"Beknibbelen bijna niel mogelijk" Openbare Bibliofheek zet wensen op papier Kerstmon als boomverkoper Kerstzang Singelkerk Kerstconcert Schiedamse publiek laat het afweten Koemarktbrug afgesloten Filmclub Huis-aan-Huis verschWeekblad OOGSTRRRT In deze krant Kerstbijeenkomsten JohanMaasbach u,1,,;.i.;:...,..,t%k ia*- GHIEDRITIB dewinnaars van de 3e ronde -3 kleur aktie. Culturele manifestatie slecht bezocht .t WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN1 9eJAARGANG Tal van aspecten Mededeling Schiedams NietiwsMad B SCHIEDAM - „Toen ik deze zomer bij de Schie- damse Gemeenschappe- lijke Openbare Biblio theek in dienst kwam, is me verteld dat er plannen waren voor een nieuw bibliotheek-com- plex dat gebouwd zou gaan worden op het Stadserf. Aangezien er op dat moment vanuit de biblio- theek nog nooit kenbaar was gemaakt aan welke voorwaarden een nieuwe hoofdbibliotheek zou moeten voldoen, heb ik dit programma van eisen gemaakt". Henk Ewoldt, de direc: teur van de Gemeenschap- pelijke Openbare Biblio- theek, ziet met ver- langen uit naar de dag dat de bibliotheek de beschikking krijgt over een nieuw pand. Het ruimtegebrek in de vesti- gingen aan de Lange en Korte Haven begint namelijk steeds nijpender te worden. Teneinde te voorkomen dat deze problemen zich in de nieuw te bouwen hoofdbibliotheek her- halen, heeft Ewoldt een nota gemaakt die is geti- teld „Programma van eisen voor de bouw en inrichting van de nieuwe hoofdbibliotheek van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek te Schiedam". „In dit programma, dat is gebaseerd op landelijke richtlijnen, staat precies vermeld aan welke nor- men een huidige biblio theek moet voldoen. Beknibbelen op deze eisen is bijna niet moge lijk aangezien we dan niet de verbetering bereiken die we voor ogen hebben". Het programma van eisen gaat in op alle aspecten die bij een nieuw te bou wen bibliotheek aan de orde komen, Enige daar- van zijn: de toegankelijk- heid van het gebouw voor gehandicapten, beveiligingssystemen, automatisering, het aantal benodigde ruimten voor het onderbrengen van de diverse diensten, de tijden van openstelling *Directeur Ewoldt hoopt dat er snel een eind komt aan het ruimtegebrek. en de samenstelling van de collectie. In het eisenpakket is eveneens het wissel- en schoolbibliotheekwerk opgenomen. Bij dit alles is uitgegaan van een bestand be- staande uit een hoofd- gebouw en drie filialen. Tot slot stelt Ewoldt dat het bijzonder aardig zou zijn wanneer in of rond de bibliotheek ook dienstverlenende voorzie- ningen als de artotheek, speel-o-theek, het bureau Geineentelijke Voorlich- ting en dergelijke werden samengebracht. SCHIEDAM - „Ik voel me net Sinterklaas want ik sta de hele dag naar langskomende kinderen te zwaaien". Aldusgrijnst de op de hoek van de Aleidastraat en Vlaardin- gerdijk staande, kerstbo- men verkopende, Kerst- man. „Eigenlijk", zo vervolgt hij, ,,had ik niet voorzien dat dit z6 aan zou slaan. Het idee is dan ook aleen voortgekomen uit he' feit dat je wanneer je zo'n hele dag op straat staat, zo ontzettend koud wordt. Dit pak en die baard zitten namelijk lekker warm. Als bijkom- stigheid leek het ook wel een leuk gezicht. Nu blijkt echter dat ik een ware trekpleister be gin te worden. Zowel voor de kinderen als de groten. Van de week kwam er iemand langs die vertelde dat hij me vanuit de bus gezien had. Alle passagiers, zo zei de heer, hadden er de groot- ste lol om gehad". Tot slot weet de Kerst- man desgevraagd te ver- tellen dat de verkoop van bomen dit jaar goed ver- loopt. ,,Ik weet alleen niet of dat nu overal zo is of dat deze uitrusting daar iets mee te maken heeft". De kerstbomen verkopende Kerstman. SCHIEDAM - In de Singelkerk, aan de Singel, wordt zondag 23 decem- ber een Kerstsamenzang gehouden. Hieraan werken mee: het herenkoor In Honorem Dei, het damskoor Jubi- latio, het Valeriuskoor, een kinderkoor en de Shell-harmonie. De samenzang begint om half acht. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Het ge- mengd koor Senectute en het Toonkunst kinder koor geven vrijdag 21 de- cember een gezamenlijk kerstconcert in het wijk- centrum De Blauwe Brug aan het Bachplein. Aan het optreden werken tevens mee: de sopraan Bep v.d. Kooy en pianis- te Lenie Smittenaar. Na de pauze vermeldt het programma een door beide koren uitgevoerd kerstspel. Het geheel staat onder leiding van de dirigenten Bep Mekes (van Senectute) en Jo Mulder (van het Toon kunst kinderkoor). Het concert begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt f.3,50. Kaarten zijn vanaf heden verkrijg- baar aan de balie van de Blauwe Brug. SCHIEDAM - De grote culturele manifestatie die afgelopen zaterdag in Passage Theater werd gehouden, is slechts door weinigen bezocht. Een tegenvaller voor de organisatoren die had den gerekend op een grote opkomst van het publiek. Aan het evenement na- men allerlei groepen en komitees deel die zich inzetten voor een vredi- ge samenleving zonder discriminatie. Het programma - dat duurde van 13.00 uur tot 23.00 uur - bood volop gelegenheid ken- nis te maken met mu- ziek, dans en zang uit andere culturen. Voor belangstellenden was veel informatie verkrijg- baar over het werk van de aanwezige actiegroe- pen en ook kon men Su- rinaams cten proeven terwijl koffie uit de we- reldwinkel werd ge- schonken. Si V 1 Je "J 1 1 Een dcr optredende groepen. In de stand was volop informatiemateriaal verkrijgbaar. SCHIEDAM - De Koe marktbrug zal de komen- de nacht (van woensdag 19 op donderdag 20 de- cember) van 00.30 tot 05.30 uur voor al het verkeer worden afgeslo ten. De afsluiting is nood- zakelijk voor het uitvoe- ren van reparatiewerk- zaamheden. De omleidingsroute wordt met oranje borden aangegeven. SCHIEDAM - De Johan Maasbach Wereld Zen- ding houdt rond de kerst- dagen diverse bijeenkom- sten. Om te beginnen is er vrij dag 21 december een spe- ciale familieavond in de Havenkerk. De muziek tijdens deze bijeenkomst wordt verzorgd door de gospelgroep Juda. De kerk is vanaf 19.30 uur open. Zaterdag 22 december zijn er achtereenvolgens een openluchtconcert SCHIEDAM Bij de Filmclub Schiedam staat vrijdag 21 december als kerstfilm ,,Life of Brian" van Monty Python, op de spoelen. Deze op veler verzoek gekozen film is een absurde persiflage op het verhaal over de geboorte van Jezus De voorstelling begint om half tien. De zaal, in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is vanaf half negen open. De toegang bedraagt f.5,-. Donateurs betalen f.3,50 toegang. (vanaf 11.30 uur op het pleintje voor de Hema) en Jeugdkerstfeest (dit begint om 19.00). De Kerstwijdingsdienst, met medewerking van de Joy Singers en het Ha- venkerkzangkoor, begint zondag 23 december om 1 5.00 uur. Maandag 24 december, om 21.00 uur, is er een Kerstnachtdienst met zang en muziek van Juda. Het grote Kerstfeest vangt aan om 15.00 uur op Eerste Kerstdag (dins- dag 25 december). Tij dens deze middag zal een kerstspel worden opge- voerd en spreekt Johan Maasbach. De Havenkerk, waar alle bijeenkomsten gehouden worden, is te vinden aan de Lange Haven 70. De toegang is gratis. In verband met de komende feestdagen zal deze krant niet verschijnen op woens dag 26 december en 2 januari a.s. De Havenloods komt wel uit: op vrijdag 28 december en op don derdag 3 januari. DE DIRECTIE

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1