1 Verbouwing schoolqebouw met aemenqde qevoelens Slaqerij Stok jjpl DRIES Bingo in Bijdorp Caravan confro Schiedams Nieuwsblad -{CP -ip^rraai-aiiiill Publieksmarkt Openingstijden Zwembod Dries voor prevent te GOLD RECYCLING SCHIEDAM WOENSDAG 19 DECEMBEFL1984 51-503^J Gepasseerd RIJNMOND/WESTCOMBINATIE NIEUWJAARS TENNIS-TOERNOOI Voor al uw sieraden naar eigen idee. Tevens voor al uw reparaties van goud en zilver. EERLIJK EN VERTROUWD" IgOUD en ZILVER inwisselen voor KONTANTENH I In elke vorm zoals tandengoud, sieraden, Igouden munten en/of penningen, horlo- 1 ges etc. Wij geven absoluut de HOOGSTE PRIJS (legitimate verplicht) Ook repareren wij al uw gouden en zilve- I ren sieraden. Meestal klaar terwijl u wacht. En natuurlijk verkopen wij siera den tegen de absoluut laagste prijs en maken wij ze zelfs naar uw eigen idee en/of ontwerp. Natuurlijk bij: Goudsmid- atelier Passage 6. Schiedam tel. 26.59.33 Jaar in, jaar uit, gebruikt u uw caravan. Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Dries weet precies waar hij op moet letten. CDAAMCCDrurxp SCHIEDAM - Wethou- der Van Tilborg heeft donderdag 13 december het officiele startsein ge- geven voor de verbou wing van de voormalige Theo Thijsenschool, aan het Edisonplein, tot een complex wooneehheden. Hij deed dit door op een schoolbord een zogehe- ten meerkeuzevraag op te schrijven die luidde: Dit is/was een school. Direct daarop maakte de ,,schoolmeester" bekend dat het juiste antwoord natuurlijk ..was" rnoest zijn. Tijdens zijn aan deze handeling voorafgaande toespraak zei de wethou- der onder meer: „Tot ju- ni deed dit gebouw nog dienst als school. Nu, zo'n half jaar later, start reeds een verbouwing. Wie durft dus nog te zeg- gen dat ambtenaren niet snel kunnen werken. Naar mij ter oren is geko- men vond de bewoners- vereniging alles zelfs te snel gaan. We hopen ech- ter dat men begrijpt dat we de kans, nog dit jaar aan de verbouwing te kunnen beginnen, niet mochten laten lopen". t De heer Sperling, van het uitvoerdersbureau Tref- fers en Polgar BV, liet vervolgens weten dat in het project speciale aan- dacht wordt geschonken aan de warmte-terugwin- ning. „Hierdoor zal het energieverbruik geljjk blijven aan dat van ande- re gelijkwaardige woon eenheden". Verder wees Sperling er- op dat wat de nieuw- bouw betreft wooneen- heden van het program- ma geschrapt zijn. „Er blijkt meer vraag naat driekamerwoningen te zijn. Het gevolg is dat wooneenheden nog uit- sluitend door verbouwin- gen van scholen, zieken- huizen enzovoorts gerea- liseerd kunnen worden". Tot slot overhandigde de spreker namens zijn fir- ma een envelop met in houd, waarvan een ca deau voor de toekomsti- ge bewoners gekochl moet worden, aan wet houder Van Tilborg. Hoewel de omwonenden blij zijn dat het vertrouw- de schoolgebouw niet ge- sloopt hoeft te worden, blijkt niet iedereen te- vreden te zijn met de thans plaatsvindende ver bouwing. Dorien de Wit, van de be- wonersvereniging Schie- dam-Oost: „Lang geleden zijn wij al benaderd over de toekomst van het ge bouw. Tijdens het zoe- ken naar mogelijkheden waren diverse ideeen naar voren gekomen. Zo werd er aan gedacht op het speelplein een groenge- biedje te realiseren. Ver der zoeken ouderen uit de wjjk reeds geruime tijd naar een geschikt on- *Wethouder Van Tilborg gaf het startsein voor de verbouwing van de school tot wooneenheden derkomen en leek dit centraal gelegen gebouw uitermate geschikt als ontmoetingscentrum. Zonder dat hierover op enegerlei wijze gesproken is, werd toen plots dit plan bekend gemaakt. Kritiek was niet meer mogelijk. Het Projectteam en de Werkgroep Wijkcentrum- Oost voelt zich dan ook terecht gepasseerd. Van- daar stellen wij ook: zo mag en moet het niet". Naast de verbouwing van de school zullen in Oost binnenkort nog een aan- tal stadsvernieuwingspro- jecten aanvangen. Enige daarvan zijn de woning- bouw in de Stationstraat (hieraan zal in januari be- gonnen worden) en het bebouwen van twee per- celen aan de Singel (ter hoogte van nummer 95 en op de hoek van de le Tuinsingel). SCHIEDAM - In het wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein wordt vrijdag 28 decem ber een grote publieke markgehouden. Een ieder die iets te ver- kopen heeft (van oude ansichten tot kleding en van munten tot electri- sche apparaten) kan die dag, van 10.00 tot 16.00 uur, een tafel hurer. waarop de aangeboden waar dient te worden uit- gestald. Speciaal voor kinderen zijn plaatsjes verkrijgbaar a f1 Bezoekers hebben gratis toegang. Voor nadere informatie en/of het bespreken van een plaatsje kan men te recht bij de balie van de Blauwe Brug, telefoon 701049. SCHIEDAM - Zwembad Zuid, aan de Westfranke- landsedijk, is gedurende de kerstvakantie gesloten op de data 24,25, 26 en 31 december en 1 januari. Van donderdag 27 tot en met zondag 30 december is het bad geopend van 9.00 tot 1 5.00 uur. Van woensdag 2 tot en met vrijdag 4 januari zijn de openingstijden: van 7.CO tot 12.30, van 13.00 tot 15.30 en van 20.30 tot 21.45 uur. SCHIEDAM - De wijk- vereniging Bijdorp houdt zaterdag 22 december een Kerstbingo in het Trefpunt, aan de Schiet- baanstraat 32. De balletjes beginnen te rollen om 20.00 uur. De zaal is vanaf 19.30 uur open. Kinderen beneden de twaalf jaar hebben uit- sluitend toegang onder geleide. zaken- meuws {$4 SCHIEDAM - Het win- kelcentrum Woudhoek- noord is woensdag 12 de cember uitgebreid met een slagerij. In deze aan het Geuzenplein 11 gele gen zaak zijn naast tallo- ze slagers-produkten te- vens allerlei soorten no- ten en kaas verkrijgbaar. (advertentie) Wie nog aan het eerste open Nieuw- jaars tennis-toernooi mee wil doen moet zich haasten. Dit tennis-evene- ment georganiseerd door het Racketcenter 's Gravenhout samen met de Havenloods en het Zuiden vindt plaats van woensdag 2 t/m zon- dag 6 januari 1985. „Willen wij het totale organisatie schema op 2 januari klaar hebben, dan mogen wij na de postbestelling van komende zaterdagmorgen geen in- schrijvingen meer accepteren. Omdat we op de post tussen kerst en nieuw- jaar niet kunnen bouwen, gaan we alle deelnemers telefonischt contacten. Best een heel karweizegt me- vrouw Gelderblom van het Racket center's Gravenhout. „Voor overdag van 9 tot's middags 5 kunnen we nog heel wat jeugd plaatsen. Ook bij de damesdubbel en in de B2 en in de C-klasse is nog wat ruimte...." Tennisliefhebbers kunnen vandaag of morgen nog bellen naar Wegener Huis- aan-huisbladen bv telefoon 010-132170 of 135085. of naar het Racketcenter 's Gravenhout 01803-8466 voor 'n in- schrijfformulier. Dat natuurlijk ook kan worden afgehaald op een van onze kantoren. Slager Stok: ,,Het is al- tijd al een wens van me geweest een door mijzelf ingerichte en in een win- kelcentrum gelegen slage rij te openen. Gedurende de zeven jaar dat ik op de slagersschool zat, kreeg ik namelijk steeds meer eigen ideeen over de in- richting en dergeljjke van een zaak. In een reeds be- staande winkel waren de ze echter niet te verwe- zenljjken. Varidaar het besluit een slagerij te ope nen in deze nieuwbouw- w(jk". Naast een groot assorti- ment vlees en vleeswa- ren zijn b(j slagerij Stok eveneens wild en gevogel- te, noten en kaas, salades en speciale fondue- en gourmetschalen verkrijg baar. ,,Voor al deze produkten geldt dat ze van uitste- kende kwaliteit zijn. Wat de vleeswaren betreft, die worden bjj ons niet voor- gesneden. Uit onderzoe- ken is namelijk gebleken dat de meeste mensen lie- ver vers gesneden spullen willen. Het iets langer moeten wachten hebben ze daar graag voor over. Ander belangrijk punt is dat we veel zelfgemaakte waren verkopen zoals rosbief, fricandeau, ge- braden gehakt en gekook- te worst. Tevens kan men bij ons warme gegrilde kippen kopen en leveren wij vlees dat bij de klant de vriezer in gaat goed ver- pakt, en voorzien van een inhoudsaanduiding, af. Verder vinden wij dat klanten die speciale wen- sen hebben deze altijd kenbaar moeten kunnen maken, want dat hoort nu eenmaal in je service- pakket". De ambachtelijke slagerij Stok is geopend: op maandag van 13.00 tot 18.00, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 (op donderdag tot 21.00) en zaterdag van 8.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer van de zaak is 705488. 91 Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540.

Schiedams Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5