Fakkel- tocht als Bestaande voorziening Frankeland uitgebreid Minister qeeft toestemminq voor nieuwbouw van keuken protest Centrum in Kerstsfeer Wolvecomp expositie Gouden medaille College bezoekt Zuid Kerstzang in Grote Kerk Huis-aan-Huis verschijnend Weekblad Klaverjas concours Koffietafel met wijkbewoners WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 ^\JEN£q Iwx~nnn~fhnc7iprsrhimpnrl \A/pMilnr! 1 a^- B KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN 1.000.000 9e JAARGANG A Voordelen Schiedams Nieuwsblad tS| SCHIEDAM Het ver- zorgingstehuis Franke land, aan de St. Lidui- nastraat, zal over circa zeven maanden over een nieuwe centrale keu ken beschikken. De offi- ciele paal voor dit stukje nieuwbouw is vandaag, woensdag 12 december, gestagen door de wethou- der voor Welzijn en Volksgezondheid, de heer L.A. Hafkamp. Vanuit de nieuwe keuken zullen in de toekomst te- vens warme maaltijden aan zelfstandig wonende ouderen worden ver- sterkt. De huidige keuken van Frankeland dateert uit 1932. Dertig jaar later werd, in verband met het toenemend aantal eters, de bestaande apparatuur uitgebreid. Aangezien het aantal maaltijdgebruikers bleef stijgen, hetgeen odner m meer veroorzaakt werd doordat ook buiten Fran keland wonende ouderen in de gelegenheid zijn ge- x,o. 38^ Huize Frankeland krijgt een nieuwe centrale keuken. steld daar warm te van de oude was name- pen in slaagde goede komen eten, ontscond hjk dermate onbetrouw- maaltijden op tafel te rond 1977 de behoefte baar geworden dat de zetten. aan een geheel nieuwe keukenbrigade er slechts Desondanks duurde het keuken. De apparatuur rnet de nodige kunstgre- alsnog zeven jaar voor het ministerie toestem- ming voor de bouw gaf. Frankeland directeur Huckriede: „Wanneer de nieuwe keuken, over zo'n zeven maanden, gereed is zullen de mensen die bij ons eten gebruik kun- nen gaan maken van een zogeheten meer-keuze- menu. Dit houdt in dat iedere dag gekozen kan worden uit een tweetal menu's. Tot nu toe was dat bij ons, door het ontbreken van de benodigde appa ratuur, onmogelijk. Hier- door heeft de menucom- missie het niet bepaald gemakkelijk want die wordt constant gecon- fronteerd met mensen die, bijvoorbeeld, wel of juist geen macaronie wil- len eten. In de toekomst is dit probleem dus van de baan. Ander voordeel is de lig- ging van de aan te bou- wen keuken. Deze komt namelijk vlak bij de liften, zodat het rondbrengen van de maaltijden heel Wethouder Hafkamp. wat sneller dan nu kan verlopen. Verder is het de bedoe- ling dat er in de toe komst, vanuit onze keu ken, warme maaltijden versterkt gaan worden aan op zichzelf wonende bejaarden. De realisering hiervan maakt deel uit van een zestal experimen- ten in het kader flanke- rend beleid, dat is gericht op het opzetten van pro- jecten die ouderen in staat stellen langer zelf standig te kunnen blij- ven wonen". Nadat de nieuwe Centra le keuken gereed is, wor den op de plaats van de oude een aantal zogehe ten „aanleunwoningen" gezet. Aansluitend hoopt Fran keland dan ook te kun nen beginnen met een groot renovatieplan. Of dat inderdaad zal Iukken hangt echter af van het tijdstip waarop het mini sterie het groene licht voor deze renovatiegeeft. SCHIEDAM Als protest tegen racisme en fascisme wordt morgen, donderdag 13 december, een fakkel tocht gehouden. Deze gaat om 20.00 uur van start bij de Opstandings- kerk aan de Honnerlage Gretelaan. Aan de tocht wordt deel genomen door een groot aantal Schiedamse orga nisaties en politieke par tijen waaronder: het Oecumenisch Werk Schiedam-noord, Advo- caten Collectief Schie' dam, CNV en FNV, FNV uitkeringsgerechtigden, Surinaamse Vereniging Prem Samaadj, Schie damse Vrouwenraad, de Wereldwinkel, Hervorm- de Gemeente Opstan- dingskerk, Schiedam Tegen Kernwapens I.K.V., Stichting 1 mei, Verenigd Verzet 40-45, Humanistisch Verbond, De Trechter, P.v.d.A. P.P.R., P.S.P., C.P.N., D'66, C.D.A. en C.D.J.A. De route van de tocht loopt via het centrum, terug naar het punt van vertrek. Vanaf circa kwart voor acht zijn bij de Opstan- dingskerk, tegen een ge- ringe vergoeding, fakkels verkrijgbaar. Iedereen die aan het stille protest mee wil doen is welkom. SCHIEDAM De feest- verlichting in de op de Koemarkt geplaatste kerstboom zal morgen- avond (donderdag 13 de cember) om 19.30 uur worden ontstoken. Voorafgaand aan deze, door burgmeester Schee- res en de heer Nellen van Sandvik-Nederland B.V. te verrichten, handeling wordt een lampionop- tocht over de Hoogstraat gehouden. De stoet wordt voorafge- gaan door de Harmonie van ,Harpe Davids'. Ver der treft men in de op- tocht een arreslee aan waarin de Schiedamse burgemeester, de heer Nellen en de Kerstman zitten. Zij wordne om- ringd door kinderen van ,Jong Begin' met 1am- pionnen. Kinderen die aan de 1am- pionoptocht willen deel- nemen dienen om uiter- lijk 19.00 uur aan de Grote Markt te zijn. Ook de Kerstman van de partij. is *Een stukje van de tentoonstelling „Theo Wolve- camp, een keuze uit Nederlands bezit". SCHIEDAM De heer J.D. Vos heeft, na een dienstverband van ruim 38 jaar, de Gemeentepo- litie verlaten. In verband hiermee werd hem door H.M. de Ko- ningin de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toegekend. De onderscheiding werd, vrijdag 7 december, aan hem uitgereikt door bur gemeester Scheeres. SCHIEDAM In het Stedelijk Museum kan men momenteel een overzichtstentoonstelling van schilderijen van Theo Wolvecamp bekijken. De schilder koos hiervoor 24 werken uit, die hij maakte in de periode van 1949 tot 1979. De Cobra-schilder Wolve camp ging reeds snel over tot het accentueren van de symboliek in zijn werk. Vandaar komt men op zijn schilderijen regel- matig zwaar omlijnde figuren tegen. De expositie in het Stedelijk Museum duurt tot 7 januari. Het museum is geopend: van maandag tot en met zaterdaa van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 12.30 tot' 17.00 uur. De toegang is gratis. SCHIEDAM In het dienstencentrum „De 4 molens" aan de Nieuwe Damlaan wordt dinsdag 18 december een klaver- jasconcours gehouden. Er worden drie ronden van 1500 punten ge- speeld. Het kaarten begint om half twee 's middags. Deelnamekaarten zijn a f 3,- per persoon verkrijg baar bij de klaverjascom- missie. SCHIEDAM De bur gemeester en wethou- ders van Schiedam zijn gisteren, dinsdag 11 de cember, op werkbezoek geweest in Zuid. Ten- einde het college een goede indruk te geven van wat er zoal in deze wijk leeft, was een ge- varieerd programma sa- mengesteld. Voor de middag ver- meldde dit bezoeken aan de Provinciale Bi- bliotheekcentrales Zuid- Holland, Het bedrijf Hoek Loos en de be- jaardenwoningen in de Oude Maasstraat. Tegen half twaalf arri- veerde het gezelschap bij de Havendienst van- waar een boottocht, langs de nieuwe Buiten- waterkering, naar de Buitensluis werd ge- maakt. Aldaar aangekomen werd koers gezet naar restaurant De Klok voor een ontmoeting met vertegenwoordigers van de bewoners-, wijk- en winkeliersvereniging. In de middag bezocht het college de H. Hart- kerk, het Projectbureau Stadsvernieuwing in dt Leliestraat en distilleer- derij Nolet. Tussendooi werd in de Groenelaan gewinkeld. Het werkbezoek aan Zuid duurde van circa negen tot vijf uur. Tijdens het bezoek aan Zuid werden allerlei vqr- schillende objecten bezocht. SCHIEDAM In de wordt vrijdag 14 decern- De bijeenkomst begint Grote- of St. Janskerk ber een gezamenlijke om 20.00 uur De toe- aan de Lange Kerkstraat kerstzang gehouden. gang is gratis.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1