'Ter Schie', laatste stop op roldoorbrekend pad Theaterprogramma's Filmclub Schiedams Nieuwsblad Technische- en huishoudschool fuseren S/Srrfe Soesja, Urbanus en't Kliekske Lezing over T.M. Kindermiddag en jazz in de Quibus Recreatie-gebieden ten toon gesteld Concert Ambrosius CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING WOENSDAG 3OKTOBER 1984 40-503 Ruime keus Schiedams MeuwsWad De Teerstoof Speculaasnuts VINCENT V.D. BOSCH Poppenspel MERCURIUSSTRAAT 41, TEL. 34.21.63, VLAARDINGEN SCHIEDAM - De „Tech- nische School voor Schie dam en Omstreken" en de ,,Hargahof school voor Huishoudelijk en Nijverheidsonderwijs" zijn met ingang van het schooljaar 1984 samen- gevoegd tot een scholen- gemeenschap voor Lager Technisch, Lager Huis houdelijk en Nijverheids en Individueel Technisch Onderwijs. Ter gelegenheid van dit feit werd vrijdag 28 Sep tember de nieuwe naam van de school „Ter Schie" op feestelijke wijze ont- huld. De officiele hande- ling werd verricht door twee leerlingen (een jon- gen en een meisje) van de brugklas. De aan de Nolenslaan en Valeriusstraat gevestigde scholen voor Lager Be- roepsonderwijs startten reeds in 1975 een, toen nog bescheiden, samen- werking. Een en ander hield in dat zowel jon- gens als meisjes les kre- gen in: handvaardigheid hout en metaal, textiel, koken, algemene technie- ken en kinderverzorging. Aangezien het begrip 'roldoorbreking' in die tijd nog niet algemeen aanvaard was, reageerden enkele ouders hierop met aanmerkingen als: ,,Mijn jongen hoeft niet met een schort voor de keu- ken in". Desondanks zetten de scholen de ingeslagen weg voort om aldus het voor ogen staande doel, een zo breed mogelijke orientatie voor jongens en meisjes in de onder- bouw en het vergroten van het keuze-aanbod van vakrichtingen in de bovenbouw, te bereiken. Laatste stap op die weg was nu de gerealiseerde fusie. Aangezien de scholenge- meenschap ,,Ter Schie" over twee gbouwen be- schikt (een in Nieuwland en een in Schiedam- Noord), worden de leer lingen voor de tweejarige brugperiode, afhankelijk van onder meer de af- stand huis-school, in een der gebouwen geplaatst. Gedurende deze twee jaar krijgen zij naast Ne- derlands, Engels en wis- kunde ook vakken als huishoudkunde, gezond- heidskunde, algemene technieken en informati- ca. Na de onderbouw moe- ten de leerlingen kiezen uit de vakrichtingen bouw-, schilder-, met- sel-, mechanische-, elec tro- of motorvoertuigen- techniek dan wel uit: v. -v.vv ,v MM De nieuwe naam ,,Ter Schie werd onthuld door twee leerlingen van de brugklas. kantoor/verkoopprak- tijk, verzorgende beroe- pen, textielverwerkende beroepen en de vrije rich- ting (voor doorstroming naar het Middelbaar Be- roeps Onderwijs). Daar de bovenbouwles- sen grotendeels gebon- den zijn aan vaklokalen en vakleerkrachten zul- len de leerlingen deze moeten volgen in het ge- bouw waarin deze leslo- kalen gelegen zijn. Gezien de ervaringen in de afgelopen periode zal dit geen problemen geven want de afstand tussen de beide locaties is per fiets snel en veilig te overbruggen. In het kader van de vie- ring van de fusie staat de leerlingen van „Ter Schie", op de laatste dag voor de herfstvakantie, nog een grote Sportolym- piade te wachten. 't Kliekse. w Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B V Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P Bakker/ J. Parser WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO s (RUBR ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter. RAYONLEIDER: Th.J.Bravenboer (tel. prive 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN oH Adams (tel priv6 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306. 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Schiedam R Koppenhagen (010-266615). Sportcorespondent P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag- krant: advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10 00 uur Donderdagkrani (advertenties en redactie) dinsdag 17 00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep Bezorgklachten 010-132489. SCHIEDAM - In het wijkcentrum „De Blauwe Brug" aan het Bachplein wordt maandag 8 oktober een informatieve lezing gehouden over Transcen- dente Meditatie. De heer J. Komar zal tij- dens deze avond vertellen over de effecten die TM op de geest en het lichaam heeft, De lezing, die gratis toe- gankelijk is, begint om 20.15 uur. SCHIEDAM - In de foyer van het Passage Theater wordt donderdag 4 oktober de eerste thea- tercafe-avond van het sei- zoen '84/'85 gehouden. Optredende gastcn zijn de jazz-zangeres Soesja Citroen en de Cees Slingerformatie. Het theatercafe is ge- opend vanaf 21.00 uur. De toegang is gratis. Zaterdag 6 oktober staat de Vlaamse komiek Urbanus op de planken van het Passage Theater. De voorstelling begint om 20.15 uur. De toe- gang bedraagt f.20,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f. 15,-. Kaarten kunnen worden gereserveerd tussen 14.00 en 17.00 uur, by het theater, telefoon 269563, of de VVV Schiedam, telefoon 733000. Theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat ontvangt zaterdag 6 oktober het aantal historische instru- menten, die gekopieerd werden naar orginele exemplaren, zoals: de draaiher, rommelpot, klompviool, vlierefluit en koehoorns. Het programma begint om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De kaarten kosten f. 10,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f.7,50. HERFSTTIJD Lekkere tijd. Ontdek het bij Uw banketbakker. Nogmaals de heertijke Een overheerlijke combinatie van "roomboterspeculaasdeeg, gevuld met amandelspijs. Ter jm kennismaking 10dagen lang 1 van U60 voor 1 banketbakkerij Westfrankelandsestraat 93 Tel. 268883 Soesja Citroen. Vlaamse volksmuzieken- semble ,,'t Kliekse". De groep bestaande uit: Rosita Tahon, Herman Dewit, Oswald Tahon en Wilfred Moonen brengt liederen ten gehore die stammen uit de periode van de Middeleeuwen tot het eind van de vorige eeuw. Zij bespelen een groot Zaterdagmiddag om drie uur kunnen kleine schie- dammertjes in De Teer stoof gaan kijken naar het poppentheater Guido van Deth met ,,Beertje Bas". De zaal is vanaf twee uur open. De kaartjes kosten f.3,50. Reserveringen voor de voorstellingen in De Teerstoof kunnen ge- schieden via de VVV Schiedam, telefoon 733000 en (vrydagavond plus zaterdagmiddag) via het theater, telefoon 269455. SCHIEDAM Elke eerste zondag van de maand wordt in cafe de Quibus aan de Lange Haven 28 een kindermiddag gehou den. Voor 7 oktober vermeldt het programma ,,De Ver- halentrein", gespeeld door Koos Altink, Job Gorree, Margaret Stigter en Rene van Hulst. De voorstelling begint om twee uur. Kinderen hebben, mits zij onder geleide van volwassenen zijn, gratis toegang. Zondagavond, om negen uur, kan men in de Qui bus luisteren naar het Trio Floor van Zutphen. Toegang f.2,50. Dick v.d. Lugt en Marjan Meijer verzorgen woens dag 10 oktober een in de Quibus te houden landen- avond. Met films, dia's, muziek en lekkere hapjes wordt deze keer de schijn- werper gezet op Afrika. Het programma begint om 21.00 uur. Als toe- gangsbewijs dient men een stukje van een land- kaart mee te brengen. SCHIEDAM - De Har- monie Ambrosius geeft zondag 7 oktober een concert in de grote foyer van het Passage Theater. De muziek begint om 11.30 uur. De koffie is klaar vanaf 11.00 uur. De toegang tot het concert is gratis. SCHIEDAM - In de, in het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein gevestigde, bibliotheek kan men tot eind oktober een ten- toonstelling bezichti- gen over de recreatie- mogelijkheden binnen het Rijnmondgebied. De expositie bestaat uit foto's, dia's en beschrij- vingen van de in de Rijn- mond gelegen recreatie- gebieden. Tevens wordt aangegeven op welke wij ze (zwemmen, vissen, surfen, varen, wandelen en fietsen) men zich er kan ontspannen. Voor belangstellenden ligt er gratis verkrijg- baar informatiemate- riaal. De bibliotheek is ge- opend op: dinsdag van 9.00 tot 12.00, van 13.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 21.00 uur, woensdag van 14.00 tot 17.00, donderdag van 18.30 tot 21.00, vrijdag van 13.00 tot 17.00 en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Nadere inlichtingen over de recreatie-mogelijkhe- den in het Rijnmondge bied kan men krijgen bij: het openbaar lichaam Rijnmond, Vasteland 96- 104, Rotterdam, tele foon 010-111320, toestei 222. Lid van de algemene veremging voor de centrale verwarmmgi- en luchtbehandelings-industrie GRIFFIJN SCHIEDAM - Bij de Filmclub Schiedam wordt vrijdag 5 oktober de thriller „Poldergeist" gedraaid. Het verhaal gaat over de familie Freeling, wiens dochtertje Carol-Anne via de televisic uoor klop- geesten is ontvoerd. Wanneer onderzoekingen uitwijzen dat het huis van de Freelingsgebouwd is op een oude Indiaanse begraafplaats, wordt met behulp van allerlei des- kundigen getracht de woning spookvrij te maken en het kind op aarde te la ten terugkeren. De voorstelling begint om half tien. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf half negen open. Om lid van de Filmclub te worden betaalt men f.5per seizoen (dit is inclusief de toegang tot de eerste film). Donateurs betalen f.3,50 toegang.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3