een spectaculair sporteve nement rijker. MAASSLUIS - Egbert van der Worp kreeg vorig jaar op de eerste recrea tieve triathlon de smaak te pakken. Aanstaande zaterdag staat de politie man ook aan de start in de Broekpolder. „Dit wordt voor mij een grote uitdaging", is zijn eerste reactie. ,,Een uit- puttingsslag, omdat hier natuurlijk duidelijk het wedstrijd element aanwe- zig is". De wijkagent uit de Holy is al maanden geleden met de voorbereiding be- gonnen. „Wil je een goede tijd neerzetten dan is zo'n voorbereiding natuurlijk wel nodig". Egbert is wel iets gewend. Als mara- thonloper weet hij wel ongeveer waar zijn gren- zen liggen. „Maar toch is zo'n tria thlon met die drie totaal verschillende onderdelen heel iets anders. Dat heb ik inmiddels wel gemerkt bij de voorbereiding", al- dus Van der Worp, die als beste tijd 2 uur 50 minu- ten achter zijn naam heeft staan-op de mara thon. Door de voorbereiding op deze triathlon is zijn programma voor de ma rathon volledig in de war gelopen. „Zeker de onderdelen zwemmen en fietsen zijn niet te combineren met het lopen. Vooral het zwemmen zal voor mij een zware opgave wor- den, maar op het laatste onderdeel - het lopen - hoop ik veel goed te kun nen maken", is de voor- spelling van Van der Worp, die toch gezien mag worden als een van de favorieten voor de uit- eindelijke overwinning. „Veel zal overigens af- hangen van het weer en de vorm van de dag. Ver- der wil ik nog geen voor- spelling doen!" v.d WAAL bouwt lUAROINSn mm Egbert van der Worp, als marathonloper zaker al ge wend aan zware krachtinspanningen, maar deze tria thlon is opnieuw toch een uitdaging. VLAARDINGEN - Om 11.00 uur zal a.s. zater dag het startschot vallen voor de eerste Vlaarding- se triathlon. Dit evene ment vindt plaats ter hoogte van het botenhuis van de watersportvereni- ging De Bom meer. De deelnemers beginnen dan met zwemmen en moeten 1500 meter af- leggen in de Vlaardingse Vaart, richting loopbrug en keren weer terug bij het botenhuis, waar be- gonnen wordt aan de fietstocht van 70 kilome ter. Vervolgens fietsen de deelnemers richting Maas- land via de Parallelweg langs rijksweg A 20. Van- daar wordt koers gezet naar Schipluiden en via de Zouteveenseweg en Holy Noord komt men weer terug in de Broek polder. Dit parcours moet driemaal afgelegd worden. Het laatste onderdeel, het lopen, wordt geheel afgewerkt in de Broek polder met start en finish bij het complex van de voetbalvereniging Vlaar dingen. De deelnemers moeten een parcours van vijf kilometer driemaal afleggen in de Broekpol der. De winnaar van deze triathlon wordt rond half drie bij de finish ver- wacht. Om half vijf moet de laatste deelnemer de finish zijn gepasseerd. Lange afstandzwemster Irene van der Laan is met de laatste voorbereidingen bezig voor het nieuwe seizoen. SCHIEDAM - Joke Rit man, met haar zeventien jaar de jongste deelneem- ster, kijk met spanning uit naar deze eerste wed strijd-triathlon. Ook voor de Schiedamse is dit sportevenement een uit daging. „Ik hoop dat het weer een beetje meewerkt, dan zijn de maanden van voor bereiding niet voor niets geweest". De talentvolle tennisspeelster heeft deze traithlon laten prevaleren boven de tennissport. „De afgelopen maanden heb ik dagelijks op het zwemmen, fietsen en lo pen getraind en dat is dan niet te combineren met een goede voorbe reiding op de inmiddels begonnen tenniscompeti- tie". Overigens kwam dit eve nement niet helemaal on- gelegen. De B-speelster gaat binnenkort naar de sport-academie in Den Haag. „Daarom ben ik ook enkele maanden lid geweest van een atletiek vereniging en deze ken- nis kan ik nu goed ge- bruiken bij deze triath lon". Toch kijkt Joke Ritman met enige zorg naar dat laatste onderdeel, het lo pen. „De vermoeidheid zal dan zeker een rol mee gaan spelen, maar toch hoop ik op tijd bij de fi nish te komen" Voor Joke Ritman moest het tennissen wijken voor de triathlon. Voor Joke zal het tennis- sen na aanstaande zater dag toch weer belangrijk worden. „Maar als het allemaal een beetje goed afloopt, dan ben ik zeker van plan om ook volgend jaar weer mee te doen. Alleen die voorbereiding is al erg fascinerend geweest", zegt Joke Ritman ten- slotte. VLAARDINGEN - Lan ge afstandzwemster Irene van der Laan zal het startschot lossen van de eerste wedstrijd-triathlon in Vlaardingen. De Vlaardingse staat overigens aan de voor avond van een nieuw sei zoen. Aanstaande maan- dag vertrekt de inmiddels internationale sportster naar Amerika voor een race over 42 kilometer in Atlantic City. „Mijn verwachtingen voor dat nieuwe seizoen zijn hooggespannen", zegt Irene van der Laan. ,,De afgelopen maanden ben ik intensief met de voorbereiding bezig ge weest, meer nog dan in andere jaren". De zwemster blijft voor- lopig enkele maanden in Amerika om daar deel te nemen aan diverse wed- strijden. Verder staat er nog een trip op het pro gramma naar Canada. Irene van der Laan, die vorig jaar het kanaal overzwom in de record ed van 18 uur en 15 mi- nuten, zal het record dit jaar waarschijnlijk niet verbeteren. „Veel tijd is er niet over om dat nog te doen, naast al die wedstrijden in het buitenland", zegt Irene, die overigens erg vereerd is met de uitnodi- ging van de organisatie van de triathlon om het startschot te lossen. ,,Ook zo'n triathlon is natuurlijk een uithou- dingsproef en dat spreekt mij wel aan". Het paste echter niet in haar voor- bereidingsprogramma om ook deel te nemen aan die triathlon in de Broek polder. ,,Zo vlak voor het begin van het seizoen kan ik natuurlijk geen enkel ri- sico nemen om een bles- sure op te lopen", besluit Irene van der Laan. VLAARDINGEN - De deelnemers aan de eer ste Vlaardingse triath lon ontvangen na af- loop een tinnen bord- je met inscriptie en een diploma. Tevens krijgen de eerste vijf aankomende bij de senioren, de eerste drie bij de veteranen en de beste dame een fraaie beker. De prijzen zullen wor den uitgereikt door de initiatiefnemer van deze triathlon, Ruud Muu ren, in de kantine van de voetbalvereniging Vlaardingen.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7