Ruimtegebrek in Barrika Cursus voor vrouwen die eiqen bedriif willen Schilderijen en beelden van Tatja Abraham Quibus agenda Boudewijn de Groot in De teerstoof Filmclub Schiedams Nieuwsblad vloerbedekking Bijzondere viering in Martinuskerk CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING f 175.- WOENSDAG 17 OKTOBER 1984® 42-505 Zakelijk denken X Schiedams Nieimsblad OPENBARE VERKOOP MIRCURIUMTRAAT 41, TEL 34.21.03. VLAARDINGEN SCHIEDAM - In het vrouwenontmoetingscen- trum Barrika wordt, tus- sen 19 oktober en 17 de- cember, een cursus gege- ven voor vrouwen die een eigen bedrijf willen be- ginnen. Gedurende de, in totaal acht bijeenkomsten, wordt onder meer aan- dacht besteed aan zaken als boekhouden, marke ting, vergunningen, rechtsvormen, samenwer- king en het maken van een ondernemingsplan. Cursusleidsters zijn Ina ten Wolde en Hetty van der Hoeven. Gezeten in de op een druk kruispunt gelijken- de hal van het, van onder tot boven overbevolkte, vrouwenontmoetings- centrum vertellen Ina en Hetty wat de deelnemers aan de cursus „Vrouwen en eigen bedrijf" zoal te wachten staat. „Om te beginnen is deze cursus echt bedoeld voor vrouwen die reeds con crete plannen hebben voor het oprichten van een eigen onderneming of het, starten van een vervangend werk project. Een en ander houdt ver- band met het doelgericht werken tjjdens de bijeen komsten. Zo maken bij- voorbeeld alle deelneem- sters een begroting waar- bij ze uitgaan van hun eigen plan. Ook de diverse gast-do- centen, waaronder verte- genwoordigers van de Ka- mer van KooDhandel. richten zich bij het ver- strekken van informatie geheel op de bij de cur- sisten bestaande plannen. Dit is mogelijk doordat wij ze hier vooraf de no- dige inlichten over ver- s trek ken. Voornaamste reden van deze werkwijze is dat we willen voorkomen dat er bijvoorbeeld een hele avond gesproken wordt over ile vestigings-eisen voor een eethuis terwijl niemand van plan is iets dergeljjks te beginnen". Dat de cursus in een dui- deltjke behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat zich inmiddels al zeven personen hebben opgege- ven. Hetty van der Hoeven: „Een van hen heeft bij voorbeeld alle benodigde papieren en weet zelfs een geschikt leegstaand pand. Desondanks komt zij toch niet verder om- dat ze niet weet waar ze voor allerlei dingen aan moet kloppen. Bovendien bljjken de meeste vrouwen ook niet te weten welke gevolgen het starten van een eigen bedrijf heeft ten oversta- ne van het gezinsinko- men. Zo vergeten zij bjj het maken van een planning nog al eens een salaris voor henzelf op te schrij- ven. Of ze gaan uit van een bedrag dat ver onder het minimum ligt. Wij wijzen er dan op dat ze op zo'n punt zakelijker moeten denken. Daar komt nog bij dat De cursusleidsters Ina ten Wolde en Hetty van der Hoeven. een goed sluitende be groting een eerste ver- eiste is wanneer je met een bank gaat praten over een financiering. Klopt je planning niet dan loop ne grote kans weg te worden gestuurd met de boodschap dat je eerst je huiswerk op- nieuw moet gaan maken. Door volgen van de cur sus kunnen dit soort din gen dus voorkomen worden". De cursus wordt gegeven op maandagavond, van 20.00 tot 22.45 uur in't V rou wenon tmoetings- centrum Barrika aan de Lange Kerkstraat 62 te Schiedam. De deelnamekosten be- dragen (inclusief lesboek, lesmap, cursusmateriaal, en koffie) f.25,- per per- soon. Voor nadere informatie of opgave kan men op dinsdag, donderdag en vrijdag, tussen 9.00 en 16.00 uur, terecht bij Barrika, telefoon 734545. SCHIEDAM - In het Brug aan het Bachplein wijkcentrum De Blauwe kan men tot 29 oktober Twee, duidelijk bij elkaar horende beeldjes van Tat ja Abraham. schilderijen en beeldjes bekjjken die Zijn gemaakt door Tatja Abraham. Deze amateur-kunstena- res begon zes jaar geleden met schilderen bij de schilder- en tekenclub Rotterdam. Daarnaast volgde zij een cursus beeldhouwen aan de Vrije Academie. De tentoonstelling in de Blauwe Brug bestaat uit met olieverg geschilderde dieren, landschappen, portretten en bloemen en beeldjes in steen en brons. Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12 16. postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050. VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter. RAYONLEIDER: Th.J Bravenboer (tel. priv6 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN u.H. Adams (tel. privd 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT SchieCam R. Koppenhagen (010-266615). Sportcorespondent: P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINQSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10.00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten 010-132489. SCHIEDAM - In de Mar tinuskerk aan de Win, Andriessenlaan wordt zondag 21 oktober een speciale viering gehouden voor mensen die niet op eigen gelegenheid naar de kerk kunnen. De dienst, die muzikaal wordt omlijst door het Martienerkoor, begint om 11.30 uur. Na afloop is er gelegenheid gezame- lijk koffie te drinken. Mensen die de viering willen bijwonen kunnen zich opgeven bij de heer Th. van Geloven, tele foon 701471. Ook vrijwilligers die be- reid zijn met de eigen auto personen van en naar de kerk te brengen kunnen contact opene- men met bovenstaand nummer. uit annulatie order hotelaccomodatie art. 1123 (Het tapijt is niet versneden. levering franko huis). Lano, zwaar moquette filmsterrentapijt in 8 prima uni-tinten en boucle, 400 cm. breed. Van f.l 19,- nu per strek- c re kende meter 1 «-»«-»• Intertest, super zware nopperal kwali- teit 5 schapen m2 van i.489,- per str. - nen mtr. nu tegen inkoopsprijs I aiOVF. Inter test, zuiver scheerwollen tapijt voor zwaar intensief gebruik, berbex/ beige gemeleerd. 400 cm. breed, van e QH f.219,-nu 1 -7V/* Smash, zuiver scheerwollen boucle ta pijt, op dubbele jute rug in de kleuren berber, camel en hazel, zware ,,nne t 1 9C gates". 400 cm. breed. Van f.289,- nul Id"' per str. mtr. Desso, het bekende zwaar katoenen ta pijt op dubbele rug en 8 tin ten o.a. zand, wit, grey, camel, brum en steen- rood, ook blauw. Adviesprys f.269,-£ J 55. nu per str. mtr. Louis de Poortere, zwaar grof wollen noppentapijt op dubbele jute rug in de nieuwste projekttinten, 400 cm. breed. Van f.379,- per str. meter, nu als super- stunt. Slum. Intertest, zuiver scheerwollen tapijt op dubbele jute rug met een wel 2 cm. hoge pool, 400 cm. breed en o.a. in de kleuren berber, camel en linde. Vanf 200 f.439,-nu per str. meter 1 Inlichtingen en stalen. Zaterdag 20 oktober van 11.00 tot 15.00 uur RESTAURANT PLASWIJCK X C.N.A. Looslaan 9, Rotterdam. Vert.: S.A.I, te Schegen, tel! (02240) 13444. toestel 25 Wmkeliers bij voile rollen 3% korung. SCHIEDAM - De Schie- damse Kunststichting verzorgt het komend weekeind weer diverse programma's in caf6 de Quibus aan de Lange Ha ven. Lid van da aigtmana varaniging voor da cantrala virwirmmji- an luchtoahandaltngs-induttria GRIFFIJN Om te beginnen speelt vrijdag 19 oktober, vanaf 21.00 uur, de Dikke Pret Band muziek uit de zesti- ger jaren. De toegang voor deze avond bedraagt f. 2.50. Zondag 21 oktober, %n 15.00 uur, is er een sher- ryconcert. Optredende gasten zijn de pianisten: Jaques Tange, Michel Leupe en Ria Spree. Het toegangsbewijs bestaat uit een leeg sherry-glas. Diezelfde dag, o.n negen uur's avonds, strooit de Ronald Snijders band zijn klanken door de Qui bus. Toegang f. 2,50. SCHIEDAM - Boudewijn de Groot staat donderdat 18 en vrijdag 19 oktober op de planken van thea ter de Teerstoof aan de Nieuwstraat met zijn succesvolle.Concert III". Tijdens dit programma brengt de bekende zanger naast tal van oude suc- cesnummers ook diverse nieuwe Nederlandse com- posities. Hij wordt daarbij bege- leid door de musici: Jan Rietman (piano), Louis de Bij (slagwerk), Jan Vermeulen (bas), Hans Hollestelle (gitaar) en Hans Jansen (synthersi- zer en toetsen). Een groot deel van „Con- cert III" werd onlangs op een LP uitgebracht die isgetiteld „Maalstroom". De voorstelling begint op beide dagen om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De toe gang bedraagt f.l 7,50. Houders van een CJP of Pas-65 krijgen f.2,50 re- ductie. Kaarten kunnen worden gereserveerd via d V.V.V. Schiedam, tele foon 733000 en op de avonden van de voorstel- lingen via het theater, te lefoon 269455. 1 Boudewijn de Groot. SCHIEDAM - „An offi cer and a gentleman" is de titel van de film die vrijdag 19 oktober wordt gedraaid bij de Filmclub Schiedam. Het verhaal begint op het moment dat Zack Mayo dertien jaar oud is. De jongen, wiens moeder zelfmoord heeft gepleegd, wordt opgevoed door zijn vader. Aangezien de ze een marineman is kan hij onvoldoende tijd voor het kind vrijmaken. Al Zack 23 is wordt hii toegelaten tot de oplei- ding voor piloot bij de marineluchtvaartdienst. In de weekeinden verma- ken hjj en zijn vriend Sid zich met meisjes uit de buurt. Een van hen, Pau la wordt verliefd op Zack. De voorstelling begint om half tien 's avonds. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw straat, is open vanaf half negen. Donateurs betalen f. 3,50 toegang. Wie nog geen donateur is betaalt f. 5,-.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3