'Gm manr rustiq slapen' in theater De Teerstoof OS Griepvaccinatie Show van winter- en sportmode Theater- cafe Rommel- en curiosamarkt Spieringshoek SchiedamsNieuwsblad Programma van Dorine van der Klei Dam- simultaan 'Kosten op het sterfhuis' Open podium 1.50 Opbrengst voor project in Bolivia ^HENKE^* Weekaanbieding Poppenspel Schitterende plastic auto DE GESCHENKENK0N1NG APPELSLAGROOM VINCENT V.D. BOSCH Schiedams NieuwsWad minimimiurn Verdere wensen Hoogstraat 159 Schiedam SCHIEDAM - Dorine ran der Klei staat vrijdag 2 en zaterdag 3 novem- ber op de planken van theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat met „Ga maar rustig slapen". Het programma omvat teksten en muziek uit de oorlogsjaren. Dorine putte daarbij uit allerlei bronnen. Wat kan men zoal ver- wachten? Verzetspoezie, straatliedjes, altematieve versies van onder andere „Lili Marleen", politieke grapjes, de naar Neder- land overgewaaide Engelse en Amerikaanse amusementsmuziek die aan het front gespeeld werd, vertaalde liederen nen beide dagen om 21 00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De toegang bedraagt f.12,50. Houders van een CJP of Pas 65 betalen f.10,-. *Dorine van der Klei. van Noel Coward. Brecht en Tucholsky, muziek uit de concentratiekampen waaronder de ..Wester- bork-serenade" en tevens materiaal uit het NSB- radiocabaret en de Duitse film- en amusements- wereld. De voorstellingen begin- Zaterdagmiddag om half drie kunnen de kleintjes, in De Teerstoof, kijken naar het poppenspel „Vlieg heen". De kaartjes kosten f.3,50. Plaatsbewijzen voor de voorstellingen in theater De Teerstoof kunnen worden gereserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (vrij- dagavond plus zaterdag- middag) via het theater, telefoon 269455. |normaal5.95 O Q( jbijonsnu Het adres voor kadootjes cadeaux SCHIEDAM - De Kruis- vereniging Schiedam stelt belangstellenden ook dit jaar weer in de gelegen- heid zich te laten inenten tegen de griep. De kosten van de vacci- natie bedragen f.12,50 per persoon. Ziekenfonds- verzekerden die een medische indicatie van hun arts hebben gekregen betalen een eigen bijdrage van f. 1,50. Zij dienen zo- wel de indicatie als de ziekenfondskaart mee te brengen. Het vaccineren geschiedt: op vrijdag 2 november, van 17.30 tot 18.30 uur, in het wijkgebouw aan de Westericade. Donder- dag 8 november, van 18.00 tot 19.30 uur, in het wijkgebouw aan de Van Swindensingel. Dins- dag 13 november, van 17.30 tot 20.00 uur, in het dienstencentrum De 4 molens aan de Nieuwe Damlaan en zaterdag 17 november, van 9.00 tot 12.00 uur, in het kruis- gebouw aan het Bach- plein. SCHIEDAM - In het dienstencentrum „De Woudhoek" wordt zon- dag 4 november een dam- simultaan gehouden. Spe- ler is Rob van Eijk, van de damclub Schiedam. Er wordt gedamd van 14.30 tot 17.00 uur. Te- gen-spelers kunnen zich aanmelden vanaf 14.00 uur. Jong en oud zyn welkom. Zowel dammers als toe- schouwers hebben gratis toegang. SCHIEDAM - Villerius- sport heeft, op 24 okto- ber, tijdens een zeer drukbezochte show in Sittons Party House, de nieuwe collectie winter/ sportmode aan het pu- bliek getoond. De presentatie kwam tot stand in samenwerking met Addy's Haarmode en reisbureau Villerius. Voor de pauze omvatte het programma een show van sport- en vrijetijds- kleding. Hierin werden door de negen modellen (zes dames en drie heren) allehande trainings- en joggingpakken voor klein en groot getoond. Van- zelfsprekend ontbraken ook de nodige aanver- wante artikelen zoals tas- sen, zweetbandjes en sportschoenen niet. Het tweede deel van de show was gericht op de ski-mode. De heer Ville rius: "Zoals iedereen heeft kunnen zien be- SCHIEDAM - De thea- tergroep Diskus speelt vrijdag 9 november het stuk „Kosten op het sterfhuis" in het wijkcen- trum De Blauwe Brug. Het programma voert de toeschouwers mee naar een familie waarvan de vader is overleden. Alle kinderen komen naar huis. Toon, die juist nil zijn nieuwe vriendin Bella meebrengt. Henk, die een beetje „achter" is. Of doet hij maar als- of? En Kris, die zich over zijn treurende moeder ontfermt. De voorstelling begint om 20.00 uur. De kaar- ten, welke tevens recht geven op een gratis kopje koffie, kosten f1,-. SCHIEDAM - De Schie- damse Kunststichting houdt zondag 4 novem ber tweemaal een Open Podium in cafe De Qui- bus aan de Lange Haven. Om twee uur 's middags voor en door de kinderen en om negen uur's avonds voor en door de groten. De toegang voor het avondprogramma be draagt f 1,-. schikken wij over een uitgebreide collectie mo- dieuze fen betaalbare, ski- kleding. Ons duurste pak kost namelijk zo'n f.500.-. Bovendien zijn zeker de jacks ook nor- maal zeer goed draag- baar." Teneinde het publiek een boeiend en afwis- selend programma te bieden werd tussen het showen door onder meer een ski-stuntfilm vertoond en trad een break-dance groep op. Tevens werd een drie- tal prijzen (bestaande uit een drie-daagse reis voor twee personen, een com plete ski-uitrusting en een volledige haarbe- handeling) onder de toe schouwers verloot. De show eindigde met de verrassende opkomst van onder andere een Ti- rolertje en een dansen- de ijsbeer. HERFSTTIJD Lekkere tijd. Ontdek het bij Uw banketbakker. is een heerlijk gebakje gemaakt van roomboterdeeg, hollandse appels en verse slagroom. 'n Ware tractatie. 10 Dagen lang van 1.65 voor banketbakkerij Westfrankelandsestraat 93 Tel. 268883 Voor al uw goud en zilver reparaties. SCHIEDAM - In het theatercaf e van de Passage kan men donderdag 1 november, vanaf 21.00 uurluisteren naar muziek van het Patricia Beysens kwartet. De in Rotterdam geboren zangeres brengt een pro gramma waarin zowel ballads als oude en moderne jazz aan bod komen. Zij wordt begeleid door Erik Vermeulen (piano), Maarten Wyler (bas) en Thierry Gutman (drums). De toegang tot het thea tercaf e is gratis. Or li* Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V Prins Hendrikkade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Eillebrecht/P. Bakker/ J Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Holland wekeli|ks tn een to tale oplaag van ruim een miljoen exempiaren Hlertoe behoort Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis m Schiedam, Groenoord en Kethel. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122. Vlaardmgen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. DUO'S (RUBR. ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter. RAYONLEIDER: Th J Bravenboer (tel pnve 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN o.H. Adams (tel. pnve 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122 3131 BP Vlaardmgen, Postbus 306. 3130 Ahj Vlaardmgen. CORRESPONDENT Schiedam: R. Koppenhagen (010-266615). Sportcorespondent P. Spek (010-352615). ADMINISTRATIS: Prms Hendrik kade 12-16. postbus 1980. 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMIJN woensdag krant advertenties dmsdag 12.00 uur/redactie 10 00 uur. Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei groep. Bezorgklachten 010-132489 1-1-"84 Teneinde het publiek een dne-aaagse reis voui ue ipucci. inriianpn nameliik allerlei druk bezig met het verza- WATERWEG/NOORD - De in Schiedam gevestig- de scholengemeenschap Spieringshoek (voor gymnasiumatheneum en havo) houdt half novem ber een drie dagen durende fancy fair. Deze maakt deel uit van een groots afscheidsfeest dat wordt georganiseerd voor de met pensioen gaande rector drJ .P.J Uijterwaal. De opbrengst van het festijn gaat naar een door de rector aan- gewezen project in Boli via dat is genaamd .Radio Yungas". Yungas is een in Bolivia liggende streek waar veel indianen wonen. Deze straatarme mensen wor den steeds sterker onder- drukt door de, over een *De eerste spullen voor de fancy-fair zijn al binnen. eigen leger en politie be- schikkende, coca-hande- laren. Een groep broeders augustijnen - tracht in deze toestand verandering te brengen. Een zeer be- langrijk hulpmiddel daar bij is de regionale zender Radio Yungas. Via deze, in Chulumani staande, zender verstrek- ken de augustijnen de indianen namelijk allerlei informatie over landbouw en organisatie, gezond- heidszorg, katechese enzovoorts. De program- ma's worden gebracht in de eigen aymara-taal. Naast hetgeen reeds werd gerealiseerd, is echter dringend behoefte aan een communicatie- systeem in omgekeerde richting. Tevens wil men binnen verschillende indianengemeenschappen cooperaties (voor het verbouwen van koffie en citrusvruchten) oprichten en dient er een goede watervoorziening te wor den aangelegd. Teneinde zoveel mogelijk geld voor dit project in te zamelen zijn de lecrlingen van Spieringshoek reeds druk bezig met het verza- melen van spullen voor de rommel- en curiosa markt. Een ieder die spulletjes, zoals allerhande prulle- tjes, tweedehands boeken en tijdschriften, speel* goed, fietsen, meubelen, vogelkooien, oude gram- mofoonplaten en derge- lijke, voor de rommel- markt heeft kan deze op werkdagen, tussen 8.00 en 15.00 uur, op school afgeven. De hoofdingang is gelegen aan de Van der Brugghenlaan 2-4-6. Grote hoeveelheden en/ of voorwerpen die men niet zelf kan brengen kunnen worden afge- haaldAfspraken hiervoor kunnen worden gemaakt via de administrate van Spieringshoek, telefoon 010-706422. drukt door de over een augustijnen - tracht in by is de regionaie zenuer m... -b-mi inmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiihuiiiiiuiiu

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3