Extra contingent Huysmansstraat Problemen rond 2e fase renovatie Post opqelost Feestelijke verhuizing Rijnmondschool moeders mooiste 60 Jaar Zwitsal Stadspostzegels 'De Hoefslag' Viering 100 jaar stroom ^ENio0 Huis~mn~Huis versch Weekblad ^■B_ Asfaltering kruispunten Verhalen wedstrijd Officiele opening door A.J. Hermes Wandelaars vieren feest WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 umi" /Y/iM t a v-v.,,,711<s] eK KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG Kijk in deze krant Een gouden ring of collier die je 5 jaar ge- leden kreeg van ouders of schoonouders inwisselen voor kontanten Is dit een nieuwe vorm van armoede? Kljk In het hart van deze krant voor het antwoord. Schiedams NieuwsMad |3p SCHIEDAM - De reno vatie van de tweede fase van de 305 SSSW-wonin- gen is Oost os gered. Daarnaast is aan Schie dam een extra contingent toegekend voor het reno- veren van 27 woningen van „De Eendracht' in de Huysmansstraat. Een en ander is het resul- taat van onderhandelin- gen die wethouder Van Tilborg, met steun van Rijnmond, heeft gevoerd in Den Haag. De problemen rond de tweede fase in Oost ont- Wethouder Van Tilborg. in de berekeningen van de gemeente en het Rijk. Evenals in de eerste fase was btj het aanvragen van subsidie namelijk uitge- gaan van het aantal voor de renovatie aanwezige woningen. Dit zijn er 92. Den Haag heeft echter besloten slechts geld toe te kennen voor het aantal huizen dat na de renova tie, wanneer een aantal is samengevoegd, overblijft. Dus voor 69. Het resultaat hiervan was dat het plan voor de tweede fase op de helling kwam te liggen. stonden door een verschil Zoekende naar een oplos- sing ontstond het idee een totaal plaatje te ma- ken, van de in Oost en West (in de Huysmans straat) te renoveren wo ningen. De bewoners van de laatstgenoemde huizen hebben tijdens de hier- over gevoerde besprekin- gen namelijk te kennen gegeven slechts een be- perkte renovatie te willen. Voor deze, reeds meerde- re malen uitgestelde re novatie, is Den Haag nu bereid een extra contin gent toe te kennen. Enige eis daarbij is wel dat het plan spoedig rond moet zijn. De plannen voor de tweede fase van de renovatie in Oost zijn gered. Aangezien zowel het be- stuur van „De Eendracht" als de SSSW (Stichting Samenwerkende Schie- damse Woningbouwcor- poratie) en de Gemeente van mening waren dat men de geboden kans niet kon laten lopen, werd na koortsachtig be- raad met allerlei betrok- kenen besloten met het totaalplan accoord te gaan. Voor de tweede fase in Oost betekent dit dat een renovatie plaats zal vin- den die gelijk is aan het niveau van de eerste fase (maar dan wel zonder de in de eerste fase gemaak- te fouten, welke binnen- kort hersteld zullen wor- den. In de Huysmansstraat omvat het plan onder meer het vernieuwen van kozijnen en deuren, herstellen van daken en scheuren in gevels en het bouwen van fietsbergin- gen. SCHIEDAM Het kruis- punt Parkweg-Burg. van Haarenlaan en de krui- sing Piersonstraat-Van Haarenlaan worden op, respectievelijk, maandag 22 en dinsdag 23 oktober geasfalteerd. In verband hiermee zal het doorgaande verkeer op de Burg, van Haaren laan over een rijstrook worden geleid. Het verkeer van de Park- weg en Piersonstraat naar de Van Haarenlaan, wordt omgeleid via de Mgr. Nolenslaan en de langs de Van Haarenlaan gelegen Ventweg. SCHIEDAM - In het verleden waren in Schiedam vele mensen werkzaam in de jenever- industrie. Ongetwijfeld zullen over het ambach- telijke brandersleven dan ook nog heel wat verhalen de ronde doen. Nieuwsgierig naar de uit die tijd stammende ge- beurtenissen roept boekhandel Mercurius de mensen op hun ver- haal, anekdote of bele- venis in maximaal 500 woorden op papier te zetten. Een deskundige jury zal beslissen welk van de verhalen het meest origineel is. Daarbij zal minder gelet worden op de schrijfstijl. De verhalen kunnen worden ingezonden tot zaterdag 10 november. Een deelnameformulier met verdere informatie is verkrijgbaar by boek handel Mercurius aan t Hof van Spaland 31 te Schiedam-noord, te- lefoon 712313. SCHIEDAM - De leerlingen Van de Rijn mondschool (l.o.m.) hebben de laatste dag voor de herfstvakantie, vriidag 12 oktober, benut om te verhui- zen. Ze deden dit door in In een feestelijke stoet trokken de leerlingen naar de nieuwe school. een feestelijke op- tocht, van het oude gebouw aan de Waran- da, naar de gereno- veerde school aan de Dr. De Visserlaan te trekken. Verhuisdo- zen en spandoeken maakten iedereen die de stoet tegenkwam duidelijk wat er ging gebeuren. Bij het nieuwe onder- komen gearriveerd werd onder luid ge- juich de dichtgeplak- te deur geopend. Di rect hierna mochten de leerlingen naar binnen voor een na- dere inspectie van het gebouw, waarin zij vanaf maandag 23 ok tober les zullen krij- gen. De officiele opening van de nieuwe Rijn mondschool zal, woensdag 7 november, worden verricht door oud-staatssecretaris A.J. Hermes. SCHIEDAM - De wan- delsportvereniging De Schiedamse Tippelaars bestaan in 1985 30jaar. De ongeveer tachtig le- den tellende vereniging is aangesloten bij de wan- delsportkring voor Rot terdam en de Nederland- se Federatie voor Volks- sport. De jaarlijkse wandeltocht in de maand april zal vol- gend jaar in het teken staan van het jubileum. Daarnaast wordt er door de leden aan vrijwel alle wandeltochten in Neder- land deelgenomen. SCHIEDAM - Wethou der Hafkamp heeft maan- dagmorgen in de recrea- tiezaal van het Stadskan- toor de eerste serie, door de Stadspost Schiedam/ Vlaardingen uitgegeven, zegels met een overwaar- de ontvangen. De overhandiging ge- schiedde door de heer Al- lard, de voorzitter van de ruitervereniging voor ge- handicapten „De Hoef slag". De overwaarde op de ze gels is namelijk voor deze vereniging bestemd. SCHIEDAM - De door de Openbare Nutsbedrij- ven Schiedam georgani- seerde activiteiten in het kader van de viering ,,100 jaar stroom" wor den zaterdag 20 oktober afgesloten met een pres- tatieloop. Het startschot voor dit sportieve evenement wordt om 13.30 uur ge geven door wethouder Hafkamp. De prestatieloop begin t bij de windmolen van de ONS op het terrein aan de Van Heekstraat. De deelnemers kunnen kie- zen uit de afstanden: 1,5 km (voor de kleineren) 7, 10 en 16 km. Het inschrijfgeld bedraagt f.2,50 per persoon. Kin- deren tot en met twaalf jaar betalen f.1,50. DE organisatie van de loop is tot stand geko- men in nauwe samenwer- king met de Schiedamse Sportraad en de atletiek- vereniging Fortuna uit Vlaardingen. In verband met dit spor tieve slotfeest is een deel van de's Gravelandsepol- der en het Beatrixpark zaterdag, tussen 13.30 en 15.30 uur, gesloten voor verkeer. De ONS houden zaterdag een prestatieloop in het kader van de viering ,,100 jaar stroom 'Jbt.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1