H ARING EN BIERFEEST 1 Vlaardingen rijp voor vereniging Activiteiten voor autoliefhebbers Windsurfen 35-507 Kerkplein Prestaties t ^4-?^J1 Jeu de Boules brengt Frans sfeertje in Waalstraot VLAARDINGEN - Voor het eerst kan men op het Haring- en Bierfeest kennis maken met het Jeu de Boules-spel. Deze sport die gespeeld kan worden door jong en oud heeft de laatste jaren veel belangstelling ge- kregen. Dat kan de in 1981 opgerichte Jeu de Boules-vereniging L'Esprit uit Schiedam goed merken. Voor- zitter Schenkelaars zegt daarover: "We zijn in 1981 begon- nen met 11 leden, nu staan er 53 leden op onze ledenlijst en onlangs hebben wij dan ook een leden- stop moeten afkondi- gen". Het Haring- en Bierfeest gebruikt de Schiedamse vereniging om vooral de mensen uitleg te geven van het Jeu de Boules-spel. "We zullen een aantal demonstra- tiewedstrijden spelen en de spelregels verklaren, daarnaast bestaat er voor het publiek de ino- gelijkheid om een partij te spelen", aldus Schenke laars. Het gebeuren zal plaats- vinden op de Waal- straat. "We willen ook daar een echt Frans sfeer tje creeren.omdat Jeu de Boules ook in Frankrijk op kerkpleintjes wordt gespeeld, zo ook maken toeristen kennis met deze sport." Op de Waalstraat zullen zes wedstrijdbanen worden uitgezet en 6en demonstratiebaan. L'Esprit heeft in Schie dam de beschikking over een echte Jeu de Boules- accommodatie. De vere niging heeft onderdak ge- kregen bij de hockey- en cricketvereniging Spirit. "De activiteiten op het Haring- en Bier feest moeten ook een eerste aanzet zijn voor de oprichting van een Jeu de Boules-vereniging in Vlaardingen. Zeker ook omdat w;j op dit moment geen wedstrijd- leden meer kunnen in- schrijven. Vlaardingen is rijp voor deze sport", aldus Schenkelaars, die daarin zeker geen con currence ziet voor zijn vereniging. "Zeker niet, de sport wordt door steeds meer mensen ge speeld en het is alleen maar goed dat er meer verenigingen komen waar men het Jeu de Boules kan spelen". Ook met de prestaties van de Schiedamse ver eniging gaat het uitste- kend. Hoewel L'Esprit pas drie jaar in de compe- titie uitkomt, speelt men al op het hoogste niveau. "We komen uit in de hoofdklassen en gezien het spelbeeld mag ik gerust zeggen dat we tot de Europese top beho- Jeu de Boules is een sport voor jong en oud. "Van de 53 leden die bij ons wekelijks spelen is het jongste lid 15 jaar en het oudste 81 jaar", zegt Schenkelaars, die hier nog aan toe wil voegen, dat de leden- stop die de vereniging on langs heeft moeten in stellen de mensen niet moet weerhouden om aan deze sport te gaan doen. "Op onze trainingsbaan in het Harga-park is altijd ruimte om Jeu de Boules te spelen, al leen onze wedstrijd- banen zijn nu met dit aantal leden volledig volgeboekt". Bij L'Esprit kan er op dinsdag, donderdag en zaterdag gespeeld of geoefend worden. In- lichtingen kunnen ver- kregen worden bij voor- zitter Schenkelaars, tele- foon 010-702447 of bij Bep Bannenberg, tele- foon 010-268694. *Jeu de Boules in't Beatrixpark. *-«"• "j - --- WESTHA VENKADE Aan de westelijke oever van de haven stelt Dewi Surfing een simulator op, waarop men zonder nat te worden de eerste be ginselen van het plank- zeilen kan leren. In de Haven zullen de- monstraties surfen worden gehouden, zoals onder meer die in het spectaculaire free-style zeilen. Op het programma staan voorts shows in surf skating. X'.wA:' v *<W 1 LIESVELDVIADUCT/ WESTHAVENPLAATS Naast de grote model- len auto's die in het ka- der van de bedrijven- presentatie op het via duct over het Llesveld opgesteld staan, zullen ook miniatuurmodellen te zien zijn op deze lo- catie. Op uitnodiging van auto- mobielbedrijf Paul Mondt zullen leden van de Nederlandse Algemene Miniatuur Auto Club (NAMAC) tij- dens het Haring- en Bier feest een expositie in- richten. De tentoonge- stelde collectie bestaat uit ongeveer 1000 exem- plaren van de meest uit- eenlopende modellen, bouwjaren en grootte. Tevens is een aantal miniaturen te aanschou- wen, dat geheel geres- taureerd en in de oor- spronkelijke kleur gespo- ten is. Een rondwandeling over het viaduct zal de grote verscheidenheid duidelijk maken. Zo is er een verzamelaar van uitslui- tend modellen van vrachtwagens, een ander toont zijn verzameling die slechts uit Citroen- modellen bestaat. De NAMAC zal een ieder die zich daarvoor interesseert van de nodige informatie over de vereniging en over de collectie voor- zien. Heeft u nog oude modellen op zolder of in de schuur staan, neem ze zaterdag mee en toon ze aan de leden van de vere niging. Wellicht heeft u grotere schatten 'in huis dan u dacht. Zij die meer van het grotere werk houden en niet bang zijn voor een paar vuile handen kunnen zich aanstaande zaterdag melden op de Westhavenplaats (voor- bij de brug). Daarr orga- niseert Paul Mondt in sa- menwerking met assuran- tiekantoor Hoffman een wedstrijd wielverwisse- len, een behendigheids- spel waaraan zowel dames als heren kunnen deelnemen. Het gaat er uiteraard om wie over de gehele dag gemeten de snelste tjjd maakt bij het vervangen van een autoband. De drie besten krijgen leuke prijzen, alle deelnemers in ieder geval een aar- dige attraktie. vrnt -

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7