Drukke tijd voor vogelasiel Lange Afstand Zwemmen - ■- -■ - V 1985 maand uitgesteld Cursus vrouwen 55+ 0 Theater- cafe Teerstoof programing Huis-aan-Huisverschijnend Weekblad Jeugdfilm Evenement van 'De Watervrienden' Cabaret en poppentheater I 1 I KANTOORADRESSEN EN TEL.NUMMERS ZIE PAG.3 WEGENER UITGAVE OPLAGE WEKELIJKS MEER DAN1 9e JAARGANG Grandioze balansverkoop korting op meer dan 3000 artikelen. 4/^ lis! WOENSDAG 16 JANUARI 1985 SchiedamsNieuwsblad HI B Olie, sneeuw en vorst bedreigen de voqels SCHIEDAM - Bij de Stichting Vogelasiel Schiedam zijn afgelopen zaterdag tientallen met Wassen.. olie besmeurde watervo- gels opgenomen. De die- ren waaronder meerkoe- ten, kuifeenden en zwa- nen zijn afkomstig uit het Hartelkanaal. Een tanker raakte daar vorige week, bij een aan- varing, dieselolie kwijt. Honderden watervogels kwamen in de oliemor- sing terecht. Reden voor de Vogelklas Karel Schot uit Rotterdam, waar in- middels 140 olieslachtof- fers onderdak gevonden hebben, de Stichting Vo gelasiel Schiedam om as- sistentie te vragen. Eenmaal in het Vogela siel gearriveerd werden de vogels, door vrijwilli- gers en leden van de Vo gelwerkgroep van de af- deling Waterweg Noord van de Kokinklijke Na- tuurhistorische Vereni- ging, vakkundig gewassen en gefohnd. Na deze tijd- rovende behandeling gin- Mi'vrouw Van dcr Hock heeft or in ecu klap tientallen kostgangers bij. en fdhnen. gen ze de grote opvang- kooi in alwaar ze zullen blijven tot ze voldoende hersteld zijn om terugge- zet te worden. Behalve met de olieslacht- offers hebben de leden van de Vogelwerkgroep het deze dagen ook druk met het voeren van zang- vogels. Deze kunnen door de sneeuw geen voedsel vinden en dreigen dus te verhongeren. Om dit te voorkomen wordt in de parken in Vlaardin gen en Schiedam, op sneeuwvrij gemaakte plekken, zaad en rottend fruit gestrooid. Tevens zijn in de parken tiental len, door asielbeheerder Gerrit van der Hoek ge- SCHIEDAM - De Schic- damse zwemvereniging "De Watervrienden" houdt 23 maart een kam- pioenschap Lange Af stand Zwemmen. Ieder- een die aan deze nieuwe zwemactiviteit wil deel- nemen kan zich hiervoor opgeven. Er kan zowel ind- 'idueel als in groeps- verband gezwommen worden. De deelnemers kunnen zelf kiezen hoelang achtereen zij willen zwemmen. Dit kan zijn: 1/2 uur, 1 uur, 2 uur, 3 uur of 5 uur. Wie in de gekozen tjjd de langste afstand heeft afgelegd ontvangt een beker. De winnaar van de deelnemers die 5 uur achtereen doorgaan l-JISW ,U... -I.. .-x- Wie wordt de kampioen "Lange Afstand zwem men wordt tot kampioen Deelnemende groepen uitgeroepen. dienen uit vijf personen SCHIEDAM - De oor- spronkelijk in januari ge- plande raadsvergaderin- gen, waarin de begroting SCHIEDAM - In het dienstencentrum De Woudhoek start 24 januari een cursus voor vrouwen van SS jaar en ouder. Over het doel van deze cursus en de wijze waar- op die wordt opgezet wordt donderdag 17 januari nadere informatie gegeven. Belangstellen- den worden om 13.30 uur in De Woudhoek, aan het Heijermansplein 36, verwacht. De toegang is gratis. 1985 behandeld zou wor den, zijn verzet naar 11 (20.00 uur), 12 (20.00 uur) en 14 februari (19.00 uur). Deze data zijn in overleg met de fractievoorzitters vastgesteld. I let uitstel is noodzake- lijk door het verlaat ge- reedkomen van de begro- tingsstukken. te bes'aun, de ieder een tijdafstand zwemmen. De ploeg die, wanneer alles is opgesteld, de lang ste afstand heeft afgelegd krijgt de wisselbeker. Het kampioenschap wordt gehouden in het Sportfondsenbad aan de Burg. Knappertlaan. Er wordt gezwommen van 13.30 tot 15.30 uur (de tijdafstanden van 1/2 en 1 uur) en van 15.30 tot 20.30 uur (door de deel nemers die 2,3 en 5 uur in het water bijven). Afhankelijk van de ge zwommen tijd bedragen de deelname kosten f.3.-, f.5.-, f.6.50, f.7.50, of f.9.- per persoon. Be- talingen kunnen geschie- den per giro, op nummer 1653965 ten name van Schiedamse zwemvereni ging De Watervrienden, Nassaulaan 19a, Schie dam. Voor nadere informatie of inschrijving kan men zich wenden tot de heer W.ten Hove, telefoon 730768. SCHIEDAM In het Passage Theater wordt zaterdag-, zondag- en woensdagmiddag de jeugdfilm „Louis de Funes als Rabbi Jacob" gedraaid. De voorstellingen begin- nen om twee uur. De kaarties kosten f.6,-. Tevens op alle niet afgeprijsde artikelen 10% korting. VDvia (Jitsluitend in het filiaal: Rotterdam. Slj<lhiiis|;li in ,M 26 SCHIEDAM - Het Am- stel Oktet speelt mor- genavond (donderdag 17 januari) jazzmuziek in het theatercafe van de Passage. De ten gehore gebrachte werken zijn voornamelijk eigen composities of van andere Nederlandse mu- sici. De muziek begint om 21.00 uur. De toegang is gratis. maakte, vetbollen opge- hangen. Wanneer de vorst aan- houdt zullen tegen het eind van de week ver- moedelijk ook watervo gels gevoerd moeten gaan worden. Om te beoorde- len wanneer dit noodza- kelijk is nemen leden van de Vogelwerkgroep re- gelmatig een kijkie in de polder. Mensen die de noodlij- dende vogels willen hel pen kunnen dit doen door zaad en rottend fruit af te geven bij: het op het volkstuinencom- plex Vijfsluizen gelegen Vogelasiel, het dierente huis Hargahocve aan de Sportlaan 2 te Schiedam en de Dierenbescherming Nieuwe Waterweg te Vlaardingen. SCHIEDAM The tier De Teerstoof biedt het publiek komend week- eind een drietal pro- gramma's. "Verschoten rood" en "F and Chips", voor de grote, en "Lord Wanhoop", voor de kleine theaterbezoe- kers. In "Verschoten rood" brengen Fred Florusse en Frits Lambrechts blij en optimistisch ca baret. Ht't programma heeft als motto: Wij staan al maanden rood., en dat willen we zo houden. De voor- stelling is op vrijdag 1 8 januari. "F and Chips" van de Dutchies, dat zaterdag 19 januari te zien is, is een spectaculair programma waarin de spot gedreven wordt met het computertijd- perk en de fantasie- loze popmuziek. De voorstellingen in De Teerstoof beginnen, 7owel vrijdag als zater dag, om 21.00 uur. De foyer is vanaf 20.00 uur open. De toegang bedraagt f. 10.-. Hou- ders van een C.J.P. of Pas 65 betalen f.7.50. Zaterdag 19 januari speelt het poppenthe ater Damiet van Dal- sum, voor de kleintjes, het stuk "Lord Wan- hoop" in De Teerstoof. De voorstelling begint om half drie. De zaal is vanaf twee uur open. De kaartjes kosten f.3.50. Rcserveringen voor de voorstellingen in De teerstoof kunnen ge- schieden via de V.V.V. Schiedam, telefoon 733000 en op vrijdag- avond en zaterdag via het theater, telefoon 269455. frits Lambrechts en Lred Florusse brengen "Verschoten rood".

Schiedams Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1