Catalogus cultureel visite-kaartje Beunie en i^stavond Tono-groep vierde vijftigjarig bestaan Stedelijk Museum pronkt met Cobro-collectie Fancy Fair Spieringshoek Receptie in Sportfondsen SchiedamsNieuwsblad Hj§ Foutje! Jeugdfilm wtmm WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 46-499 Schiedams NieimsMad Unaerscneidingen naast de boerderfj gele- Tentoons telling •m Uitgave van WEGENER huts-aan- huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16. Dostbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J R. Eillebrecht/P, Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen in Zuid-Hoiland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoort Verschijnt elke woensdag huls-aan- huis in Schiedam. Groenoord en Kethel ADVERTENTIES: Hoogstraai 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711. OUO's (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N.Ch de Poorter RAYONLEIDER: Th.J.Bravenboer (tel. pnvd 010-353883). REGIONAAL CONTACTMAN o.H. Adams (tel. privd 01891-3230). REDACTIE: Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardingen. Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Schiedam R. Koppenhagen (010-266615). Sportcorespondent: P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE Prlns Hendrik kade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUITINGSTERMtJN woensdag krant advertenties dinsdag 12.00 uur/redactle 10.00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: lnterlanden/Spre»- groep Bezorgklachten 010-132489. M-*B4 SCHIEDAM-De bij de stond zaterdag 50 jaar. en leidsters, en een gezel- De in 't Koetshuys ge- landelijke vereniging Ter gelegenheid hiervan lige feestavond, voor alle houden reiinie werd be- Scouting Nederland aan- werd onder meer een belangstellenden, gehou- zocht door circa 130, uit gesloten Tono-groep be- reiinie, voor oud-leden den. alle delen van Nederland afkomstige, oud-leden en leidsters. Overal klonken dan ook kreten als: "Ben je het echt?", en, "O wat leuk om jou weer eens te zien". Na dit meer op het verle- den gerichte programma- onderdeel volgde een grote feestavond, die werd verzorgd door de huidige leden van de To no-groep. Zij boden de toeschou- wers een programme van Mevrouw Zonneveld-Maan werd onderscheiden met zang, toneel, een klank- hef vriendschapsteken. beeld, stokkenspel enzo- voorts aan. vrouw Mientjes: "Sinds wij, vanaf 1967 in het gen Koetshuys zitten Tussen het feesten door doet mevrouw Zonne- werden nog een tweetal veld allerlei kleine din- onderscheidingen uitge- gen voor de groep. Ze reikt. Het eerste, het zeemt bijvoorbeeld onze vriendschapsteken, ging ramen en staat altijd naar Mevrouw Zonne- klaar wanneer er iets bij- veld-de Maan de bewoon- zonders gebeurt. Even- ster van boederij Land- min hoor je haar ooit Tussen de programma-onderdelen door was er even tijd om iets te drinken en vreugd. klagen over herrie of een praatje te maken. Tono-voorzitter me- voor haar deur neergezet- te fietsen en dat is toch geweldig". Tot haar grote verrassing kreeg ook mevrouw Mientjes zelf een onder- scheiding opgespeld. Dit gouden waarderingsteken werd haar toegekend van- wege het vele werk dat zjj door de jaren heen, ook op landelijk gebied, voor de scouting heeft verzet. *Een klein stukje van de Cobra-tentoonstelling. SCHIEDAM-De scho- lengemeenschap Spie ringshoek. aan de v.d. Brugghenlaan, houdt dit weekeind een reusachtige fancy fair. Een moment van onoplettendheid had tot gevolg dat vorige week boven het artikel over WWV-uitkeringen het adres van de bur- gerraadslieden in Vlaardingen werd ge- plaatst in plaats van dat van het Instituut Sociaal Raadslieden Schiedam. Vragen of opmerkingen naar aanleiding van het be- treffende artikel kun- nen worden gericht aan het Instituut Sociaal Raadslieden, Broersvest 140, 3111 LK Schiedam, tel. 269957. Deze maakt deel uit van het afscheidsfeest dat is georganiseerd voor de met pensioen gaande rec tor Uijterwaal. De op- brengst van de fancy fair gaat naar een door de rector aangewezen pro ject in Bolivia, Radio Yung as. Enige dingen die men op de fancy fair kan aantref- fen zijn: een tweede- hands boekenmarkt, een plantenkraamm curio sa veiling, rommelmarkt, luchtkussen, schiettent, colabar, fruitmarkt.speel- goedkraam en diverse standjes met lekkernijen. De school is toegankelijk voor een ieder die daar belangstelling voor heeft op: zaterdag 17 novem ber van 12.00 tot 17.00 uur en zondag 18 novem- ber van 13.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - Het Pas sage Theater draait zater dag-, zondag- en woens- dagmiddag om twee uur de jeugdfilm Lucky Luke in Daisy Town. De bekende stripheld raakt als gewoonlijk weer in allerlei avonturen ver- zeild. De kaartjes voor de voor- stelling kosten f 6,-. x - SCHIEDAM - HetSport- fondsenbad aan de Burg. Knappertlaan bestaat vijftig jaar. heugelijke feit wordt vrij- dag 16 november, vanaf 19.30 uur, een receptie gehouden. Ter gelegenheid van dit Alle mensen die het bad een warm hart toedragen zijn daarbij welkorn. Het feest wordt muzikaal on- dersteund door een uit 24 personen bestaande Big Band. SCHIEDAM - "Weinigen beseffen hoe uniek deze collectie is. Bijna nergens tref je namelijk zulke vroege Cobra-werken aan. Daarom kun je ook stellen dat de catalogus niet alleen informatieve waarde heeft, maar tevens het culturele visitekaartje van Schie dam is". Aldus sprak de duidelijk tevreden museum-direc- teur Paalman bij de presentatie van de nieu- we catalogus Cobra in het Stedelijk Museum van Schiedam. De Cobra-beweging werd, op 8 november 1948 op- gericht door een inter- nationale groep schilders en dichters. Enkelen hier van waren Appel, Con stant, Corneille, Dotre- mont en Asger Jorn. De kunstenaar hadden zich alien toegelegd op de "spontane" schilder- kunst. Josine Bokhoven (de medewerkster van het Stedelijk Museum die de catalogus samenstel- de): "De Cobra-groep zocht het nulpunt van de beschaving. De mens zoals hij van nature is, *Het museum beschikt sinds kort over een televisie- bewakingscircuit. Ibe werken, die zijn ge- rangschikt naar inspi- ratiebronnen en stfjlont- wikkeling, treft men aan in de entree-zaal, de linker-benedenzaal en linkerbovenzaal. Het Stedelijk Museum, dat sinds kort beveiligd Tevens is het mogelijk de catalogus te bestellen door f.30.- (inclusief f.5.- verzendkosten) te storten op postgiro 587469 ten name van het Stedelijk Museum Schie dam, onder vermelding 'Cobra in het Stedelijk Museum van Schiedam'. zonder keurslijf van op- voeding en cultuur. Kin- dertekeningen en primi- tieve volkskunst waren dan ook de belangrijk- ste inspiratiebronnen". Dat het Stedelijk thans over zo'n schitterende Cobra-collectie beschikt is te danken aan diverse factoren. De eerste aanzet werd ge- geven in 1953 door de toenmalige conservator Schwagerman. Andere kunstkenners die zich in- zetten voor het samen- stellen van de verzame- ling waren de heren *Wethouder Posthoorn reikte de eerste exemplaren van 'Cobra in het Stedelijk Museum van Schiedam'uit. Janssen, Sanders en Ver- weij. Daarnaast heeft ook de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam, met regelmatige schenkingen, een belangrijk steentje bijgedragen. Ter gelegenheid van de uitgifte van de nieuwe Cobra-catalogus, waar- van de eerste exemplaren in de museum-aula wer- den uitgereikt door wet- houder Posthoorn, is in het Stedelijk een ten- toonstelling ingericht die een compleet overzicht biedt van de eigen col lectie. is met een televisie- bewakingscircuit is gratis toegankelijk. De openingstjjden zijn: van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. De nieuwe Cobra-catalo- gus telt 96 pagina's die zijn gevuld met informa- tie en afbeeldingen (172 zwart/wit en 33 in kleur) Het boekwerkje is i f.25.- verkrijgbaar aan de balie van het museum.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3