Personeelsonderkomen 'afgetopt' Burqemeester slaat paal 2e fase brandweerkazerne Muziek- festival Fietsen graveren Tootsie Huisdierenkeuring in Clubhuis Zuid Trimmen voor vrouwen 'Applause' afgelast Drie-kleur actie op Hoogstraat Vergadering PvdA Lentefeest activiteiten KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1J 9eJAARGANG Depots vervallen eta. SCHIEDAM - Burge- meester Scheeres heeft maandagmiddag om vier uur de officiele paal voor de bouw van een uitruk- garage voor de Gemeente- brandweer geslagen. Deze garage maakt deel uit van een „afgetopt" plan. Oospronkelijk zou boven de garage name- lijk een nieuw personeels onderkomen worden ge- bouwd, maar ten gevolge van de bezuinigingen is dit voor onbepaalde tijd uitgesteld. Alvorens de, voor deze gelegenheid in brandweer- kleding gestoken, burger- vader de paal de grond in sloeg werd hem eerst ver- zocht een even daarvoor ontstoken vreugdevuur te doven. Ook direct na het heien had het korps nog een verrassing in petto, want haalde malen gevraagd wanneer de tweede zou worden uitgevoerd. Uit- eindelijk werd in '83 be- sloten een uitrukgarage te bouwen. Tegelijkertijd moest echter een tweede wens, voor een nieuwe uitrukpost in Noord, worden opgeschort". Brandweercommandant Metaal, die na de burge- meester het woorde voer- de, wees de aanwezigen op de symboliek van het zo snel en vakkundig ge- doofde vreugdevuur. „Het betreft immers nog maar een deel van het to- taal plan dat onder meer een hoofdbureau, garage en ruimte voor indoor- training bevatte. Desondanks zullen we trachten met minder middelen dezelfde resul- taten te halen. Mijn re- *Burgemeester Scheeres sloeg de officiele paal de grond in. cept daartoe luidt: klant- gericht werken, vakman- schap en kostenbewust zijn. Daarbij mag nooit uit het oog verloren wor den dat wij er zijn ten dienste van de burgerij en diens veiligheid". Wanneer de bouw van de uitrukgarage gereed is zullen hier onder meer de thans in de depots in de Villastraat en op het Frans Halsplein staande wagens worden onderge- bracht. Een en ander be- tekent dat er efficienter gewerkt kan worden. Hoewel het brandweer- personeel er blij om is dat nu tenminste een deel van de tweede fase gerealiseerd gaat worden, blijft men toch met ver- langen uitzien naar het moment dat ook het er bovenop te bouwen man- schappenverblijf er komt. De heer Van Leeuwen: „Momenteel slapen de mannen namelijk in wat eigenlijk de sportzaai is. Daarvandaan moeten ze als het alarm gaat eerst een smalle trap af en ver- volgens buitenlangs naar de garage". De nieuwe uitrukgarage, waarvan de deuren aan de Breedstraat komen te liggen, wordt gebouwd door de S.S.N. Wanneer alles volgens plan ver- loopt zal dit deel van de tweede fase over circa zeven maanden gereed zijn. SCHIEDAM - In ver- band met de ziekte van de hoofdrolspeelster zijn de aangekondigde voor- stellingen van de musical Applause", gespeeld door de theatergroep Caroussel, afgelast. In het Passage Theater zouden deze plaatsvinden op 3, 10, 16 en 17 nov ember. SCHIEDAM - Het mu- ziekkorps van het Leger des HeUs geeft vrijdag 2 november een uitvoering. Aan het festival werkt te- vens het jongerenkoor „Happy Generation" mee. Het gebeuren, dat plaats- vindt in het Leger des Heils-gebouw aan de Lange Haven 27, begint om 20.00 uur. Alle belangstellenden zijn weikom. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De Schie- damse afdeling van de Party van de Arbeid houdt morgen, donder- dag 1 november, de jaar- vergadering. De bijeenkonisi vindt plaats in wijkcentrum Nieuwland aan het Wi- bautplein. Aanvang 20.00 uur. SCHIEDAM Sinds het graveerproject van start is gegaan zijn in Schiedam reeds zo'n 5000 fietsen van een postcode en huis- nummer voorzien. Gedurende de maand november kan men voor het gratis graveren van fietsen terecht bij: het winkelcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein (iedere woens- dag van 13.30 tot 15.30 en zaterdag 17 november van 10.00 tot 14.00 uur), De Bever in de Van Beverstraat 40 (elke donderdag van 15.00 tot 17.00 uur), de Fatima- Willibrordusschool aan de Numansdorpsestraat (iedere woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur) en bij de rijwielhandelaren ,,De Favoriet" (Mgr. Nolens- Iaan 686), ,,Motorhandel Nieuwland" (Wibautplein 49), ,,Rijwielhandel Hoppstein" (Dam 16), ..Rijwielhandel Schrau- wers" (Broersveld 165) en „Tweewielerpaleis Van Rietschoten" (Prof. Kamerlingh Onneslaan 82). SCHIEDAM - De stich- ting Lentefeest organi- seert iedere donderdag- morgen van 10 tot 12 uur vloeibaar borduren voor dames en heren. Er wordt geschilderd met balpentubes op textiel, glas, tegels, hout of porcelein. Elke donderdag is er verder een bingo die van 20 tot 22.30 uur duurt. Tenslotte vindt vrijdag a.s. weer een (overdekte) mini- en rommelmarkt plaats die om 10 uur begint. De opbrengst van de activiteiten is bestemd voor het werk dat Lente feest voor gehandicapten verricht. Adres: Broers- vest 101. SCHIEDAM - Bij de Filmclub Schiedam staat vrijdag 2 november de film "Tootsie", met Dus- tin Hoffman in de hoofd- rol, op de spoelen. De als zeer lastig bekend staande acteur Michael Dorsey is al jaren werk- loos. Een en ander brengt uem op het idee als vrouw verklecd te solli- citeren naar een rol in een televisie-serie. Ilij wordt aangenomen en de supersentimentele serie oogst een waanzin- nig succes. Intussen moet Michael zien zijn ware identiteit verborgen te houden. De voorstelling begint om half tien. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf half negen open. Donateurs be talon f.3.50 toegang. Om dauateur te worden betaalt men (in- clusief de toegang tot de eerste film) f.5.-. De vogeltentoonstelling trok veel publiek. SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein is iedere maandagmorgen, van 9.30 tot 10.30 uur, trimmen voor vrouwen. De deelname kosten bedragen f.2,50 per keer. Wie nadere informatie wenst kan deze verkrij- gen via telefoonnummer 702207. *Vooraf moest eerst een vreugdevuur worden geblust. nog maar nauweljjks wa- ren de klappen van het heiblok verstomd of daar begonnen alle sirenes te loeien en zwaailichten te knipperen. Tijdens zijn in wijkcen trum Nieuwland gehou- den toespraak wees de heer Scheeres er op dat het op deze dag op de kop af tien jaar geleden was dat de brandweer, van de oude kazerne aan de Singel, naar de nieuwe aan de Breed straat verhuisde. ,,De eerste fase was toen gerealiseerd en tussen dat moment en nu is er her- SCHIEDAM - Circa 24 Schiedamse kinderen zijn afgelopen zaterdag- middag met hun huis- dieren naar Clubhuis Zuid gekomen voor de aldaar plaatsvindende huisdierenkeuring. De dieren waarmee de keurmeesters van de Hoogvlietse Klein- dierensportvereniging werden geconfronteerd waren honden, katten en konijnen (in allerlei soorten en maten) en een cavia. Als gebruikelijk werd bij de keuring zowel gelet op de wijze waarop de kinderen met hun dier omgingen als op de staat waarin het beest verkeerde. Het gebeuren trok enorm veel belangstel lenden, hetgeen ver- moedelijk ook te danken was aan de tege- Hjk gehouden vogel tentoonstelling. Hierop waren onder meer dwergkwartels en diver se soorten parkieten en kanaries te zien. In totaal werden 24 dieren ter keuring aang-boden *Het Schiedams Nieuwsblad zal de komende weken aandachl schenken aan de 3-kIeur actie. SCHIEDAM - Het win- kelend publiek op de Hoogstraat kan vanaf donderdag 1 november deelnemen aan een unieke wedstrijd: de 3- kleur actie, die het Schiedams Nieuwsblad in samenwerking met de winkeliersvereniging Hoogstraat Schiedam organiseert. Vanaf deze datum ont- vangt de consument bij de deelnemende winke- liers, herkenbaar aan een etalageposter, bij aankoop van f.2,50 een sticker en vervolgens bij elke tien gulden die men meer besteedt wederom een sticker. Deze stickers moet de klant op een kaart plak- ken waarmee men door goed combineren een kans kan maken op een: van de geldprijzen. In het kleurrijke hart van deze krant leest u meer over de 3-kleur- actie. riilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllr

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1