Problemen kinderopvang door personeelstekort f r Big Band Bierconcert in cafe De Quibus Schiedams Nieuwsblad d Afscheids- receptie Expositie RWW-uitkering voor schoolverlaters Eldos viert verjaardag -WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 47-49Zj Lange wachttijden Subsidie Schiedams NieuwsNad I V IKIil-lli mm rj Voor al uw sieraden naar eigen idee. jTevens voor al uw reparaties van goud en zilver. Nu bij afname van 80.- of meer surprise GRATIS. a SCHIEDAM - Teneinae het gemeentebestuur goed duidelijk te maken hoe groot de problemen op het gebied van de kin deropvang in Schiedam zijn, heeft de Werkgroep Kindercentra Schiedam een beleidsnotitie ge- maakt. Het rapport, waarin te- vens wordt aangegeven op welke wijze de huidi- ge moeilijkheden groten- deels kunnen worden op- gelost, werd vorige week overhandigd aan wethou- der Hafkamp. De Werkgroep Kinder- centra Schiedam is een overlegorgaan van men- sen die werkzaam zijn in peuterspeelzalen en kin- derdagverblijven en zich inzetten voor hun geza- menlijke belangen. Marja van Wolferen, de voorzitter van de werk groep: „Het is hoog tijd dat er nu eindelijk richt- lijnen voor een subsidie- beleid wordt vastgesteld. In maart '84 is ons name- lijk reeds toegezegd dat deze problematiek in het vooijaar van 1985 opge- lost zou zijn. Aangezien wij nadien niets meer van de ge- meente vernomen, zijn we op een gegeven mo ment zelf een onderzoek begonnen. De resultaten hiervan hebben we vast- gelegd in een rapport dat we puur in onze eigen tijd gemaakt hebben". Grootste probleem bin- nen de kinderopvang, zo blijkt uit de notitie, is wel het tekort aan betaal- de krachten. Marja van Wolferen: „Hierdoor zijn lange wachtlijsten ont- staan en vallen er ieder jaar weer veel kinderen buiten de boot. Neem bijvoorbeeld een peuter die wordt opgege- ven op driejarige leeftijd. Over het algemeen kan die pas na anderhalf jaar, wanneer het niet meer nodig is, geplaatst wor den". „Verder krijgen we veel verzoeken om plaatsing van kinderen waarvan de ouders gaan scheiden. Daarbij hangt het dan vaak van ons af of ie- mand al dan niet zijn/ haar baan op moet zeg- gen". „Een andere groep die door het ontbreken van een beleid geheel in de verdrukking komt, is die van de kinderen van bui- tenlanders. Deze weten namelijk meestal niet dat er een wachtlijst is en ko- men daardoor bijna niet aan bod". „Aangezien het onder zoek heeft uitgewezen dat er bij diverse reeds Ibestaande en momenteel ;te bouwen kindercentra jvoldoende ruimte voor meer groepen is, stellen wij dan ook dat het ge- brek aan deskundige lei- ding het grootste pro bleem vormt". De Schiedamse Kinder- centra vragen het ge meentebestuur dan ook zo spoedig mogelijk een *Marja van Wolferen overhandigt wethouder Hafliamp het door de Werkgroep Kindercentra Schiedam gemaakte rapport. subsidie te verstrekken voor de betaling van sala- rissen voor beroepskrach- ten. Vanaf *76", vervolgt de voorzitter van de werk groep, „krijgen we name- Ujk niet eens het volledi- ge bedrag uitgekeerd dat de gemeente van het rijk voor de kinderopvang ontvangt. Je kunt dan ook stellen dat we eigenlijk nog nooit echt subsidie gehad hebben want het enige waarvoor sommige een vergoeding krijgen is de huur van een zaal of pand. Aangezien dit doorgaans gemeentepan- den zijn, is daarbij dus sprake van een broekzak/ vestzak methode". Bij de overhandiging van het rapport aan wethou der Haflcamp liet deze de afgevaardigde leden van de werkgroep weten dat hij inmiddels eveneens een beleidsnotitie gereed had. Deze zal, nadat het Colle ge van burgemeester en wethouders zich hierover beraad heeft, aan de werkgroep worden over handigd. De eerste inspraakronde over de beleidsnotitie zou dan ook binnen een tijdsbestek van veertien dagen kunnen plaatsvin- den. SCHIEDAM-Na 42 jaar werkzaam te zijn geweest bij de Openbare Nutsbe- drjjven Schiedam gaat de meteropnemer Jan Noor- dijk gebruik maken van de Vut (Vervroegde Uit Tredings) regeling. Ter gelegenheid hiervan wordt hem op woensdag 28 november, van 15.45 tot 17.00 uur, een af- scheidsreceptie aangebo- den. Een ieder die de vertrek- kende ambtenaar de hand wil schudden, is dan welkom in de kanti- ne van het gebouw van de ONS aan de Van Heekstraat 15. m Uitgave van WEGENER huis-aan- huisbladen B.V.. Prins Hendrikkade 12-16. postbus 1980, 3000 BZ Rot terdam, tel. 010-132170 en 135085. Directie: J.P. Elllebrecht/P. Bakker/ J. Parser. WEGENER-bladen verschijnen In Zuid-Holland wekelijks in een to- tale oplaag van ruim een miljoen exemplaren. Hiertoe behoori Verschijnt elke woensdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethet. ADVERTENTIES: Hoogstraat 122, Vlaardingen Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010- 346711 DUO'S (RUBR.ADVERTENTIES) 010-132050 VERKOOPLEIDER N.Ch. de Poorter. RAYONLEIDER. Th.J Bravenboer (tel. privd 010-353883) REGIONAAL CONTACTMAN G.M Adams (tel. pr»v6 01891-3230), REDACTIE: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postbus 306. 3130 AH Vlaardingen. CORRESPONDENT Schiedam R. Koppenhagen (010-266615). Sportcorespondent: P. Spek (010-352615). ADMINISTRATE: Prins Hendrik kade 12-16, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, tel. 010-132170. SLUIT1NQSTERMIJN woensdag krant: advertenties dinsdag 12.00 uur/redactie 10.00 uur Donderdagkrant (advertenties en redactie) dinsdag 17.00 uur. BEZORGING: Interlanden/Sprei- groep. Bezorgklachten 010-132489 M-84 De Big Band van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord. SCHIEDAM - De Schie damse Kunstichting houdt de komende da gen weer diverse activi- teiten in cafe de Quibus aan de Lange Haven 28. Vanavond, woensdag 21 november, is er een Lan- denavond. Ditmaal wordt met behulp van mini- loempia's, dia's etc. aan- dacht geschonken aan China en Taiwan. Het programma begint om 21.30 uur. Als toe- gangsprijs dient men een stukje van een landkaart mee te brengen. Presentator Swami Prem Sidhamo brengt vrijdag- avond, vanaf 21.30 uur, een Open Podium pro gramma vol verrassingen. Toegang f.l,-. Zondagmiddag om drie uur geeft de Big Band van de Streekmuziek school Nieuwe Waterweg Noord een Bierconcert in de Quibus. De Big Band, onder lei- ding van Cees Matla, speelt onder andere wer- ken van Count Basie, Duke Ellington, Harry Mancini en Stan Ken ton. Vorige week, op dinsdag 13 november, werden van door de band gespeelde nummers ra- dio-opnamen gemaakt die (op 4 december, om 18.15 uur) worden uit- gezonden in het pro gramma „Muziek in vrije tijd". De toegang tot het bier concert bedraagt een vol glas bier. Eveneens op zondag, van af 21 .30 uur, kan men in de Quibus luisteren naar rock 'n roll van de band van Emile den Tex. Voor dit muzikale gebeuren dient f.l ,50 toegang be- taald te worden. SCHIEDAM-In galerie "t Koetshuys, aan de Lan ge Haven 78, worden tot en met 30 december per- pex sieraden (van Frits Smits) en materie colla ges (van Gerard van Soest) ten toon gesteld. De kunstwerken zijn te bezichtigen op: donder- dag van 18.00 tot 21.00, vrjjdag van 13.00 tot 17.00, zaterdag van 11.00 tot 17.00 en zon dag van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. Sinterklaas zet voet op Schiedamse bodern SCHIEDAM - „Mam waar blijft hij nou" en ,JPapa, zie jij de boot al". Heel wat keren hadden kinderen dergelijke vra gen al gesteld voor het schip dat Sint de Schie damse wateren binnen voer in zicht kwam. Honderden vragen later was het m.oment daar dat het schip, dat Sint Nico- laas en zijn knechten van de grote stoomboot had gehaald, de haven binnen kwam. Spoedig daarop legde het aan en zette de Goed- heiligman, terwijl het muziekkorps het ene na het andere Sinterklaas- liedje ten gehore bracht voet op Schiedamse bodem. Talloze handjes schud- dend liepen de Spaanse gasten vervolgens naar het Stadhuis, alwaar de Sint en zijn pieten wer den ontvangen door bur gemeester Scheeres. Na een wat ongebrui- kelijke toespraak van Scheeres waarin zaken als werkloosheid, en koop- kracht op eenvoudige wijze werden aangestipt, begon een rondrit door de stad in een oude auto. Hierna volgde een offici- ele ontvangst ter stadhui- ze waarbij alle Schiedam se kinderen welkom waren. Velen overhan- digden daar een kleur- plaat uit het Schiedams NieuWsblad van vorige week. *Burgemeester Scheeres begroet de zojuist gearriveer- de Sint Nicolaas. *Nog heel even en Sint zet voet aan wal in Schiedam. SCHIEDAM - School verlaters in de leeftijd van 18 tot en met 20 jaar die vlak voor de zomer- vakantie een studie, school of beroepsoplei- ding hebben beeindigd en nog geen werk gevonden hebben, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk te melden bjj de Gemeen- telijke Sociale Dienst. Dit is namelijk noodza- kelijk om op 1 januari 1985 in aanmerking te komen voor een RWW- uitkering. De jongeren die zich aanmelden zullen in groepen van 25 worden uitgenodigd op het kan- toor van de sociale dienst, voor het gezamenlijk af- handelen van de aan- vraag. Tevens wordt allerhande voorlichting gegeven over de dienst, de uitkering en de mogelijkheden om ac- tiviteiten te ondernemen met behoud van uitke ring. Voor het aanmelden of voor nadere informatie hieromtrent kan men zich in verbinding stellen met telefoonnummer 7321 ll.toestel 113. SCHIEDAM De jeugd- vereniging Eldos bestaat deze maand zeventien jaar. Ter gelegenheid hiervan is een feestprogramma opgesteld. Dit omvat on der meer een speurtocht door diergaarde Blijdorp en een gezellige avond (beide op zaterdag 24 november). Zondag 25 november wordt er een informele receptie gehouden in het clubgebouw van de vere niging aan de Dr. Schaep- mansingel 1. Belangstel- lenden kunnen dan te vens de tijdens het laat- ste kamp gemaakte film bekijken. >91. OlO

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 3