„Weten welke problemen er zijn Wonen en Leven Nieuwland start wekelKks spreekuur - Gesloten Collecte voor dierentehuis Priiswinnaars tekenwedstrijd Energie - fietstocht KINDER KORREKTIE SCHOENEN Ihas-aan-Huis verschijnend Weekblad Cursus fotografie Lachen en lezen in Kinderboekenweek Viering 100 jaar stroom WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 ^\JEN£q /hue 1 i ie wIi I I A//// 1 4 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. 9eJAARGANG Vrijwilligers Kinderpost zegelactie Verwijsbriefje het reformhuis biedt meer BRABANTS SCHOENENHUIS SchiedamsNieiiwsblad (f^ «*i «1 B SCHIEDAM - „Wonen en Leven Nieuwland" houdt met ingang van 4 oktober iedere donder- dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur in het aan het Dr. Wibaut- plein gelegen wijkeen- trum Nieuwland. Op dit spreekuur kunnen bewoners van Nieuwland terecht met allerlei vra- gen en problemen die verband houden met het leven en wonen in de wijk. Jan Schlarmann, die de mensen te woord zal staan: „Alvorens je de problemen in een wijk kan oplossen dien je eerst te weten welke er zijn. Vandaar dit spreekuur. Overigens is het natuur- lijk niet zo dat wij in staat zijn alle voorko- mende zaken persoonlijk op te lossen. We weten echter wel precies welke instanties voor bepaalde problemen benaderd moeten worden of kun nen worden. Verder heb- ben we goede contacten met groepen voor oude- ren, vakbonden, het maatschappelijk werk, de •v ■stmts m <x: Jan Schlarmann, van „Wonen en Leven, Nieuwland". Gemeentelijke Sociale Dienst enzovoorts". „Wonen en Leven in Nieuwland" heeft, na de problemen rond het op- bouwwerk, gekozen voor een nieuwe opzet. In ver band hiermee zoekt men vrijwilligers, waaruit ver- volgens een bestuur kan worden samengesteld. Doel van dit alles is: de samenwerking tussen de diverse in de wijk actief zijnde groeperingen en instanties te bevorderen. Wonen en Leven Nieuw land wil hiertoe als con- tactpersoon fungeren. Teneinde een en ander op korte termijn te rea- liseren worden alle reeds bestaande organisaties en belanghebbenden schrif- telijk of mondeling op de hoogte gesteld en ver- zocht hun medewerking te verlenen. Mensen die, als vrijwilli- ger, actief mee willen werken aan de toekomst van de wijk Nieuwland kunnen zich in verbin- ding stellen met Jan Schlarmann, Albarda- straat 7 te Schiedam, te- lefoon 738878. SCHIEDAM De jaar- lijkse kinderpostzegel- actie is vandaag, woens- dag 3 oktober, gestart. Bij de kinderen die langs de deuren komen kan men kinderzegels (a f.5,- per velletje) met stripver- Wilt it kinderzegels? haaltjes van Joost Swarte en wenskaaren (a f.2,50 per mapje) van onder an- dere Anton Pieck bestel- len. Vanaf 14 november wor den de bestellingen be- zorgd en afgerekend. SCHIEDAM - Het Nationaal Gedistil- leerd Museum is voor onbepaalde tijd we- gens verbouwing ge sloten. SCHIEDAM - Bij De Trechter start 9 oktober een cursus fotografie. Tijdens de elf lessen durende cursus, die be- stemd is voor mensen zonder werk, leert men hoe een camera werkt en op welke wijze de zelf gemaakte zwart-wit foto's worden ontwik- keld en afgedrukt. De lessen zijn op dins- dagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. Voor opgave of nadere informatie kan men zich wenden tot het ontmoe- tingscentrum De Trech ter, Overschiesestraat 44, telefoon 263569. WATERWEG NOORD - De vereniging „Dierenbe- scherming Nieuwe Water- weg" collecteert nog tot en met 6 oktober voor het dierentehuis in Vlaardingen. De op- brengst van de actie is be- stemd om grotere kooien voor de katten aan te kunnen schaffen. Het dierentehuis neemt de katten eerst in quaran- taine, waarna deze gedu- rende drie weken onder behandeling staan van een arts. Vervolgens wor den de dieren overge- plaatst naar een andere afdeling quarantaine. Na observatie van de dieren- arts en het personeel worden de katten die honderd procent gezond zijn in een afdeling gezet voor uitgifte. Het aantal katten dat bij het dierentehuis gemid- deld aanwezig is, varieert van 40 tot 50 stuks. De huidige kooien in de qua- rantaineruimtes zijn te klein, zodat de vereniging genoeg geld hoopt op te halen om grotere ruimtes te kunnen realiseren. De nieuwe eigenaars van poezen en katten die door het dierentehuis worden uitgegeven, krij- gen een verwijsbriefje voor een dierenarts ;n Vlaardingen of Maassluis om het dier gratis te la- ten steriliseren of castre- ren. Ter gelegenheid van deze collecteweek is een af- spraak gemaakt met ver- schillende dierenartsen dat in deze periode alle katers en poezen van be woners van Vlaardingen, Maassluis en Maasland tegen sterk gereduceerde prijzen kunnen worden gecastreerd c.q. gesterili- seerd. Een verwijsbriefje voor deze behandeling is tot en met 6 oktober in het dierentehuis af te ha len. Adres: v. Linden, v.d. Hevellweg 2c te Vlaardingen. Vrijwilligers die willen collecteren in Vlaardin gen, Maassluis of Maas land kunnen zich nog op- geven via tel. 347102 of tel. 345335. SCHIEDAM - De in het kader van de feestweek gehouden tekenwedstrijd voor de jeugd heeft de volgende prijswinnaars opgeleverd: Denny en Sharon Tahe (beide woonachtig aan "de Broersvest 109), Priscilla Geul (Alb. Thijmstraat 32), Sylvia Visser (Villa- straat 102), Irene Schel- berg (Singel 76), Arjo- Hans v.d. Graaf (Heren- pad 2), Natasja de Groot (Slot Assenburgpad 57) en Annelies de Koning (Hoppensingel 10). Z(j wonnen alien een gratis middag naar de kermis. REFORMHUIS "SALVIA" het adres voor Reformvoeding. Iedere woensdagmiddag verse B.d. - aardappelen - groenten - fruit melkprodukten - boter - kaas. Iedere dinsdag en zaterdag vers brood, zuiver volkoren van onbespoten graan (diverse soorten). Homeopathie Vogel V.S.M. - Schwabe. Verder de bekende 3 kleur bakpakketten. Bestellingen boven f.25 - worden gratis door ons thuisbezorgd. Ook in Schiedam. - m REFORMHUIS "SALVIA" Hoogstraat 47, tel. 344403, Vlaardingen (tussen de Atrol en de Sluizen) ram naar het relormhuis SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug, aan het Bachplein, en in zaal Irene, aan de Nieuwe Haven, wordt op respectievelijk 10 en 17 oktober een "Lees- en lachmarkt" gehou den. Op deze in het kader van de Kinderboeken week georganiseerde markt treft men on der meer aan: een voor- lees/bibliotheekhoek, moppenstand, knip- en plakhoek, gekkebekken- cartoons, toneel/schmink hoek, boekhandelstand, lachfilmpjes en een le- vend ganzebord en levend kwartet. De kinderen van de klas- sen 3 tot en met 6 van het basisonderwijs waar- voor de markt bestemd is, zullen via de scholen een uitnodiging voor het gebeuren ontvangen. Het lach- en leesfestifn is georganiseerd door de commissie kinderboeken week. Deze bestaat uit: de Schiedamse boek- handelaren Van Leeuwen, Mercurius en Roodbol, de gemeen- schappelijke openbare bibliotheek, Jeugdwerk Schiedam-noord en het Bureau gemeentelijk onderwijs consulent. SCHIEDAM -De Open- bare Nutsbedrijven Schiedam starten zater dag 6 oktober de activi- teiten in het kader van de viering ,,100 jaar Electriciteitsvoorzie- ning in Nederland". Eerste festiviteit is een op die dag te houden fietstourtocht, waaraan alle Schjgdammers kun nen deelnemen. Er wordt gestart tussen 10.00 en 13.00 uur bij het O.N.S. gebouw aan de Van Heekstraat 15. De fietsers kunnen kie- zen uit twee tochten van respectievelijk 30 of 60 km. De eerste route gaat richting Schipluiden en Delft en vandaar terug naar Schiedam. De tocht van 60 km. voert naar Hoek van Holland, alwaar een gra tis bezoek kan worden gebracht aan de perma- nente energietentoon- stelling van de Stichting Energie Anders. De deelname-kosten De Stichting Energie Anders toont hoe men op alternatieve wijze energie kan winnen. voor de fietstocht be- dragen f.2,50 per per- soon. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen f. 1,50. Na afloop ontvangt iedereen een speciaal voor deze gelegenheid geslagen medaillc. De organisatie van de fietstoertocht is ver- richt in nauwe samen werking met de Toer- club Rijnmond. Deelnemers kunnen kiezen uit een tocht van 30 of 60 km. maat 24 t/m 30 Let voor meer voordeel op onze advertentie in deze krant.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1