Het wachten duurt wel erg lang Nieuw onderkomen voor dagverblijf 'Woutershof' Van Haarenlaan afgesloten W Pi-ins Carnaval Christiaan I Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad BLIJD0RP DIEREN-BING0 Hij komt, hij komt.... 3KLEUR AKTIE NIEUWS pS^o, 'Gun je nou zelf ook eens wat' KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG Meer Mogelijkheden Hi WIJ GAAN DOOR Bepaal zelf uw eigen tS LU Dieren Bingo nummercombinatie en win 50.000 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 Schiedams Nieuwsblad B SCHIEDAM - Het thans aan de Joppelaan te Ke- thel gevestigde dagver blijf voor geestelijk ge- handicapte volwassenen „De Woutershof" hoopt over circa een jaar ver- huisd te zijn naar een nieuw onderkomen. Of het op een terrein aan de Meesterstraat te bou- wen complex inderdaad op tijd gereed is, zal on- der meer afhangen van het tijdstip waarop het ministerie van W.V.C. het groene licht geeft. In de Woutershof, van de Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicap- ten West Zuid-Holland verblijven momenteel zo'n dertig pupillen per dag. „Voor het onderkomen hier aan de Joppelaan is dat het maximum aant- tal", vertelt hoofdleidster Annemiek Bakker. „Ze- ker aangezien dit een oud gebouw is met beperkte In de Woutershof, van de Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicap- ten West Zuid-Holland verblijven momenteel zo'n dertig pupillen per dag. „Voor het onderkomen hier aan de Joppelaan is dat het maximum aan- tal", vertelt hoofdleidster Annemiek Bakker. „Ze- ker aangezien dit een oud gebouw is met beperkte middelen. Het was dan ook de bedoeling geweest dat we hier zo'n twee jaar zouden verblijven, om dan naar een nieuw gebouw te verhuizen, maar dat zijn er dus in- middels vijf geworden". Dat het zo lang is gaan duren voor de nieuw- bouw er komt heeft met tal van factoren te ma- ken. Annemiek Bakker: „Om te beginnen hadden we ons oog laten vallen op een stuk grond aan de Koekoekslaan. Dat werd echter afgewezen omdat er een woonwagenkamp moest komen. Vervolgens werden ons diverse oude schoolge- bouwen aangeboden. Aangezien het verbou- wen daarvan net zo duur kwam als nieuwbouw ging ook dat niet door. Inmiddels had het rijk een bouwstop afgekon- digd hetgeen er toe leid- de dat ons plan voor nieuwbouw nader bezien moest worden. Het resul- taat hiervan was dat de bouwprijs te hoog werd bevonden. Het resultaat hiervan was dat de bouw prijs te hoog werd be vonden. Om te bezui- nigen is toen bekeken welke dingen wellicht zouden kunnen vervallen, met als eindresultaat het huidige bouwplan aan de Meesterstraat". Het nieuw te bouwen dagverblijf krijgt twee verdiepingen. Hierin ko men onder meer zes groepsruimten (voor acht mm. pupillen), een centrale keuken, wasserij, handen- arbeidlokaal, ontmoe- tingsruimte, motoriek- lokaal en kamers waarin logopedie en fysiothera- pie gegeven kan worden. Tevens worden er een aangepast toilet, douche en lift voor dubbelgehan- dicapten gei'nstalleerd Annemiek Bakker: ,,Een en ander betekent dat we straks veel meer moge lijkheden in huis krijgen. Momenteel moeten we bijvoorbeeld naar ,,De Ooievaars" om te sporten en hoe prettig het daar ook is, het kost je iedere keer wel veel tijd. Bovendien moet je je daar beperken tot een be- paald aantal uren, het geen leidt tot een gering aanbod in takken van sport en spel. In de nieuwbouw kunnen we daarentegen iedere keer iets anders bieden als badminton, judo enzo- voorts. Wat het handenarbeidlo- kaal betreft. Momenteel is dat zo klein dat we de materialen en gereed- schappen er niet kwijt kunnen. Die staan dus in een andere ruimte, waarin tevens de video staat. Het gevolg daarvan is dat de kijkers voortdu- rend gestoord worden door in en uit lopende pupillen die iets nodig hebben voor handenar- beid. SCHIEDAM - Het tus- sen Plein 40-45 en Park- weg gelegen deel van de Burgemeester Van Haa renlaan is van zaterdag 17 november om 20.00 uur tot uiterlijk maandag 19 november, 06.00 uur afgesloten. Het verkeer komende van de Horvathweg en de af rit van de rijksweg bij de 's Gravenlandseweg wordt omgeleid via 's Gravelandseweg, Hon- nerlage Gretelaan en Park- weg. Komende vanaf het Nieuwlandplein geldt de- zelfde route, in omge- keerde richting. De om- leidingen worden met oranje borden aangege- ven. Automobilisten die uit Rotterdam komen en naar Schiedam-Noord en Vlaardingen moeten wordt aangeraden de rijksweg A20 te nemen. De afsluiting is noodza- kelijk in verband met het leggen van tramrails van de ene naar de andere zijde van de Van Haaren laan. (advertentie) Na alle narigheid van de laalste weken zoals water- schade en diefstal hebben wij veel opbeurende be- richten mogen ontvangen van mensen die loch niet het vertrouwen in ons ver- loren hebben. Hetgeen wij ten zeerste waarderen. Wij zullen ons best doen alle gedupeerde mensen via verzekering of eigen mid delen genoegdoening te geven. Voor het ongemak en alle gevolgen van dien bieden wij u oprecht onze welgemeende excuses aan. Onder de huidige om- standigheden repareren wij weer goud en zilver en zijn wij weer volledig tot uw dienst. Zie ook adver tentie elders in dit blad. Goudsmit-atelier GOLD RECYCLING SCHIEDAM Passage 6, tel. 26.59.33 Diaa. Zie de advertentie elders in deze krant SCHIEDAM - De car- navalsvereniging De Rietzeilers heeft zater- dagavond in zaal Irene het startsein gegeven voor de carnavalsviering 1984/85. Tijdens dit openingsbal Prins Christiaan I werd als gebruikelijk de nieuwe prins aan het publiek voorgesteld. Terwijl de carnavalvier- ders in spanning wacht- ten op het moment dat de prins zou verschijnen werd er een hemelbed de zaal binnengereden. In dit bed.zo bleek even later, bevond zich de nieuwe prins Christiaan I (ofwel Chris Coppens) Nadat hij zich had ont- daan van zijn nacht- hemd en slaapmuts werd de wakkere prins op gepaste wijze gein- stalleerd Behangen met de ver- sierselen der Rietzeilers riep hij de aanwezigen vervolgens op het Car- navalslied '84/'85, dat is gebaseerd op het motto ..Gun je nou ook Daar was hij, Chris Coppens ofwel eens wat", in te zetten. Als gewoonlijk werden tijdens de eerste carna valsviering van het sei- zoen giften overhandigd aan instellingen die zich inzetten voor zieken en gehandicapten. Deze maal waren dit: de zieken Omroep Schiedam, de Stichting Lentefeest, de Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" en diverse afdelingen van de Zon- nebloem. SCHIEDAM Nog maar drie nachtjes slapen en dan is het grote moment aangebroken dat Sint Nicolaas voet zet op Schiedamse bodem. Vanzelfsprekend gaat dit weer gepaard met de nodige festiviteiten. Verdere informatie hierover treft men elders in onze krant aan. Kijk in het hart van deze krant. Jongens en meisjes Sinterklaas komt zaterdag aan. In deze krant een leuke kleurplaat die je zaterdag tussen 16.00 en 16.30 uur in mag leveren bij het Stadhuis.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1