Reiinie en feestavond Quibus nieuwe weg in 'Met elkaar alleen al over problemen praten helpt Schiedams Nieiwsblad Cursus voor vrouwen vanaf 55 jaar Oktober uitgeroepen tot jazz-maand Vanessa reikt diploma's uit WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 38-506 Problemen HERFSTTIJD Speculaasnuts VINCENT V.D. BOSCH *De dames De Jong, Van Renswoude, Russchcn. Walter, Van Walsem, Kool en Mientjes van de reiinie<ommissie. •pen Podium be- SCHIEDAM „De Qui bus is met langer meer caf6't hash-honk of caf6 t jongerencentrum, maar een gezellige zaak waarin allerlei mensen (vaders, moeders, kinderen, pun- kers en kantoormensen) zich op hun geinak kun- nen voelen". Met deze woorden luidde Peter Pijper zondag 16 September een nieuw Quibus-tijdperk in. Met het inslaan van de nieuwe weg is ook het in- terieur van het aan de Lange Haven 28 gevestig- de caf6 volslagen veran- derd. De voormalige don- kere kleuren zijn verdwe- nen en hebben plaats ge- maakt voor de tinten grijs en wit. De muren zijn opgesierd met vrolijk gekleurde foto's en ook de bar en het podium, waarop allerhande activi- teiten plaatsvinden, heb ben een ware metamorfo- se ondergaan. Peter Pijper: „De Schie- damse kunstenaar Paul Beckman, die dit alles heeft uitgedacht, is bij het ontwerpen van dit in- terieur uitgegaan van de dingen die er al waren. Dat kun je bijvoorbeeld zien aan de, nu van grijs formica voorziene, ta- fels". Het komend seizoen zal er op het podium in de Quibus weer van alles te doen zijn. Zo zullen met ingang van 7 oktober weer de 6en maal per maand te houden kinder- middagen starten. Daarnaast organiseert men eens per veertien da- gen, op woensdag, een landenavond. De eerste in deze serie is een Afri- ka-avond op 10 oktober. Ook de wekelijks terug- kerende muzikale optre- dens op zondag blijven gehandhaafd. In dit ka- der staat in oktober een jazz-maand gepland Het vorig seizoen begon- nen Open Podium keert eveneens terug en wel 66ns per drie weken. Het eerste Open Podium is vrijdag 21 September. Op het, om 21.00 uur begin- nende, programma staan: een optreden van een pia- nist/zanger, een doedel- zakspeler en een conf6- rencier. De presentatie is in handen van Rob van der Waal. De toegang tot het O] draagt Zondag 23 September, om 21.00 uur, speelt de Engelse New Wavegroep „Ackee" in de Quibus. De formatie bestaat uit: Scylla (zang en gitaar), Bobby (gitaar), Mickey (bas) en Rob (drums). De entree bedraagt f.2.50. SCHIEDAM - De bij de landelijke vereniging Scouting Nederland aan- gesloten Tono-groep uit Schiedam bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum is onder- meer een reiinie voor oud-leden en -leiding ge- organiseerd. Aangezien de thans in Vlaardingen gevestigde Ravo-groep in het verle- den eveneens deel uit maakte van de Tono- groep, zijn ook deze voormalige scouting-le- den van harte welkom op het feest dat zaterdag 10 november wordt gevierd. De organisatie van de reiinie is in handen van een speciaal voor dit doel opgerichte commissie be- staande uit de dames: De Jong, Van Renswoude, Russchen, Wolter, Van Walsem, Kool (alien oud- leidsters) en Mientjes (de voorzitter van de To no-groep). Puttend uit hun herinne- ringen weten zjj onder meer te vertellen dat de Tono-groep vijftig jaar geleden startte in een ruimte aan de Noord- vest. Vandaar verhuisde men diverse malen naar andere panden om ten- slotte neer te striken in het huidige clubhuis aan de Sweelincksingel. E6n der oud-leidsters: *Bij de scouting wordt van alles gedaan. „Zelfs in de oorlog zijn we stiekem doorgegaan met onze byeenkomsten. Die vonden toen plaats op de zolder van een woonhuis aan de Burg. Knappertlaan". Andere nog vers in het geheugen liggende ge- beurtenissen uit het ,.ver- leden" zijn de buiten- landse trips die met de scouting gemaakt werden naar Belgie, Duitsland, Amerika en Ierland. Tot nu toe hebben zich voor de reiinie, waarop ongetwijfeld heel veel herinneringen zullen wor- den opgehaald, circa ne- gentig mensen opgege- ven. „Toch hebben we nog lang niet iedereen kun- nen bereiken. Het pro- bleem is namelijk dat praktisch al onze oud-le- den getrouwd zijn en dus een andere naam hebben. Verder zijn er ook veel verhuisd naar andere ste- den, of het buitenland. Dit is onder meer op te maken uit de reeds bin- nengekomen reacties want daaronder waren er diverse uit Groningen en Friesland en zelfs uit Duitsland en Oostenrijk". Voor de huidige Tono-le- den zijn de festiviteiten in het kader van het vijf tig jarig bestaan reeds ge- start in februari. op Ba den Powelldag. In het vooijaar werd vervolgens een jubileum-weekeind gevierd in Huibbergen. Tot slot staat dan het grote feest van 10 no vember voor de deur. Naast de in de middag te houden reiini staat er op deze datum namelijk ook een gezellige avond op het programma, waar ie dereen die belangstelling voor de groep heeft wel kom is. Tussen al deze activitei- ten door houdt de Tono- groep ook reeds een oog gericht op de toekomst, want volgend jaar is er wederom een belangrijk jubileum te vieren. Vijfenzeventig Jaar Scou ting Nederland, hetgeen herdacht gaat worden met een Jamboree (een bijeenkomst voor scou- tinggroepen uit heel de wereld). Mevrouw Mientjes: „On- ze sherpa's (van 14 tot 17 jarigen) gaan daar zeer zeker naar toe er vermoedelijk ook de pad- vindsters (die tussen de 10 en 13 jaar oud zijn)". Dan, antwoorden op de vraag waarmee men zich by de scouting zoal be- zighoudt: ..Scouting is enorm veelzjjdig. Je kunt er werkelijk van alles te- genkomen zoals knopen. het kompas, seinen, avonturentochten, sport en handenarbeid. Juist omdat er zoveel ver- schillende dingen worden gedaan mogen nieuwe meisjes bij ons altijd zes weken meedraaien vooi ze beslissen of ze lid wor den. Dat geldt zowel voor de kleintjes (van 7 tot 10) als de groterer (tot 21 jaar)". Voor nadere informatie over de reiinie en de To no-groep kan men zich wenden tot mevrouw Mientjes. telefoon 709769. SCHIEDAM - In het Dienstencentrum „De Woudhoek" aan het Heijermansplein start 27 September een cursus voor vrouwen van circa 55 jaar en ouder. Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan allerlei problemen waar ouderen mee gecon- fronteerd kunnen wor den. Het programma wordt in onderling over- leg vastgesteld. Cursusbegeleidsters zijn Len van Berkel (coordi nator en begeleidster van diverse vrouwencursus- sen) en Sies Meuwese (medewerkster van het dienstencentrum „De Woudhoek"). Sies Meuwese: „Reeds SCHIEDAM - Op het terrein van de ruiter- sportvereniging voor gehandicapten „De Hoefslag"aan de Kerk- weg 70 worden aan- staande zondag, 23 September, rijproeven afgenomen. Teneinde dit gebeuren een feestelijk tintje te geven verzorgen de Western-ruiters, tussen het diploma-rijden door, enige demon- straties. Klapper van het, van 11.00 tot circa 15.00 uur durende festiin, is echter ongetwijfeld de diploma-uitreiking door de van radio en televisie bekende zan- geres Vanessa. Het uitreiken van de diploma's zal plaats vinden rond 13.00 uur. geruime tijd liepen we met het idee rond iets in deze richting te doen. Uit gesprekken met be- zoekers van het diensten centrum bleek namelijk herhaaldelijk dat er dui- delijk behoefte is aan een soort praatgroep. Maar dan wel een waarin serieuze onderwerpen behandeld worden. Van daar dus deze cursus". Aangezien de deelneem- sters in onderling overleg beslissen welke onder werpen aan bod gaan komen, is door de bege- leidsters nog geen pro gramma vastgesteld). ,,Dat doen we dus pas op de eerste bijeenkomst, nadat iedereen heeft kun nen zeggen welke onder werpen men graag be- sproken wil hebben", vervolgt Len van Berkel. ,.Een en ander is immers sterk afhankelijk van de samenste'ling van de aroep. Zo zou het bijvoorbeeld mogelijk zijn dat er geko- zen wordt voor de papier- winkel. Daarmee doel ik dan op het invullen van allerlei formulieren, waarmee iedereen vroeg of laat te maken krijgt. Andere dingen waar ouderen nog al eens pro blemen mee hebben zijn: de relatie met hun kin deren, de voeding, het alleen zijn, enzovoorts. Nu is het natuurlijk niet zo dat door de cursus al deze problemen plots- klaps worden opgelost, maar door er met elkaar over te praten komen er wel altijd diverse bruik- bare idee en naar voren. Deze kunnen zowel door andere deelneemsters als door ons, de begeleid- sters, geopperd worden. Daarnaast geven wij, indien dit mogelijk is, dan nog aanvullende in formatie". De cursus omvat twaalf bijeenkomsten. Deze zijn steeds op donderdag, van half twee tot half vier, in flat 36 van het diensten- *De begeleidsters Len van Berkel en Sies Meuwese. centrum, 4>e Woudhoek". De totale deelnamekosten bedragen f.25,-. Vrouwen die zich willen opgeven of nadere infor matie over de cursus wensen kunnen terecht het dienstencentrum Woudhoek", tele foon 709555. %b Lekkere tijd. Ontdek het bij Uw banketbakker Een overheerlijke combinatie van roomboterspeculaasdeeg, gevuld met amandelspijs. Ter m jm kennismaking 10dagen lang "fl I van 160voor M banketbakkerij West! rankelandaestraat 93 Tel. 268883 Scouting-groep viert viiftigjqrig jubileum

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5