Bibliotheek op de bres voor slechtzienden DEZE WEEK: AUTOBIJLAGE Open middag Vogelasiel ^EN<oc Huis-aan-HuisverschijnendWeekblad fK 14 Informatiedag in filiaal Nieuwland Quibus agenda ABC-taalcursus zoekt vrijwilligers Verkeers- omleiding ■H I. vindt u in deze krant een zeer aantrekkelijke Dia-serie over wintergasten Afscheid Piet Groen WOENSDAG 24 OKTOBER 1984 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG Behuizing Grote letterboeken omgeven door nog meer informatie van de plaatselijke autobedrijven sammu Schiedams F fleuwsblad Up SCHIEDAM - In het fi liaal van de Gemeenschap- pelijke Openbare Biblio theek aan het Wibaut- plein wordt donderdag 1 november een informa tiedag gehouden over lees- en hulpmiddelen voor blinden en slechtzienden. Behalve voor de visueel- gehandicapten zelf is de dag tevens bedoeld voor verzorgers, familieleden en overige belangstellen- den. De gratis toegankelijke infomarkt is georgani- seerd door de Wisselcol- lectiedienst van de Ge- meenschappelijke Open- bare Bibliotheek. Mevrouw Zondag van de Wisselcollectiedienst „De boeken in de biblio theek zijn openbaar bezit. Daarom moeten alle Schiedammers, dus ook zieken, bejaarden en ge- handicapten die niet in staat zijn zelf naar de bi bliotheek te komen, er gebruik van kunnen ma- ken. De wisselcollectie dienst gaat daartoe regel- matig naar het ziekenhuis, bejaardencentra en ver- pleeghuizen. Daarnaast is er echter ook een grote groep zie ken en bejaarden die ge- woon thuis wonen. Deze mensen zijnvaak van al- les verstoken en dat is heel triest. Onze afdeling zou dan ook dolgraag willen starten met een thuisbezorgingsdienst maar om dat te realiseren hebben we in de eerste plaats ruimte nodig en die is er niet". „Vandaar", vult direc- teur Ewoldt aan, „hopen we snel een nieuwe behui zing te krijgen, waarin plaats is voor alle onder- delen van het pakket dat de bibliotheek te bieden heeft. We zouden dan bij- voorbeeld geen gebruik meer hoeven maken van de discobus. Wat de Wisselcollectie dienst betreft zou er heel wat minder gesjouwd hoeven te worden. Mo- menteel moeten met het wisselen namelijk steeds dozen vol boeken via de trap van boven naar be- neden en weer terug wor den gesjouwd. In het programma van ei- sen voor een nieuwe bi bliotheek, dat reeds gerui- me tijd bij de wethouder ligt, staat daartoe een lift gepland'V Tijdens haar werk in het ziekenhuis en de bejaar dencentra wordt me vrouw Zondag regelmatig geconfronteerd met slechtzienden en blinden. ..Daarbij valt steeds weer op dat zowel deze men- sen zelf als hun verzor gers en familieleden erg weinig afweten van de lees- en hulpmiddelen die er voor visueel gehandi- capten zijn. Zo beschikt de biblio theek over een collectie grote-letter-boeken en een demonstratieset van het gesproken boek. Mevrouw Zondag, van de Wisselcollectiedienst en directeur Ewoldt hopen dat de bibliotheek snel een nieuwe behuizing krijgt. Daarnaast zijn er echter nog tal van mogelijkhe- den om deze groep uit het isolement te halen. Welke dat allemaal zijn is dus te zien tijdens de in formatiedag". Aan de door de Wissel collectiedienst georgani- seerde dag werken mee: De Nederlandsche Blin- denbibliotheek (met in- formatie over het gespro ken boek), F.J. Tieman B.V. (met een televisie- leesloep), de Stichting Hulpmiddelen voorzie- ning Blinden en Slecht zienden (met een uitge- breide collectie hulpmid delen), Groeneveld opti- ciens (met diverse specia- le minder bekende opti- sche hulpmiddelen) en de Zieken Omroep Schie dam (met de Visionaal, een gesproken blad voor regionaal nieuws). De informatiedag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het in het wijkcentrum Nieuwland, aan het Wi- bautplein 163, gevestigde bibliotheekfiliaal is toe- gankelijk voor gehandi- capten. Nadere inlichtingen zijn desgewenst verkrijgbaar bij mevrouw Zondag, te lefoon 267877, of me vrouw Van Norde, tele- foon 715870. MtgiF De ABC-taalcursus geeft Nederlandse les voor buiten- landse vrouwen en mannen. SCHIEDAM - De Stich ting ABC-taalcursus heeft dringend vrij willigers/sters nodig voor het geven van Nederlandse lessen aan buitenlandse mannen en vrouwen. Het lesgeven geschiedt zowel overdag als 's a- vonds. Onders de cursis- ten bevinden zich analfa- beten, beginners en ge- vorderden. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat zij circa drie uur per week willen helpen. Een ieder die meer over de wijze van werken bij de ABC-taalcursus wil weten kan daartoe te- recht op een informatie- avond. Deze wordt gehou den op dinsdag 30 okto- ber, vanaf 20.00 uur, in de Onderwijswinkel aan de Hoogstraat 76. Tevens kan men zich elke dinsdagmorgen, tussen 10.00 en 12.00 uur, voor telefonische informatie wenden tot Cees van Gie- zen (telefoon 268926), Ria Verbeek of Gina de Jongh (telefoon 262179). Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM Tengevol- ge van slechte weersom- standigheden vinden eni- ge werkzaamheden aan de trambaan langs de Burg, van Haarenlaan la ter plaats dan was ge- pland. In verband hiermee zal de afslag naar de Pier- sonstraat en omgeving van 25 oktober tot en met 2 november voor rij- dend verkeer zijn geslo- ten. De kruisingen Parkweg- Van Haarenlaan en Pier- sonstraat-Van Haarenlaan zullen, wanneer het weer dit toelaat, worden geas- falteerd op respectieve- lijk 24 en 25 oktober. Gedurende dit karwei zal het verkeer op de Burg, van Haarenlaan over een rijstrook worden geleid. Het verkeer komende van de Parkweg en Pierson- straat zal worden omge- leid via de Mgr. Nolens- laan en de langs de Van Haarenlaan gelegen Ventweg. Illlllllllllilllllllllllllllllllllllllilllllllll *Tijdens de open middag kunnen onder meer de schitterende diorama's bezichtigd worden. SCHIEDAM - Het Vo gelasiel Schiedam houdt zaterdag 27 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een open middag. Gedurende dit open huis worden rondlei- dingen over het asielter- rein gegeven en kan men een bezoek bren- gen aan de educatieve ruimte. Tijdens de rondleiding wordt onder meer ver- teld welke soorten vo- gels momenteel in het asiel verblijven. In de educatieve ruimte wordt een dia-serie ver- toond over de in deze - omgeving voorkomende wintergasten. Tevens kunnen de dio rama's met opgezette vogels bezichtigd wor den. De onlangs opgerichte Stichting Vrienden van het Vogelasiel Schie dam, welke zich tot doel stelt het werk van het asiel financieel en materieel te ondersteu- nen, zal met behulp van foldermateriaal dona- teurs trachten te win- nen (minimumdonatie f10,- op giro 5674152) Het Vogelasiel Schie dam is gevestigd in de langs de Poldervaart, in het volkstuinencom- plex „Vijfsluizen", ge legen Babbersmolen. Vanaf de parkeerplaats achter de Spieringhoek- flat (deze staat bij de kruising Van Haaren laan- P.J. Troelstralaan) wordt de weg naar het asiel met bordjes aan ge geven. SCHIEDAM - De Schie- damse Kunststichting houdt vanavond, woens- dag 24 oktober, weer een Landenavond in cafe de Quibus aan de Lange Haven. Deze maal gaat de aan- dacht uit naar Mexico. Het programma begint om 21.00 uur. Als tce- gangsbewijs dient een stukje van een landkaart te worden meegebracht. Zondagavond wordt de Quibus-Jazzmaand op passende wijze afgesloten. De muziek begint om ne- gen uur precies. De toe- gang bedraagt f.2,50. SCHIEDAM Na bijna 27 jaar bij de gemeente Schiedam als chauffeur werkzaam te zijn ge- weest, gaat Piet Groen woensdag 31 oktober met de Vut. De heer Groen bemande de zogeheten kolkenzui- ger. Met deze wagen worden alle Schiedamse putten twee keer per jaar ontdaan van zand en an- dere rommel. Een karwei dat altijd nauwlettend, wordt gadegeslagen door in de buurt aanwezige kinderen. Een ieder die Piet Groen voor zijn vertrek de hand wil schudden krijgt daar- voor de gelegenheid op woensdag 31 oktober, van 15.45 tot 17.00 uur in de kantine van de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat 15.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1