L Fortunq-heren gedeqrqdeerd Belangstelling voor sportieve recreatie RKWIKviertfeest 'Twijfel aan nut van oefenwedstrijden' DSS-voorzitter Ab Schotel: SchiedailisNieuwsblad woensdag 5 SEPTEMBER i?8^ «S-505 j Siechte atletiekaccommodatie wreekt zich Avond-fietsvierdaagse in trek Reunies voor voetbal- en gymnastiekafdelingen VLAARDINGEN - De siechte atletiek accommodatie in Vlaardingen blijft voor Fortuna niet zonder gevolgen. Af- gelopen zondag moest de herenploeg erkennen, dat het zich niet langer meer kon handha- ven op het eerste klasse-niveau. Degra datie naar de tweede klasse werd in Sit- tard een feit. Fortu na heeft zich on- danks de zeer be- perkte trainingsmo- gelijkheden in de af- gelopen jaren nog lang in de landelijke eerste klasse we ten te handhaven, maar het verschil in ni veau met ploegen die wel over een goede accommoda te beschikken wordt met het jaar groter. De dames de- den het in Uden be- ter. Zij drongen door tot de finale- wedstrijd in de vier- de klasse, maar de uiteindelijke tiende plaats leverde geen promotie op. Onze sportmedewerker PETER SPEK zet de prestatics van de Vlaardingse atleten op een rijtje. Lichtpuntjes Promotie Volwassenheid Hoogtepunt VLAARDINGEN - „Om die dreigende degradatie uit de eerste klasse nog te ontlopen was een pun- tentotaal noodzakelijk van rond de 21000, ait- eindelijk scoorden wij bijna 1000 punten min der en dat betekende toch die onvermijdelijke teruggang naar de tweede klasse", constateert ploegleider Bert Hendrik- se van Fortuna na afloop van de wedstrijd in Sit- tard. De Vlaardingse ploeg le- verde in Limburg een zwakke prestatie. Nadat Fortuna in de jaren ze- ventig doordrong tot de *Een goede atletiekaccommodatie blijft een grote wens van de Vlaardingse atleten. hoofdklasse en tot de twaalf sterkste ploegen van Nederland gerekend mocht worden, is het ni veau langzaam gedaald. Het gebrek aan voldoen- de trainingsaccommoda- tie moet als grootste oor- zaak genoemd worden. Terwijl de belangstelling voor de atletiek in Vlaar dingen toch opmerkelijk is. Met een ledental van boven de driehonderd mag Fortuna zich reke- nen tot een van de groot ste verenigingen uit deze regio. Ondanks het zwakke presteren van Fortuna als ploeg vielen er toch wat lichtpuntjes te constate- ren, die mogelijk een eer ste aanzet kunnen geven voor een nieuwe basis bij de atletiekvereniging. Middenafstander Michel de Maat is zo'n uitzonde- ring. De atleet die in juli nog de eerste wedstrijd triathlon in Vlaardingen op zijn naam schreef, liep een sterke 1500 en 5000 meter. Deze krachtsinspanning lever de hem uiteindelijk op de 1500 meter een tijd op van 4 min. 18,2 sec. en op de 5000 meter noteer- de hij een tijd van 16 mi- nuten 01,0 sec. Van een redelijk niveau waren ook de prestaties van Sinus Barendrecht en Leen Born op de 400 meter. Beide Fortuna- atleten deden niet veel voor elkaar onder met resp. 51,6 sec. en 51,9 sec. Tegenvallend was ook niet de prestatie van Cees den Hoedt op de 110 meter horden met een tijd van 16,8 sec. Jan van Bodegom en Theo Maat stelden niet teleur op het discuswerpen met afstanden van 35,40 meter en 35,78 meter. De dames kwamen in Uden uit in de finale- wedstrijd van de vierde klasse en daar werd het duidelijk, dat met enige zorg gewerkt kan worden aan een opbouw, die uit eindelijk moet resulteren in een promotie naar de derde klasse. V 'V -v - - *Fortuna-atleet Michel de Maat, die in Sittard nog voor enkele prestaties zorgde van niveau. Zover kwam het in Uden nog niet, maar de presta ties van de Vlaardingse dames waren zeker hoop- gevend. Jolanda van Wal- sum sprong 5,05 meter ver en 1,55 meter hoog. Silvia Gruppen liep op de 100 meter een tijd van 13,5 sec. Ellen van den Berg liep de 400 meter in 66,0 sec. en gooide de discus 27,88 meter. Hen- nie Veldhuis volbracht de 800 meter in een tijd van 2 min. 37,5 sec. Erika Poel kwam op het kogel- stoten tot een afstand van 6,98 meter en Saskia Leeuwangh liet een af stand opmeten van 24,16 meter bij het speerwer- pen. VLAARDINGEN- Het bureau sportieve recrea tie van de gemeente Vlaardingen heeft afgelo- pen zondag, met de orga- nisatie van de Wampex, het zomerprogramma 1984 afgesloten. Voor het merendeel van de in het kader van dit programma georganiseer- de activiteiten bestond, zeker gezien de siechte zomer, toch veel belang stelling. De avond-fietsvierdaagse was bij de Vlaardingse bevolking het meest in trek. Bijna duizend deel- nemers schreven voor dit evenement in. Het succes van zo'n evenement is sterk afhankelijk van het weer. In 1981 werd er met de ze fietsvierdaagse begon- nen en toen schreven 877 deelnemers in. Het jaar daarna trok dit evene ment slechts 777 liefheb- bers. Vorig jaar gingen 866 fietsers van start. De uitstekende weersom- standigheden van dit jaar zorgden ervoor, dat de organisatie een record aantal deelnemers kon in- schrijven. Meer deelnemers dan vo rig jaar scoorde ook het wandelen voor ouderen. Gemiddeld dertig liefheb- bers vertrokken wekelijks van het terrein van de voetbalvereniging De Hollandiaan onder lei- ding van het echtpaar Poot voor hun wandel- tocht. ,,Hij krijgt commentaar op elke beslissing, alles doet hij verkeerd, zijn avond wordt ook stelsel- matig vergald". Ab Schotel heeft een uit- gesproken mening hoe het een en ander moet competitie, je beheersen worden opgelost om de voetbalsport weer gezond te maken. „Oefenen is een nuttige voorbereiding voor de in woord en daad is ook een onderdeel van het oefenen. Wanneer hier vanuit een stuk volwas senheid zo'n wedstrijd wordt benaderd, dan zijn we op de goede weg. Juiste spelopvatting en sportiviteit ten opzichte van scheidsrechter en spelers geven het oefenen weer inhoud. Ik begrijp dat mijn persoonlijke op- vatting hierover niet in alle gelederen wordt ge- deeld". ,,De voetbalsport kan al- leen maar goed worden beoefend als zelfbeheer- sing en aanvaarding van het gezag tijdens de wed strijd zonder commen taar wordt geaccepteerd en wie daar moeite mee heeft moet maar snel uit- kijken naar een andere sport". tlllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllf llllllllllllllllllllllllllllllll VLAARDINGEN - De gymnastiek- en voetbal- afdeling van de sportver- eniging RK WIK viert ko- mende week haar 50-jarig bestaan. De gymnastiekvereniging doet dat aanstaande zon dag met een groots opge- zette familiedag op het sportpark de Vijfsluizen. Tevens wordt er op die dag een reiinie gehouden. De jubileumcommissie heeft de afgelopen maanden hard gewerkt om veel oud-leden naar deze dag te krijgen. Het zal daarom zondag niet alleen een sportieve dag worden, maar ook een dag waarop veel herinne- ringen zullen worden op- gehaald. De voetbalafdeling heeft een uitgebreid program ma opgezet, dat op zater- dag 8 September begint met een receptie in het clubhuis van RK WIK in het Nieuwelantpark. Op zondag 9 September wordt een reiinie gehpu- den op het sportcomplex. Via een dia-klankbeeld zal er worden terugge- keken op 505 jaar RK WIK. VLAARDINGEN - De start van de voetbalcom- petitie staat voor de deur. Het afgelqpen weekeinde werd een begin gemaakt met de eerste ronde van de beker-competitie .maar aanstaande weekeinde gaat het allemaal echt ge- beuren, dan moet er om de competitie-punten ge- streden worden. De voetbalsport komt re- gelmatig negatief in de publiciteit. Vechtpartijen in en buiten het veld. Vandalisme voor en na de wedstrijd. Allemaal zaken die weinig met het echte voetbal te maken hebben, maar waardoor steeds meer mensen weg blijven van het voetbal- veld. Niet alleen by het betaal- de voetbal zijn ongere- geldheden aan de orde van de dag, ook bij het amateur-voetbal is het soms erg rumoerig. Voor- zitter Ab Schotel van de voetbalvereniging DSS kijkt dan ook met ge- mengde gevoelens terug op de net afgesloten oefenperiode. De DSS-voorzitter zag onlangs de ontmoeting van zijn eerste elftal re- gen het Schiedamse FCN. „Het leukste moment van de wedstrijd was toen beide aanvoerders elkaar de hand gaven voor de aanvang van de oefenwedstrijd. Daarna groeide langzaam de agressie". Ab Schotel vraagt zich dan ook terecht af wat het nut van oefenwed strijden is? ..Waarom al die spelver- Goede voorlichting aan de jeugd kan een begin betekenen om de spelverruwing in de voetbalsport terug te dringen. ruwing. Komt dat door een gebrek aan accepta- tie, is het een gebrek aan spelinzicht of is het mis- schien een kwestie van mentaliteit bij de spelers. Het blijft voor mij nog een raadsel". De scheidsrechter speelt natuurlijk in het gehele gebeuren een grote rol. „Hij moet regulerend gaan optreden, vaak een bijna onmogelijke taak", constateert Schotel triest. Het bestuur zal het op die dag opnemen tegen een selectie van A en B- jeugd van de Vlaardingse vereniging. Een hoogtepunt in het jubileumprogramma moet de wedstrijd tussen oud-Feijenoord en Oud- j RK Wik worden, die op maandag 10 September in het park Nieuwelant wordt gespeeld. De wed strijd begint om 19.00 uur, maar om 18.00 uur spelen junioren van het Rotterdamse Excelsior en RK WIK een voor- wedstrijd. Het programma wordt op 12 September afgeslo ten met een wedstrijd tussen de huidige selectie van de afdelingsclub en een Vlaardings elftal. Het lokale team staat onder- leiding van RyB-coach Joop Dekker. De wedstrijd begint om 18.30 uur en wordt ook op het veld van de jubi- lerende vereniging ge speeld. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 13