Sport jaaroverzicht Wedstrijd-triathlon zorgde voor spektakel Sportieve recreatie nog steeds in trek Kritiek op Sportraad Anton Wurth: judoka van '84 Aanmoedigingsprijs voor Caroline Vis Pi Sport Medisch Adviescentrum in Holy Ziekenhuis iSj' WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 51-504 Verwarring Belangstelling Kampioenschappen Titels Mo tie VLAARDINGEN - In de ma and juli zorgde de eerste wedstrijd-triathlon voor veel sportief spek takel in Vlaardingen. In en rond de Broekpolder k warn en ruim honderd deelnemers aan de start in voor iedereen stond toen vast, dat dit evene- ment voor herhaling vat- baar was. Organisator Ruud Muu- ren zegt daar nu over: „Wij zijn inderdaad al volop bezig met de voor- bereidingen voor de tweede editie, die orga- nisatorisch niet zoveel zal afwijken van het geslaag- de evenement in juli". Enige verwarring ont- stond er achteraf nogal toen er wilde verhalen circuleerde over de kwali- teit van het water in de Vlaardingse Vaart. De deelnemers begonnen de triathlon immers met 1500 meter zwemmen. „Zolang voor de Vlaar dingse Vaart het bewijs redelijk tot goed zwem- water wordt afgegeven, zullen wij gebruik blij- ven maken van deze lokatie. De verwarring die later bleek werd ver- oorzaakt bleek een ver- gissing. Op een folder van de Provincie Zuid-Holland staat exact aangegeven welk water van goede, aanvaardbare of onaan- vaardbare kwaliteit is. Bij de gemeente Vlaar dingen heeft men dit foldertje ook gezien maar per ongeluk de Middenvliet, die onaan- vaardbaar zwemwater heeft aangezien voor de Vlaardingse Vaart", kijkt Muuren terug. De eerste triathlon kende een sterke winnaar. Michel de Maat legde de 1500 meter zwemmen, 70 kilometer fietsen en 15 kilometer hardlopen af in de tijd van 3 uur 43 minuten en 35 seconden. Hij bleef de nummer twee, Goof Schep uit Amsterdam ruim tien minuten voor. VLAARDINGEN - In de maand augustus deden bijna 1000 mensen mee aan de avond-fietsvier- daagse, een evenement dat werd georganiseerd door het bureau Sportie ve Recreatie van de ge meente Vlaardingen in samenwerking met de toerfietsclub Rijnmond. Aan het totale zomerpro- gramma sportieve recrea tie deden iets minder mensen mee dan in 1983. In dat jaar werd er een record gevestigd. Toen schreven voor de diverse evenementen 6094 per- sonen in. In 1984 was de belangstelling iets minder n.l. 5693 personen. Deze daling is voorname- lijk het gevolg van een tegenvallende belangstel ling voor de recreatieve triathlon (koud weer), de fietstochten (bij twee van drie tochten veel wind en regen) en de windsurfcur- sussen (het verzadigings- punt is bereikt). Veel belangstelling trok de al genoemde fietsvier- daagse, het volleybalstra- ten-toernooi, de Wampex en de trimgroepen. De overige activiteiten geno- ten ongeveer dezelfde belangstelling als in de zomer van 1983. Het sportieve recreatie- gebeuren van de consu- lenten sportieve recreatie heeft een vaste plaats gekregen in de Vlaarding se sportwereld. Het op voile toeren draaiende winterprogramma mag zich in een grote belang stelling verheugen. „We zijn op dit moment met veertig verschillende activiteiten bezig in Vlaardingen", zegt Max van der Does, e6n van de drie consulenten op het bureau sportieve recrea tie. „De helft van ons *De jeugd kon zich de afgelopen zomer uitleven in diverse sportieve recreatie acti viteiten. programma vindt overdag plaats, een ontwikkeling van de laatste tijd in ver- band met het verkrijgen van steeds meer vrije tijd overdag. Wij hebben ons aangepast aan deze be- hoefte", aldus Max van der Does. Over het winterprogram ma zegt Van der Does nog. „In de maanden oktober en november trokken wij met al deze activiteiten ruim 700 deelnemers per week, dat is per activiteit bijna achttien deelnemers. Als je ervan uitgaat, dat bij de tenniscursussen niet meer dan tien deelnemers per cursus mee mogen doen, is dat een goede score". *In het Holy-ziekenhuis werd het SMA ondergebracht. Burgemeester Van Lier en bestuurslid Bram Leeuwenhoek opende in September deze vestiging. VLAARDINGEN - In de maand SEPTEM BER werd in het Holy- ziekenhuis het Sport Medisch Adviescentrum geopend. Het SMAgaat in de nieuwe structuui van de sportkeuringen cen belangrijke rol spelen. In de loop van 1985 zal ook in deze regio de sportkeuring verdwij- nen en plaats maken voor het Preventief Sport Medisch Onder- zoek (PSMO). In het nieuwe PSMO- onderzoek wordt de verantwoording meer bij de sporter gelegd. Via een uitgebreide vra- genlijst bekijkt de sportarts of een verdere keuring noodzakelijk is. Het verdere medische onderzoek zal door het SMA worden uitge- voerd. Bram Leeuwenhoek, bestuurslid van het SMA stelde bij de ope ning van de vestiging in het Holy-ziekenhuis dat "De sportgezond- heidszorg een vast onderdeel van de alge- mene gezondheidszorg moet worden". Leeuwenhoek, ex-chef de mission van de Olympische ploeg, was erg bl(j dat het Holy- ziekenhuis het SMA on- derdak wilde geven. "Er mag geen enkele binding bestaan met een commerciele instel- lingen en alle beschik- bare apparatuur is in dit ziekenhuis aanwezig". Het SMA is voorts be- stemd voor sporters, die een uitgebreide keuring willen ondergaan. VLAARDINGEN - In de maand november kwam tijdens de behan- deling van de sportbegro- ting voor 1985 in de Vlaardingse Raad voor De voetbalvereniging Satelliet nam het afgelopen jaar de nieuwe accomodatie in het Nieuwlantpark in gebruik. Voorlopig lijkt dit de laatste grote investe- ring in de sportsector. MAASSLU1S - In de maand december stond het judo in Maassluis centraal. Afgelopen za- terdag werd in de Olym- piasporthal het jaarlijkse Kerst-toernooi gehouden van de sportschool Ma- horokan, met daaraan verbonden de bekend- making van judoka van het jaar. Op de inmiddels gebrui- kelijke sfeervolle manier maakte Koos Henneveld, leider van Mahorokan, de naam bekend van de ju doka van het jaar. Nadat de lichten in de Olym- piahal waren gedoofd, werd Anton Wurth de bomvolle zaal binnenge- dragen voorafgegaan door een auto en motor van de gemeentepolitie Maassluis. Verrast door deze uit- verkiezing onderging Anton Wurth de huldi- ging. De judoka van Ma horokan verdiende de ti- tel judoka van het jaar, door een tweede plaats op de Nederlandse kam- pioenschappen in de klasse tot 65 kg., maar *Anton Wurth wordt door Koos Henneveld van sport- school Mahorokan gehuldigd na het behalen van de titel judoka van het jaar. ook door zijn positieve instelling. Naast de huldiging van de judoka van het jaar, werden ook de overige judoka's van de Maasslui- se sportschool die op een nationaal- of internatio- naalkampioenschap in de prijzen waren gevallen in het zonnetje gezet. En dat waren er nogal wat. Het afgelopen jaar bereikten 13 judoka's een opvallende prestatie op zo'n toernooi. Opvallend was ook de prestatie van het team van Mahorakan in de Europacup. Enkele we- ken geleden werd er te- gen Raika Union in Oostenrijk op voordeel- punten verloren na een 3- 3 eindstand. Het protest van Koos Henneveld, omdat een Oostenrijkse judoka in de verkeerde gewichtsklasse was uitge- komen, werd gehono- reerd, waardoor Mahoro kan opnieuw een kans kreeg door de kwart-fina- le heen te komen en dat lukte. In de halve finale moest de Maassluise ploeg echter afhaken. *Caroline Vis VLAARDINGEN - In de maand oktober stond in Vlaardingen de huldi ging van de sportkampi- oenen centraal. Op een geanimeerde bij- eenkomst in de kantine van het stadhuis werd de Vlaardingse sportwereld door burgemeester Fred van Lier en sportwethou- der Floor Quast gehul digd voor de verrichtte sportprestaties. Hoogtepunt vormde on- getwijfeld de uitreiking van de aanmoedigings prijs aan tennister Ca roline Vis, lid van ten- nisvereniging Holy. De plaatselijke sportverslag- gevers hadden Caroline Vis talentvol genoeg be- vonden om voor deze ere-prijs in aanmerking te komen. En terecht. De Vlaarding se, zelf erg verbaasd door deze uitverkiezing, be- haalde het nationaal kampioenschap bij de meisjes tot en met 14 jaar. Ondanks de bezuinigin- gen in de sportsector be- haalden toch weer een groot aantal sportmensen uit Vlaardingen een Ne- derlands kampioenschap. Marjolein van Unen wist zelfs een Europees kam pioenschap in de wacht te slepen bij het judo. In de zwaargewicht klasse was ook de nationale ti tel voor haar. Verder werden in het zonnetje gezet de Neder landse kampioenen Con- riy Meijer (wielrennen), Chita Gross (judo), Mari- us de Snaijer (atletiek), Jeffrey van Loon (zwem men gehandicapten), Andr6 van der Voorden (zwemmen), Danny van Hees (zwemmen) Hans de Bruyn (boksen) en de veteranen ploeg 4 x 15 kilometer hardlopen. Sport en Recreatie het functioneren van deze raad aan de orde. Jan Barendregt, voorzit- ter van de sectie voetbal sprak zijn ongenoegen hierover uit. „Deze sportraad heeft niets meer te vertellen", was zijn eerste opmerking. Het bleef niet bij deze kritiek. „Over financien behoeft deze raad niet meer te spreken, zelfs de adviesfunctie is een far ce", aldus Barendregt, die nog opmerkte, dat de belangstelling van de po- litiek voor het sportge- beuren nihil is. „Met uitzondering van gemeenteraadslid en oud- wethouder Cees Bot heeft nog geen enkel lid van de raadscommissie van sport en recreatie een VRSR-vergadering bijge- woond". De sportraadsleden pro- beerden nog via een mo- tie de Vlaardingse atle- tiekvereniging Fortuna te helpen om op korte ter- mijn de reconstructie van de atletiekbaan te laten plaatsvinden. Ondanks deze ondgr- steuning werd Fortuna na de behandeling van de begroting in de gemeen- teraad niet veel wijzer. De zekerheid, dat de Vlaardingse vereniging in 1987 geholpen zal wor den aan zo'n nieuwe baan, werd er niet gege- ven. Overigens is er geen en kele investering in de sportsector in 1985 te verwachten. Het ziet er naar uit, dat de voetbal vereniging Satelliet, voor lopig de laatste vereni ging is geweest, die met de steun van de plaatse lijke overheid in staat is geweest een nieuwe accomodatie neer te zet- ten.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 14