Kaartverkoop loopt uitstekend Mannenkoor Orpheus pakt Requiem van Verdi aan v Kluis goudsmid leeggehaald LANDMAN 'Subway Riders' Rietzeilers kiezen nieuwe Prins Carnaval Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Werkzaamhedett rond Koninginnebrug Informatiebrochure plan Bagijnhof A.s. zondag Mazda wedstrijd bij Excelsior'20 Openingsbal in zaal Irene WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 01 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG. 3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1. B 9eJAARGANG Bezetting Opname Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Zie adv. elders in dit blad. Schiedams Neuwsblad u j l-Jinr si/ivi T—Ly n c -/ i/nvz-Ziiwi/wi si A£>/?hhfsv/J K 1 iMiMG SCHIEDAM - „Zowel de repetities als de kaart verkoop lopen uitstekend. Daarom ben ik er ook wel haast zeker van dat het een succes gaat wor- den". De heer van der Tuyn, van het Koninklijk Schie- *Sopraan, Szmytka. Elzbieta dams Mannenkoor Orpheus heeft beslist nog geen last van zenuwen. Ongetwijfeld zijn er in- middels heel wat Schie- damse koorleden waarbij dat, nu de dag van de uitvoering van het Requiem van Verdi in zicht komt, wel degelijk het geval is. Het idee om in Schiedam een zo groots muzikaal gebeuren te doen plaats- vinden is afkomstig van Orpheus. Tengevolge daarvan berust de organi- satie van de manifestatie bij dit koor. Van der Tuyn: „Het was echt een gigantische klus. Niet alleen muzikaal ge- zien, want er moet toch heel wat gerepeteerd worden voor zo'n stuk, doch ook op het terrein iedereen moet staan of zitten". *Dirigent, Richard Ram. van de inrichting van de Margriethal. Gelukkig hebben we hier- voor een lid, Ton Kats, die werkelijk niets te veel is. Hij heeft zelfs een plattegrond van de hal gemaakt waarop precies staat aangegeven waar Aan de uitvoering van Verdi's Requiem doen in totaal vier Schiedamse koren mee. Het Toon- kunstkoor, het gem. koor Excelsior, het Schiedams Vrouwenkoor en Or pheus. De solo-partijen worden gezongen door Elzbieta Szmytka (sopraan), Jard van Nes (mezzo-sopraan), David Johnston (tenor) en Wout Oosterkamp (bas). Voor het instrumentale gedeelte is het Gelders Orkest ingehuurd. Het geheel staat onder leiding van Orpheus diri- gent Richard Ram. De in 1956 te Den Haag geboren Richard Ram is *Aan de uitvoering gingen diverse gezamenlijke repetities vooraf. sinds 1979 diligent van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus. Daarnaast is hij als vaste *Bas, Wout Oosterkamp. organist verbonden aan het Residentie Orkest en leidt hij nog een aantal koren in Den Haag en Rotterdam. Uitgaande van de weten- schap dat het een 6en- malig gebeuren gaat wor den, wil Orpheus een opname van de uitvoering laten maken. ,,Misschien lukt het daar- voor de Ziekenomroep in te schakelen. Wanneer blijkt dat die het niet zien zitten gaan we een of andere professionele studio benaderen. Aangezien er heel wat koorleden zijn die graaf zo'n opname willen heb ben zal het financiee best haalbaar zijn". De uitvoering van het Requiem van Verdi vindt plaats op woensdag 14 november, in de Margriet hal. Toegangskaarten zijn a f.l 5,- verkrijgbaar bij de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en (indien dan nog voorra- dig) tijdens de avond van de uitvoering aan de zaal. Het Requiem begint om 20.15 uur. SCHIEDAM - Uit de kluis van Gold Recy cling werden afgelo- pen zondagavond sie- raden, gereedschap en geld ontvreemd. Het sterke vermoeden be- staat dat een mede- werker van de zaak er met de spullen van- door is gegaan. Volgens Theo van der Graaf, eigenaar van Gold Recycling, verte- genwoordigen de sie- raden een waarde van circa 180.000 gulden. Van der Graaf ont- dekte de diefstal maandagochtend toen hij op de zaak kwam. ,,Ik dacht eerst aan in- braak", vertelt hij, "maar er waren geen sporen. Ook had de alarmcentrale waarbij ik ben aangesloten geen alarmmelding binnengehad. Wel was er een notitie dat mijn medewerker zondag avond was binnenge- weest. Hij had zich ge- meld en ook weer af- gemeld. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van hem." Mensen die sieraden ter reparatie hebben gebracht bij Gold Re cycling worden ver- zocht dit op te geven bij Van der Graaf of bfj de Schiedamse po- litie. SCHIEDAM - Het voor de Koninginnebrug gele- gen deel van de Hoofd- straat wordt deze maand op deltahoogte ge bracht. Hiertoe zal eerst de be- staande klinkerverhar- ding worden verwijderd. Vervolgens wordt er, respectievelijk, een laag zand, een fundering van hoogovenslakken en een asfaltwegdek aange- bracht. Tel. 266233-262585 Meer auto, minder zorj>en. SCHIEDAM - In de bin- nenstad, tussen de Grote- of St. Janskerk en het Stedelijk Museum, zijn momenteel 154 woning- wetwoningen en 10 wooneenheden voor al- leenstaanden in aan- bouw. De eerste hiervan zullen reeds over enkele weken worden opgele- verd. Teneinde belangstellen- den goed te informeren over de diverse typen en de geschatte huurprijzen van de woningen, heeft de gemeente Schiedam een informatiebrochure vervaardigd. Tevens zijn er vier afzon- derlijke bijlagen gemaakt met de plattegronden van respectievelijk twee, drie. vier- en vijfkamerwonin- gen. De brochures zijn gratis verkrijgbaar bij: bureau Huisvesting in het kan- toorgebouw aan de 's Gravelandseweg 567 (van 8.30 tot 15.30 uur) en de dienst Gemeentelijk Wo- ningbeheer aan de Noordvest 18 (van 8.30 tot 12.00 uur). SCHIEDAM - De Film club Schiedam draait vrij dag 9 november de film „Subway Riders", die zeer goed werd ontvanger op filmfestivals in Berlijr, en Rotterdam. Hoofdpersoon in het ver haal is een waanzinnigc schrjjver, Ant Zindo, dit zich verbeeldt dat hij eer psychopatische saxofoon speler is die bij het metro station mensen ver moordt. De voorstelling begint om half tien 's avonds De zaal, in gebouw Dt Teerstoof aan de Nieuw straat 12, is vanaf hal negen open. Donateurs betalen f.3,5( toegang. Wie nog geei donateur is betaalt f.5,-. *Wie wordt de nieuweprins? SCHIEDAM De car- navalsvereniging De Rietzeilers viert zater- dag 10 november de start van het carnaval '84/'85. Dit gebeurt met een groot openings bal dat als gebruikelijk plaatsvindt in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Aangezien er natuurlijk geen carnaval gevierd kan worden zonder de klanken van een boe- renkapel zijn ook de Rietbouwers weer van de partij. Tussen de op- tredens van de band door zorgt de Riet- draaier voor de nodige muzikale verstrooing. Om elf over elf is dan h6t grote moment aan- gebroken dat de nieuwe Prins aan de aanwezigen wordt voorgesteld. Aan- sluitend volgt de tradi- tionele installatie. Na dit officiate gedeelte gaat het feest, onder aanvoering van de nieuwe prins, verder. Het festijn in Irene be gint om 21.00 uur. De toegang bedraagt f 9,50 Leden van de Rietzei lers hebben op vertoon van hun lidmaatschaps- kaart gratis toegang. *Aanstaande zaterdag barst het carnaval weer los. Ten einde belangstel- lenden zo goed moge- lijk op de hoogte te houden van hun activi- teiten verschijnen De Rietzeilers, met ingang van vandaag, weer regel- matig met een informa- tie-pagina in onze krant.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1