feel vrctag naar de Kerstster 1,"*W'S3s£S5afl ^o<aoS>e I LERARENOPLEIDING ZUIDWEST-NEDERIAND DELFT openbaar lichaam Rijnmond openbaar lichaam Rijnmond WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 51-85 Opleiding tot leraar/lerares in twee vakken voor het tweede- en derdegraads-onderwijs- gebied (l.b.o., m.a.v.o., m.b.o., lagere klassen h.a.v.o. etc.). De vakken worden gekozen uit zestien aan- wezige vakken: Nederlands Frans Duits Engels geschiedenis aardrijkskunde economie maatschappijleer wiskunde natuurkunde biologie handvaardigheid tekenen textiele werkvormen gezondheidskunde huishoudkunde informatica: maakt onderdeel uit van de vakken wiskunde, natuurkunde, biologie en economie. Vraag over de combinatiemogelijkheden iniichtingen aan de onderwijsadministratie. Beroepsopleiding: naast bestudering van vakinhoud wordt veel aandacht besteed aan de beroepsvoorbereiding (b.v. stages e.d.). I V°UI aanstaaEdg si, ii I Gebouiv Brassa 10°0 -ISnn Duur opleiding: 4 of 4V2 jaar. Toeiating: mogelijk voor bezitters van een diploma h.a.v.o. of v.w.o. en bepaalde vormen van m.b.o. Voor iniichtingen, opvragen prospectus en voor aanmelding voor de opleiding: Onderwijsadministratie Zuidwest-Nederland Postbus 2967, 2601 CZ Delft telefoon 015 -134947, toestel 132. Stichting De Euphorbia pulcherimma, beter bekend als Poin- settia, echter in de volksmond Kerstster genoemd, is bijzonder populair. Wie dezer dagen een bloemen- veiling bezoekt, zal opmerken dat er zeer grote hoe- veelheden Kerststerren langs de veilingklokken hun weg naar de huiskamer beginnen. ENORME AANTALLEN Het zijn met name de fraaigekleurde schutbladen waaraan de Kerstster zijn populariteit ontleent. De kleine geel-groen gekleurde bloemetjes vallen velen niet eens op. Naast roze, zalm- en tweekleurige exem plar en zijn rode en witte verreweg het meest gevraagd. In de maanden november en decernber worden er zo'n 7 miljoen Kerststerren op de bloemenveilin- gen in Nederland aangevoerd! VERZORGING De Kerstster houdt wel van licht, maar direct zonlicht is minder gunstig. Met name in vensterbanken op het noorden en oosten zal hij het uitstekend doen. Regel- matig water geven met lauw water, een beetje pot- plantenmest en u heeft lang plezier van uw Kerstster. OPLEIDING TOT LERAAR/ LERARES. OpenDs W BEKEND MAKING Het Dagelijks Bestuur van Rijnmond maakt bekend dat een aanvraag om vergunning krachtens de Hinderwet is ingediend door de directie van het Gemeentelijk Energie- bedrijf te Rotterdam. Het betreft een aanvraag om vergunning tot het oprichten, inwerkingbrengen en inwerkinghouden van een gasdrukregelstation, gelegen aan de Linker Veerdam te Rotterdam. De aanvraag en de ontwerp-beschikking liggen met de overige van belang zijnde stukken vanaf 31 december 1984 tot en met 30 januari 1985 ter inzage ter secretarie van de gemeente Rotterdam en ten kantore van het openbaar lichaam Rijnmond tijdens werk- uren. Gedurende deze termijn kunnen de stukken ook worden ingezien in de openbare bibliotheek van Rotterdam, tijdens de openingsuren en in ieder geval dinsdag van 18.00-21.00 uur; en tevens ten kantore van het openbaar lichaam Rijnmond, Vaste- land 96-104, Rotterdam, na telefonische afspraak (010-111320, toestel 369). Schriftelijke bezwaren tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking kunnen worden ingebracht bij het Dagelijks Bestuur van Rijnmond, Postbus 23073, 300! KB Rotter dam tot en met 30 januari 1985. De persoonlijke gegevens van degenen die schriftelijk bezwaar inbrengen zullen, indien zij daarom - gelijktijdig en bij aparte brief - verzoeken, niet bekend gemaakt worden. Met toepassing van artikel 22 van de V'i. t algemene bepalingen milieuhygiene worden diegenen die daarom verzoeken in de gelegenheid gesteld, mondelinge bezwaren in te dienen. Een verzoek hiertoe kan tot uiterlijk 23 januari 1985 worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van Rijnmond. Er wordt op gewezen dat te zijner tijd alleen diegenen die bezwaar hebben gemaakt tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschikking en belanghebbenden die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, tegen de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Na de in deze bekendmaking genoemde bezwarentermijn liggen de stukken tot aan het einde van de termijn waarbinnen beroep tegen de beschikkingen kan worden ingesteld ter inzage ter secretarie van de gemeente Rotterdam en ten kantore van het openbaar lichaam Rijnmond, tijdens werkuren, Voor nadere iniichtingen en voor kopieen van ter inzage gelegde stukken (tegen be- taling) kan men zich wenden tot de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Grave- landseweg 565, Schiedam, telefoon 010-732499, of tot het openbaar lichaam Rijn mond, Vasteland 96-104, Rotterdam, telefoon 010-111320, toestel 369. BEKENDMAKING Het Dagelijks Bestuur van Rijnmond maakt bekend dat het heeft besloten aan Van Ommeren Matex Storage B.V. te Rotterdam vergunning krachtens de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging te verlenen tot het uitbreiden en wijzigen van de inrichting met twee roestvrijstalen tanks voor de opslag van azijnzuuranhydride. De inrichting is gelegen aan de Welplaatweg 115 te Rotterdam. De beschikking ligt met de aanvraag en overige van belang zijnde stukken vanaf 31 december 1984 tot en met 30 januari 1985 ter inzage ter secretarie van de gemeenten Rotterdam, Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg en Spijkenisse en ten kantore van het openbaar lichaam Rijnmond tijdens werkuren, en tevens buiten de werkuren in Spijke nisse, dinsdag van 19.30 - 22.30 uur. Gedurende deze termijn kunnen de stukken ook worden ingezien in de openbare biblio theek van Rotterdam, Hoogstraat 110, tijdens de openingsuren en in ieder geval dins dag van 18.00-21.00 uur; Vlaardingen, Fransenstraat 6, tijdens de openingsuren en in ieder geval zaterdag van 9.30-12.30 uur; Maassluis, Uiverlaan 18, tijdens de openings uren en in ieder geval dinsdag van 17.00-20.30 uur en tevens buiten werkuren ten kantore van het openbaar lifhaam Rijnmond, Vasteland 96-104, Rotterdam, na tele fonische afspraak (010-111320, toestel 369). Diegenen die bezwaren hebben ingebracht tegen de aanvraag en/of de ontwerp-beschik king en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, kunnen tot en met 30 januari 1985 tegen de beschikking beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift dient te worden gericht tot de Kroon, doch binnen genoemde termijn te worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld, kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een dergelijk verzoek moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Voor nadere iniichtingen en voor kopieen van ter inzage gelegde stukken (tegen be- taling) kan men zich wenden tot de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, 's-Grave- landseweg 565, Schiedam, telefoon 010-732499, of tot het openbaar lichaam Rijn mond, Vasteland 96-104, Rotterdam, telefoon 010-111320, toestel 369. Tandheelkundige* Inrichting ACUDENT Kunstgebitten immediaat prothese, kunstgebit di- rekt na het trekke* ge- plaatst. Beijerlandselaan 42 Rot- terdam-Z. Tel. 010- 326890-325249. Misschien bent u wat hui- verig om sinaasappel- en citroenschil te gebruiken vanwege het 'spuiten' of 'behandelen'. Helaas zijn wjj in Nederland nog niet zover als in Frankrijk, waar men zelfs in de su- permarkt 'onbehandelde' sinaasappelen en citroe- nen kan kopen, juist met het oog op het gebruiken van de schil. Vrijwel alle sinaasappelen en citroe- nen zijn, toen ze nog aan de boom hingen, bespo- ten. U moet ze daarom goed afboenen, alvorens u de schillen gebruikt of raspt. Wanneer u de schil- letjes gebruikt, kookt u ze even op. Met het kookwater verdwijnen dan bepaalde ongewenste stoffen. U heeft nodig: 4 varkensbiefstukjes (ook varkensoesters genaamd), peper, zout, 80 g. boter of margarine, zeer dun afgesneden schil van 1/2 sinaasappel, 1 eetlepel bloem, sap van 1 sinaas appel, 2 eetlepels room, 2,5 dl. water, 4 plakken sinaasappel. Wrijf het vlees in met pe per en zout en bak de biefstukjes in de hete bo ter aan weerskanten bruin en gaar in 5 minu- ten. In die tussentijd laat u de reepjes sinaasappel- schil even koken in wat. water, en daarna uitlek- ken. Neem de biefstukjes uit de pan en roer de bloem door de achterge- bleven boter, tot deze lichtbruin is. Voeg er het water aan toe en het si- naasappelsap en laat dit tot saus binden. Voeg er dan de room bij en stuk- jes schil en laat dit zacht- jes enkele minuten prut- telen. Bak in een klein beetje boter of margarine de vier sinaasappelplak- ken. Leg op elk biefstuk- je een plak, giet er wat saus op en geef de rest er apart bij.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 2