Actie 'Bezem in de mast' vindt landeliike navolqinq Fortuna raakte titel kwijt Rennersclub op zoek naar accommodatie nko Frank van Tienen kampioen r Schiedams Nieiwsblad j Schoolsport Schaak- en damtoernooi SPORT Minister Braks gaf startsein in Vlaardingen 'Veteranen-arletiek maakt groei door' Lev Markiz *-• WOENSDAG TO OKTOBER 1984 i41-502j Symbolisch *<e irttlitfif i Tijden I Olga Martinova, viooi Roberta Alexander, Robert Holl, bas Het Nederlands Kamerorkest VLAARDINGEN - Het overkomt een sportvereniging niet zo snel dat er een minister op bezoek komt. De water- sportvereniging De Bommeer had afge- Iopen zaterdag de eer gastheer te mo- gen spelen voor mi nister Braks van landbouw en visserij. De minister kwam niet zo maar naar Vlaardingen en ook niet zonder reden naar de watersport- vereniging. De bewindsman gaf het startsein voor de lande- lijke schoonmaakactie „Bezem in de mast", die eigenlijk al ruim tien jaar geleden van start was gegaan, maar langzaam aan het ver- dwijnen was. Het was Henk van Beek, voor- zitter van de water- sportvereniging De Bommeer die onlangs het initiatief nam om deze schoonmaakactie weer ter hand te nemen. Dit werd door het Ko- ninklijk Nederlands Wa- tersportverbond be- loond met een nieuwe start op het terrein van De Bommeer aan de Vlaardingse Vaart. Onze sportmedewerker Peter Spek was aanwe- zig bij de symbolische start van deze actie door de minister en sprak met voorzitter Henk van Beek over dit initiatief van de water- sporters. Minister Braks gaf het goede voorbeeld en haalde het eerste vuil nit de Vlaar dingse Vaart. VLAARDINGEN - ,.De watersporters zijn zeker niet de grootste vervui- lers van de Nederlandse binnenwateren, maar deze actie moet als een voorbeeld worden ge- zien", zegt Henk van Beek, voorzitter van de watersportvereniging De Bommeer. Op het terrein van de De Bommeer aan de Vlaardingse Vaart werd afgelopen zaterdagmor- gen het startsein gegeven voor de landelijke schoonm aak ac tie zem in de mast". „Be- Minister Braks van land bouw en visserij was hier- Henk van Beek (rechts) helpt minister Braks bij de start van de actie Bezem in de mast". voor naar Vlaardingen gekomen. De reden van zijn komst lag in het feit, dat juist Henk van Beek nog niet zo lang gele den in een vergadering van het Koninklijk Ne derlands Watersportver- bond er op had aange- drongen deze actie nieuw leven in te blazen. „Ruim tien jaar geleden werd het initiatief geno- men voor deze actie en niet zonder succes", zegt Van Beek. „Maar langzaam ver- dween de animo bij de watersporters in Neder- land voor deze actie. Niet in Vlaardingen ove- rigens. De afgelopen jaren ging steeds een groot aantal waterspor ters aan het einde van het seizoen op zoek naar vuil in de Vlaardingse Vaart". Het initiatief van Henk van Beek om landelijk weer wat aandacht te ge- van aan deze actie werd ondersteund door het Watersportverbond, door de actie symbolisch te laten beginnen in Vlaar dingen. ,,Overigens", zegt Van Beek, ,,is de situatie de laatste jaren voor wat be- treft het zichtbare vuil duidelijk beter geworden. Tien jaar geleden haalden wij veel vuil uit de Vlaar dingse Vaart. Nu is dat veel minder", aldus Henk van Beek. Nadat minister Braks af gelopen zaterdag het startsein had gegeven, gingen dan ook vele pie- ziervaartuigen op zoek i naar vuil. „Via de sectie watersnort 1 van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie weten wij alle water- sportverenigingen te be- reiken, maar ook andere organisaties zoals de hengelaarsbond en de zeekadetten doen elk jaar daadwerkelijk mee met deze actie en dat moet zo blijven", besluist Henk van Beek. VLAARDINGEN - De veteranenploeg 4x 15 kilometer van de atletiek- verenigin Fortuna kon afgelopen zondag in Utrecht de Nederlandse titel op dit onderdeel niet prolongeren. In 1982 en 1983 wist de Vlaardingse ploeg deze fel begeerde titel binnen te halen en zelfs in het bezit te komen van het Neder lands record op dit onderdeel. Ook dat record raakte de Vlaar dingse ploeg afgelopen zondag kwijt. „De concurrentie op dit onderdeel is erg groot ge worden", zegt ploeglei- der Bertus Stigter na af- loop. „De veteranen- atletiek heeft de afgelo pen jaren een geweldige groei doorgemaakt en dat was aan de prestaties nu wel te meken" Fortuna eindigde op een vierde plaats met een tijd van 3 uur 34 minuten 10 seconden. De ploeg be- VLAARDINGEN - De sectie Schoolsport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie orga- niseert op 15 en 16 oktober een zaalschool- korfbaltoernooi voor leerlingen van de lagere school. Dit toernooi, dat plaats- vindt in de sporthal in de Westwijk, wordt alweer voor de veertiende keer georganiseerd. Op beide dagen wordt er al om 8.20 uur begonnen. In Schiedam wordt het traditionele schoolkorf- baltoernooi gehouden op 17 en 18 oktober in de sporthal Margriet. stond uit Leo Dirks, Karel Leeuwingh, Jan van de Gaag en Marius de Snaijer. De ploeg van het organiserende Hellas won de titel en vestigde een nieuw Nederlands record met een tijd van 3 uur 26 minuten en 22 seconden. Fortuna had bij de vete- ranen nog een aantal ploegen in de strijd. Het viertal John Koopal, John de Hartog, Sjaak Hoogendijk enHans Kleinekoord kwam tot een tijd van 3 uur 54 minuten en 45 seconden. De derde ploeg met Aad van Genderen, Bram de Jong, Wim Mastenbroek en Arie van Embden no- teerde een tijd van 3 uur 57 minuten en 60 secon den. Naast de drie veteranen- pleogen had Fortuna nog vier senioren teams in de strijd. De eerste ploeg met Marie Paalvast, Henrie Riedijk, Peter Reedijk en Danny Dirks kwam tot een tijd van 3 uur 27 minuten en 45 seconden. De tweede ploeg met Rien Oele, Ton van der Meer, Gerard Tiel en Kees Heydra noteerde een tijd van 3 uur 40 minuten en 49 seconden. De derde ploeg met Luc Dumont, Hans Meijer, Job Veldhuis en Ronald van Soest kwam binnen in een tijd van 3 uur 52 minuten en 54 seconden. Tenslotte ging het viertal Ron Rijke, Walter den Marius de Snaijer, een van de atleten in de 4x 15 kilometerploeg van Fortuna, diede nationale titel op dit onderdeel moest afstaan. Otter, Bert Kande! en Michel Waterlander met een tijd van 3 uur 55 mi nuten en 37 seconden over de finish. SCHIEDAM - De Ren nersclub Schiedam-Harga heeft van wethouder Haf- kamp de toezegging ge- kregen dat op korte ter- mijn gezocht gaat wor den naar een oplossing voor het accommodatie- probleem. De Schiedamse vereni- ging is al vele jaren met de gemeente Schiedam in gesprek voor het realise- ren van een accommoda tie in de 's Gravelands- polder. Schiedam-Harga houdt daar in de periode van april tot en met Sep tember op de dinsdag- avond en ook regelmatig op de zondagmorgen wie- lerwedstrijden. Het ontbreekt de wiel- renners echter aan een lo- katie om de gasten te ontvangen en om de ren- ners te laten omkleder. en wassen. Door deze situatie zoe- ken belangstellenden voor de wielersport hun heil bij andere verenigin- gen in deze regio. In het gesprek met de wethouder is niet alleen over het accommodatie- probleem gesproken. Te- vens werd de toekomst van de wielersport in Schiedam uitvoerig be- handeld. waarbij voorop stond dat er een betere samenwerking moet ko men tussen de Stichting Wielerbaan en de Toer- club Rijnmond. SCHIEDAM - De Sport- raad voor de gemeente Schiedam organiseert voor de leerlingen van de lagere school en van het voortgezet onderwijs in de Herfstvakantie een schaak-en damtoernooi. Het schaaktoernooi wordt gehouden op maandag 15 oktober en het damtoernooi op dinsdag 16 oktober. Het evenement, waardoor jaarlijks veel belangstel- ling bestaat wordt gehou den in de bovenzaal van de sporthal Margriet. dirigent sopraan Mozart. Haydn en Shostakovich vrijdag 12 oktober Rotterdam - de Doelen aanvang 20.15 uur kaarten f 25,- pas-65 I 17.50/cjp f 10.- De judoka's van het Budo histituut Weeland, die opde vorige week ge houden Zuid-Hollandse kampioenschappen in de prijzen zijn gevallen. Van links naar rechts Arthur de Snoo, Frank van Tie/ten, trainer Joop Weeland, Peter l.ussenburg en Rene Vermeulen. SCHIEDAM - Frank van Tienen van het Budo Instituut Weeland behaalde vorige week in Schoonhoven de Zuid- Hollandse titel in de klasse 65 t/m 70 kg. Van Tienen won op de ze titelstrijd voor juni- oren a! zijn vijf partijen. De overige leaen van het Budo Instituut, die voor deze Zuid-Ho- landse kampioenschap pen hadden ingeschre- ven deden het ook uit- stekend. In het zwaargewicht werd Peter Lussenburg tweede en Ren6 Ver meulen derde. Arthur de Snoo werd in de klasse 70 t/m 75 kg derde. fit1 I'M't IIVHIM* »Jt S HVikJU' •tU Htttl 11 til l

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 17