Chita Gross teleurgesteld na wereldkampioenschappen judo Vijftien km-loop in Lickebaertbos Jeugd amuseert zich bij sportinstuiven SchiedamsNieuwsblad Voetbaltoernooi in Wethouder Smithal Hollandiaancup '85 Goed seizoen De Reling SPOBT Droom werd wreed verstoord Nieuwe cursus in winterprogramma Sportnieuws naar redactie WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 46-502 Contact Jan Barendregt ere-voorzitter Zaalvoetbal Wedstrijden in Kolpabad VLAARDINGEN - Chi ta Gross liet zich op de wereldkampioenschap pen judo, die het afgelo- pen weekeinde in Wenen werden gehouden, verras- sen door een onverwach- te linkse heupworp van een Finse tegenstander. En dat betekende voor de Vlaardingse judoka het einde van het toer- nooi. Teleurgesteld kwam Chita Gross terug in Vlaardingen, een illu- sie armer. ,Jk ben erg teleurgesteld, ik had in- derdaad meer verwacht van deze wereldkam pioenschappen". Gezien haar gedegen voorbereiding op dit toernooi en haar presta- tie op de Open Neder- landse kampioenschap- pen van een paar weken geleden, was de verwach- ting, dat zjj zeker met een medaille thuis zou komen. DOOR PETERSPEK „In het judo ligt succes en teleurstelling heel dichtbij elkaar. Ik liet mjj Chita Gross bereikte in Wenen bij de wereldkampioenschappen judo niet het be- oogde doel. In de voorronde werd de Vlaardingse judoka verrassend uitgeschakeld. in Wenen verrassen door een niet veel gebruikte linkse heupworp, waar- door ik op een achter- stand kwam te staan. Ik moest toen wel veel risi- co gaan nemen om als- nog deze partij in winst om te zetten en dat lukte niet meer", aldus Chita Gross. De Hoogendijk-pupil kreeg ook geen herkan- sing. Maar ondanks de uitschakeling in de voor ronde had Chita deze wereldkampioenschap pen niet willen missen. ,,Ik heb toch de nodige ervaring opgedaanoveri- gens was het duidelijk zichtbaar dat het dames- judo nog volop in ont- wikkeling is. Het niveau in Oostenrijk was erg hoog en ik heb er veel kunnen leren". Chita laat zich door deze teleurstelling niet ont- moedigen. „Ik kijk al weer uit naar het volgen- de toernooi, wil toch bewfjzen tot de sterkste judoka's van de wereld te behoren". De reis naar Wenen is voor Chita Gross niet he- lemaal voor niets ge weest. De Nederlandse presta- ties vielen erg op. Met v«f medailles, waaronder twee behaald door de ex- Vlaardingse judoka Mar- jolein van Unen, kwam men terug in Nederland. Het ligt in de bedoeling, dat deze dames-ploeg vol- gende maand gaat mee- doen aan een toernooi in Japan. „Dat zou natuurlijk ge- weldig zijn. Daar kunnen wij natuurlijk nog veel leren", besluist Chita Gross. *De atletiekvereniglng Fortuna organiseert aanstaan- de zaterdag in het Lickebaertbos een 15 kilometer- prestatieloop. VLAARDINGEN - De atletiekvereniging For tuna organiseert aan- staande zaterdag een 15- kilometerloop iin het Lickebaertbos. Aan deze prestatieloop verbindt de Vlaardingse organi- satie voor haar eigen le- den tevens het clubkam- pioenschap op dit onder- deel. Deze 15 kilometer-loop wordt alweer voor de derde keer gehouden en de organisatie hoopt dat de stijgende lijn die te zien was bij de eerste twee edities zich ook nu voortzet. De verwachting is dat ruim 200 deelne- mers aan deze prestatie loop zullen deelnemen. Burgemeester Fred van Lier is bereid gevonden het startschot te lossen voor deze loop. Dat zal gebeuren om 14.00 uur nabij de Windmill. In- schrijving voor dit eve- nement vindt uitsluitend plaats in het clubgebouw van Fortuna aan de Mar- nixlaan 7. Het inschrijfgeld be- draagt drie gulden en voor iedere deelnemer ligt er na afloop een fraaie herinnerings-me- daille te wachten. Verder zal er ook een uitslagen- lijst worden gemaakt die elke loper mee naar huis kan nemen. Voor verdere informatie kan men terecht bij Bert Hendrikse. Telefoon 01899-21403 of bij Ans van Walsum telefoon 010-744969. VLAARDINGEN - In het inmiddels op voile toeren draaiende winter programma sportieve re create van de gemeente Vlaardingen is een sport- instuif opgenomen voor de jeugd van 13 tot en met 18 jaar. Een nieuwe instuif, die onder leiding staat van Albert Jaap Zandbrink. „Na een moeilijk begin gaat de instuif nu goed lopen. De laatste weken zijn er steeds gemiddeld zo'n vijftien jongens en meisjes en dat is toch niet slecht voor een nieuw onderdeel in het sportieve recreatie pro- gramma". De instuif staat open voor iedereen. ,,En alles is bij ons mogelijk. Alle takken van sport komen aan bod maar er wordt ook veel aandacht geschonken aan de conditie", zegt Zand brink, die een opleiding aan de sportacademie heeft gevolgd en nu in Amsterdam bezig is met de opleiding Sport en be- leid. „Om na de studie aan de academie direct aan de slag te komen is in deze tijd bijna onmogelijk, daarom ook die studie in Amsterdam. Ik wil echter het contact met de sport niet verliezen, daarom ben ik erg blij met deze instuif en een cursus tennis die ik verder geef". Voor Albert Jaap Zand brink is de instuif een uitdaging. „Op de sport academie worden wtf voor dit soort werk niet opgeleid. Daar is alles juist gericht op het les- geven op een school. Op eigen initiatief moet je nu problemen oplossen en dat vind ik toch wel een hele ervaring". Verder moet Zandbrink ook erkennen dat niet de gemakkelijkste jeugd op deze instuif is afgekomen. „Het is inmiddels wel een echte vriendenkring ge- worden en het vervolg moet natuurljjk zijn dat deze jeugd, die nog niet eerder met een Veel aandacht bij de jeugd-instuif voor de conditie. De fitness-ruimte wordt wekelijks intensief gebruikt. sportvereniging in aanra- king is gekomen, door- stroomt naar een vereni- ging om zich verder te ontwikkelen". De instuif wordt gehou den in de sporthal in de Oosterstraat op woens- dagavond van 20.30 uur tot 22.00 uur. De kosten bedragen een gulden en vjjftig cent. VLAARDINGEN - Op de vorige week gehouden ledenvergadering van de voetbalvereniging VFC is Jan Barendregt benoemd tot ere-voorzitter. Jan Barendregt stelde zich op deze vergadering niet meer herkiesbaar voor een nieuwe zittingsperio- de. Voor de Vlaardingse ver- eniging was de benoe- ming van Jan Barendregt tot ere-voorzitter een his- torisch moment, omdat nog niet eerder een lid deze titel mocht dragen. Barendregt werd opge- volgd door Joop van Rij. SCHIEDAM - Aan- staande maandag staan er in de zaalvoetbalcompeti- tie weer een aantal aan- trekkelijke wedstrijden op het programma. In de hoofdklasse ont- moet het Schiedamse Martinit in de Margriet- hal SC Hoogenboom. De wedstrijd begint om 20.25 uur. Groenoord komt om 22.00 uur in actie in de- zelfde zaal tegen Voor- waarts. Berichten voor deze sport- pagina kunnen worden gezonden aan de redactie van de Rijnmond West Combinatie, Hoogstraat 122. 3131 BP Vlaardin gen, of dooigegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 010- 352615. WATERWEG-NOORD - In de wethouder Smithal, Westeinde 96 wordt zon- dag 18 november eeV. zaalvoetbaltoernooi ge houden waaraan wordt deelgenomen door acht Vlaardingse teams. Alle teams worden ge- steund door diverse winkeliers van de Hoog straat. Er wordt gespeeld in twee poules. In poule A komen uit: Caf6 de Kroon, Boutique Jan- nek e, slagerij Buckers en Reformhuis Salvia. Poule B wordt bezet door sporthuis Mart van Dam, Radiohuis Bas van Delft, de All-Stars en De Havenloods/Nieuwe Vlaardingse Courant. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Illllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM - De tafel tennisvereniging ,,De Re- ling" maakt een uitste- kend seizoen door. Bij de start van deze na-jaars- competitie werd gehoopt dat de ploeg zich zou kunnen handhaven in de derde klasse. Bij het at sluiten van het eerste ge deelte van deze compe titie, bezet de Schiedam se vereniging een tweede plaats achter koploper Sprint. Het eerste gedeelte van de competitie werd vori ge week afgesloten met de wedstrijd tegen Sprin, dat in deze competitie slechts een verliespunt moest incasseren. „De Reling" had de eer ste ontmoeting tegen Sprint verloren. Ook nu bleek de Schiedamse ver eniging nog niet opgewas sen tegen Sprint, dat met 7-3 won. De Schiedamse punten werden gescoord door Erwin Jansen en Koos Vellinga en in de dubbel door Piet Boer en Koos Vellinga. VLAARDINGEN - In middels heeft de poule- indeling plaatsgevonden voor de verwerking van de op 11 mei 1985 te spelen wedstrijden om de Hollandiaancup. In poule 1 zijn ingedeeld; DVO, DSS en RKWIK. Poule 2; Zwaluwen, De Hollandiaan en TSB. Poule 3; HVO, Fortuna en Vlaardingen. Poule 4 VFC, Satelliet en een se- lectie-team bestaande uit b en a-junioren. Op dinsdag 14 mei zullen de winnaars van de vier poules in de halve finale tegen elkaar uitkomen. De finale wordt gespeeld op zaterdag 18 mei op het terrein van De Hol landiaan. ■T lllinilllllllllllllllllllllllllllliltlllllllllllllllllllllllllltlllUlllltlMIIIIIIMIIIIIIIIIII J:5 lA 8 fran v i. ;v VLAARDINGEN - De Vlaardingse zwemclub VZC organiseert aan- staande zondag in het Kolpa-bad de derde ont moeting in het kader van de nationale zwemcom pe titie. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en de ge- hele VZC-top, zowel bfj de jeugd als bij de senio- ren komen in actie.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 7