Geopend door burgemeester Scheeres Alternatief eten in Zuid Informatiedag trok veel bezoekers Fototentoonstelling van de 'muur' Schiedams Nieuwsblad $j| Introductie cursus T™1.75 Martinit stoat voor beslissende wedstrijd Folder voor kleinbedrijf 0 WEEKAANBIEDING Horloge batterij Bedstee WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 45-506 SCHIEDAM - Een groep- je mensen in Schiedam- Zuid is van plan een alternatief eethuisje te starten. Hier zouden niet te dure en gezonde maaltijden bereid gaan worden. Of het plan ge- realiseerd kan worden hangt af van het aantal belangstellenden. Een der initiatiefneem- sters Annabel Engles: „Onze gedachten gaan uit naar een vegetarisch eethuisje waar men voor circa f.5,- een warme maaltijd kan krijgen. In principe is het mogelijk zoiets op te zetten als werklozen project. We zullen daarvoor echter wel een vaste groep werk lozen moeten vinden, die bereid is zich voor min- stens een jaar, met be- houd van uitkering, in te zetten. In afwachting hiervan willen we vast eetgroe- pen oprichten. De deel- nemers maken dan bij toerbeurt een maaltijd voor de hele groep klaar. Het voordeel is dat je op die manier minder vaak hoeft te koken. Boven- dien is het gezamenlijk eten, zeker voor alleen- staanden, erg gezellig. Tevens zou het mogelijk zijn eikaar tijdens het koken te leren hoe be- oaalde aparte gerechten klaargemaakt moeten worden". Een ieder die nadere in- lichtingen over het plan wens of eraan wil mee- werken kan zich in ver- binding stellen met Annabel Engles, telefoon 732294 of 267297. of Armand van Puyvelde, telefoon 730503 of 268630. SCHIEDAM-De strijd in de hoofdklasse van de zaalvoetbalcompetitie komt in een beslissend stadium. In die hoofd klasse komen de drie Schiedamse ploegen Ex- celsior'20, Hermes DVS en Martinit uit. Martinit lijkt een degra- datie bijna niet meer te kunnen ontlopen. Deze ploeg heeft uit de vijf ge- speelde wedstrijden nog geen enkel punt weten te bemachtigen. De beslissende wedstrijd van deze competitie staat voor aanstaande maandag op het programma. Dan ontmoet Martinit het eveneens nog puntloze Xerxes. De wedstrijd wordt gespeeld in de Alexander-hal en begint om 20.30 uur. Excelsior '20 en Hermes DVS ontmoet aanstaande maandag in de Margriet- hal in Schiedam Neptu- nus. De wedstrijd begint om 20.30 uur. Excelsior '20 speelt in dezelfde hal om 22.10 uur tegen Excelsior Maas- sluis. *Burgemeester Scheeres verrichtte de opening. met vier stoelen en ouderwets schudbed met gestikte deken is geheel in stijl. De heer v.d. Lee, van de Vereniging van Vrienden van het Cooperatie- museum: „Juist op het moment dat de restaura- tie van het huisje bijna voltooid was, troffen we louter toevallig in Ensche- de een kamertje aan waarin een bijna com- pleet meubilair uit die tijd stond. Aangezien men bereid was het aan ons af te staan hoefden we toen niet verder meer te zoeken". Het kamertje anno 1920 is elke donderdagmiddag, van half twee tot vijf uur, te bezichtigen. SCHIEDAM - De Schie damse en Rotterdamse afdeling van de Jonge Socialisten starten bin- nenkort een introductie- cursus. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Gerrit Meurs, telefoon 362687 of Cor Huijken, telefoon 267097. SCHIEDAM De door de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek georganiseerde informa- tiedag voor blinden en slechtzienden is een groot succes geworden. „Zowel 's morgens als *s middags waren er voort- durend belangstellenden en dat is, volgens de diverse aanwezige instel- lingen, in andere plaatsen lang niet altijd het geval", liet mevrouw Van Norde van het bibliotheek filiaal SCHIEDAM - De Stich- ting Voorlichting Ener- giebesparing Nederland heeft onlangs een, spe- ciaal voor kleine be- drjjven bestemde, bro chure uitgegeven. Hierin treffen onder- nemers tal van tips aan betreffende de mogeljjk- heden die er zijn om op energiekosten te be- sparen. Tevens staan in de folder namen en adressen ver- meld van instanties die meer gedetailleerde in- formatie kunnen ver- strekken. De brochure, welke is getiteld "Zelf aan de slag" - "Besparing op energiekosten in het klei ne bedrijf een aantrek- kelijke zaak", kan wor den aangevraagd bij: de afdeling Voorlichting van de Openbare Nutsbedrij- ven Schiedam, Postbus 79, 3100 AB Schiedam, telefoon 010-622222 of de SVN, Postbus 503, 7300 AM Apeldoorn, telefoon 055-410141 Nieuwland desgevraagd weten. In de in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein gevestigde bibliotheek kon men (op donderdag 1 november) onder meer zien hoe het, door de Nederlandse Blindenbibliotheek uitge- brachte, gesproken boek tot stand komt. Verder demonstreerde de firma Tieman een televi- sieleesloep en toonde de Stichting Hulpmiddelen- voorziening voor Blinden en Slechtzienden aller- hande speciale hulpmid- delen. Daarnaast waren ook de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slecht zienden, de Ziekenom- roep Schiedam en Groe- neveld Opticiens aan- wezig met informatie- materiaal. Kamertje anno 1920 in Cooperatie Museum *Tijdens de informatiedag kon men kennismaken met talloze hulpmiddelen voor blinden en slechtzienden. elders 7.50 inclusief montage. DEGESCHENKENKONING Het adres voor kadootjes cadeaux zoals: gedroogde appel- tjes, pruimedanten, diverse soorten snoep en klompen in allerlei maten. Naast't Winkeltje zijn er nog een aantal zalen waarin allerlei ouderwetse gebruiksvoorwerpen, wandversieringen, schil- derijen, oude foto's, boeken en notulen van vergaderingen enzovoorts te bezichtigen zijn. Dit reeds bestaande deel is nu dus uitgebreid met een huisje uit de jaren '20. In het woninkje treft men onder meer een geheel gerestaureerde bedstee en tonnen-wc aan. Ook het meubilair bestaande uit een pot- kachel, dressoir, tafel ROTTERDAM - In het centrum voor Beeldende Kunst aan de Nieuwe Binnenweg 75 is tot en met 17 november een foto-project te zien van Piet Rook, Donald van Dansik, Jan de Graaf en Wim Nijenhuis met als titel de „Muur". Het project dat de Ber- lijnse muur als onder- werp heeft wordt in de vorm van een expositie samen met de uitgave van een boek gepresenteerd. Dit boek is ten dele cata- logus, doordat het een se- lectie van het te expose- ren fotomateriaal toont. De tentoonstelling omvat 40 zwart-wit foto's van de muur die Oost- en West-Berlijn scheidt. De fotografie belicht de muur vanuit een andere hoek dan van waaruit hij meestal gezien wordt, namelijk de constructie, de lengte, hoogte, de dik- te van de materialen en de doorgangen. Het cen trum voor Beeldende Kunsten is geopend van maandag tot en met vrij- dag van 9.00 tot 17.00 uur, op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. ^SCHE NKE^* Hoogstraat 159 Schiedam SCHIEDAM - Het Cooperatie Museum aan de Kethelstraat 12 is uit gebreid met een kamertje uit grootmoeders tijd. De officiele opening van dit nieuwe stukje historie geschiedde zaterdag 3 november door burge meester Scheeres. Onder de genodigden bevond zich onder meer het echtpaar De Ruiter, dat tot 1978 in het thans tot- museum uitgeroepen huisje woonde. Het Nationaal Cooperatie Museum werd in 1977 opgericht ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Coop Nieuwe Waterweg te Schiedam. Het omvat een geheel in oude stijl uitgevoerd win keltje waarin allerlei pro- ducten uit de 'goede' oude tijd te koop zijn *De nieuwe aanwinst van het Cooperatie Museum, een kamertje anno 1920.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7