Sportraad eist garantie Chita en Marjolein naar wereldkampioenschappen Vacaturebank voor de sport Sectie 'Fokdieren en pluimvee' kampt met huisvestingsproblemen Schiedams Nieuwsblad $j| Sponsor voor juniorenteam VRSR in 1985 VZC-jeugd blinkt uit Sportraad in jaarverslag: SPORT Initiatief Zuid-Holland Herman Peters onderscheiden Geen winterstop voor voetballers WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 45-507 levensbelang Zoeken Verzoek 'Nieuwe atletiekbaan Fortuna is noodzaak' VLAARDINGEN - De Vlaardingse Raad van Sport en Recreatie heeft afgelopen maandagavond een motie aangenomen waarin de gemeenteraad wordt gevraagd tijdens de behandeling van de be- groting 1985 op 14,15 en 16 november a.s. aan de Vlaardingse atletiekver- eniging Fortuna de garan tie te geven dat het inves- teringsbedrag voor de realisering van een nieuwe atletiekbaan daadwerkelijk beschik- baar wordt gesteld in 1987 of zo mogelijk eer- der. Aanleiding voor het in- dienen van deze motie was het feit, dat de atle- tiekvereniging onlangs van burgemeester en wet- houders in een schrijven geen garantie kreeg, dat de realisering van de nieuwe atletiekbaan dichterbij is gekomen. Een nieuwe atletiekbaan is voor Fortuna van le vensbelang. De behande- *De atletiekbaan van Fortuna, die nodig vernieuwd moet worden. ling van de begroting 1985 in de VRSR leverde nogal wat discussie op over het functioneren van deze raad. Jan Barendregt, voorzit- ter van de serie voetbal constateerde dat de sportraadsleden geen en- kele invloed konden uit- oefenen op die begroting; ,,Nadat bjjna alle be- voegdheden van de VRSR zyn ontnomen, heeft deze sportraad niets meer te zeggen ze- ker niet bij het opstellen van een begroting", aldus Barendregt, die al eerder in de sectie voetbal con stateerde, dat er sprake is van een bepaalde mat- heid bij de sportraadsle den nu de gemeente- raadsleden geen deel meer uitmaken van de sportraad. Voorzitter van de sport raad Floor Quast kon zich de machteloosheid van de sportraadsleden best voorstellen: „De po- litiek wordt node gemist in deze sportraad, mis- schien kan de politiek met de eerder aangeno men motie weer duidelijk bij de problemen van sportverenigingen betrok- ken worden", was zijn re- actie. Het A-junioren-team van RKWIK, gestoken in nieuwe trainingspakken, aangebo- den door sponsor Maarten de Bloois. VLAARDINGEN Niet alleen het eerste team van de voetbalvereniging RKWIK mag zich verheugen in de belangstelling van een sponsor. Ook het hoogste junio renteam heeft steun van een sponsor gekregen. Afgelopen zaterdag, voor de competitiewedstrijd tegen RFC, ontving het eerste A-juniorenteam van nieuwe sponsor Maarten de Bloois trainingspakken. WATERWEG-NOORD - De Nederlandse judo- ploeg vertrekt morgen naar Wenen om deel te nemen aan de wereld kampioenschappen judo voor dames. Onder de deelnemers be- vinden zich twee Vlaar dingse judoka's die in de Stadthalle in Wenen gaan strijden om de hoogste WATERWEG NOORD - In de provincie Zuid- Holland komt een vaca turebank voor het be- roepssportkader en sport- vrijwilliger. Het initiatief komt van de Provinciale Sportraad Zuid-Holland, die zich hierbij ten doel stelt om, zonder winst- oogmerk, vakkundig ka- der en sportverenigingen met elkaar in contact te brengen. Gebleken is namelijk dat veel sportverenigingen kampen met een tekort aan beroeps- en vrijwil- ligerskader. De Provincia le Sportraad tracht in Zuid-Holland in deze be- hoefte te voorzien door onder meer te bemidde- len tussen sportkader en sportvereniging. Elke sportvereniging kan gratis VLAARDINGEN - Herman Peters, be- stuurslid van de voet balvereniging Fortuna, kreeg vorige week de gouden KNVB-insigne. Deze onderscheiding ontving hij voor zijn vele werk gedurende een reeks van jaren. Herman Peters was bij Fortuna junior- en wedstrijdsecretaris. Nog steeds is hij actief in het dagelijks bestuur van Fortuna. WATERWEG NOORD Dit jaar krijgen de voetballers rond Kerst en Nieuwjaar geen rust. De KNVB heeft geen winterstop inge- last. De voetballers moeten er op rekenen dat de weekeinden van 22/23 december, 5/6 januari en 12/13 januari ge- bruikt worden om achterstallige compe- titie en/of bekerwed- strjjden af te werken. Voor het weekeinde van 29/30 december zijn geen wedstrijden vastgesteld. Aan verzoekeit van verenigingen om uit- stel van voor deze drie weekeinden vastge- stelde wedstrijden zal door de KNVB geen gehoor worden gege- ven. van deze bemiddeling ge- bruik maken. Wanneer een sportvereni ging een andere trainer wil aantrekken staat het bestuur veelal voor de moeilijke taak een opvol- ger te vinden. Vaak wordt eerst in de eigen vereniging gekeken naar een geschikt persoon of men plaatst een adver- tentie. Nu kan de vacature aan- gemeld worden bij de va caturebank en wordt er geholpen bij het zoeken en vinden van iemand met de juiste kwaliteiten. De sportraad kan tevens informatie verstrekken over arbeidsovereenkom- sten, nieuwe ontwikke- lingen, bijscholing enz. In sommige gevallen kan de sportraad ook een ad- viserende en bemidde- lende rol spelen bij me- ningsverschillen en con- tractverlenging. VLAARDINGEN - Het algemeen bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie komt in 1985 weer vier keer bijeen. De eerste vergadering is op 28 januari en vervol- gens op 13 mei, 23 Sep tember en 4 november. Voorafgaande aan deze vergaderingen is er een spreekhalfuur. eer. Chita Gross en Mar jolein van Unen acteren daar op wereldniveau. Chita komt uit de klasse tot 56 kg en Marjolein in de klasse boven de 72 kg. Met spanning wordt er in Vlaardingen uitgekenen naar de resultaten. Chita Gross verbaasde iedereen door tijdens de Open Ne derlandse kampioen- schappen begin Septem ber vele prominente ju doka's achter zich te la- ten en de titel te grjjpen. In de finale versloeg de Hoogendijk-pupil de Europees kampioene Diane Bell. Gezien deze presentatie mag Chita Gross tot 6en van de favorieten gere- kend worden die in We nen voor een medaille in aanmerking komen. Chita Gross mag tot een van de kandidaten gerekend worden voor een medaille op Wereldkampioenschap pen judo in Wenen. tijd van 4 min. 41,5 sec. Op de 100 meter school- slag streden de twee zwemsters Sonja Stein en Anja van Hofwegen om de gouden en zilveren medialle. De race werd gewonnen door Sonja Stein. Marco van Driel, won na een spannende strijd met zijn clubgenoot Danny van Hees de 100 meter vrije slag in de tijd van 1 min. 16,9 sec. Danny van Hees noteerde een tijd van 1 min. 16,9 sec. VLAARDINGEN - De jeugd van de zwemver- eniging VZC deed het vorige week bij de ver- werking van de nationale competitie erg goed. Steeds meer zwemtalent manifesteert zich bij de Vlaardingse vereniging. Op de wedstrijden, in Leiden gehouden, wer- den vele persoonlijke records gebroken. Leon IJzerloo behaalde op de 400 meter vrije slag een bronzen medaille in de VLAARDINGEN - De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie spreekt in het jaarverslag over 1983 haar bezorgd- heid uit over de huisves- ting van de verenigingen die vertegenwoordigd zijn in de sectie .Fokdie ren en pluimvee". Voor de instelling van deze sectie was er binnen de VRSR van deze vorm van recreatie weinig b- kend. Het jaarverslag stelt: „Met nadruk wordt de VRSR thans geconfron- teerd met de problemen waarmee deze verenigin gen kampen op het ge- bied van de huisvesting van dieren. Met name die huisvesting is voor veel verenigingen een groot probleem, omdat door de bouw van nieuwe wijken de regels en voorwaarden ten aanzien van de bouw en het hebben van dui- venhokken en volieres worden verscherpt en in veel gevallen zelfs een verbod inhouden". Door verhuizingen van de leden vanuit de oude wijken naar de nieuw- bouw, kan de levensvatb- baarheid van deze vereni gingen op het spel komen te staan. Een verzoek aan het ge- meentebestuur van de ge- zamenlijke fokdieren- en pluimveeverenigingen om de aanvragen voor plaat- sing van dierendagverblij- ven soepel te benaderen, Is niet ingewilligd. Wei is toegezegd door het gemeentebestuur dat bij de wijziging van bestem- mingsplannen aan de plaatsing van bijgebou- wen, schuren, duivenhok- ken en volieres aandacht zal worden besteed. De VRSR constateert verder, dat de huisvesting van de afdeling Vlaardin gen van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb- bers „Icarus" op de zol- der van een boerderij aan de Surinamesingel bij- zonder slecht is. Ook de huisvesting van een aantal duivensport- verenigingen is niet op- timaal. De aandacht is hierbij gericht op school- gebouwen, die niet meer voor onderwijsdoelein- den gebruikt worden. Het bestuur van „Icarus" heeft het gemeentebe stuur om medewerking gevraagd, twee of drie lo- kalen, al dan niet in sa- menwerking met andere verenigingen, te mogen gebruiken voor de vereni- gingsactiviteiten.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 9