Vulcano, Vanessa en Guys en Dolls Leger houdt bazar Feestweek sluit met zondagsmqrkt en vuurwerk Satirische fantasieen in De Teerstoof Internationaal programma voor kleine Schiedammertjes Amnesty-avond in Stedelijk Huis~aan~Huis verschijnend Weekblad 1 Engelstalig muziektheater Onder schooltijd naar het theater WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1984 i B KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG het reformhuis biedt meer REFORMHUIS "SALVIA" ft Roadsleden op bezoek bij CDJA Klapper Groot spektakel in 'de Passage' Zie adv. elders in dit blad Schiedams Nieuwsblad (Hf REFORMHUIS "SALVIA" het adres voor Reformvoeding ledere woensdagmiddag verse Bd. aardappelen groenten - fruit melkprodukten - boter kaas. ledere dinsdag en zaterdag vers brood, zuiver volkoren van onbespoten graan (diverse soorten). Homeopathie Vogel V.S.M. Scbwabe. Verder de bekende 3 kleur bakpakketten. Bestetlfigen Doven 125 - worten gratis (loot ons thursttezorga. Hoogstraat 47, tel 344403. Vlaardmgen (lussen de Afrol en de Sluizen) rom naar het reformhuis SCHIEDAM - De Vrou- wenbond van het Schie- damse korps van het Le ger des Heils houdt woensdag 3 oktober van- af twee uur 's middags een bazar in het gebouw aan de Lange Haven 27. De opbrengst van de ba zar komt ten goede aan de Nationale Helpende Hand Actie. Voor 1984 is gekozen voor een pro ject in Guatemala, in Midden Amerika. Het is de bedoeling het aldaar gerealiseerde kinderdagverblijf uit te breiden, te zorgen voor voedselverstrekkingen en het onderwijs te verbe- teren. SCHIEDAM - De CDA- gemeenteraadsleden mevrouw Hellwig-Kui- pers en de heer Roosen zijn donderdag 27 Sep tember te gast bij het Chris en Democratisch Jongi ren Appel Schie dam. Tijdens de bijeenkomst zal onder andere gespro- ken worden over wat een jongere voor de politiek en de politiek voor de jongeren kan doen. Het gesprek dat om 20.00 uur begint vindt plaats in de CDA-fractie- kamer aan de Grote Markt. SCHIEDAM - Vergezeld van vele belangstellenden heeft het College van Bur- geeester en Wethouders zaterdag 22 September een rondgang gemaakt langs de diverse activiteiten die plaatsvonden in het kader van de Schiedamse feest week. Even daarvoor had burge- meester Scheeres het spec- taculaire gebeuren offi- cieel geopend, waarn ieder- een de gelegenheid kreeg op het goede verloop van het festijn te klinken met een door de distilleerderij ,,De dubbele adelaar" (van de Schiedamse firma J.A.J. Nolet) ter beschik- king gestelde borrel. zullen er vanaf 18.30 uur diverse bandjes door de stad trekken en worden er verscheidene sportdemon- straties gegeven. De extra koopavond op vrijdag 28 September biedt als grote klapper een op- treden van Vulcano. De groep zal van 19.00 tot 19.30 uur op het podium op de hoek Hoogstraat/ Koemarkt staan. imiimmt .min. Zaterdag bieden de win- Tot en met zondag kan men zich uitleven op de kermis keliers van de binnenstad het publiek, in samenwer- Inmiddels is ook de jeugd was er in het centrum voor king met de gemeente, volop aan zjjn trekken ge- deze jongste groep Schie- wederom een keur aan ac- komen want vandaag, dammers van alles te doen. tiviteiten aan. Enige hier- woensdag 26 September, Morgen (donderdag 27) van zijn: een braderie, „Op een goed geslaagde feestweek grote brandweerdemon- stratie, een stertocht waar- aan diverse muziekkorpsen deelnemen, een wielerron- de en het optreden van Vanessa. Het daverende slot van de feestweek wordt zondag ingezet met een grote zon- dagsmarkt, die vergezeld gaat van talloze neven-acti- polder naar het centrum viteiten. Zo zullen om 14.00 uur de Guys and Dolls optreden op de Grote Markt. Teneinde parkeerproble- men te voorkomen rjjden er deze dag gratis bussen van een parkeergelegen- heid in de 's Gravelandse- De echte- afsluiting van de feestweek en de hier deel van uit makende kermis vindt die avond om 21..00 uur plaats. Mits het weer het toelaat zal er dan een groots vuurwerk worden afgestoken vanaf het Stadskantoor. In het programma maakten de kinderen kennis met Louis en Toon. Deze twee vrien- den hadden een brief gekregen in een vreem- de taal. Niemand kon hem lezen. Ze vermoed- den echter dat de brief van Christine was, een meisje dat ze in de zomer op de camping hadden ontmoet. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f7.50. Eveueens op 29 Septem ber, om half drie 's mid dags, is er voor de klein- tjes een poppentheater- voorstelling van Clown Woudi in De Teerstoof. De zaal is vanaf 14.00 uur open. De kaartjes kosten f3,50. Plaatsbewjjzen voor de voorstellingen in De Teer stoof kunnen worden ge- reserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (vrijdagavond plus zaterdag) via het theater, telefoon 269455. SCHIEDAM - Circa 1700 Schiedamse schoolkinderen (waar- onder de oudste kleu- ters en leerlingen uit de eerste twee klassen van het basis-onderwijs) hebben afgelopen week een bezoek gebracht aan het Passage Theater. Ze gingen er kijken naar het stuk „Vreunntie" dat werd gespeeld door de jeugdtheatergroep Zie Zo. Dat die gedachte klopte bleek even later toen Christine verscheen. Ze Het „klein publiek" werd zo veel mogelijk bij de voorstelling betrokken. was speciaal gekomen voor Louis' veijaardag. Samen met het klein publiek" werd toen naar een oplossing voor het nog altijd bestaande taalprobleem gezocht. Tijdens de voorstelling werden onder meer liedjes in allerlei talen gezongen. De voorbe- reidingen hiervoor had den, via een geluids- band en een lesbrief, reeds plaatsgevonden op de scholen. Het theaterbezoek werd gefinancieerd uit de post culturele activitei ten schooljeugd. De or- ganisatie was in handen van het bureau van de gemeentelijke onder- wijsconsulent. SCHIEDAM - De Schie damse afdeling van Am nesty International houdt vrijdag 28 Septem ber een avond rond ,,het martelen" in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat. De avond die om 19.30 uur begint maakt deel uit van de internationale ac tie van Amnesty tegen het martelen van gewe- tensgevangenen. Naast een tentoonstelling over dit onderwerp zal er in de museum-aula een toneelstuk te zien zijn- waarin allerlei wijze van martelen aan de orde worden gesteld. Tussendoor zal er een Amnesty-muziekgroep optreden en kan men na- dere informatie over het werk van de organisatie krijgen. Kaarten voor de avond zijn verkrijgbaar aan de Francois Haverschmidt- straat 60 en op 28 Sep tember vanaf 19.15 uur aan de balie van het Ste- deljjk. SCHIEDAM Het duo Nadine Caracciolo en Lee Strucker verschijnt za terdag 29 September op de planken van thea ter De Teerstoof aan de Nieuwstraat met de sati rische fantasie „Judy's floating head". De voorstelling is geheel engelstalig. Judy is een jonge vrouw die in haar gedachtenwe- reld tal van bizarre en horrorachtige gebeurte- nissen beleeft. Tijdens haar dromen wordt ze begeleid door de geheim- zinnige Bob. Het programma begint is vanaf 20.00 uur open, om 21.00 uur. De foyer De toegang bedraagt f!0,- *Nadine Caracciolo en Lee Strucker in .Judy's floating head".

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1