Gespreksgroep voor ouders in Noord Wedeniids respect basis voor oplossen problemen Quibus agenda Thema- avond Vrij zwemmen Cursussen Muziek, toneel en poppenspel in de Teerstoof en Passage Knotgroep zoekt vrijwilligers Schiedams Nieuwsblad Goed begin De Reling WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 41-501 - 'V tfeto i - - SCHIEDAM - De tafel- tennisvereniging ,,De Re- ling" is de competitie bij- zonder goed begonnen. Nadat vorige week de eerste wedstrijd van dit seizoen met 6-4 werd ge- de ook de tweede ont- moeting tegen Roteka de voile winst op. In de tweede wedstrijd moest de Schiedamse ploeg het doen zonder Koos Vellinga. Voor hem viel in Ton Geurs. De van zjjn drie partyen. Piet Boer slaagde er in slechts 66n partij in winst om te zetten. Erwin Jansen haalde voor de Reling uiteindelijk de voile winst binnen door alle drie de partyen te wonnen van RVS, lever- Schiedammer won twee wmnen. SCHIEDAM - De Schie damse Kunststichting houdt vanavond, woens- dag 10 oktober, een Landenavond in cafe de Quibus aan de Lange Haven. Deze maal staat de schijnwerper op Afrika. Als toegangsbewijs dient een stukje van een land- kaart meegebracht te worden. Zaterdag 13 oktober is er weer een Open Podium in Quibus. Het gevarieerde programma wordt gepresenteerd door de Schiedammer Rinus de Bruin. De en tree bedraagt f.l.-. Het kwartet van Toon Roos strooit zondag- avond jazz-klanken door het cafe aan de Lange Haven. De toegang tot het avondje jazz be draagt f.2.50. De activiteiten van de Kunststichting begin- nen op alle avonden om 21.00 uur precies. SCHIEDAM - Elke der- de dinsdag van de maand wordt er in het Vrouwen Ontmoetingscentrum "Barrika" aan de Lange Kerkstraat 62, een thema-avond gehouden. Deze maal, dinsdag 16 oktober, vermeldt het programma de Marok- kaanse film "Aicha"van Jillali Ferhat. Hierin wordt het leven beschre- ven van een jonge Marok- kaanse vrouw die in con flict komt met de be- staande tradities. De film begint om 20.00 uur. De koffie staat klaar vanaf 19.30 uur. De toe- gang bedraagt f.l.SO. SCHIEDAM - Geduren- de de herfstvakantie (van IS tot en met 19 okto ber) kan in zwembad- Zuid vrij gezwommen worden van: 7.00 tot 12.30, 13.00 tot 15.30 (behalve vrijdag), 16.1 S tot 17.15 (behalve woensdag) en 20.30 tot 21.45 uur. SCHIEDAM - ,Jk wil niet beweren dat dit h&t middel is om alle opvoed- kundige problemen op te lossen maar de methode en dat weet ik uit onder- vinding, leidt wel tot meer wederzijds respect en rust in een gezin". Met deze omschrijving geeft Wil Haak in het kort weer hoe zij denkt over de, op initiatief van de Stip (Stichting voor Toepassing van de Indivi- duele Psychologie) opge- richte, oudergespreks- groepen. Aanleiding voor deze uit- leg vormt de start van zo'n groep in het wjjk- centrum „De Blauwe Brug" teSchiedam-noord. Wil Haak, die de groep gaat leiden: „Ouders zjjn meestal onvoldoende voorbereid op de verant- woordelijke taak die het opvoeden van kinderen nu eenmaal is. Daardoor komen ze keer op keer met de handen in het haar te zitten. Veelal leidt dit tot schuld- gevoelens en een toene- mende onrust binnen het gezin. Wie daar wat aan wil veranderen kan dus terecht bij een gespreks groep". Principe Als leidraad bij de groe- pen wordt het boek .JCinderen dagen ons uit", van R. Dreikurs, ge- bruikt. ..Hierin", vervolgt Wil Haak, „wordt niet uitgegaan van straffen en belonen maar van het ontwikkelen van een we derzijds respect. Een en ander is gebaseerd op het principe dat ieder mens voortdurend beslissingen moet nemen, die richting aan zijn (of haar) leven geven. Doordat ouders de nei- ging hebben voor kun kinderen te beslissen en de huidige jeugd dat nu eenmaal niet pikt, ont- staat er vaak over soms heel kleine dingen een enorme machtsstrijd. In de groep wordt geza- menlijk over dit soort problemen gesproken en bekeken op welke wijze men de innerlijke rust te- rug kan vinden. Dat het werkt is bewezen door de (zes) gespreks- groepen die ik reeds heb geleid in Vlaardingen. Praktisch alle deelnemers daarvan zeiden namelijk Wil Haak, de leidster van de gespreksgroep voor ouders. halverwege: „Ik had nooit gedacht dat het zo eenvoudig zou zijn". Dit, opgeteld bij de ervarin- gen in mijn eigen gezin, resulteerde in het besluit ook in Schiedam een ou- dergespreksgroep te star- ten". De oudergespreksgroep, welke uit maximaal twaalf deelnemers zal be- staan, komt in totaal tien keer bijeen. Dit gebeurt, 66nmaal per veertien da gen, op dinsdagmorgen van 9.15 tot 11.15 uur in het wijkcentrum De Blau we Brug aan het Bach- plein. De deelname -kos- ten bedragen f 35,- per persoon. Voor nadere informatie of opgave kan men zich wenden tot Wil Haak, te- lefoon 741427. Tevens is het mogeljjk op dinsdag 23 oktober een introduc- tiemorgen bij te wonen. Deze vindt eveneens plaats in De Blauwe Brug, van 9.15 tot 11.15 uur. VLAARDINGEN/ SCHIEDAM - Van leid- (st)ers in het jeugdwerk wordt een behoorlijke dosis creativiteit ver- wacht. Een aantal samen- werkende provinciale en regionale organisaties biedt hen daarom de mo- geljjkheid een ondersteu- nende Krezcuisus te vol- gen. Ook in Schiedam en Vlaardingen start na de herfstvakantie een derge- lijke cursus die de deel nemers o.a. informatie geeft over handvaardig- heid-, spel- en overdracht- technieken. Er zijn twee soorten cur sussen, voor nieuwkomers in het jeugdwerk en voor de meer ervaren leiding, die beide zes avonden be- slaan. In Vlaardingen worden de lessen op dins- dagavond (de eerste is op 23 oktober) gegeven in gebouw Obadja, Willem Beukelz.straat 49 en in Schiedam kan men elke woensdag vanaf 24 oktober terecht in be- bouw De Vonk, Lange Haven 129. Cursuskosten zijn f.36,- per deelnemer. Informa tie is verkrijgbaar bij de jeugdwerkorganisatie Janzeuven, die de cursus sen verzorgt, via tel. 070- 244736. *Enkele spelers (Hanny Vree, Dick Rienstra, Wim Warm, IJf Blokker en Karin Bloemen) uit ..Hadjeme- maar". SCHIEDAM - In het theatercaf£ van de Pas sage speelt donderdag 11 oktober het Rotterdams Jazz-kwintet. De muziek begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. Lenny Kuhr en Herman Pieter de Boer staan vrij dag 12 oktober op de planken van theater De Teerstoof in de Nieuw- straat. Tijdens deze Kuhr De Boer show zingt Lenny naast prachtige nieuwe liederen ook diverse oude succes-nummers zoals: „Visite", „Maar ja" en „Eenmaal in je leven". Tussendoor vertelt de veelgelezen schrijver Her man Pieter de Boer enige van zijn korte verhalen. Het totaal leidt tot een boeiend programma vol wisselende stemmingen. De voorstelling begint om 21.00 uur. De foyer van de Teerstoof is vanaf 20.00 uur geopend. De toegang bedraagt f.l5,-. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f.l 2,50. Het wondercircus Clowns, acrobaten, een onderwatershow en nog heel veel meer staan op het programma bij „Het wondercircus". Dit poppenspel van Henk Walters Marionettenthea ter is geschikt voor kin deren van circa vijf tot twaalf jaar. Het programma is te zien in De Teerstoof. Aanvang 14.30 uur. De zaal is vanaf twee uur open. De kaartjes kosten f.3,50. Had-je-me-maar Zaterdag 13 oktober brengt Nooy's Volks- theater het stuk ..Had-je- me-maar" in het Passage Theater. Hadjememaar is een be- delende zingende, stelen- de en vooral drinkende zwerver die zowel zeer gehaat als geliefd is. Is dit laatste de reden ge- weest voor de „super- beschaafde" Van der Smissen om de clochard kandidaat te stellen voor de Amsterdamse Ge- meenteraad? Wie daar het antwoord op wil weten dient terug te ke- ren naar het jaar 1921 en kennis te maken met de kleurrijke bevolking. Het programma vol hu mor, nostalgie, drama en romantiek begint om 20.15 uur. De kaarten kosten f.20,-, f.l6,- of f.l2,50. Houders van een CJ.P. of Pas 65 krygen f.2,50 reductie. Kaarten voor de voorstel- lingen in de Schiedamse theaters kunnen worden gereserveerd via de V.V.V., telefoon 733000. Lenny Kuhr en Hermna Pieter de Boer komen vrij dag naar De Teerstoof. verzorgen kan de knot groep nog heel wat vrij willigers gebruiken. Belangstellenden dienen, in verband met de verze- kering, tenmiste zestien jaar oud te zijn. Verder raadt men vrijwilligers aan warme kleding en stevige schoenen of laar- zen te dragen en brood en hete koffie mee te nemen. Voor gereedschap en lad ders wordt gezorgd. Voor aanmelding of na dere informatie kan men zich wenden tot: Aad Sauer telefoon 701502, Chris Vermaat tel.714897 of Paul Osterholt tel. 262917. *In de Schiedamse polder is nog heel wat werk te verzetten. SCHIEDAM-De knot groep Schiedam trekt de komende winter weer de polder in om bomen te knotten, stikken en plan- ten. De werkzaamheden vin den, met ingang van zaterdag 27 oktober, om de veertien dagen plaats van 9.30 tot circa 15.00 uur. Gedurende de vyf jaar dat de groep reeds actief is zijn door tijdig onder- houd vele bomen van de ondergang gered. Tevens zyn er zo'n 450 nieuwe geplant. Teneinde al deze voor de mens zo broodnodige zuurstofmakers goed te :><>x .m\*£ »J: i-i

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9