Open huis Nutsbedrijven in knder 100 iaar stroom Jeugdland activiteiten in de herfstvakantie Schiedams Nieuwsblad S Energie-route voor wandelaars Wandetpuzzeltocht in Beatrixpark Brug gestremd Eenmalige uitkering voor minima wnFNSDAG 10 OKTOBER 1984 ;41-50Q Wandeltochfen Hoogwerker Schiedams Nieuwsblad Dinsdag Woensdag Donderdag Slotdag SCHIEDAM - De Open- bare Nutsbedrijven Schie dam zetten de activitei- ten in het kader van de viering "100 jaar stroom" zaterdag 13 ok- tober voort met wandcl- tochten en een open huis. Het startsein voor beide programma-onderdelen wordt om 10.00 uur ge- geven door de heer C.Zijdeveld. De wethouder zal tien grammofoonplaten uit- reiken met het, door Louis Davids gezongen, uit de jaren '30 stammen- de lied "Doe het elec- trisch". Gedurende het open huis kan men in het aan de Van Heekstraat 15 (in de 's Gravelandsepolder) gelegen ONS-gebouw na- der kennismaken met allerlei historische en ac- tuele zaken op het gebied van de energievoorzie- ningen. Zo kan op de begane- grond het bewakingscen- trum bekeken worden *Bij de ONS zijn de voorbereidingen voor de open dag reeds in voile gang. brieken de besparing die optreedt door het herge- bruik van glas en is Philips aanwezig met di verse soorten verlichting en de laser-vision beeld- platenspeler. Tevens zijn er stands waar informatie verkre- gen kan worden over het veilig omgaan met electriciteit, windenergie, warmtekracht, zonne- energie en de wijze waar- op men op energie kan besparen. De Sportraad van de Ge- meente neemt de kans waar Schiedammers in te lichten over de verschil- lende wijze waarop zij de in zichzelf aanwezige energie kunnen gebrui- ken. Teneinde een en ander een fleurig aanzien te geven heeft de Dahliavereniging Schiedam haar medewer- king toegezegd. In samenwerking met de wandelsportvereniging "De Schiedamse Tippe- laars" worden zaterdag 13 oktober drie wandel tochfen van respectieve- lijk 5,10 en 15 km. ge- houden. De routes voeren langs tal van pun ten die belangrijk zijn voor de Schiedamse energie-ver- bruikers. De wandelaars kunnen starten vanaf 10.00 uur. Men dient voor 16.00 uur bij de ONS terug te zijn. Alle deelnemers ontvangen na afloop een speciaal voor deze gelegenheid geslagen medaille. Het inschrijfgeld voor de tochten bedraagt f.2.50. Kinderen tot twaalf jaar betalen f. 1.50. In een der wandelroutes is onder meer molen De Vrijheid, aan de Noord- vest opgenomen. Tengevolge hiervan is, in overleg met de Stichting de Schiedamse Molens, besloten dat de molen op 13 oktober van 10.00 tot 15.00 uur voor bezichti- ging geopend is. Naast dit stukje historie is er tevens een fototen- toonstelling die weer- geeft hoe de productie van electriciteit in cen trales tot stand komt. Verder worden er doorlo- pens films en dia's ver- toond over allerlei, met energie verbandhoudende zaken. Speciaal voor de jeugd staat de hoogwerker, die gebruikt wordt voor het plaatsen en repareren van lichtmasten, op het ter- rein van de nutsbedrij ven. Alle kinderen die dat willen mogen in de gondel mee naar boven. Elders in het pand kan de jeugd, zolang de voorraad strekt. buttons en stickers krijgen. Ook diverse bedrijven die op een of andere wijze iets met energie te maken hebben ontbreken niet bij het open huis. Zo demonstreert het Cai- bedrijf de toepassing van glasvezelkabel, toont de Vereenigde Glasfa- Waar alarmeringen en me- tingen van interne- en ex- tsrne installatie van onder meer schakelsta- tions van het electrisch- net, binnenkomen. De hal van het hoofdge- bouw is ingericht als expositie-ruimte voor al- lerhande historische in- dustriele- en huishoude- lijke gebruiksvoorwerpen zoals strijkijzers, brood- roosters, waterketels, schakelplanelen enzo- voorts. Molen De Vrijheid is tot circa 15.00 uur te bezichtigen. Henk Driessen komt woensdag 17 oktober naar De Blauwe Brug. SCHIEDAM - Geduren de de herfstvakantie, van 15 tot en met 19 okto ber, is Jeugdland weer actief in de diverse wij- ken van de stad. ,t>NENi0 m Uitgave van WEGENER huisaan- huisbladen B.V Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980. 3000 BZ Rot terdam, tel.-010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt eike woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorier. RAYONLEIDER Th J Bravenboer (tel. priv6 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN ci.H Adams (tel. priv6 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306. 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Schiedam R Koppenhagen (010-266615) Sportcorespondent P. Spek (010-352615). ADMINISTRATIS: Prins Hendrik kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10 00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17 00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten 010-132489. 1 -1 -'84 De deelname aan de pro gramma-onderdelen crea- tiviteit, sport en spel, spelcircuit en de grote wandelspeurtocht zijn als gebruikelijk gratis. De toegang tot de film- en theatervoorstellingen bedraagt f 1,-. Als eerste verschijnt de Jeugdland-karavaan op maandag 15 oktober in Zuid. Daar is om 10.00 uur film in 't Zuider- kwartier aan de Dwars- straat 33. Om twee uur 's middags kan de jeugd, eveneens in 't Zuider- kwartier, deelnemen aan creativiteit. In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein is om 14.00 uur film. De volgende dag is er: creativiteit (om 10.00 uur aan het Wibautplein en om 14.00 uur in het ,,Hof van Spaland") en spelcircuit (10.15op het Edisonplein en 14.15 op het Wibautplein. Om tien uur 's morgens creativiteit op het Fa- briplein en om kwart over twee *s middags sport en spel aan de Vlaardingerdijk. In het wijkcentrum De Blauwe Brug kan de jeugd deze dag, om twee uur, gaan genieten van een kindervoorstelling van Henk Driessen. Op 18 oktober is Jeugd land: om 10.00 uur aan het Edisonplein met crea tiviteit, om 10.15 uur bij Theater Amsterdam geti- teld ,,Pietje Rozewater". De laatste dag, 19 okto ber, vermeldt het Jeugd- land-programma een boeiende wandelpuzzel- tocht door het Beatrix- park. De tocht, die in het teken van de natuur staat, begint en eindigt bij de kantine „De Toe- SCHIEDAM - Mensen die rond moeten komen van een minimuminko- men kunnen ook dit jaar een 66nmalige uitkering krijgen. De uitvoering van deze wet is in handen gelegd van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Clienten van de Sociale Dienst Schiedam ontvan gen in de eerste week van oktober een brief waarin staat of zij wel of niet naar het postkantoor moeten voor een aan- vraagformulier. Alle overige Schiedam se burgers die menen recht op de uitkering te hebben dienen eveneens komst" op het Excelsior Eveneens om 14.00 uur begint er in het diensten- centrum „De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan een voorstelling van de „Ouverture" aan het Bachplein met spelcircuit en om 14.00 uur aan het- Faassenplein met creati viteit '20 terrein aan de Park- weg. Ter plekke kan worden ingeschreven vanaf tien uur. Om 10.30 uur wordt er gestart. Het slot van de activitei- ten in de herfstvakantie vindt die middag om twee uur plaats in het Passage Theater, alwaar het KIndertheater de voorstelling „Feest met Hans Borghardt" op de planken zet. zo spoedig mogelijk te verwerken is een speciale afdeling ingesteld. Deze is telefonisch bereikbaar via nummer 265704. Tevens zullen schepen die van deze route gebruik maken circa 1000 mete achteruit, moeten varen omdat het vaarwater niet breed genoeg is om te zwaaien. De oinvaarroute geldt eveneens voor plezier- vaartuigen. Creativiteit vormt een der nooit ontbrekende onder delen van het Jeugdland programma. een formulier te halen op het postkantoor. De aanvragen dienen voor 15 november bij de GSD te zjjn. Later inge- zonden formulieren worden niet meer in be- handeling genomen. Teneinde de aanvragen SCHIEDAM - Tengevol ge van werkzaamheden in het kader van de aanleg van de trambaan, aan de Proveniersbrug zal deze niet voor 1 december 1984 voor het scheep- vaartverkeer geopend kunnen worden. Vaartuigen die naar de Hollandia Moutwijn- fabriek BV aan de Schie moeten zullen hierdoor via de Parksluizen en de Delfhavense Schie dienen te varen. Men zal daarbij rekening moeten houden met een gemiddelde doorvaarhoogte van 4.40 meter. »♦«-***»♦ iimwruktruaiiztirun* 1 eurmwintinvi'mitrif <l-:»iiv»

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3