LANDMAN Man van de autopoets wint Standwerkersconcours SchiedamsNieimsblad CS Lego-World in de Bijenkorf De speciale Mazda 626 limited vaiiaf f23.89Sr Volgend jaar Nationale Kampioenschappen WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 38-113 Een unieke vorm van beleggen in zilver: De beperkt leverbare Mazda 626, die 'Limited' werd genoemd. Herkenbaar aan de don- kere zilver metallic kleur, de prachtige bmine binnenbekleding en bronskleurig getint glas rondom. U investeert tegelijk in de bekende kwaliteiten van de 626 als een temperamentvoUe motor, een comfortabel interieur, een royale praktische bagagemimte, een geavanceerde voorwielaandrijving, een zelfcorrigerende stuurinrichting en een bijzonder aangenaam weggedrag met o.a. opmerkelijk grote koersvastheid. De Mazda 626 Limited is er als vijfdeurs Hatchback en vier- deurs Sedan, met naar keuze een 1.6 of 2.0 L motor met vijfbak. Meveringskosten f370,-. Meer auto, minder zorgen. Wijzigingen voorbehouden. Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Tel. 266233-262585 Workshops In de Bijenkorf Rotterdam is tot en met 29 September de Lego World Show „Van Pre historie tot Science Fiction" te zien, die in de loop van de jaren in de Verenigde Staten maar liefst 23 miljoen bezoekers in verschillende steden trok. Wie ooit in Denemarken Lego land heeft bezocht of een van de eerdere reizende Lego World Shows weet waarom: de bouwwerken van de professionele Lego bouwes zijn zeer indrukwekkend. Deze Lego World Show, waarin ruim een mil joen lego steentjes zijn verwerkt en waarin bijna duizend bouwuren (ontwerp niet meege- rekend) werden gestoken, beslaat ruim 400 m2 vloeroppervlak. Het ontwerpen en bouwen nam meer dan een jaar in beslag. „Van Prehistorie tot Science Fiction" beeldt het ontstaan en de ontwikkeling van onze aar- de uit en geeft daarbij tevens een futuristische kijk op de toekomst. 41/2 biljoen jaar Een koersvaste belegging in zilver. 'Van prehistorie tot science-fiction' Lego steentjes te bewon- deren. Daama wordt de evolutie getoond via di- nosaurussen en vliegende reptielen tot warmbloedi- ge zoogdieren en tenslot- te de mens. De twee laat- ste taferelen zyn gewijd aan de IJstijd en de laat- ste eeuw. Daarnaast is er als klapstuk van de expo- sitie een gigantische (16 ml vloeroppervlak) nagebouwde ruimtebasis, waarmee wordt getoond hoe het leven er in de toekomst in de ruimte mogelijk uit komt te zien. Wie zich door dit alles heeft laten inspireren, kan in speciaal voor deze show ingericht „work- shops", waar speeltafels, met een enorm arsenaal aan Lego stenen staan opgesteld, naar hartelust zijn of haar gang gaan: voor alle leeftijden, dus ook de ouders hoeven zich niet te schamen. De Lego Show is tijdens de winkelopeningstij den dus ook op de koopa- vond, gratis te bezichti- gen. Vanwege het educa- tieve element (alles wordt op borden uitge- legd en tevens zullen doorlopend films worden vertoond) is van „Van Prehistorie tot Science Fiction" ook zeer ge- schikt om met school- klassen te bezoeken. SCHIEDAM - Vijftien standwerkers, afkomstig uit alle delen van het land, hebben afgelopen vrijdag op de Schiedamse weekmarkt gestreden om de trambaan-wisseltrofee. Nadat een uit zes perso- nen bestaande jury de deelnemers een hele dag nauwlettend in het oog had gehouden, konden de punten worden opge- teld en de winnaars be- kend worden gemaakt. Dit waren: Th. Smoren- berg (hij veroverde met zijn koffiefilters de aan- moedigingsprijs van de V.V.V.), J.J. Goppel (groenteschaaf, derde Een der standwerkers in actie. prijswinnaar), J. Roo- denburg (titelhouder van vorig jaar werd deze keer tweede met zijn braad- pannen) en F. v.Biessum (de man van de auto poets, eerste en tevens winnaar van de trambaan- wisseltrofee). De bekers werden uitge- reikt door, de eveneens als jurylid gefungeerd hebbende, wethouder Zijdeveld. Aangezien het volgend jaar de tiende maal is dat in Schiedam een Stand werkersconcours wordt georganiseerd, zal dan op onze markt gestreden gaan worden om het Na- tionaal Kampioenschap. Wellicht zal dit worden ingepast In de feestweek. Wethouder Zijdeveld reikte de prijzen uit. Het spektakel bestaat uit zeven grote taferelen van twee a drie vierkante me ter vloeroppervlakte. Ie- der tafereel, waarbij op borden uitgebreide expli cate over de voorstellin- gen wordt gegeven, be staat weer uit twee a drie werkstukken, waarvan sommige werkstukken wel 1,5 meter hoog zijn. De expositie laat eerst zien, hoe de aarde er als een grote steenklomp met vulkanen, zo'n 4 1/2 miljoen jaar geleden uit moet hebben gezien. Vervolgens wordt het eerste „leven" uitge- beeld, zoals dat in de zee- en is ontstaan en ook het eerste ..schepsel" te land - daterend van 350 mil joen jaar geleden is in

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 12