'Jeu de Boules is sport van toekomst' Aanmoedigingsprijs voor tennisster Caroline Vis Caroline Vis op weg naar tennistop? Holy zoekt medewerkers voor jeugdofdeling Nutsbedrijven organiseren activiteiten ^Schiedams Nieuwsblad (y| 1 Vlaardinger wii vereniging oprichten Moeilijke opgave voor sportpers WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 40-505J Door de grote be- langstelling op het Haring- en Bierfeest voor het Jeu de Boulesspel zijn er plannen ontwikkeld voor het oprichten van een vereniging in Vlaardingen. Ani mator van deze ac- ties is Hans van Ekelenburg, sinds een aantal jaren een fervent jeu de bou- les-speler. De plan nen verkeren nog in een pril stadium maar gezien het enthousiasme waar- mee Van Ekelen burg aan het werk is gegaan, zal Vlaar dingen over niet al te lange tijd een jeu de boules-vereniging rijker zijn. Onze sportmedewerker Peter Spek sprak met initiatiefnemer Hans van Ekelen burg over zijn plan nen. Indruk Eervol Gehuldigd Voetbalclubs tevreden Minister Braks geeft startsein VLAARDINGEN - „Ge- zocht, belangstellenden voor Jeu de Boules". Zo luidt de tekst van een affiche die Hans van Eke lenburg in Vlaardingen heeft rond gestrooid. „Allereerst wil ik weten of er genoeg belangstel- ling bestaat voor het jeu de boules-spel, voor- dat ik al het werk ga doen voor het oprichten van een vereniging", zegt de initiatiefnemer. Overigens weet Van Eke lenburg wel zeker dat er genoeg mensen op af zul- len komen. „Deze sport is op dit moment erg po- pulair aan het worden; het is gewoon een leuke vrijetijdsbesteding. Het spel kan zowel recrea- tief als in competitie verband gespeeld worden en leeftijd speelt geen enkele rol", zo verkoopt Hans van Ekelenburg zijn sport. De Vlaardinger kwam zelf, zoals dat bij de meeste jeu de boules- spelers gebeurde, op vakantie in Frankrijk in aanraking met deze sport. „A1 een aantal jaren vond ik het jammer dat ik bij terugkeer in Nederland geen gelegenheid meer had om deze sport te be- oefenen. Onlangs op het Haring- en Bierfeest raak- te ik onder de indruk van de activiteiten van de Schiedamse vereniging L'Esprit. Zoiets moest toch ook mogelijk zijn in Vlaardingen, een eigen vereniging, temeer om- dat de Jeu de Boules- vereniging in Schiedam een ledenstop heeft inge- steld, omdat de belang- stelling voor deze sport als maar groter werd". Belangstelling zal er ze ker zijn. „Bij een aantal van ongeveer twintig le- den wil ik de plannen verder gaan ontwikkelen. Belangrijk is dan natuur- lijk ook of we in het be- zit kunnen komen van een terrein, waar we een aantal banen kunnen uit- zetten. Ik heb in de Holy al een stukje grond op het oog", zegt Van Eke lenburg enthousiast. Hans van Ekelenburg, de initiatiefnemer voor de oprichting Van een Jeu de Boules-vereniging in Vlaardingen. De Vlaardinger voorspelt het jeu de boules-spel een grote toekomst. „Neem de grote belang stelling op de onlangs ge- houden wereldkampioen- schappen in Rotterdam. De Jeu de Boules-bond bleek een daar van de snelst groeiende organi- saties te zijn. Van dat or- gaan krijg ik ook alle medewerking om zo snel mogelijk een vereniging op te richten, maar ik wil niet te overhaast hande- len. Ik moet ook mensen zien te vinden die naast het spelen ook willen mee helpen een vereni ging te besturen en dat valt in deze tijd niet mee". „Onze nieuwe vereniging is voor iedereen toegan- kelijk. Vaak wordt het Jeu de Boules-spel in een elitaire hoek gedrukt, maar dat wil ik beslist voorkomen. En ik denk dat wanneer we dat de mensen duidelijk kunnen maken we aan leden geen gebrek zullen hebben. Ik zal daar overigens hard voor werken". Belangstellenden kunnen contact opnemen met Hans van Ekelenburg, te- lefoon 010- 749463 voor meer informatie over de nieuwe Jeu de Boules- vereniging. VLAARDINGEN - De aanmoedigingsprijs van de Vlaardingse sportpers ging gisteravond tijdens de huldiging van de sportkampioenen naar tennister Caroline Vis. De sportredacties van het Rotterdams Nieuwsblad, Vrije Volk, De Haven- loods en van de Rijn- mond West Combinatie (waartoe deze uitgave behoort) kwamen tot deze keuze omdat Caro line Vis bij de nationale kampioenschappen voor meisjes tot en met 14 jaar de titel wist te grij- pen. Vorig jaar diende Caroli ne Vis zich aan als een tennistalent. Toen kwam zij in de finale van de N Nederlandse kampioen schappen tot een derde plaats, maar dat stelde haar nog niet tevreden. In deze krant zei zij toen zo snel mogelijk de Ne derlandse top te willen bereiken. Dat is dit jaar voorlopig gelukt met die nationale titel. De jury had overigens geen gemakkelijke taak dit jaar. Een viertal kan- didaten stond op de voo voordrachtlijst van de sportjournalisten. Eervol- le vermeldingen waren er gisteravond dan ook voor o.a. Chita Gross, de ju- doka van de sportschool van Tino Hoogendijk, die onlangs op de Open Ne derlandse kampioen schappen het goud pakte. Ook de jeugdploeg van de atletiekvereniging For- tuna viel het afgelopen seizoen op door opval- lende prestaties. De vol- gende jeugdige atleten bereikten onlangs het dis- trictskampioenschap: Marice Bakker, Edwin van de Ende, Walter Hoogerwerf, Rick van Tiel, Alexander van Leeuwen, Peter Veen- brink, Patrick Meijer en Vincent Wielaart. Op het lijstje stond ook voetbalscheidsrechter Martin Bannet. Deze Vlaardinger heeft het ge- presteerd om op de A- lijst te komen en weke- lijks een eerste- of ere- divisie wedstrijd te flui- ten. Gehuldigd werden judo- ka's Marjolein van Unen, Rob Hoogendijk, Leo van Oosten, John Akiha- ry en Chita Gross; wiel- renster Conny Meijer; at- leet Marius de Snaijer; de zwemmers Jeffrey van Loon, Andre van der Voorden, Danny van Hees, Gertine van den berg, Gaby van Keenen, Esther Brouwer en San der Doolaard; de bokser H.C. de Bruijm; de turn- sters Marielle Bakhuizen, plaats op Jeugdkampioenschappen f::|| Vorig jaar augustus voorspelden wij al goede tennis- toekomst voor Caroline Vis. Caroline Vis kreeg van de Vlaardingse sportpers de aanmoedingsprijs uitgereikt. Jacqueline van Dongen en Brenda Tenwolde en turner Marco den Bra- bander; de biljarters C. van der Cijs, A.C. Mos- tert, J. Speijer, H.J. Polet en J. Bevers en biljartster mevrouw Y. van der Meer en de ruiters Ange- lique Borst, Christel Zon- neveld, Margreth Noord- hoek, Ellen Albers, Liset- te Zoutendijk, Ferry Zoutendijk en Patricia Ronke. Bij de teamsporters kwamen voor het voet- licht HVO (voetbal), WIK (handbal), Radio Molenaar. (tafeltennis), Start'75, Wilskracht, Het District, DVK'73 en Emma (biljartclubs). Ho- ly'77 (badminton). Holy, VLTC en De Rammelaars (tennis), Fortuna (dames- voetbal), Vlaardingse Reddings Brigade, Golf- club Broekpolder, Pony- vereniging Die Flardingha Ruiters, Vlaardingse atle tiekvereniging Fortuna en de turnvereniging WIK. VLAARDINGEN - Nog maar net is de honk- en softbalcompetitie afge lopen of Vlaardingen- Holy gaat alweer begin- nen aan de voorberei- dingen voor het nieuwe seizoen. Alle aandacht wordt daarbjj gericht op de jeugd. Om echtex de jeugd hun sport goed te laten beoefenen in het nieuwe seizoen heeft de Vlaardingse vereniging nieuwe medewerkers nodig. Het bestuur van Vlaar- dingen-Holy meent dat de jeugd veel aandacht, o.a. begeleiding en trai- ningen vraagt. „Dat was het afgelopen seizoen goed verzorgd. Die men- sen brengen de jongens en meisjes geheel vrij willig in hun vrije uren bij hoe het honk- en softbal ge speeld moet worden. Maar daarnaast is er een leegte, een gemis aan andere activiteiten voor de jeugd. Werkzaam- heden die nu voor een gedeelte door bestuurs- leden worden gedaan, zoals de administratieve- en organisatorische taken. Deze taken doen zij erbij naast hetgeen zij als bestuurslid al doen. Om die mensen wat taken uit handen te nemen doen wij deze op- roep. Een oproep aan ouders van onze jeugd- leden en andere belang stellenden. Het gaat hierbij om wat adminis- tratieve zaken, het inde- len van de leeftijdsgroe- pen en het organiseren van oefenwedstrijden en toernooien. Ook andere activiteiten zijn welkom" aldus het bestuur. Belangstellenden die plaats willen nemen in een jeugdeommissie kun nen contact opnemen met B. Molendijk, tele- foon 010-732648. SCHIEDAM - In het kader van ,,100 jaar elec- triciteits voorziening" organiseren de Openbare Nutsbedrijven Schiedam in samenwerking met de Sportraad een aantal sportieve activiteiten. De reeks wordt op 6 oktober geopend met twee fiets- toertochten over afstan- den van 30 en 60 kilo meter. De start van deze tochten vindt plaats bij het ge- bouw van de Openbare Nutsbedrijven, Van Heekstraat 15. De deel- nemers kunnen tussen 10.00 en 13.00 uur van start gaan en moeten uiterlijk om 17.00 uur binnen zijn. De toer- club Rijnmond zal haar medewerking aan dit evenement geven. Op zaterdag 13 oktober worden er een aantal wandeltochten gehouden over afstanden van 5, 10 en 15 kilometer. Ook hier verzamelen de deel- nemers zich bij het O.N.S. gebouw en starten vanaf 11.00 uur. De laatste deelnemers moe ten om 16.00 uur weer binnen zijn. De Schie damse tippelaars zullen dit evenement mede mogelijk maken. De laatste activiteit in deze reeks zijn enkele prestatielopen over af standen van 1, 5, 7, 10 en 16 kilometer. De Vlaardingse atletiekver eniging Fortuna zal voor de organisatie zorgen. De prestatielopen wor den gehouden op het O.N.S.-terrein en het startschot voor de kleintjes die dan kunnen deelnemen aan de 1 of 5 kilometer valt om 13.30 uur. Om 14.30 uur wor den de overige deelnemers weggeschoten. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden en vijftig cent per onderdeel. De jeugd tot en met 12 jaar betaalt een gulden en vijftig cent. VLAARDINGEN - De voetbalclubs in de Zuid- buurt die gebruik maken van het half verharde trainingsveld zijn tevre den over de nieuwe top- laag, die onlangs op het trainingsveld werd aan- gebracht. De oude laag gaf vooral in de wintermaanden erg veel problemen. Vaak was het veld onbespeel- baar. Het nieuwe materi- aal, dat voor een groot deel bestaat uit gebakken klei, is beter waterdoor- latend. Ook de andere half ver harde trainingsvelden in Vlaardingen zullen van deze nieuwe laag voor- zien worden. VLAARDINGEN - Minister Braks van landbouw en visserij zal aanstaande zater dag op het terrein van de Vlaardingse water- sportvereniging De Bommeer aan de Vlaardingse Vaart het startsein geven voor de actie ,,Bezem in de mast". Om 11.00 uur zal de minister door middel van een symbolische handeling het offici- ele startsein geven van deze actie voor de wa- tersporters.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 11