Koud gehad vannacht? UW DONZEN DEKBED WEER ALS NIEUW! i O iiins slaapca/Mfort Dekbedden voor u persoonlijk gevuld of bijgevuld Uw slaapadviseur DAT KAN NU: BIJVULLEN VERANDEREN VAN MAAT WAT IS HET VERSTANDIGST GRATIS DONSTEST WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 41-118 DEKBED LAKENS COMFORT want er staat bij ons eens specials donsvulmachlne om de dekbedden zo te vullen dat de kwaliteit, gewlcht en lengte van het dekbed persoonlijk bij u passen. Zelfs het bests dekbed wordt na een aantal jaren ge- brulk wat minder veerkrachtig, wat dunner en daar door minder warm en het gaat vlugger verschulven. Met onze donsvulmachlne kunt u nu gebrulk maken van onze dons-servlce, waar- blj uw dekbed wordt bijgevuld met de kwaliteit dons die er In zlt. Desgewenst kunt u erop wachten, of an- ders's morgans gebracht, 's avonds weer als nleuw te- rug en dlt alles voor een vrlendelljke prljs. Voor een nauwkeurlge prljsopgave kunt u het bests met uw dekbed langskomen om te bepalen hoeveel en welke kwaliteit dons erln moet. Het Is mogelijk om van uw oude dekbed 'n nleuw te maken door de goede dons die er nog Inzlt In een an- der jasje (tljk) te spulten of naar een tljk die minder schuift. Kom gewoon eens kljken bij ons, want een goed dek bed komt uw nachtrust ten goede, net als een goede bodem met een goede matras. WiJ zijn de best gesor- teerde beddenspeciaalzaak in Schiedam eh omstre- ken. Kom tangs en breng uw dekbed mee. WIJ zullen uw dekbed dan gra tis doorllchten op onze speclale lichttafel, waardoor wlj u dan optl- maal kunnen advlseren of uw dek bed al dan niet bijgevuld moet wor- den. De manler waarop het dekbed is doorgestlkt, hoeveel dons erblj moet, en welke kwaliteit bepalen dan uitelndelijk de prljs. Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop Hoogstraat 46-48 - 3111 HJ Schiedam - Tel. 010-268717 Het slaapkamergebeuren heeft sinds de grote omwente- ling in de tweede helft van de zeventiger jaren nogal wat veranderingen ondergaan. Was de slaapkamer vroeger een toonbeeld van calvinisti- sche degelijkheid, vandaag de dag is het een volwaardig ver- trek in het totale woongebeu- ren, dat van tijd tot tijd mo- dieuze aanpassing behoeft. Dat geldt niet alleen voor het slaapkamerinterieur, maar ook voor het bedtextiel, waaraan de veranderingen van de afgelopen twintig jaar niet ongemerkt voorbij zijn gegaan. Mede onder invloed van de toen opkomende dekbed/overtrek-cultuur is de Nederlander de slaapkamer meer als leefkamer gaan zien. Ongeveer 2/3 deel van de Ne- derlanders slaapt onder een dekbed. De rest van de bevol- king geeft de voorkeur aan de combinatie van dekens, lakens en sprei. Voor beide groepen is er een ruime keuze in bedtex tiel, zodat het mogelijk is de slaapkamer voor relatief weinig i geld een nieuw gezicht te geven. De dekbed-t'ans kunnen kie- zen uit vullingen van dons, syn- thethisch dons en andere mate- rialen, zoals wol. Fabrikanten van donzen dekbedden zijn ver- plicht op hun dekbed te vermel- den hoe de vulling is samenge- steld. Hiervoor gelden minimum voorgeschreven percentages: zuiver dons 98% dons - 2% veertjes; dons 65% dons - 35% veertjes; verige dons 50% dons - 50% veertjes; driekwart dons 30% dons - 70% veertjes; half- dons 15% dons - 85% veertjes. Een donzen dekbed is echter vrij pittig geprijsd en daardoor niet voor iedereen weggelegd. Gelukkig is er ook ruime keuze in de wat voordeliger geprijsde synthethische dekbedden, die de laatste jaren overigens een op- merkelijke kwaliteitsverbete- ring hebben ondergaan. Bij het dekbed hoort een over- trekset: een hoes aangepast aan de maat van het dekbed, voor- zien van een ruime instopstrook en een bijpassend kussensloop. Vooral in de hogere prijsklassen, waaronder de bekende Neder- landse merken, is de afwerking en dessinering uiterst verfijnd en tijdloos. Luxe uitvoeringen met broderie en sierranden ma- ken er een chique artikel van, dat door het tijdloze karakter en de goede kwaliteit jarenlang een sieraad voor de slaapkamer be- tekent. Minder tijdloze dessins die vooral de jeugd aanspreken, zoals grote afbeeldingen van stripfiguren, treffen we vooral aan in de goedkopere prijsklas sen. Sliepen we de laatste jaren tussen bloemetjes, geometrische figuren en grafische dessins, in pastel, primair en aarde kleu- ren, nu kunnen we ons ook wen- telen in een weelde van roman- tisch kant en borderie. Dat geldt voor de dekbedovertrekken, maar ook voor de lakens en slo- pen. Samen met een fraaie de- ken, gecombineerd met een ei- gentijds sprei, bieden ook deze in de slaapkamer-anno-nu een luxueuze aanblik. Niet alleen aan het uiterlijk van het bedtextiel is veel aan- dacht besteed. Ook aan de eisen die de consument stelt op het gebied van comfort, komen de fabrikanten van bedtextiel ruimschoots tegemoet. Vrijwel al het betere beddegoed is ver- vaardigd van zuiver soepel en goed vocht absorberend katoen, dicht geweven en gelijkmatig gesponnen garens, kreukher- stellend en krimpvrij. In de was 9 Voor wie van romantisch houdt: dessin Deauville van Cinderella. Een overtrek met kussensloop van katoen, roze met wit kant en satijnband. mag dergelijk bedtextiel dan ook niet meer dan 3% krimpen. Hadden lange mensen vroeger nogal eens het probleem dat hun voeten buiten bed en bedtextiel staken, nu is dat niet meer no- dig, want al het betere bedde goed is verkrijgbaar in extra lengtematen. Ook de fabrikan ten van ledikanten, matrassen en matrasdragers houden hier- mee rekening. Koude voeten be- horen in de moderne slaapka mer dus tot het verleden. Ndg meer comfort bieden de rekbare badstof en jersey- stretch hoeslakens, die er voor zorgen dat het onderlaken keu- rig glad om de matras blijft zit- ten en het opmaken van het bed een stuk vereenvoudigen.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 16