Waar heb je wel of geen recht op Informqtieochtenden voor vrouwen in de bijstand Arbeidsbureau biedt hulp bij beroepskeuze Kwart eeuw gemeente dienst Theater programme's Dahliavereniging in de prijzen DRIES Schiedams Nieiwsblad Cabaret, Drs. P. en poppenstel Onzichfbare aufoschade? Kies Dries! Da's zekerder! CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING DHS zoekt donateurs Bijeenkomst Humanistisch Verbond WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984* 38:504 Schiedants Meuwsblad Purper Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modemste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! SPAANSEPOLDER MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN SCHIEDAM - In het vrouweno ntmoetingscen- trum „Barrika", aan de Lange Kerkstraat 62, start 3 oktober een cur- sus voor vrouwen die van een bijstandsuitkering rond moeten komen. Tijdens de, in totaal zes bijeenkomsten, wordt in- formatie verstrekt over de bijstandwet en allerlei hiermee in verband staan- de zaken. De cursus is tot stand ge- komen in samenwerking met „Barrika", „Vrou- wen in de bijstand" en „De Trechter". Annie Koot, van de groep Vrouwen in de bij stand: ,,Op het moment dat je in de bijstand be- landt, weet je meestal niet hoe zo'n uitkering nu eigenlijk in elkaar zit. Evenmin heb je er enig idee van waar je nu wel of geen recht op hebt en welke invloed bepaalde dingen op je uitkering kunnen hebben. Je kunt daarbij denken aan vragen als: „Mag ik wel een cursus volgen" en „Hoe zit het met de alimentatie. Moet ik daar later nog belasting over betalen" of „Welke ge- volgen heeft het als ik een kostganger in huis neem". In de cursus worden al deze problemen dus na- der besproken". „Ander punt", vervolgt cursusbegeleidster Marian van Beers, „waarover na- dere informatie wordt ge- geven is het aanvragen van extra uitkeringen. Het komt namelijk heel veel voor dat mensen daar gewoon niet om durven vragen omdat ze bang zijn dat zo'n ver- zoek wordt afgewezen. Tijdens de cursus wordt echter duidelijk gemaakt voor welke bijzondere kosten je wel of niet aan kunt kloppen bij de so- ciale dienst. Het voordeel hiervan is dat je, wannedr je dan ergens voor komt, weet dat je verzoek ge- rechtvaardigd is". Lieke Rieu, de mede- werkster van het Bureau voor Rechtshulp die de cursus heeft voorbereid, voegt daar nog aan toe: „Minstens zo belangrijk is het dat alle vrouwen die aan de cursus deelne- men in dezelfde situatie verkeren. Dat schept na melijk een band van be- grip en vertrouwen". De bijeenkomsten van de Marian van Beers (cursusbegeleidster), Lieke Rieu (van liet bureau voor Rechts hulp en Annie Koot (van de groep Vrouwen in de bijstand cursus zijn steeds op woensdagmorgen. De to- tale kosten voor de zes ochtenden bedragen f.5.-. Hiervoor krijgt men gra tis koffie. Tevens is er gratis kinderopvang aan- wezig. Geinteresseerden kunnen zich aaninelden bij de groep „Vrouwen in de bijstand", telefoon 731944 (Marja) of het vrouwenontmoetingscen- trum, telefoon 734545. Wie nadere inlichtingen wenst kan deze verkrij- gen op de vrij toeganke- lijke informatieochtend die woensdag 26 Septem ber wordt gehouden in „Barrika". Men kan daar terecht vanaf 9.00 uur. WATERWEG/NOORD - Het Gewestelijk Arbeids bureau Nieuwe Waterweg Noord aan de Laan van Bol'Es 3 te Schiedam be- steedt, in het kader van SCHIEDAM - De heer C.G. Collignon is op 21 September 25 jaar in dienst bij de hoofd- afdeling Plantsoenen van de Gemeente Schiedam. In verband hiermee wordt op deze dag een receptie gehouden in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Een ieder die de chauffeur/boom- verzorger de hand wil schudden is daar welkom vanaf 16.00 uur. C K Uitgave van WEGENER huis-aan- hutsbladen B.V Prins Hendrtkkade 12 16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam. tel. 010-132170 en 135085 Directie: J P Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekeltjks in een to tale oplaag van ruim een miljoen exempiaren Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan huis in Schiedam. Groenoord en Kethei. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Viaardmgen Postadres postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711 DUO s (RUBR ADVERTENTiES) 010-132050 VERKOOPLEIDER NCh de Poorter. RAYONLEIDER Th J Sravenboer (tel prive 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN GH Adams (tel. prive 01891-3230) REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen. postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Schiedam R. Koppenhagen (010 266615). Sportcorrespondent P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE. Prms Hendnk kade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170 SLUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dmsdag 12 00 uur/redactie 10 00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dmsdag 17 00 uur. BEZORGING: Interlanden'Sp'e* groep Bezorgklachten 010-132489 de Nationale Beroeps- keuzeweek, op woensdag 26 en donderdag 27 Sep tember extra aandacht aan beroepskeuze-voor- lichting. Een en ander houdt in dat er de gehele dag ad- viseurs en voorlichters aanwezig zijn om vragen op dit terrein te beant- woorden. Daarnaast kan men, desgewenst, aan de hand van video's of dia's informatie over bepaalde functies en op- leidingen krijgen. Bjj het kiezen van een be- roep moet rekening wor den gehouden met diverse factoren zoals: wat kan en wil ik, waar zijn opleidingsmogelijk- heden, hoe ziet de ar- beidsmarkt voor dat beroep eruit enzovoorts. Sommigen slagen erin op deze vragen een ant- woord te vinden met de hulp van onder andere ouders, vrienden of schooldekanen. Mensen die dit niet of onvoldoende lukt kunnen hiervoor echter ook, iedere werkdag van 9.00 tot 16.00 uur, te recht bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. Aangezien de indruk be- staat dat slechts een gering aantal personen hiervan op de hoogte is, wordt deze mogelijkheid thans extra belicht. Aan de voorlichtingsactie werken tal van instel- lingen mee die actief zijn op het terrein van de be roepskeuze. Drs. P. SCHIEDAM - Na de suc- cesvolle start van het theaterprogramma voor de volwassenen beginnen het komend weekeind in theater De Teerstoof ook weer de voorstellingen voor de kleintjes. Zij kunnen zaterdag 22 September, om half drie, gaan genieten van het poppenspel van Clown Woudi. De kaartjes voor het pro- gramma kosten f 3.50. Vrijdag 21 en zaterdag 22 September staat Drs.P. op de planken van De Teerstoof. Hij brengt. be- geleid door Het Amster- dams Philharmonisch Trio, een liederen-pro- gramma waarin groente- en fruitsoorten een be- langrijke rol spelen. Daar naast zullen er ook enige favoriete nummers zoals Elfstedentocht en Deven- terkoek ten gehore wor den gebracht. Op beide dagen begint de voorstelling om 21,00 uur. De Foyer van de Teerstoof is vanaf 20.00 uur geopend. De toegang bedraagt f 10.-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd via de V.V.V. Schiedam, tele foon 733000 en (op vrij- dagavond en zaterdag) via het theater, telefoon 269455. Het Passage Theater opent het seizoen met het cabaret-programma Purper 3. De, uit vier mannen en een vrouw bestaande, groep Purper scher.kt in dit absurde programma onder meer aandacht van Bach, Vondel, een Chine se musical, het strotte- hoofd van Charles Azna- vour, de glimlach van Ed dy Christiani, de knappe dokter Maurice en de sa- distische zuster Silvie. De voorstelling begint om 20.15 uur. De kaar ten kosten f 15,—. Hou ders van een C.J.P. of Pas 65 krijgen f 2,50 reductie. Plaatsbewijzen kunnen worden gereserveerd via de kassa van het theater, telefoon 269563, of de V.V.V. Schiedam, tele foon 733000. SCHIEDAM - Tijdens de Nationale Dahliatentoon- stelling in Diergaarde Blijdorp heeft de Dahlia vereniging Schiedam een vijftal prijzen in de wacht gesleept. Deze werden achtereen- volgens toegekend in de categorieen: verenigingen (derde prijs), vazen (goed voor twee maal zilver), arrangementen (groot zilver) en een door de vereniging gekweekte nieuwe soort Dahlia die rood, geel gevlamd is. „Dat we dit bereikt heb ben", zo liet voorzitter Blom weten, „is overi- gens wel te danken aan de inzet van Jan de Boer want wat die vanaf de- cember allemaal heeft ge- daan is gewoon onvoor- stelbaar". „Dat we dit bereikt heb ben", zo liet voorzitter Blom weten, ,,is overi- gens wel te danken aan de inzet van Jan de Boer want wat die vanaf de- cember allemaal heeft ge- daan is gewoon onvoor- stelbaar". Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. Lid van de atgemene vereniging voor de centrale verwarmingt en luchtbehandelings-industne GRIFFIJN SCHIEDAM - De voet- valvereniging DHS is een actie gestart voor het werven van donateurs. De voetbalvereniging uit Kethei heeft dringend geld nodig. DHS staat immers op de drempel van een nieuw tijdperk. Binnenkort moet er begonnen wor den met de bouw van een nieuwe accommodatie. Deze nieuwbouw zal be- staan uit een clubgebouw en zes kleedkamers. Met deze accommodatie wil DHS straks de Schie- damse sporters, maar vooral de jeugd, een ge- weldig onderkomen ge- ven. Om deze plannen echter te verwezenlijken is er geld nodig. Via deze donateurs-actie hoopt DHS wat extra geld bin- nen te krijgen. Men kan al donateur worden voor 35 gulden per jaar. De nieuwe dona teurs krijgen een zitplaats op de overdekte tribune en mogen verder alle ac- tiviteiten op het sport- complex bijwonen. Tevens ontvangen de donateurs tien loten uit de Grote Clubactie met kans op een van de prach- tige prijzen. SCHIEDAM - De werk- groep Schiedam van het Humanistisch Verbond houdt donderdag 20 Sep tember een bijeenkomst in het dienstencentrum „De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan. Tijdens deze avond zal de heer P. Rademakers nader ingaan op de toe- komstverwachtingen die de mensen hebben ten overstane van werk en vrije tijd. Daarbij komt onder meer ook de angst voor de robots ter sprake. De lezing, die is getiteld ,,Mens en arbeid in een veranderende wereld", begint om 20.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3