Actie van uitkeringsgerechtigden Honki Ponkers vierden tien jarig bestaan 'Wii verlanqen dat die folders verdwiinen/ De Echte Minima in societeit Q.T. Dimitri van Toren in De Teerstoof WWV-uitkering Schiedams Nieuwsblad 0 Instituut Burgerraadslieden WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 45-505 Schiedamseweg 67, 3134 BC Vlaardingen Telefoon 010-34 44 59 Nader gesprek Salsa-muziek van Mayafra *De Honki Ponkers lieten het zich goed smaken. SCHIEDAM - Het aan de Schiedamseweg geves- tigde kinderdagverblijf Honki Ponk heeft donder- dag 1 november het tien jarig bestaan gevierd. Dit gebeurde onder meer met een feestelijke maal- tijd voor zowel de kinde- ren als hun ouders en ver- zorgers. Na afloop van het gezamenlijke eetfes- tijn trokken de Honki Ponkers met een RET- bus naar het Passage Theater, alwaar Ome Willem en Teuntje een speciale jubileum-voor- stelling gaven. In het kinderdagverblijf Honki Ponk verblijven gemiddeld zo'n 45 kinde- ren per dag. Deze varie- eren in leeftijd van circa anderhalf tot dertienjaar. Verreweg de meeste zijn afkomstig uit de wijk Groenoord. Aangezien de leiding van Honki Ponk van mening is dat kinderen zich elk op hun eigen wijze moe- ten kunnen ontplooien, wordt er niet met leef- tijdsgroepen gewerkt. Kleintjes en groten spe- len dus genoeglijk met en door elkaar. Evenals dat voor alle overige kinderdagver- blijven geldt, dienen ouders die hun spruiten bij Honki Ponk willen onderbrengen rekening te houden met een wacht- lijst. In verband hiermee raadt men iedereen aan bijtijds tot inschrijven over te gaan. steld, dat zjj kostwinner zijn. Dat wordt dan op dezelfde manier bere- kend als nu het geval is bij gehuwde vrouwen. Omdat een gehuwde man meestal meer ver- dient dan zijn echtgeno- te, zullen de meeste mannen wel als kost- winner kunnen worden beschouwd. Dit is overigens slechts een overgangsmaatregel. De regering wil namelijk per 1 juli 1985 de WW en WWV samen- voegen tot een werk- loosheidwet. Daarin wordt voor wat betreft het recht op een werk- loosheidsuitkering geen onderscheid meer ge- maakt tussen kostwin- ners en niet-kostwin- ners. Wel wordt onder scheid gemaakt tussen mensen van verschillen- de leeftijden hoe ouder men is, hoe lan- ger men recht heeft op een uitkering. Wanneer precies bekend is hoe de nieuwe werk- loosheidswet eruit gaat zien, zullen we daar ze- ker op terugkomen. Heeft u naar aanleding van dit artikel vragen of opmerkingen, dan kunt u ons dagelijks van 9.00-17.00 uur bellen of op de spreekuren langskomen. De spreekuren zijn dins- dag t/m vrijdag 9.00 - 12.00 uur en donderdag 17.00 - 19.00 uur. Een afspraak maken is niet nodig. SCHIEDAM Teneinde te bereiken dat de Ge- meentelijke Sociale Dienst stopt met het uit- geven van de folder „Goed eten voor weinig geld", hebben uitkerings- gerechtigde Schiedam- mers vrijdag 2 november actie gevoerd. Zij deden dit door een berg vuil neer te storten voor de toegangsdeuren van het gebouw's Grave- land, waarinde sociale dienst gehuisvest is. De gewraakte folder, die is samengesteld door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding en het Natio- naal Instituut Budget- voorlichting (Nibud), be- vat tachtig voorbeelden van maaltijden die te be- reiden zouden zijn voor f.2,50 per persoon. De actievoerders noemen dit echter „Bedrieglijke nonens" en eisen een goede uitkering waar- van men normaal kan leven. Een der uitkeringsgerech tigden. „Stel dat je wat er in die folder staat echt klaar kan maken van f.2,50 per persoon, dan blijft het nog valse voor- lichting. De hoeveelhe- den waarvan men uitgaat zijn namelijk zo gering dat het net niet genoeg is om dood te gaan". „Opgroeiende kinderen", valt een ander bij., „heb- ben er sowieso al niet ge noeg aan". „Volgens mij", klinkt uit een andere hoek, „weten ze dat maar al te goed en denken ze gewoon: zo worden er als de griep uitbreekt vanzelf een aantal opgeruimd". Hoewel de hoogte van de uitkeringen bepaald wordt in Den Haag zijn de uitkeringsgerechtigden van mening dat ook de gemeente voldoende mo- gelijkheden heeft om iets aan hun benarde positie te doen. Actieleider Henk Ver- kerk: „Om te beginnen kan de gemeente regelin- gen treffen voor het kwijtschelden van bepaal- de beiastingen. Verder vinden wij dat het eens tijd wordt dat de heren bestuurders voor ons naar Den' Haag gaan. Wij zijn immers al diverse malen geweest, dus nu is ,JVog even en er wordt gezegd dat we tussen het huisvuil ook best nog wat eet- baars kunnen vinden de beurt aan de wethou- ders, want uitgindelijk zijn dat toch onze verte- genwoordigers". In hoeverre de actie re- sultaat zal opleveren moet men nog even af- wachten. Wel is tijdens een gesprek met de socia le dienst overeen geko- men dat de Nibud-folder, waarvan er toevallig niet meer voorradig waren, voorlopig niet zal worden verspreid. Op welke wijze verder ge- handeld gaat worden zal afhangen van het verloop van het gesprek dat de uitkeringsgerech tigden op 13 november zullen hebben met wethouder Posthoorn. SCHIEDAM - Dimitri van Toren brengt vrijdag 9 en zaterdag 10 novem ber zijn programma „En soms waait er zoiets als vrede door mijn hart" in De Teerstoof. De zanger is een mens die in zijn teksten allerlei dingen verwerkt die hem bezighouden. Van zijn liederen zijn inmiddels zestien elpees gemaakt. De voorstellingen begin nen om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De toegang be- draagt f. 10,-. Houders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f.7,50. Kinderen van circa 4 tot 10 jaar kunnen zaterdag- middag om half drie in De Teerstoof kijken en luisteren naar het pro gramma „Carree" van Clown Woudi, De zaal is vanaf twee uur SCHIEDAM - In het theatercafe van de Pas sage kan men donder dag 8 november, vanaf 21.00 uur, luisteren naar de salsagroep Mayafra. De toegang is gratis. SCHIEDAM In socie teit Q.T., in gebouw De Teerstoof aan de Nieuw- straat 12, treedt zaterdag 10 november de Leidse formatie ,,De Echte Minima" op. zang), Wilco Maas (drums en zang) en Dirk Boutkan (bas en zang) speelt niet alledaagse, sobere new wave. De, voornamelijk Engelse, teksten zijn uiterst venijnig. De groep bestaande uit: Hans van Oudenaarden (gitaar en zang), Hans Berben (synthesizer en Het optreden begint om 22.30 uur. Niet leden betalen f.5,- toegang. open. De kaartjes kosten f.3,50. Plaatsbewijzen voor de programma's in De Teer stoof kunnen worden ge- reserveerd via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en, vrijdagavond plus zaterdag, via het theater, telefoon 269455. Bij het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam kan eike inwoner van Schiedam terecht, die vragen of problemen heeft op sociaal-juri- disch terrein. De beide raadsvrouwen geven informatie en advies over o.a. werk en werk- loosheid, arbeidsonge- schiktheid, kinderbij- slag, echtscheiding, huisvesting en huurprij- zen, studiefinanciering, konsumentenzaken, be- lasting, schuldsanering. De geboden hulp is gra tis. In dit blad zullen wjj regelmatig aandacht be- steden aan vragen, die veel aan ons worden gesteld. Ook verande- ringen in regelingen en wetten zullen daarbjj aan de orde komen. In ons vorig artikel hebben we het gehad over de WW. Deze keer bespreken we de WWV en de regeringsvoorstel- len tot samenvoeging van WW en WWV. Wie recht heeft op WW kan maximaal 6 maan- den een uitkering ont- vangen, die 80 pet. van het laatstverdiende loon bedraagt. Iemand die na die 6 maanden nog werkloos is, kan vervol- gens een beroep doen op de WWV. Een WWV- uitkering bedraagt 75 pet. van het laatstver diende loon en wordt gedurende een maxima- le termijn van 2 jaar uit- betaald. Jongeren onder de 23 jaar ontvangen maximaal 1 jaar een WWV-uitkering. Een WWV-uitkering wordt slechts toege- kend aan mensen, die in het jaar, voorafgaand aan hun werkloosheid, op tenminste 130dagen hebben gewerkt. Jongeren onder de 23 jaar moeten aan een extra voorwaarde vol- doen. Zij moeten in de drie jaar voordat ze werkoos werden ten minste 130 weken in dienstbetrekking zijn geweest. Voor gehuwde vrouwen geldt, dat ze alleen recht hebben op WW als ze kostwinner zijn. Wanneer is een gehuw de vrouw kostwinster? Om dat te bepalen wordt er door de So ciale Dienst gekeken naar de verhouding tussen haar salaris en dat van haar man. Naar- mate haar echtgenoot meer salaris ontvangt, moet zij een groter ge- deelte daarvan verdie- nen om als kostwinster te worden aangemerkt. Waarschijnlijk al met in- gang van 23 december- 1984 zal ook aan ge huwde mannen voor het recht op WWV de voorwaarde worden ge- *Dimitri van Toren.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5