Sporttarieven worden in '85 niet verhoogd Volop activiteiten voor sportieve Schiedammers Flitsende turnshow besluit jubileumfeest Clubrecord voor Maurice Bakker Schiedams Nieuwsblad -0 Huldiging van sportkampioenen CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING SPORT Geen nieuwe investeringen in sportsector Voorzitter voor MVV Discussie over korfbalveld Hobbytuinen Problemen MERCURIU88TRAAT 41, TEL. 34.21.83, VLAARDINGEN I'<g>iO«n»«v| VLAARDINGEN - De tarieven vande Vlaarding- se sport-accommodaties zullen in 1985 niet wor den verhoogd. Het dage- lijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie is hiermee erg gelukkig. Steeds meer signalen wij- zen erop dat sportvereni- gingen liquiditeitsproble- men hebben, dan wel deze op korte termijn verwachten. Door Peter Spek De sportsraadsleden zul len zich aanstaande maandag buigen over de begroting 1985. Veel spectaculaire wijzigingen zijn daarin niet te ver wachten. Investeringen in de accommodatie-sfeer zijn gezien de al doorgevoer- de bezuinigingen in de af- gelopen jaren niet in de Het zwemplezier in het Holy- en Kolpabad kost de gemeente omgerekend per inwoner 21 gulden per jaar. nieuwe begroting te vin- den. De sport moet een pas op de plaats maken. Ook het toekomstbeeld is voor de sport niet roos- kleurig. De aanbiedingd- nota 1985 stelt dat de financiele positie van de gemeente Vlaardingen dusdanig is, dat een noodzakelijke derde sporthal voorhands niet kan worden gerealiseerd. Wel zal er een voorberei- dingskrediet van 25.000 gulden beschikbaar wor den gesteld voor de rea- lisering van een was- en kleedaccommodatie van de korfbalvereniging Vlaardingen. De begroting laat verder SCHIEDAM - Bij de diverse sportieve recrea- lie-activiteiten is er nog plaats voor sportieve Schiedammers. Het on- langs verschenen boekje „Trimwijzer" geeft een duidelijk overzicht van alle activiteiten, die in het kader van het winter - programma worden ge- houden. De activiteiten, georgani- seerd door het bureau sportzaken van de ge meente Schiedam, zijn te verdelen in drie groepen, te weten kennismaking- cursussen, sport- en spel- instuiven en takken van sportinstuiven. Bjj de kennismakings- cursussen wordt er dit jaar aandacht besteed aan tennis, conditie- training, squash en fit- nesstraining. De sport- en spelinstuiven zijn bestemd voor alle leeftijdsgroepen. De deel- nemers kunnen aan aller- lei sportspelen deel- nemen zoals volleybal, basketbal, badminton, hockey en tafeltennis. Bij de tak van sportin stuiven wordt er dit jaar in het winterpro- gramma aandacht ge- schonken aan bowling voor de jeugd en volwas- senen, tennis, joggen, tafeltennis, zaalvoetbal en zweminen. Naast al deze activiteiten bezit de gemeente Schie dam nog een spel-o-theek. Men kan hier het spel- materiaal lenen tegen een geringe vergoeding. Deze spel-o-theek is bedoeld voor spel- en sportleiders maar ook voor andete die iets willen gaan organi- seren op het gebied van de sportieve recreatie. Voor verdere informatie over al die sportieve recreatie activiteiten kan men terecht bij het bureau sportzaken van de ge meente Schiedam, tele- foon 010-260500. SCHIEDAM - De huldi ging van de sportkam pioenen in Schiedam staat voor vrijdag 30 november op het programma. Het gebeuren vindt plaats in de recreatiezaal van het stadskantoor aan de Emmastraat. Voor deze huldiging komen in aanmerking zowel dames- als heren- standaard teams van Schiedamse sportvereni- gingen, die onder auspi- cien van een erkende sportorganistaie kam- pioen zijn geworden in plaatselijke-, districts- of landelyke competities. Verder komen voor een huldiging in aanmerking individuele sporters van Schiedamse sportvereni- MAASLAND - De leden van de voetbalvereniging MVV moeten op zoek gaan naar een nieuwe voorzitter. Op de ledenvergadering van 19 november stelt voorzitter J. A. Kroes zich niet meer herkies- baar. De bestuursleden Roels, Gille en Van 't Wout stellen zich wel herkiesbaar. De overige uitslagen: Heren: 7800 meter; le Richard Kooijman (AVR) 25 min. 12 sec.; 2e Zeger de Ruiter (Typhoon) 25 min. 31 sec.; 3e Hans Vrolijk (Sparta) 25 min. 36 sec. Veteranen 7800 meter: le Marius de Snaijer (Fortuna) 26 min. 53 sec.; 2e Gerard Kramer (AVR) 26 min. 56 sec. Dames 3900 meter: Keslin Banga (Spark) 15 min. 21 sec.; 2e Dinie van de Pas (Fortuna) 15 min. 40 sec.; 3e Cobie Boertien (AVR) 17 min. 22 sec. Meisjes A 3900 meter: le Jolanda van Walsum (Fortuna) 18 min. 07 sec. Jongens B 3900 meter: le Peter van de Velden (AVR) 13 min. 26 sec. Jongens B 3900 meter: le John Teuthof (Delta Sport) 13 min. 53 sec. gin gen, die in een door een erkende sportorgani- satie op plaatselijk, dis tricts of landelijk niveau een titel hebben behaald. Ook een sporter die een plaatselfjk kampioen- schap heeft behaald komt dit jaar voor een huldiging in aanmerking. Hij of zij moet dan wel zijn uitgekomen in de hoogste categorie van een open Schiedams kam- pioenschap, waarvan de organisatie in handen was van een door de sportraad erkende sportvereniging. Voorwaarde is ook, dat daarbij deelname voor iedereen toegarrkelijk was ongeacht of men lid was van die vereniging. Daarnaast is het nog de bedoeling van de organi satie de overige teams die niet in de regeling genoemd zijn en toch een kampioenschap heb ben binnengehaald op een speciale lijst te zetten en op de huldigingsavond te vermelden. De Schiedamse sportpers zal tevens weer een sport- man of -vrouw of -team van Schiedam aanwijzen. zien dat de gemeente Vlaardingen in 1985 op de exploitatie van het Kolpa- en Holybad per inwoner ongeveer 21 gulden moet toeleggen. De totale netto-uitgaven voor de sport en recreatie inclusief buitenstedelijke recreatie, zwembaden, wandelplaatsen, plant- soenen enz. komt in 1985 op 136 gulden per inwoner. De sportraadsleden be- handelen aanstaande maandag ook een voor- stel van burgemeester en wethouders voor de aanleg van dertig hobby tuinen in de Indische Buurt. Hiervoor is een stukje grond beschikbaar van 3600 m2 tussen de Floreslaan en de Mara- thonweg, de voormalige plaats van de Prins Bern- hardschool, die drie jaar geleden door brand werd verwoest. Het geheel wordt sober aangelegd. Er zal geen watertappunt, toilet- gebouw of afvalstort- plaats aangelegd worden. Het complex krijgt wel een openbaar karakter. Voor de dertig hobby tuinen elk groot ongeveer 120 m2 moet een bedrag worden betaald van 244 gulden per jaar per tuin. *Wethouder Floor Quast reikt aan Leonidas-Dovido-voorzitter Pleun Reedijk dt. erepenning uit behorende bij de Koninklijke onderscheiding. VLAARDINGEN - Met een geweldige turnshow sloot de gymnastiekver- eniging Leonidas-Dovido het jubileumjaar af ter gelegenheid van het hon- derdjarig bestaan. Alle onderdelen van de turnsport kwamen in de sporthal in de Westwijk afgelopen zaterdagavond aan bod. De Nationale turntop zorgde voor spectaculaire momenten, maar ook het optreden van de eigen leden was vaak indrukwekkend. Hoogtepunt vormde on- getwjjfeld de uitreiking van de Koninklijke Ere penning door sportwet- houder Floor Quast. De ze erepenning is door Ha re Majesteit de Koningin toegekend by haar be- schikking van 2 april 1984. Een Koninklijke Erepen ning wordt verleend aan een instelling of vereni ging van filantropische, wetenschappelijke, cultu- rele of maatschappelijke aard en aan sportvereni- gingen, die zich op hun gebied verdiensteljjk hebben gemaakt. Voorzitter Pleun Reedijk mocht de onderscheiding van de wethouder in ont- vangst nemen en nam de gelegenheid ten baat om nogmaals de problemen waarmee de gymnastiek- verenigingen te kampen hebben onder de aan dacht van de gezagsdra- ger te brengen. „De zorg by de gymnas- tiekverenigingen is ook de zorg van de gemeente Vlaardingen", aldus wet houder Floor Quast. De gymnastiekverenigin- gen hebben mede door een teruglopend ledental te maken met financiele problemen die ook ver- oorzaakt wordt door de snel stygende sporttatrie- ven in de afgelopen jaren. Reikhalzend kijken de gymnastiekverenigingen ook uit naar een noodza kelijke verenigings- ruimte. =illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||„|||||||||,|u VLAARDINGEN - De Vlaardingse atletiekver- S eniging Fortuna organi- seerde afgelopen zater- dagavond in de sporthal j= in de Westwyk de jaar- lijkse indoor-clubkam- pioenschappen. j§ Vooral de jeugd was op deze wedstryden by- 1 zonder actief. Ook de =E prestaties waxen zonder meer goed te noemen. De beste prestatie kwam op naam van D- j§ junior Maurice Bakker die by het hoogspringen 3 met een sprong van 1.50 meter voor een S nieuw clubrecord zorg de. Ook Walter Hooger- werf deed het uitste- kend met een sprong van 1.45 waarmee hij de tweede plaats be- reikte. Opvallende prestaties waren verder: Eveline Ringlever 200 meter 34,7 sec. en 40 meter 6,6 sec. Rick van Tiel hoogspringen 1,40 me ter. Patrick Meyer 200 meter 33,0 sec. Jolanda van Walsum Hoog springen 1,50 meter. Lisbeth Bouwens 40 meter 5,9 sec, Cees den Hoedt Hoogspringen Maurice Bakker verbeterde tijdens de indoorat- letiekwedstrijden het clubrecord op het hoog springen. Op de foto de winnende sprong over del.50 meter. 1,75 meter. Leen Born 40 meter 5,2 sec. en 400 meter 58,6 sec. Marc Bien 40 meter 6,5 sec. en 200 meter 34,9 sec. Gabrie Heyster 40 meter 6,8 sec. en 200 meter 36,0 sec. HllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllHIItlllllllllllllllllllllltiliiiiiiiiiiiiiiiiitlllllllllliiiiiiiiiitllllllllllllllllUIIIIIIIIIIUIIUIIIIIIIIIIIIItltlillilllll VLAARDINGEN -Voor zitter Cher Willemsen van de korfbalvereniging Vlaardingen heet nogal wat bedenkingen tegen het gebruik van het veld in de Holy door de schooljeugd. ..Steeds laaien de discu& sies weer op over het ge bruik van het veld door de schooljeugd. Hierover is al een aantal malen ge- klaagd, maar helpen doet het niet. Evenals onze vereniging kunnen de schoolgebruikers zelf be- palen of het terrein ge- bruikt kan worden of niet. De wijze waarop dit beoordeeld wordt is ech- ter niet aan regels gebon- den. Het is daarom ui- ters moeilijk om zo'n be- oordeling aan te vech- ten", aldus Cher Willem sen. De korfbalvoorzitter zal daarom binnenkort weer aankloppen by de Vlaar dingse Raad voor Sport en Recreatie om te vra- gen naar het opstellen van duidelijke richtlijnen. Daarbij zullen we ons niet beperken tot het ge bruik van het veld bij slechte weersomstandig- heden, maar tevens rege- lingen vragen om het schoolgebruik te beper ken. Ook zullen wij nog maals ernstig protesteren tegen het gebruik van ons veld in de rustperiode van juni en juli", besluit Willemsen zijn relaas. Li« »*n dt liftmen* ttrtnifinf «oo> dt ctntrtlt >tmiln,u,i *n luchtbthtndtlinft-lndutIrit itrwtrmmfi GRIFFIJN

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 15